Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 7999 komentarzy

NIE SPAĆ !!

carcajou - Blog koordynatora akcji LAS SMOLEŃSKI

RzBiK - to jeszcze nie koniec wyborczego horroru ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zgodnie z poprzednią notką, ja Carcajou - pełnomocnik ds. przeprowadzenia wyborów do Rady Blogerów i Komentatorów - ogłaszam, od 20.02.12 do 26.02.12, wybory.

POST JEST NON STOP AKTUALIZOWANY - WARTO TU CZĘŚCIEJ WPADAĆ I AKTUALIZOWAĆ SWÓJ WYBÓR ZE WZGLĘDU NA FAKT WYCOFANIA SIĘ KANDYDATA Z WYŚCIGU, POJAWIENIE SIĘ NOWEGO KANDYDATA CZY NIEPRAWIDŁOWE ODDANIE GŁOSU NA OSOBĘ, KTÓRA W OGÓLE NIE WYRAZIŁA ZGODY NA KANDYDOWANIE.

 

MYŚLCIE - PATRZCIE - DECYDUJCIE.

 

CZY NAPRAWDĘ NIE WIDZICIE CO SIĘ DZIEJE?

 

1. UWAGI PIERWSZE:

Kogo chcecie widzieć w Radzie Blogerów i Komentatorów, kogo chcecie na Prezydenta? Przypominam, że zgodnie z 4.1. KRzBiK Prezydenta RzBiK wybieramy spośród siedmiu członków Rady Blogerów i Komentatorów.

Tu znajdziecie Konstytucję RzBiK i oświadczenie ustępującej Rady Blogerów:

carcajou.nowyekran.net/post/52444,rzbik-rzeczypospolita-blogerow-i-komentatorow

 

Art. 6.

2. Prawa wyborcze (bierne i czynne) przysługują wyłącznie BLOGEROM I KOMENTATOROM posiadającym aktywne konto na portalu NE

 

Jak napisałem wcześniej:

"BLOGERZY I KOMENTATORZY - RzBiK to jedyna szansa byście (-my) mieli jakąkolwiek szansę, by być dla NE SA partnerem, że nie wspomnę o znaczeniu w Blogosferze. Nie będziecie głosować, nie będziecie aktywni, to się nie dziwcie  niczemu i nie miejcie nigdy więcej do nikogo o nic pretensji."

Podtrzymuję to w 100%.

Nauczmy się artykułować swoje stanowisko w sprawach NE i nie dotyczących NE, nauczmy się skutecznie działać przez swoich umocowanych przedstawicieli na NE i poza NE, a gdy nam się nasi Przedstawiciele czy też prawa, które są opisane w Konstytucj przestaną podobać, to nauczmy się w sposób uporządkowany dokonywać zmiany.

Potrzebna jest nam demokracja bezpośrednia - potrzebna jest nam silna władza wykonawcza. Potrzebna jest nam nowa szlachta - nie z krwi lecz z czynów. Potrzebny jest nam powrót do idei I Rzeczypospolitej - Reczypospolitej dumnej, z odwagą patrzącej w przyszłość, tolerancyjnej - która mówi jednoznacznie wszystkim NIC O NAS BEZ NAS !! Potrzebna nam Wielka, suwerenna i w pełni niepodległa, Rzeczypospolita !!

Zaczynamy od RzBiK. Kim są BLOGERZY I KOMENTATORZY - czyż nie bardziej świadomymi sytuacji wyborcami?

 

Spot wyborczy, prezent od Carcinki :))

 

2. KTO SIĘ ZGŁOSIŁ I O NOWYCH KANDYDATACH:

Zgłosiło się do północy 19.02. 13 kandydatów (wg kolejności zgłoszeń). Tylko na zaznaczone na czerwono osoby głosować można. Czekam, zgodnie z tym co poniżej, na "CZARNE KONIE"  wyborów. Pierwszy widzę już się pojawił ... to nikander. Dopisuję go na listę !

 

GPS.65
t-rex
Multimir
WojtekCy.
R.Zaleski
Polonia
Jan Bogatko
Krzysztof J. Wojtas
Naczelny
Andarian
Robert Grunholz - wycofał się z kandydowania
Rebeliantka
carcajou

nikander

SpiritoLibero

kazik*

MKD jak Dąbrowski

drhumor

space

 

* "o sobie" napisał kazik  - jedyny jak do tej pory startujący komentator - w poprzedniej mojej notce na końcu. Brawo za odwagę.

Warto sobie wszystkich ww. skopiować do komentarza - głosu i tam dokonać wyboru.

 

Choć liczy się przede wszystkim jakość, nie ilość, postanowiłem przychylić się do sugestii Nathaniela i zapożyczyć z tradycji imperium:

"Proszę o wprowadzenie możliwości wpisania w czasie głosowania nazwiska którego nie będzie na liście. W taki sposób, demokratyczny, w USA ludzie wygrali wybory i zostali Kongresmanami"

 

Zatem jest tak, że trwają wybory, a równolegle do nich mogą się zgłaszać nowi kandydaci. Wystarczy że wkleją u mnie pod postem:

TAK, CHCĘ BYĆ KANDYDATEM DO RADY BLOGERÓW I KOMENTATORÓW

(ctrl C+ ctrl V) Proste.

Gdy tylko zauważę nowego kandydata niezwłocznie dopiszę go do listy w poście.

 

3. JAK GŁOSOWAĆ - TERMIN WYBORÓW:

Wybory zaczynają się z niedzieli na poniedziałek 19-20.02.12 r. i trwać będą do północy 26.02.12. Głosujemy zamieszczając pod postem jeden komentarz - głos na maksymalnie siedmiu kandydatów. Jeśli zagłosowaliśmy na czterech kandydatów, a potem przyszlo nam do głowy, by dopisać jeszcze kogoś lub\i kogoś skreślić, to kasujemy swój komentarz - głos i zamieszczamy nowy.

Nie ma ciszy wyborczej, warto się więc reklamować. KRzBiK nie zabrania głosować na siebie. Każdy z kandydatów powinien w sumie napisać tekst o swoim rozumieniu RzBiK i przedstawicielstwa plus ew. "o sobie".

 

Jak widzicie sytuacja może być bardzo dynamiczna, bo roztropny, umiejący liczyć wyborca, może wielokrotnie zmieniać swoją wolę w zależności np. od tego, jak głosują inni.  Widząc, że w Radzie Blogerów i Komentatorów mógły zasiąść ktoś, kto mu się nie podoba, może roztropny wyborca, skasować swój porzedni komentarz - głos, upewniwszy się, że jego faworyci "są już wygrani" i wesprzeć kondydatów mu obojętnych.

Czemu o tym piszę? Bo nie zamierzam się bawić w żandarma (kto co kasował), a roztropni powinni być wszyscy. Poza tym ten mechanizm może wyrównać nieco szanse w dostępie do informacji o wyborach - spóźnione, zaspane lub wahające się "CZARNE KONIE" wyborów na pewno się z tego ucieszą.

 

O północy 26.02. zaznaczam wszystkie wpisy pod postem i wysyłam w tym samym momencie do zliczenia blogrce Renacie. To co jej wysyłam, a nie to co potem będzie pod moim postem (wszak podlega to modyfikacji) jest prawdą o wyborach i posłuży do zliczenia głosów.

 

By odróżnić komentarze zwykłe od komentarzy - głosów proszę pisać w przypadku komentarzy - głosów w nagłówku, najlepiej wielkimi literami - MÓJ GŁOS - ułatwi to znacznie ich zliczanie. Jeśli głosowałeś 2 lub więcej razy, a nie usunąłeś poprzedniego\-ich komentarzy - głosów,  twoja wola nie będzie brana pod uwagę. Nikt nie będzie próbował dociec co miałeś naprawdę na myśli.

Jedna osoba - jeden głos. Wielokontowcy - to do was - gdyby zapisy KRzBiK nie były wystarczająco jasne, a są. Admini i Mariovan zawiadujący portalem wyłapią ew. "nieporozumienia".

 

27.02. ogłoszę wyniki wyborów oraz postaram się wyznaczyć czas i miejsce pierwszego spotkania Rady Blogerów i Komentatorów. Moja rola jako pełnomocnika będzie zakończona.

 

4. CO W PRZYPADKU REMISU:

Jeżeli okaże się, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów, tak że nie da się wyłonić zwycięskiej siódemki, to powinno odbyć się głosowanie dodatkowe z udziałem kandydatów, których problem dotyczy.

 

Art. 4.1 KRzBiKstanowi:

"1. Władzę w RzBiK sprawuje bezpośrednio Prezydent RzBiK, wybierany przez BLOGERÓW I KOMENTATORÓW spośród uprzednio wybranych siedmiu członków Rady Blogerów i Komentatorów – Prezydent RzBiK to jedyny w pełni Suwerenny Reprezentant BLOGERÓW I KOMENTATORÓW, związany jedynie Konstytucją RzBiK."

Musi być zatem wybranych siedmu członków Rady Blogerów i Komentatorów, by wybory na Prezydenta RzBiK mogły się rozpocząć. Rada zawiązuje się zatem w niepełnym składzie zgodnie z Art 5.3 KRzBiK:

"3. Pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Blogerów i Komentatorów zarządza desygnowany przez ustępującą Radę Blogerów pełnomocnik ds. przeprowadzenia wyborów do Rady Blogerów i Komentatorów."

po czym zgodnie z Art. 4.4 KRzBiK:

"4. W przypadku rezygnacji lub odwołania ze stanowiska Prezydent RzBiK przeprowadzane są bez zbędnej zwłoki wybory prezydenckie (w przypadku równoczesnej rezygnacji z mandatu w Radzie - poprzedzone wyborami do Rady).Gdy stanowisko Prezydenta RzBiK nie jest obsadzone, władzę sprawuje najbardziej popularny w statystykach NE członek Rady Blogerów i Komentatorów, jednak wyłącznie w zakresie niezbędnych czynności."

wybory dodatkowe oraz wybory prezydenckie zarządzi i przeprowadzi najbardziej popularny w statystykach NE członek Rady Blogerów i Komentatorów  (względnie da do przeprowadzenia zaufanej osobie, która wyrazi na to zgodę, a którą wyznaczy swoim Postanowieniem).

Tym niemniej cała odpowiedzialość i tak będzie ciążyła na najbardziej popularnym członku :))

 

Zachęcam do upowszechniania informacji o wyborach i RzBiK na innych portalach.

KOMENTARZE

 • @carcajou 00:07:30
  Przepraszam, że ośmielam się zabrać głos, ale mam "niejasność" czy wolno głosować na samego siebie?
 • @Nathanel &Wojtekcy
  Panowie, Pani Iza czy Jurek Wawro nie zgłosili swojego udziału w wyborach choć mają taką możliwość non-stop. Póki co wskazanie na Panią Izę czy Jurka Wawro nie jest ważne.
 • @Ghost Dog 01:37:58
  Skoro nie ma nic przeciw w KRzBiK, to tak.
 • @Frakcja KONSTRUKTYWISTÓW
  Ponieważ widzę, że wśród kandydatów są sami ZIRYTOWANI, zgłaszam swoją kandydaturę na samozwańczego szefa frakcji KONSTRUKTYWISTÓW.

  Oto formuła:

  TAK, CHCĘ BYĆ KANDYDATEM DO RADY BLOGERÓW I KOMENTATORÓW

  http://nikander.nowyekran.pl/post/42251,filary-panstwowosci-naszej-1-z-11
  http://nikander.nowyekran.pl/post/42396,filary-panstwowosci-naszej-2-z11-naprawa-polityki
  http://nikander.nowyekran.pl/post/42552,filary-panstwowosci-naszej-3-z11-spoleczna-gospodarka-rynkowa
  http://nikander.nowyekran.pl/post/42798,filary-panstwowosci-naszej-4-z-11-nowa-architektura-finansowa
  http://nikander.nowyekran.pl/post/43069,filary-panstwowosci-naszej-6-z11-plan-wyciagania-polski-z-niewoli-zadluzeniowej
  http://nikander.nowyekran.pl/post/43539,filary-panstwowosci-naszej-9-z-11-nowy-paradygmat-ekonomiczny
  http://nikander.nowyekran.pl/post/44366,filary-panstwowosci-naszej-10-z11-ranking-postulatow-i-realizatorow
  http://nikander.nowyekran.pl/post/44203,o-lechu-czechu-i-rusie-drobna-korekta-legendy-z-geopolityka-w-tle

  Oświadczam, że na ZIRYTOWANTCH będę zirytowany, niemniej jednak będę chciał utrzymywać z Nimi poprawne relacje w duchu miłości bliźniego.
 • @nikander 09:05:43
  To mi się podoba, właśnie o to chodzi.
 • @carcajou 09:11:17
  Jeśli tak, to miałbym jedną prośbę. Proszę obok nicka na liście dodać w nawiasie (frakcja konstruktywistów). Będzie wiadomo o co chodzi. Może jeszcze ktoś dołączy. Są naprawdę zacni w tym temacie blogerzy.

  Pozdrawiam
 • @nikander 09:34:48
  Nie, na ten temat napisz sobie notkę.
 • @carcajou 09:42:41
  Jeśli znajdzie się na SG. Inaczej nie ma sensu. Pójdzie do piwnicy po godzinie.
 • @
  t-rex
  WojtekCy.
  R.Zaleski
  Polonia
  Rebeliantka
  carcajou
 • @nikander 09:45:27
  Trzeba było być zapobiegliwym i zebrać koterię - to piękna cecha - o wyborach było od ponad tygodnia. Nie będę się mieszać w miedzy ciebie, a adminów.

  Doradzę - wysyłaj info na PW.
 • MÓJ GŁOS
  GPS.65
  t-rex
  Polonia
  WojtekCy.
  Krzysztof J. Wojtas
  Rebeliantka
  carcajou
 • Mój głos
  WojtekCy.
  R.Zaleski
  Naczelny
  Rebeliantka
  carcajou
 • MÓJ GŁOS
  carcajou
  Polonia
  Jan Bogatko
  Andarian
  nikander
  Rebeliantka
 • moje głosy...
  moje głosy:
  Jan Bogatko, Rebeliantka, Carcajou, Polonia
 • Mój głos
  Oddaję głos na:
  GPS.65
  Jan Bogatko
  Krzysztof J. Wojtas
  Andarian
  Rebeliantka
  carcajou
  nikander
 • re
  chyba się Wam nudzi... ;)
 • @Acontrario 13:44:00
  Zapraszam do budowania RzBiK :)
 • @carcajou 13:55:42
  No i się pogubiłem. Rozumiem, że już po zgłaszaniu kandydatur, teraz przyszły kandydat może jedynie zgłosić się sam? To wyklucza nowych kandydatów raczej, a jedynie daje możliwość potwierdzenia akcesu do wyborów dla wcześniej zgłaszanych. Za szybko Carcaj z tym lecisz...
  Zauważyłem np, że to jest RzB. Nie ma ani jednego reprezezntanta komentatorów i co? I nic, za późno, tak?
  -Anderson
  -oskar20
  -konserwatystka
  -Antoni1
  -bar-bara
  -horroryści (oni są znani pod innymi nazwami, bo je zmieniają:p)
  -tfur-ja
  -HKM
  -orlandofurioso
  -a1a
  -ninanonimowa

  W kolejności. Ja rozważałbym Anderson, Antoni1 i horroryści. Może jeszcze tfura..
  No ale za późno..tak..
 • MÓJ GŁOS
  t-rex
  Andarian
  carcajou
  nikander
  Polonia
  Krzysztof J. Wojtas
  R.Zaleski
 • Mój Program
  Tworząc Rzeczpospolitą blo(a)g(i)erską trzeba ustalić stosowne wartości - bliskie Prawdzie, Dobru i Pięknu, a stosowne zamierzonej działalności.

  Mamy natłok różnych zasad i idei - sprzecznych z tym, co możemy chcieć kultywować, czyli przywiązaniem do miejsca i czasu - POLSKĄ i polskością.
  Jeśli zatem ma to być Rzeczpospolita o jakichś założeniach ideowych, to proponuję:

  [b]"Naród i przynależność do wspólnoty narodowej to istotne wartości każdego człowieka; prawem i obowiązkiem jest zachowanie tradycji, pogłębianie wiedzy historycznej i obrona przed bezpodstawnym poniżaniem godności Narodu. Obowiązkiem jest także przyczynianie się do tworzenia więzi między narodami na zasadach określonych przez wspólnotę idei. Wszelkie relacje winny bazować na przekonaniu, że wszyscy jesteśmy równi wobec Boga i innych ludzi, a przejawy rasizmu i ksenofobii powinny być piętnowane i eliminowane.

  Poprawa bytu materialnego społeczeństw winna być związana z tworzeniem relacji, które zapewniają wszechstronny i indywidualny rozwój duchowy każdej osoby. Prymat osoby, czyli personalizm, to dobro nadrzędne.

  Rodzina to podstawowy element społeczeństwa spełniający rolę nośnika ciągłości pokoleniowej i kulturowej. Wypełniane zadania wymagają szacunku i najwyższej troski o utrzymanie tej instytucji jako czynnika kształtującego społeczeństwo, i jest narodową powinnością. Rola kobiety wina zyskać przynależne jej miejsce – równoprawnego partnera, a trwałość rodziny - przedmiotem szczególnych starań, gdyż tylko w takich warunkach można uzyskać zadowalające wyniki wychowawcze i krzewić uczucia patriotyzmu."[/b]
 • to są jakieś jaja
  "Wielokontowcy - to do was - gdyby zapisy KRzBiK nie były wystarczająco jasne, a są. Admini i Mariovan zawiadujący portalem wyłapią ew. "nieporozumienia"."

  znowu amatorzy do wylewania dziecka z kąpielą.
 • @Torin 16:07:21 - nic nie wyklucza, proszę czytać.
  Zapraszam wszystkie "czarne konie" - jak się zgłoszą, to możesz na nie głosować.
 • MÓJ GŁOS
  GPS.65
  t-rex
  Krzysztof J. Wojtas
  carcajou
  nikander
 • @interesariusz 17:20:41
  Takie są realia.
 • @nikander 09:34:48
  no dobrze, mogę należeć do frakcji konstruktywistów,

  chociaż i tak zapowiedziałem głosowanie na inicjatora.
 • @carcajou 17:23:50
  jakie realia, puknij się w łepetynkę,

  czasem z kompów korzystają całe rodziny,

  ponadto, nawet jeśli ktoś tu tyra za dwóch, pod dwoma pseudonimmami, to czemu nie ma mieć dwóch głosów, to jest sztuczny świat sieci, a nie realny,

  i czy warto ponosić te nakłady na kotrolę w gruncie rzeczy zabawy ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:20:03
  MÓJ GŁOS

  Nie jestem hipokrytą:

  1. Krzysztof J. Wojtas.
  .
  .
  .
  Pozostałe głosy zachowuję do dalszego rozważenia. jednym z typów jest SL; może trzeba go powiadomić - może nie ma dostępu do sieci?

  Skoro się zdecydowałem na udział w wyborach - nie zamierzam udawać, że "inni są lepsi".
  Dodam, że jest dużo osób, z którymi chciałbym współpracować "na równych prawach".

  PS. Jak mnie nauczycie jak zamieszczać zdjęcia w komentarzu (na prive) to załączę stosowne zdjęcie wskazujące na kontrolę sytuacji.
 • @interesariusz 17:30:29
  ps
  co innego gdyś ograniczył prawo głosu tylko dla aktywnych
 • @carcajou 17:23:50 ps ps
  ja tu widzę jeszcze jedno ale,

  protestujemy przeciwko ACTA,

  są tacy, co protestują przeciwko nowej polityce prywatności GOOGLE

  a tu ktoś w nE chce wykrywać równoważność pseudonimów,

  dla mnie to jak naruszenie prywatności korespondencji,
  jak ktoś używa dwóch pseudonimów, to przecież nie po to, aby ten fakt ujawniać, no może z wyjątkiem "funkcyjnych" nE, którzy robią tylko zamieszanie, każąc do siebie pisać a to na jeden, a to na drugi.

  PS PS PS ja akurat w nE nie mam dwóch pseudo, tak więc nie bój żaby
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:30:43
  "Skoro się zdecydowałem na udział w wyborach - nie zamierzam udawać, że "inni są lepsi"

  Przynajmniej szczerze !
 • @interesariusz 17:41:35
  Na razie nie protestujeMY - protestują jednostki i Redakcja. BiK nie zajęli jeszcze stanowiska w żadnej sprawie.
 • A czemu mnie nie ma na tej liście?
  W prawyborach osiągnąłem całkiem niezły wynik.
  Chyba najlepszy...
 • @interesariusz 17:30:29
  "czasem z kompów korzystają całe rodziny,"

  To niech się przejdą do kolegów czy zrobią to z roboty. Z Konstytucji wynika, że osoba ma jeden głos - dlatego. Warto.
 • @SpiritoLibero 17:45:28
  Bo nie zgłosiłeś się w sposób regulaminowy, możesz to naprawić.
 • @carcajou 17:48:22
  Jak?
 • @SpiritoLibero 17:51:24
  Jak stoi w tekście.
 • @carcajou 17:56:51
  Już masz Szefie .
  Pod tamtą notką.

  Hough.
 • @carcajou 17:44:18
  nie udawaj, że nie rozumiesz,
  my to grupa, z którą się utożsamiam, odłam społeczeństwa,

  ze żbikiem nigdy nie będę się utożsamiał, chociaż mogę popierać jego decyzje i nawet mu doradzać,

  nagacja sztucznej sieciowej tożsamości i przedkładanie nad to tożsamości osobowej skłania mnie do podejrzenia, że chodzi o to, aby w radzie znalazły się osoby już wcześniej osobiście się znające.

  Dynda mi to i powiewa. Ale nie zbudujesz wiele taką sklerotyczną postawą, to nie te czasy, aby w sferze pisarstwa sieciowego odmawić ludziom życia wieloma sztucznymi żywotami.

  I wiesz co, na stole, obok kompa, na którym piszę, stoją jeszcze dwa, włączone, cały czas przesiadam się z jednego na drugi, za ścianą są jeszcze cztery żeleźniaki, wszystko to podłączone do trzech dostawców internetu, no i są jeszcze inne możliwości łączenia się w sieci. Jakbym chciał, to mając zawczasu psedonimy, mógłbym spokojnie oddać te wszystkie głosy, nieruszając się z domu, tylko po co ?

  Czy Ty czasem nie jesteś jakimś agenturofobem ?
 • @Piotr F. Świder 18:17:12
  Proszę all zebrać w jednym komentarzu - głosie i najlepiej opatrzyć w nagłówku MÓJ GŁOS - w tej chwili są to dwa głosy czyli głos nieważny.
 • @interesariusz 18:13:14
  Jestem.
 • @carcajou 18:22:29
  A co to za argument? Było liczenie na raty. Raz, dwa....i po namyśle trzy.
  Do czterech nie potrafię liczyć.
  Zaraz Hrabiemu napiszę, żeby było ważne.
 • MÓJ ŚWIETNY GŁOS
  1. Nikander

  - bo ma inżynier łeb nie od parady.

  A ponieważ mam poczucie humoru i lubię Cywilizację Polską:

  2. Krzysztof. J. Wojtas

  3. SpititLibero

  - bo to jeden z niewielu liberalnych duchów, który nie zejdzie na manowce i nie zostawi po sobie kupy w miejscu publicznym.

  Czy to wystarczy? Czy wypełniłem już swój obowiązek ku chwale Rady?

  Druhu, Harcmistrzu, Hrabio CARCAJOU.
  Nie pamiętam więcej grzechów i nie zaryzykuję więcej grzechów. Ciebie i tak wybiorą inni grzesznicy, więc wybacz, że głosu nie otrzymałeś ode mnie.

  Pozdrawiam wszystkich spragnionych i dobrze usposobionych.
 • @carcajou 18:23:46 chmmm chymm
  w porzo,

  ale chyba nieskutecznym, zakład, że agentura poradziłaby sobie z głosowaniem,

  to godzi w zwykłych ludzi,

  dlatego jest "wylewaniem dziecka z kąpielą"
 • MÓJ GŁOS
  t-rex
  Polonia
  Jan Bogatko
  Rebeliantka
  carcajou
  SpiritoLibero
 • @Piotr F. Świder 18:36:12
  Zapomniałeś skasować, o czym stoi w poście, głosów-komentarzy poprzednich. Jak napisałem w poście - nie ja to będę zliczał.
 • @carcajou 17:42:45
  "Skoro się zdecydowałem na udział w wyborach - nie zamierzam udawać, że "inni są lepsi"

  Szczery facet. Bez dwóch zdań. Masz szansę poznać.
 • @Piotr F. Świder 18:17:12
  Masz rację.
  Jak wychodzę z psem to zawsze mam torebkę.

  A sam... Tez nie nie lubię pod płotem.

  Pozdrawiam.
 • @Piotr F. Świder 18:17:12
  Jedna poprawka.

  Libero znaczy Wolny. Nie liberalny.
  To duża różnica...
 • @SpiritoLibero 19:08:05
  To ważna różnica. Może najważniejsza na tym łez padole.... we współczesnej odsłonie dziejów.
  Ubiję się w moją pierś.
  Duch Wolny niech pozostanie wolny. Niech trwa... i inspiruje zniewolonych.

  Pozdrawiam
 • @SpiritoLibero 19:02:55
  Widziałem się z Wojtasem 23.09.10 r. w Harendzie, na spotkaniu blogerów, na którym zostały przedstawione przeze mnie i Łazarza plany budowy portalu DZIEŁO (późniejszy NE) oraz pomnika smoleńskiego (późniejszy LAS SMOLEŃSKI). To ciężki przeciwnik :))

  Tego dnia pojawił się też niespodziewanie dla nas wszystkich Opara - ot, normalny facet, którego przywitałem lecz na którego nie zwróciłem większej uwagi, zajęty agitką na portal, gdy Łazarz ratując spotkanie przed kalpą - każdy miał odmienne zdanie na wszystko - udanie "sprzedawał" Pomnik i gasił rodzący się bunt.
 • @carcajou 18:49:12
  Przecież to kumate liczydła. :-)))
 • @carcajou 19:23:14
  Krzysztof to... no,
 • Mój Głos
  t-rex
  SpiritoLibero
  carcajou
  Jan Bogatko
  Robert Grunholz

  może by tak jeszcze fiatowiec?
 • MÓJ GŁOS
  GPS.65
  Robert Grunholz
 • @wyciu91 20:02:18
  Nie zgłosił się.
 • MÓJ GŁOS
  GPS.65
 • @carcajou 09:11:17
  MÓJ GŁOS
  GPS.65
  WojtekCy.
  Polonia
  Naczelny
  Rebeliantka
  carcajou
  SpiritoLibero
 • Mój głos
  t-rex
  R.Zaleski
  Polonia
  Rebeliantka
  carcajou
  nikander
  SpiritoLibero

  Ciężko było wybrać, aż się spociłem....
  Ufff

  Pozdrawiam wszystkich:)
 • MÓJ GŁOS
  Rebeliantka
  nikander
  SpiritoLibero
 • @Nathanel 22:53:04
  Jest aktualizowana, doszedł tylko nikander i Spiryt.
 • @Anderson 22:58:27
  Torin nie zgłosił kandydatury swojej.
 • @carcajou 23:09:39
  Dobrze Carcajou :)
 • Mój głos
  carcajou
  Andarian
  nikander
  Krzysztof J. Wojtas
  R.Zaleski
  Rebeliantka
  t-rex

  Pozdrawiam
 • Mój głos
  Andarian
  carcajou
  R.Zaleski
  nikander
  Krzysztof J.Wojtas
  SpiritoLibero
  t-rex
 • Mój głos
  R.Zaleski
  Polonia
  Rebeliantka
  carcajou
  Andarian
  Jan Bogatko
  SpiritoLibero
 • @prowincjuszka 00:17:15
  Witam, witam - tak rzadko cię widzę na NE.
 • @carcajou 00:28:10
  Dobry wieczór,
  miło zaskoczona pamięcią i powitaniem przyznam się, że jestem na bieżąco z lekturą NE. Fakt, że sporadycznie zalogowana, bo niezręcznie się czuję pod dotychczasowym nickiem.Mam dylemat w przedmiocie zmiany nicku, bo trochę szkoda Prowincjuszki. Skomplikowana sprawa:)
  Jako Maławanda trafiłam na świetny portal Polacy.eu.org. Cieszę się, że moi STAMTĄD szacowni Koledzy znajdują uznanie również na NE. Co więcej, leżą im na sercu losy naszego NE :)
 • @prowincjuszka 01:15:28
  Nie wpadacie na LAS, szkoda. "Twoi" się rozpychają na NE - zwietrzyli szansę wyborcze - kibicuję tym aspiracjom.
 • @carcajou 01:22:07
  Z wiosną da radę częściej dołączyć do LASU.. Zaś rozpychają się... patrioci muszą więcej, niż tylko paluszkami po klawiaturze :) Drugie wybory, odpowiedzialni kandydaci. Trzymam kciuki za Wasz areopag.
 • Propozycja
  .
  Jednak wcześniej glosowanie:

  1. Krzysztof J. Wojtas
  2. GPS.65
  3. Multimir

  Zaś propozycja dotyczy automatycznego zaliczenia 1 głosu każdemu z kandydatów którzy wyrazili swoją zgodę. Tym samym niejako głosowali na
  siebie.

  W przyszłości, wobec kogoś kto uważa, że po prostu nie wypada głosować na siebie, może pojawić się opinia "on nawet sam na siebie nie glosował".
 • @Multimir 08:28:04
  Żadnych automatów nie będzie (mam nadzieję). To "całkowite nieporozumienie." Tu masz moje zdanie:

  http://ghostdog.nowyekran.pl/post/53253,carcajou-i-cenzura-czyli-aktualnosc-rejsu
 • @carcajou 09:03:10 jednakże mam nadzieję, że w następnych wyborach
  do rady autorów zarzucicie tą komuszą procedurę głosowania negatywnego, w którym aktyw ma wykreślić z listy wszystkich wichrzycieli, i zastąpicie głosowaniem pozytywnym, tj. każdy oddaje głos na jednego swojego kandydata.
 • @interesariusz
  .
  // do rady autorów zarzucicie tą komuszą procedurę głosowania negatywnego //

  Naturalnie popieram, ale gdzie o tym mogę przeczytać?
 • @interesariusz 09:13:43
  Czy ty w ogóle potrafisz napisać coś na TAK?
 • @carcajou
  .
  Kiedy to właśnie jest pisanie na "TAK". Znacznie ważniejsze "tak" od tego
  wypowiadanego.
 • @Multimir 09:38:14
  No to mamy inne zdanie. Wybory są przeprowadzane w siermiężnych warunkach i nie ma co kwękać.
 • @carcajou 09:32:18
  jak to, przecież poprarłem w całości twoją ideę grabieży władzy,

  ba, wydaje mi się, że przy bierności naszego społeczeństwa, to jedyna z możliwych,

  a więc jestem przecież ogólnie na tak,
  a że pragnę udoskonalić szczegóły, to już jestem be ?

  zamierzałem nawet wcisnąć tu referat programowy,
  dla nowej rady,
  ponieważ, jak na razie kandydaci, poza jednym lakonicznym wpisem, nie objawiają swoich radnych planów,


  no to pomyślałem sobie, że to niezły dowcip, jakby niekandydujący wcisnął się tu ze swoją wizją, dał psztyczka w nos kandydatom,

  ale wobec twego nastawienia szkoda mojego czasu,

  radźcie sobie sami
 • @interesariusz 09:46:42
  Daj przykład - daj prztyczka. Nie kwękaj - grab zagrabione :))
 • MÓJ GŁOS
  GPS.65
  t-rex
  carcajou
 • mój głos
  Mój głos

  1/ GPS.65
  2/ R.Zaleski
  3/ Krzysztof J. Wojtas
  4/ Andarian
  5/ Rebeliantka
  6/ carcajou
  7/ nikander
 • MÓJ GŁOS
  Narazie
  R. Zaleski
  Krzysztof J. Wojtas
  Polonia
 • MÓJ GŁOS
  MÓJ GŁOS
  Naczelny
  Spirito Libero
  Krzysztof J. Wojtas
  Carcajou
 • Szanowni RzBiK'owcy,
  Z wyrazami poparcia i uznania dla Waszej nowej organizacji, pozwoliłem sobie zaproponować parę zmian w Konstytucji Blogerów celem wyeliminowania zakamuflowanych wywrotowców współpracujacych z Centrum im. Mojżesza Schorra, którzy szybko windowani są na stanowiska kierownicze w Radzie tylko po to, aby zapewnić, że Wasza nowa organizacja będzie „demokratyczna” i reprezentowała interesy Syjonistów - zupełnie tak samo, jak obecna struktura PO.
  Celem powstrzymania w/opisanej akcji, proponuję następujące zmiany:
  Art. 1.
  RzBiK jest dobrem wspólnym dla wszystkich BLOGERÓW I KOMENTATORÓW, którzy deklarują swoje zainteresowanie, lojalność, oraz działanie wyłącznie dla dobra Polaków i Polski.
  Art. 2.
  RzBiK rządzi się zasadami praw swojej Konstytucji.
  Art. 3.
  1. Władza w RzBiK należy do BLOGERÓW I KOMENTATORÓW opisanych w Art. 1 powyżej.
  Art. 10.
  W sprawach ekstraordynaryjnych lub nieuregulowanych w Konstytucji patrz art. 4.1
  Działając w ramach mandatu, jaki w obecnych warunkach zatomizowania żywiołu polskiego w blogosferze można było uzyskać, my, członkowie Rady Blogerów, jedyni wybrani i świadomi odpowiedzialności wynikającej z udzielonego nam zaufania przedstawiciele blogosfery, uchwalamy jednomyślnie niniejszą Konstytucję.
 • @Naczelny 17:50:15
  Intuicja nie zgłosiła się - głos na nią jest nieważny.
 • @Zdzich 18:32:58
  Wybacz, ale to bełkot, a już w ogóle nic nie ma wspólnego z "przejmowaniem". No i nie jesteśmy RzBiK-owcami, ale BLOGERAMI I KOMENTATORAMI. RzBiK to Rzeczpospolita - powołała ją do życia Rada Blogerów Konstytucji RzBiK.
 • @Zdzich 18:32:58
  "...celem wyeliminowania zakamuflowanych wywrotowców współpracujacych z Centrum im. Mojżesza Schorra, którzy szybko windowani są na stanowiska kierownicze w Radzie..."

  No gratuluję czujności. Ale masz Acan dwa wyjścia: podasz nazwiska, albo czuj się jakbyś dostał ode mnie po mordzie.
 • MÓJ GŁOS
  Andarian
  carcajou
  GPS.65
  Jan Bogatko
  R. Zaleski
 • @prowincjuszka 01:50:34
  "Areopag" to termin kojarzony z NE - lewa kolumna - celebryci NE zaś RzBiK to esencja DZIEŁA:

  http://carcajou.nowyekran.pl/post/52866,rzbik-wyniki-prawyborow#comment_380351

  Dajcie znak kiedy macie czas - leśni spotykają się w soboty o 12.00 w NE (Nowy Świat 54/56), ale nie w każdą sobotę.

  Ups :))
 • I mój głos
  GPS,
  Naczelny,
  Andarian,
  Polonia
 • MÓJ GŁOS
  Polonia
  SpiritoLibero
  Rebeliantka
  carcajou
  Naczelny
  Andarian
  Space

  Pozdrawiam
 • Mój głos
  - carcajou;
  - Krzysztof J. Wojtas;
  - t-rex;
  - Rebeliantka;
  - R-Zaleski;
  - Naczelny.
 • Mój głos
  Rebeliantka
  Nikander
 • mój głos na
  Spirito Libero
  Akwedukt
  Polonia
  Naczelny
  Andarian
  Rebeliantka
  carcajou
  *******************
  wlk dzięki, pozdrawiam
 • @nikander 19:27:26
  Te słowa już kiedyś gdzieś słyszałem.
  Grzegorz Piotrowski to Ty?!?
 • MOJ GLOS
  oddaje na :

  GPS.65
  SpiritoLibero
  nikander
  Rebeliantka
  T.Zaleski
  Jan Bogatko
  Krzysztof J. Wojtas
 • @Naczelny 23:37:08
  Izabela Brodacka-Falzman czyli Iza nie zgłosiła osobistego akcesu do Rady póki co więc głos na nią nie jest ważny.
 • @wilre 03:01:59
  Akwedukt nie zgłosił osobistego akcesu do Rady póki co więc głos na niego nie jest ważny
 • @Robert Grunholz 09:49:11
  Ok.
 • @carcajou 10:05:37
  he, he,

  para tymczasem uszła i musiałby się wyrwać z roboty,

  tymczasem, pod rozwagę rady
  http://interesariusz.nowyekran.pl/post/53559,komorowski-ostoja-polskosci-ne-layout-u
 • @interesariusz 10:32:35
  To temat bardziej dla Redakcji i Mariovana. Rada może np. "wyrazić ubolewanie", ale czemu by mieli poszczególni jej członkowie doradzać za darmo NE SA? (aby doradzać trzeba dobrze wgryźć się w temat).
 • MÓJ GŁOS
  Andarian
  carcajou
  Naczelny
  Polonia
  Rebeliantka
 • @carcajou 10:38:21
  wiesz,
  umieściłem to jako swój głos dla rady, ponieważ ja jawnie snobuję się na używanie wyłącznie polskich słów. Robię to od czasu, jak miłościwie panujący nam niegdyś prezydent Kwaśniewski, snobujący się na światowca, w przemówieniu do narodu użył 6 angielskich słów w trzech kolejnych zdaniach (terez niestety nie mogę już zacytować, ale wtedy mnie to zaszokowało).

  Nie jest to nic innego, jak zachęta do podobnego snobizmu. Każdy indywidualnie może go podchwycić i promować.

  A co do za darmo. Nie raz sugerowałem ŁŁ, aby zaczął płacić akcjami za wszelkie podchwycone pomysły. A być może także zaprosił do uczestnictwa w wytwarzaniu oprogramowania nE na podobnych zasadach organizacyjnych, bo nie licencyjnych, jak wolne oprogramowanie. No i wiadomo, kamień w wodę.
 • @interesariusz 11:25:49
  A co ma wspólnego Łazarz z płaceniem akcjami? Akcje NE SA kupiłeś od OK KO.

  Nie powiem ci gdzie, kiedy i kto, ale słyszałem, że dobrych pomysłów jest zawsze pełna szuflada - tylko nie ma komu ich wdrożyć. Bardziej drastycznych obrazów i fraz ci oszczędzę.
 • Moje głosy
  Andarian
  carcajou
  R.Zaleski
  Rebeliantka
  Krzysztof J.Wojtas
  SpiritoLibero
  t-rex
 • @Freedom 16:19:54
  Proszę zerknąć na p.3 moich postulatów http://nikander.nowyekran.pl/post/53570,apel-do-konstruktywistow-na-ne
  zauważysz, ze promuję alternatywne rozwiązania dla niektórych obszarów prawa gospodarczego. Zawdzięczam sobie, że doszedłem do tego, że różni ludzie mają różne oczekiwania co do stosunków przemysłowych. Przykładowo: ktoś lepiej będzie się czuł w klastrze gospodarczym, ktoś inny w spółce właścicielsko pracowniczej a ktoś inny w Londynie na zmywaku. Powinniśmy stworzyć "szwecki stół" form włączania swoich zasobów do obrotu gospodarczego.

  Dla mnie przykładowo ideałem byłby klaster. Nie mam natomiast żadnego prawa aby innych ubierać w ten garnitur.

  Zapraszam do KONSTRUKTYWNTCH!

  Czy wypowiedziałem się jasno.
 • MÓJ GŁOS
  -Andarian; - Rebeliantka; - Krzysztof J. Wojtas; - nikander ;
 • MOJ GLOS
  WojtekCy.
  Jan Bogatko
  Krzysztof J. Wojtas
  Naczelny
  Rebeliantka
  carcajou
  nikander
 • @carcajou 22:08:43
  :) Mea culpa.
  Fota pomysłodawczyni i współautorki niektórych wpisów pod nowym nickiem czasem okazuje się myląca, szczegóły przy okazji, żeby nie uchybić
  powadze wyborów.
  Areopag, no tak. Umknęło, bo lektura wybranych tematów, bez zerkania na stronę główną, ale co termin zmonopolizowany?
 • @prowincjuszka 19:58:02
  Zorientowałem się po treści i stylu - stąd korekta, bo i po co kłapać dziobem :) Pozdrowienia dla znanego mi tria.
 • MÓJ GŁOS
  GPS.65
 • MÓJ GŁOS
  Krzysztof J. Wojtas
  Naczelny
  SpiritoLibero
  carcajou
 • Mój głos
  GPS.65
 • Mój głos
  andarian
  carcajou
  nikander
  Krzysztof J. Wojtas

  Na razie tyle. Jak sie lepiej zorientuję to uzupełnię swoją listę.

  Pozdrawiam
 • Wybieram i ja:-)
  Polonia
  Rebelianta
  Krzysztof J. Wojtas
  Jan Bogatko
  Andarian
  Carcajou

  Są wśród tych blogerów , osoby pięknie piszące o naszej katolickiej wierze, podnoszące naszego narodowego ducha. Samodzielne, niezwykle interesujące myśli dotyczące aktualnych wydarzeń na świecie ( mówi, że zaszył się na wsi:) ) wyraża inny piszący, często też czytam na innym blogu o Smoleńsku i dobrze !, słucham również w Radiu Wnet arcyciekawych rozmów naszego blogera z Piotrem Skowrońskim.
 • @space 15:09:36
  TAK, CHCĘ BYĆ KANDYDATEM DO RADY BLOGERÓW I KOMENTATORÓW
 • Szkoda że na kandyduje
  Circ, to kobieta z męskim cechami.
  Taka Margareth T. w polskiej wersji
 • @Jacek Rossakiewicz
  Rozważ lepiej start swojej osoby, bo dlaczego nie? Masz spore szanse jako Ktoś Zupełnie Nowy, inni są nieco "zużyci" na NE ;) Zbyt przewidywalni.
 • @space 15:09:36
  Teraz tylko głosujemy - nie proponujemy kandydatów na Prezydenta RzBiK, itp.

  Asadow, Jax, Poruszyciel - nie zgłosili osobistego akcesu do Rady póki co więc głosy na nich nie są ważne.

  Nie ma głosowania "pod warunkiem" na kogokolwiek.
 • @Poruszyciel 12:33:14
  Mariovan nie zgłosił osobistego akcesu do Rady póki co więc głos na niego oddany nie jest ważny.
 • @carcajou 16:24:12
  //Nie ma głosowania "pod warunkiem" na kogokolwiek.//

  Zgodnie z zasadami, które określiłeś, można zmieniać zdanie. To zawsze jest czymś uwarunkowane. W tym sensie.

  Poza tym dopisz mnie, proszę, do listy :)
 • @space 16:26:54
  Już dopisałem cię lecz póki nie zagłosujesz na siebie głos "twój na ciebie" nie będzie liczony jako ważny.
 • @Naes 16:04:33
  Tu masz moje zdanie o tym "babochłopie" ;) (z całym należnym szacunkiem!)

  http://circ.nowyekran.pl/post/53716,sami-ocencie-wartosc-merytoryczna-nowego-ekranu#comment_387424
 • @carcajou 16:30:01
  To jest dla mnie jasne. Jeśli nie zgłoszą się ci trzej kandydaci, to ich usunę i zaproponuję siebie w miejsce jednego z nich.

  Dzięki za dopisanie.

  Szkoda, że zainteresowanie nie jest tak duże, jak być powinno... A co Ty myślisz o wywiadzie Skowrońskiego z Oparą?
 • @space 16:35:56
  Przestrzegałem, że to nic nie da.
 • @carcajou 16:53:46
  Ale CO miało dać CO ?
 • @space 16:59:57
  Wywiad ze Skowrońskim, o to pytałeś.
 • @Nathanel 18:02:51
  Było tak jak piszesz w tamtym roku (z nielicznymi wyjątkami) i się to nie sprawdziło. Musi być zdecydowana wola kandydowania.

  Parę postów wcześniej zrobiłem prawybory - było 40 zgłoszonych bez osobistego potwierdzenia - zostało z nich mniej niż 13 w dniu rozpoczęcia wyborów. Ponad 2/3 zgłoszonych miało gdzieś fakt, że ktoś ich widział jako swojego reprezentanta, co może mieć m.in. związek z wyborami sprzed roku i wyłonioną, jak piszesz, bezradną Radą.
 • @w.red 10:41:09
  Akwedukt nie zgłosił (jeszcze) swojego udziału - głos na niego jest nieważny.
 • Mój głos:
  Polonia
  Krzysztof J. Wojtas
  Naczelny
  Rebeliantka
  carcajou
  SpiritoLibero
  space

  Tak głosuję jak mi pasuje.
  Pozdrawiam
 • Mój głos
  GPS.65
  t-rex
  Multimir
  Polonia
  Krzysztof J. Wojtas
  carcajou
  space
 • Mój głos
  -t-rex
  -R.Zaleski
  -Jan Bogatko
  -carcajou
  -Polonia
 • MÓJ GŁOS
  GPS.65
  Andarian
 • @carcajou 18:33:07
  >Ponad 2/3 zgłoszonych miało gdzieś fakt, że ktoś ich widział jako swojego reprezentanta

  To nie tak wcale musiało być. Mogę powiedzieć tylko o sobie, bo byłam wymieniona. Wymienienie mnie jako kandydata już było dla mnie zaszczytem. Natomiast przyjęcie tego zaszczytu jest zobowiązaniem wobec RzBiKa. Jak nie mogę właściwie wypełnić obowiązków, to nie mogę się ich podjąć. Dlatego teraz nie mogłam kandydować. Pzdr
 • @leoparda 23:59:42
  Ok, chodziło mi tylko o to, że tak nie należało budować Rady.
 • @Poruszyciel 01:17:06
  Mariovan nie kandyduje.
 • @GPS.65 01:59:15
  Pewnie niedługo zaczną się apele tych co nie uznają, że nie mają szans, by ci co na nich głosowali przekazywali swój głos danemu kandydatowi oraz nawoływania w stylu: "Zagłosowałeś na 3 osoby czemu nie dopiszesz mnie jako czwartego?"
 • Głosy nieważne
  Glosy oddane na:

  16 Akwedukt 2
  19 Iza 1
  20 Mariovan 1
  21 Asadow 1
  22 Jax 1
  23 Poruszyciel 1

  nie są ważne, bo kandydaci się nie zgłosili. Ne są też ważne głosy na Roberta Grunholza, który zrezygnował.
 • @GPS.65 01:53:38 Wyniki cząstkowe są nie autoryzowane ...
  ale jeśli prawdziwe lub zbliżone do rzeczywistości to przynajmniej nw. "siódemka" wzmoże na pewno kampanię wyborczą.

  6 t-rex 22
  7 GPS.65 20
  8 SpiritoLibero 20
  9 R.Zaleski 19
  10 nikander 19
  11 Naczelny 14
  12 Jan Bogatko 12

  Czy będzie dogrywka? Masz tyle samo głosów co t-rex.
 • MÓJ GŁOS
  1.
  2.
  ......
  7. nikander

  * zanosi się na totalną klęskę frakcji KONSTRUKTYWISTÓW. Moje głosy do ostatniego momentu będę trzymał dla blogerów, którym może mniej IRYTACJA chodzi po głowie a konstruktywne działanie. Zgłoście się i pokażcie się, że istniejecie. Inaczej d_pa zbita.
 • @nikander 08:29:29
  Ależ konstruktywnie !
 • MÓJ GŁOS
  t-rex
  R.Zaleski
  SpiritoLibero
  Naczelny
  Andarian
  Rebeliantka
  Polonia
 • Mój głos
  GPS 65
  Krzysztof J. Wojtas
  nikander
  SpiritoLiberio
  space
  Andarian
  Polonia
 • @ głosujący autorzy
  Dobrze byłoby zastanowić się nad tym, co robicie, tj. na kogo głosujecie,

  czy proponowane osoby są predysponowane do tego, aby być w radzie,

  moim zdaniem osoby w radzie mogą być bardzo marnymi autorami, niepopularnymi pisarczykami, ale powinny to być osoby rozważne z predyspozycjami na arbitra.

  Zasadniczą umiejętnością członka rady powinna być umiejętność czytania ze zrozumieniem, tylko wtedy jestem skłonny przekazać mu uprawnienie wyrażania mojej woli, bycia moim PEŁNOMOCNIKIEM. Tak, moi drodzy, gdy naród polski myślał o akcie wyborczym jako o udzielaniu pełnomoctnictwa do wyrażania swoich interesów oraz jako akcie mianowanie swojego nadzorcy (pilnującego wyborcę klawisza), to wyniki głosowań byłyby całkiem inne.

  Nie znam osób, na które głosowałem. Ale głosując na osoby kierowałem się nie tym, jak doskonałe notki piszą, również nie tym, jakie poglądy reprezentują (a więc głosowałem też na tych, którzy są moimi politycznymi adwersarzami), tylko na podstawie tego, jak odpowiadają na komentarze.

  pozdrawiam wszystkich aktywnych
 • @interesariusz 09:59:54
  A polityków, na których głosujemy, znamy? Ja znam osobiście zdecydowaną większość kandydatów.

  Tak czy inaczej przed wyborem Prezydenta RzBiK - jedyny w pełni suwerenny przedstawiciel BiK - dobrze by było, by członkowie Rady odbyli spotkania z BiK, np. na clickmeetingu czy pofatygowali się do NE, by zrobiono z nimi wywiad. Mogą też sami się nagrać na komórkę, powiedzieć co chcą i umieścić to w notce.

  Kampania wyborcza trwa ...
 • ?
  To ja mam jeszcze raz zagłosować? :)

  Jeżeli tak, to moje głosy są następujące:

  1. Krzysztof Julian Wojtas
  2. Naczelny
  3. SpiritoLibero
  4. Rebeliantka
  5. carcajou
  6. Multimir
  7. Polonia

  ***

  Dodaję do tej listy jeszcze osoby, które moim zdaniem również powinny się znaleźć w tej radzie.

  8. Andarian
  9. R. Zaleski
  10. drhumor

  Pozdrowienia...
 • @Robert Grunholz 10:58:54
  jestem przeciwny temu, aby osoby, które nie mają dużego poparcia, rezygnowały z kandydowania.

  Było by to fałszowanie rzeczywistości w wyniku jakiś kalkulacji wyborczych.
 • @
  Kogo chcecie widzieć w Radzie Blogerów i Komentatorów,

  Jestem Oszołom i wydaje mi się że rada ma się składać z Blogerów(to ci na czerwono) i komentatorów(to ci na szaro),wytłumaczcie mi to proszę.

  Bo coś mi tutaj nie gra.
 • @oszołom 11:23:55
  Art. 6.

  2. Prawa wyborcze (bierne i czynne) przysługują wyłącznie BLOGEROM I KOMENTATOROM posiadającym aktywne konto na portalu NE

  Nic tu nie ma o parytetach :))
 • @circ 11:57:55
  Proszę nie sabotować wyborów. Jeszcze raz takie cudo i wyproszę z lokalu wyborczego.
 • @carcajou 11:40:42
  Rozumiem wiec że brak jest gwarancji zasad równości uczestnictwa.
 • @oszołom 13:01:56
  oddaje więc pusty głos
 • @GPS.65 01:59:15
  Jak dobrze policzyłem to przez pięć dni głosowania oddano 63 głosy, frekwencja poraża. Ze średniej wynika, że głosować będzie (zostało jeszcze dwa dni) poniżej 100 osób. To trochę mało jak na reprezentację całej blogosfery czy w ogóle kogokolwiek.
 • @oszołom 13:01:56
  Ależ jest równość: jedna osoba - jeden głos. W wyborach zwykłych też jeden jest bogatszy, a drugi biedniejszy - i nie mówimy, że to gwałci zasadę równości. Owszem: bycie komentatorem nie sprzyja (z racji nie posiadania bloga) zostaniu członkiem Rady, tym niemniej nie wyklucza. Chcesz zostać członkiem, to błyśnij intelektem i jako członek "upośledzonej" większości zaproś innych do głosowania na siebie (mogą już ocenić twoje komentarze, do listopada nie było to możliwe). I ty możesz zostać Prezydentem !

  Podpowiadam - zapraszaj ich przez pocztę wewnętrzną.
 • @Ghost Dog 16:14:07 - Grunt to wiara ... także w siebie :))
  Legionistów Piłsudskiego też nie było wielu, a jak szli to ludzie zamykali okna. Po latach to oni rządzili całym krajem.
 • @carcajou 16:22:32
  Rzeczywiście nie ilość się liczy, taki np. Konrad Mazowiecki sprowadził na ziemie polskie siedmiu Krzyżaków a potem jak w siłę urośli. Będziemy się przykładami przerzucać?
  Może mi nie uwierzysz ale trochę mi szkoda waszego wysiłku, napisaliście konstytucję, Carcinka film nakręciła, teraz siedzicie i liczycie głosy. Nie można powiedzieć, że nic nie robicie. Tylko, że odzew chu**wy.
 • @Ghost Dog 16:37:48 - nie ma tu nawet nędznej, obiecanej u zarania, ankiety ... jeszcze czegoś nie rozumiesz?
  Był o wile większy rok temu i nic z tego nie wynikło. To jak jest teraz, to też pokłosie tamtych wyborów, absencji i późniejszego paraliżu działań Rady. Nie było budującym obserwowanie tego. Co dalej, to już pytanie do władz RzBiK.
 • Głos Praczuka
  GPS65
 • @carcajou 17:37:30
  Ja tylko obserwuję. Nie biorę udziału w niczym, co opiera się o zasady demokracji. A teraz jako "kazalnica cnoty" powiem, że przy takiej frekwencji nie będziecie mieli moralnego prawa wypowiadać się w niczyim imieniu. Dlatego zachęcam wszystkich, którym zależy na tym projekcie, żeby ruszyli dupy i głosowali.
 • @Ghost Dog 18:25:37
  Zachęcaj, a prawo jest po naszej stronie - tak samo jak RzBiK powstał w momencie ogłoszenia Konstytucji RzBiK. Uzasadnienie mandatu masz pod Konstytucją.

  Te wybory i następne (Prezydenta RzBiK) oraz każde kolejne głosowanie tylko ów fakt zaistnienia i działania w prawie potwierdzą.

  No i mam coś jeszcze w zanadrzu, ale to może po świętach :))
 • Mój głos
  GPS.65
  nikander
  kazik
  carcajou

  Komentatorsko-trollski obowiązek wypełniłem, wracam do nicnierobienia:)
 • @Polonia 18:03:30
  Marek Kajdas nie kandyduje, póki co - głos na niego nie jest zatem ważny.
 • @oszołom 13:01:56 & 11:23:55
  Ja sie z toba po trosze zgadzam, ale z zupelnie innych przyczyn.
  Czy jako komentatorka mam uczestniczyc w wyborach, gdzie kandyduja blogerzy, ktorzy dyscyplinuja komentatorow banem (zabawa w kopanego)?

  Bo przeciez sa tu tacy blogerzy, ktorzy pisza dla poklasku, i za kazda krytyczna mysl daja bana!
  Tacy blogerzy to dzieciarnia z piaskownicy, maja umysl infantylny i tacy staja do wyborow?!

  Moze nalezy przesledzic ich wyczyny w dziedzinie banow? Za co, komu, ile razy..., bo ban to cecha tyranow, ktorzy wprowadzaja rezimy.

  Nie pisze tego obiektywnie (teoria), lecz subiektywnie (z doswiadczenia), mam kilka banow, a wszystko przez to, ze pisalam komentarze tylko u jednej blogerki katolickiej.

  Dlatego nie glosuje i nie bede glosowala, bo wielu blogerow kandydujacych nie znam, ale jesli maja oni znamiona tej blogerki, to wole z glosowaniem nie miec nic wspolnego.

  Jesli mam glosowac, to kandydaci musza miec dobra opinie wsrod komentatorow, musza byc blogerami na poziomie, ktorzy radza sobie z kazda krytyczna wypowiedzia komentatora.
 • @carcajou 19:21:15
  Szanowni blogerzy i wyborcy.
  Mam Was w głębokim poważaniu...
  To wskazuje, że liczę na Wsze głosy. Ale...

  Idea wyborów "władz blogerskich", zainicjowana i po części wymuszona przez Spirito Libero, jest projektem.
  Tworzymy Rzeczpospolitą.
  To wielkie dzieło.
  Nie sądzę, że obecnie wybrani są reprezentatywni. Ważne, że zapoczątkowują budowę Rzeczpospolitej. ważne, jakie wartości staną się fundamentem.
  Trudna rola, wymagająca odpowiedzialności i wizji przyszłości.
  Myślę, że po przygotowaniu drogi - zdecydujemy wszyscy o nowych władzach.
  Myślę, że okres około pół roku jest stosowny.

  Wybierajcie zatem ludzi, którzy mają jakąś ideę - nie tych, którzy mówią - "jesteśmy gotowi Was reprezentować".

  A to od was zależy przyszłość.

  Może wyrażam się nadmiernie emocjonalnie, ale zauważcie - tworzymy nową jakość. Ważne, że Opara &co to umożliwili.
  To może nie być "po ich linii". Ważne, ze zaczynamy.
  Patrzcie na to w ten sposób.

  \A resztę mam w d...
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:08:14 - Tak, to wielke DZIEŁO :))
  Czy ci co nami rządzą są "reprezentatywni"? Ehh ...
 • @carcajou 19:10:09
  Wiesz ja się mogę ogłosić dyktatorem i powiedzieć, że prawo jest po mojej stronie. Ja reprezentuję sam siebie i tak pozostanie. Nikt za mnie głosu wydawał nie będzie. Najwyżej mnie wywalicie, wprawę masz ;-).
 • @bar-bara 19:58:02
  Bo przeciez sa tu tacy blogerzy, ktorzy (...) za kazda krytyczna mysl daja bana! Tacy blogerzy to dzieciarnia z piaskownicy, maja umysl infantylny (...)
  (...) ban to cecha tyranow, ktorzy wprowadzaja rezimy.

  Święte słowa, tylko czy autor tego bloga to zrozumie.
 • @Ghost Dog 20:20:29
  Oczywiście, ogłoś się ! A nie lepiej pierw obalić Tyrana - PRzBiK i sprzedajną Radę? Przynajmniej mógłbyś pojechać na świętym oburzeniu, a nie na zwykłym chciejstwie zostania dyktatorem :))
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:08:14
  Mowisz jak polityk/politruk.

  Ty masz "resztę mam w d..."

  A ja jestem ta reszta.
 • @carcajou 19:21:15
  Mój głos.
  Póki co tylko "Polonia"

  Nie kandyduję.
  Jesteś w stanie namówić Jacka Rossakiewicza do kandydowania do rady i nawet na prezydenta? To właśnie ktoś TAKI nadaje się na godnego prezydenta, jeżeli Ty nim zostaniesz (co wydaje się być przesądzone), to nie będzie to takie wcale dobre (sam chyba rozumiesz dlaczego, zacznie się tzw "gadanie"), może starczy Ci strategiczna rola wiceprezydenta ;) Inni kandydaci (z wyjątkiem Polonii, której inni zaś nie zaakceptują jako "katolki") gwarantują pasmo swarów, cyrk będzie nie lepszy niż poprzednio.

  Ludzie oczywiście w takiej nowej sytuacji zmienią głosy, uaktualnią, Jacek uzyska ich sporo. Starczy zapewne z 30 głosów, ja oczywiście Jacka poprę i namówię do tego też kilka osób. Na pewno będzie miał szanse na wejście do rady.

  Prezydentem powinien być ktoś absolutnie wyjątkowy, Ciebie widzę jako idealnego sekretarza, łącznika, Retingera Nowego Ekranu ;) Katolików, chrześcijan namawiam gorąco do głosowania na Polonię.
 • @Marek Kajdas 20:30:29
  Ani mi się śni kogokolwiek namawiać. Co zaś do mnie to zobaczymy - BiK wybiorą sobie kogo zechcą.
 • @bar-bara 20:27:37
  :))
 • @bar-bara 19:58:02
  >Czy jako komentatorka mam uczestniczyc w wyborach, gdzie kandyduja blogerzy, ktorzy dyscyplinuja komentatorow banem

  Nie komentatorów, ale trolle.

  > (zabawa w kopanego)?

  Uzasadnienie podano. A To co powiedziałaś to szykana.

  >Bo przeciez sa tu tacy blogerzy, ktorzy pisza dla poklasku,

  Bez przesady, Coryllus to nie jest cała blogosfera. (pansmp:)

  > i za kazda krytyczna mysl daja bana!

  Niektórzy nie mają wyczucia - po jednej i po drugiej stronie. Ty w tym przodujesz. Ale czemu tylko zakładce KK?

  >[wniosek wycinam, bo to kolejna szykana[

  >Moze nalezy przesledzic ich wyczyny w dziedzinie banow? Za co, komu, ile razy...,

  Wszystko zostało *CI* wyjaśnione. Proszę iść na ubitą glebę i wysmarować wniosek w tej swoje, konkretnej, kwestii. Ten wątek jest o czym innym, lecz jak rozumiem Ty oczywiście się zabrałaś za czarny pijar. I jak zwykle od dupy strony (czyli ze bronisz racji, tam gdzie nie ma racji).

  > bo ban to cecha tyranow, ktorzy wprowadzaja rezimy.

  Guzik wiesz o banach, banowaniu, panowaniu, rządzeniu. Dla Ciebie najważniejsze to komuś dokopać. Jesteś trollem. Zmień się. Jest czas po temu.

  >Nie pisze tego obiektywnie (teoria), lecz subiektywnie (z doswiadczenia), mam kilka banow, a wszystko przez to, ze pisalam komentarze tylko u jednej blogerki katolickiej.

  Kłamstwo.

  >Dlatego nie glosuje i nie bede glosowala, bo wielu blogerow kandydujacych nie znam, ale jesli maja oni znamiona tej blogerki, to wole z glosowaniem nie miec nic wspolnego.

  Projekcja, uprzedzenia, zawoalowane pomówienie (jakoby wszysycy blogerzy byli tacy sami).

  >Jesli mam glosowac, to kandydaci musza miec dobra opinie wsrod komentatorow,

  No i tu jest właśnie problem z tą podwórkową demokracją. Owa dobra opinia wśród wielu, bez podania kryteriów doboru. Zawsze z tego wyjdzie demonkreacja.

  > musza byc blogerami na poziomie, ktorzy radza sobie z kazda krytyczna wypowiedzia komentatora.

  I z trollami. CBDU.

  Carcajou, nie wszystkie bojkoty wyborów, jak widzę, wycinasz ;-)
 • @Ghost Dog 20:23:52
  Oczywiscie, ze zrozumie, ale najpierw musi przeczytac ze zrozumieniem.
  Jesli nie, to mamy wybory w slepo, kogos kto staje do wyborow poniewaz moze stanac do wyborow..., wiec staje...., wszyscy psychopaci z przeszlosci tak robili.
  Czym roznia sie od takich blogerow: Hitler, Stalin..., Bush, Obama? :)
  Niczym, oni tez 'banowali' na syberii, w gettach..., Afganistan, Irak..., Iran(?).
  Marek Kajdas tez sie 'udal' ... "A resztę mam w d..."
  I to jest kandydat?
  Rece opadaja.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:08:14
  >A resztę mam w d...
  nihil novi
 • @DelfInn 20:39:15
  Wycinam zwłaszcza te oddziałujące na podświadomość :))
 • @DelfInn 20:40:17
  N i to es właściwe podejście,
 • @DelfInn 20:39:15
  Napisalam w moim komentarzu dzis o godz.19:58:02:

  "Nie pisze tego obiektywnie (teoria), lecz subiektywnie (z doswiadczenia), mam kilka banow, a wszystko przez to, ze pisalam komentarze tylko u jednej blogerki katolickiej."

  A teraz jeden z tych, co z sympatii do tej katolickiej blogerki (klikierstwo) dal mi bana, choc u niego nie pisalam, wypowiada sie autorytatywnie o mnie, to bloger DelfInn .
  Bo jak mowi przyslowie: Uderz w stol, a nozyce sie odezwa.

  Dla DelfInna kazdy, kto smie pisac krytycznie jest trollem...., nie bede pisala o jego wczesniejszych wyczynach, ale jak ktos ma czas, zapraszam do czytania jego komentarzy, tak ca.pol roku temu, a wlosy wam deba stana!

  Napisalami:

  " Nie pisze tego obiektywnie (teoria), lecz subiektywnie (z doswiadczenia), mam kilka banow, a wszystko przez to, ze pisalam komentarze tylko u jednej blogerki katolickiej."

  A DelfInn, od razu: klamstwo.

  DelfInnie, a moze chcialbys bym dostala bana rowniez tu?

  Nie pisze inaczej niz u twojej przyjaciolki.
  Jestem krytyczna, ale bloger carcajou jakos nie daje mi bana, nie nazywa mnie trollem.
  Nikt jak dotychczas tutaj nie nazwal mnie trollem, ani zadnym z tych epitetow, ktorymi ty mnie chrzcisz.

  Zegnaj DelfInnie.
 • Qurcze, gdzie ta kasa dla mnie :))
  "Pan Kobylański z Urugwaju chętnie wyłoży co najmniej 3 miliony dolarów, aby przy okazji uruchomić także radio, ale ma swoje wymagania.

  Żąda drastycznych zmian w portalu, redukcji redaktorków ,zaprzestania finansowania takich pomysłów jak chociażby ZbiK Carcajou ..."

  http://wordpress.com.salon24.pl/393939,kac-wnet-kobylanski-skascuje-pietkuna
 • @bar-bara 21:27:29
  blah tam.
 • @carcajou 20:38:22
  :))
  troche sie spoznilam.
 • @bar-bara 21:48:51
  Zagłosować zawsze zdążysz :)))
 • @bar-bara 21:58:54
  Jaaasne :))) A Boryna był teściem żony syna Antka Hanki, a do ludności w Balladach Mickiewicza zaliczamy nie tylko pojawienie się rusałki, ale i również jęki chłopa pod jaworem.
 • Rewolucyjna propozycja - może poprawi mi notowania
  .
  Referendum o uwolnienie referendów od sejmowej kontroli.

  http://multimir.nowyekran.pl/post/53812,referendum-o-uwolnienie-referendum

  Pierwszy realny krok do demokracji bezpośredniej.
 • @bar-bara 22:37:53
  >a reszta to ja.
  >Reszty nie znam.

  Bingo.
 • @DelfInn 22:44:16
  Zegnam DelfInnie.
 • @carcajou 20:26:51
  Nie przypisuj mi słów, których nie wypowiedziałem. Ja jestem w stanie pojąć, że czytasz wszystkie posty i może nie masz czasu robić tego ze zrozumieniem ale czasami warto. Nigdzie nie napisałem, że Rada jest czy też będzie sprzedajna. Z racji przekonań nie mam też ochoty zostać dyktatorem. To był tylko przykład.
 • @Ghost Dog 23:23:42
  A ja tylko przykładowo ci odpisałem.
 • @carcajou 23:46:32
  Verba docent, exempla trahunt.
 • @carcajou 20:14:51
  Miało być"wybierani", a zapisane zostało "wybrani".

  Na swoje usprawiedliwienie mam to, że zaczynam 4 dzień postu w intencji powodzenia projektu, a wczoraj dokonywałem porównań degustacyjnych nalewek, jakie przygotowuję na święto końcowe.

  W końcu zasada
  "zdrowie wasze w gardło nasze" - jeszcze obowiązuje.
  ;-)))
 • Mój głos
  Polonia,
  Krzysztof J. Wojtas,
  nikander,
  t-rex
 • @ kandydaci, głosujący i czytelnicy
  to jest notka, związana z wyborami
  http://interesariusz.nowyekran.pl/post/53948,na-kandydowanie-najlepsze-trolowanie

  jako że jest to indywidulana inicjatywa, proszę ewentualne komentarze umieszczać pod nią, a nie tutaj,

  ale dla leniuszków treść skopiowana poniżej
  "
  Wielu zauważa, że w bieżących wyborach do rady autorów frekwencja wyborcza przedstawia wiele do życzenia.

  Do oczywistych przyczyn takiego stanu rzeczy należy między innymi negacja potrzeby istnienia rady takiego rodzaju oraz nieświadomość wyborcza, tj. brak świadomości, iż wybory mają miejsce, oraz nieznajomość kandydatów.

  Należałem do tych, którzy nie widzieli sensu popierania samozwańców, bo tak odbierałem intencję carcajou. Na dodatek był w poprzedniej radzie i nic z tego nie wynikło. Żadne tłumaczenia o uwiądzie organizacyjnym poprzedniej rady dla usprawiedliwienia nieróbstwa do mnie nie trafiają. Ostatecznie zorganizował nowe wybory i w tym rozpad poprzedniej rady mu nie przeszkodził. Potem dałem się przekonać hasłem „grab władzę”, bo inaczej nigdy nie będziesz miał na nic wpływu. Niestety, w naszym chorym społeczeństwie jest to postawa usprawiedliwiona i potrzebna. Bez takich inicjatyw nic nie będzie się działo. Martwica. Zdecydowałem się GŁOSOWAĆ, tym samym dając na kredyt swoje pełnomocnictwo kilku autorom. Na kredyt, bowiem w każdej chwili jestem gotów je wycofać, jeśli rada i jej poszczególni członkowie, a według aktu założycielskiego rady, prezydent, nie spełnią moich oczekiwań. A te są minimalne – wymagam umiejętności czytania ze zrozumieniem. Przynajmniej tego, co będę do nich pisał. Nie muszą się ze mną zgadzać, czy popierać moich wniosków, nie, wystarczy, że dadzą w odpowiedzi świadectwo, że zrozumieli, o czym i co do nich napisano, bo odpowiadać chyba będą. Na to liczę.

  Przy okazji wyjaśniam wszystkim kandydatom, też tym zawiedzionym, że na nich nie głosowałem, iż mój głos jest dosyć przypadkowy, bowiem opiera się tylko i wyłącznie na zachowanych w pamięci przypadkach „przytomnych” odpowiedzi na komentarze – przy wyborze stosowałem powyższe oczekiwanie minimum, z pominięciem całokształtu działalności autora, jak również jego światopoglądu.

  Głosując uznałem potrzebę istnienia rady. Tak, jest ona potrzebna przynajmniej do tego, aby dopingować jej członków do intensyfikacji działalności pisarskiej. Mam nadzieję, że wobec aktywnego samo zgłaszania się kandydatów, możemy od nich wymagać przynajmniej większej aktywności w tym, co i tak dotychczas robią. A jeśli w jakiś rozumny sposób będą jeszcze artykułować zgłaszane przez nas potrzeby, to już będzie nadmiar szczęścia z ich działalności.

  Nie będę się rozwodził, czego oczekuję od nowej rady, mimo, że zamierzałem. Niech nam sami przedstawią program działania, a my ocenimy ich pomysłowość. Mnie poprzednia rada zwiodła, nie, nie z powodu braku jakiś spektakularnych akcji, ale tym, że mając możliwości nawet nie próbowała moderować oblicza nE. A przecież można to było z pewną skutecznością robić rozwijając „programowe” dyskusje w postaci cyklu powiązanych notek. Co prawda właściciele nE z uporem lepszej sprawy unikają wprowadzenia mechanizmów forum do zarządzania przebiegiem dyskusji, ale przecież udostępnili odsyłacze, i można było redagować tak notki, aby odnosić się do treści zawartych w innych intensywnie je wykorzystując. W ten sposób niektóre tematy by wciąż żyły, a możliwości otwierania wielu kart/okien w przeglądarkach umożliwiłyby zapoznawanie się tokiem argumentacji. I tego zupełnie zabrakło. Można by rzec, każdy z członków rady swoją rzepkę skrobie. I tym samym dostrzegalność ważnych społecznie tematów, które ewentualnie chciałaby lansować rada, była mniejsza, niż przy zespołowej pracy publicystycznej.

  A gdzie tu jest miejsce na tytułowe trolowanie? Być może jest potrzebne do zwiększenia dostrzegalności wyborów. Czemu każdy z autorów nie napisze oddzielnej notki pod tytułem „Kandyduję aby ….”. Umieszczenie takiej wypowiedzi umożliwi zapoznanie się z lansowanymi przekonaniami kandydata, a umieszczenie wypowiedzi wszystkich kandydatów w formie notek zwróci uwagę czytelników na to, że wybory się odbywają. W pewnym sensie zaśmieci to prawą szpaltę, ale sprawa jest tego warta. Można jeden dzień poświęcić na dyskusję programową dotyczącą medium. Co prawda carcajou w cudowny sposób podnosi swoją notkę na stronie głównej, ale to może nie wystarczać. Tacy jak ja w ogóle nie patrzą ani na lewą, ani na środkową szpaltę strony.  A jeśli to nie da efektu, to zachęcam do trolowania w niedzielę. Każdy głosujący może umieścić notkę „głosuję na”, a nawet „głosuję na, bo…”. Zobaczymy, jak na to zareaguje redakcja. Jeśli będzie usuwać takie notki, to przynajmniej będziemy wiedzieli na przyszłość, na czym stoimy. Na czym ? Ano na zmianie reguł w trakcie gry. To też coś warte. Warto wypunktować właścicieli, jak dalece chcą wykorzystywać władzę do dyscyplinowania autorów.

  "
 • @ ankieta
  przy okazji, proszę o uwagi dotyczące sprawności stron nE,

  nieniejsza strona na moim laktoczku odświeża się ......

  1 minutę do pojawienia się obrazu,
  1 min 45 sek do przewinięcia do bieżącej pozycji (zazwyczaj końca)

  uprzejmie proszę wszystkich o dane z ich kompów, pozwoli to ocenić średnią.
 • MÓJ GŁOS
  carcajou
  R.Zaleski
  WojtekCy.
  Krzysztof J. Wojtas
  Jan Bogatko
  Rebeliantka
  Andarian
 • Cała prawda o sile RzBiK-a - RZĄDZI REKLAMAMI kontekstowymi ad sense :))
  http://img217.imageshack.us/img217/3507/beztytuukl.gif
 • @interesariusz 10:53:29
  co to laktoczek to nie wiem. ta strona mi sie wczytuje bez problemu, chyba z parenascie sek. za to ta ponizej - bite 6 minut
  http://sigma.nowyekran.pl/post/51556,wczoraj-stalismy-nad-brzegiem-przepasci-dzisiaj-zrobilismy-duzy-krok-naprzod-czyli-jolka-a-mentalnosc-zydowska#comment_389547
 • @DelfInn 11:21:37
  laktoczek to pieszczotliwa żargonowa nazwa podręcznego komputera, czyli po angielsku netbook, notebook.

  w moim przypadku średnia klasa sieciowych, Samsung NC 10,

  czas ładowania strony zależy od jej wagi, dlatego właśnie prosiłem o czas załadowania niniejsze strony, a aby nie było pomyłek, jak należy mierzyć czas, poprosiłem o dwa:

  od naciśnięcia odśwież, do pojawienia się obrazu - zależy głównie od przepustowości sieci,

  od naciśnięcia odśwież do przewinięcia, czyli wykonania skryptu, zależy też od mocy komputera,


  wspomniania przez Ciebie strona ładuje się u mnie jakieś 7minut.
 • @ mój głos
  Polonia
  Rebeliantka
  Carcajou
  T-rex
 • @interesariusz 11:43:45
  nieniejsza strona na moim laktoczku wXP ie 8 odświeża się ......

  1 minutę do pojawienia się obrazu,
  1 min 45 sek do przewinięcia do bieżącej pozycji (zazwyczaj końca)

  a w chrome
  5 sek do pojawienia się obrazu,
  25 sek do przewinięcia do bieżącej pozycji (zazwyczaj końca)

  w w7 ie9 jeszcze szybciej,

  stąd wynika, że nE zmusza do zakupu windows 7, taki mus.
 • Mój głos
  Polonia
  Rebeliantka
  Andarian
  carcajou
  R.Zaleski
  SpiritoLibero
  t-rex
 • @DelfInn 22:44:16
  Wiem, ze NIE jestem ci obojetna :), ze darzysz mnie szczegolna miloscia :), ktorej nie potrafisz wyrazic na wlasnym blogu, gdzie jestes czlowiekiem czynu raczej, niz slowa (byc moze z powodu twej urzekajacej skromnosci). :)

  Wiec staram sie pisac wszedzie pod twoim katem, umieszczajac slowa zaproszenia ku tobie, bys mogl w pelni i nieskrepowanie oddac slowami twa nieprzecietna namientnosc do mnie. :)

  Wiem jakim ciezarem na duszy jest noszenie w sobie uczucia tak silnego, jakie ty masz do mnie, wiec cieszy mnie kazde slowo, ktorym dajesz upust twoich silnych namietnosci do mnie. :)

  Mam nadzieje, ze doceniasz to, ze ja rowniez mysle o tobie i dlatego moje wysilki slowne ku tobie w kazdym moim wpisie. :)

  Zamiescilam tez wpisy u innych blogerow, nie watpie, ze je odszukasz ..., i napiszesz do mnie slow kilka.
  Czekam i mysle o tobie.
  :)))
 • @bar-bara 16:10:50
  Dobra, dobra, cicho... Jeszcze się pokapują że współpracujemy i wtedy będzie chochoł. Można mieć tylko nadzieję, że nie wiedzą jeszcze, Baśka, żeś jak uciekała na klaczy przed Tatarami, to piana leciała Ci z pyska, nozdrza miałaś rozdęte, a uszy położyłaś po sobie. Co mogłem ukryłem, co się nie dało - jedź!!!
 • @DelfInn 16:42:47 :)))
  Nie wstydz sie, wiedza o nas wszyscy,
  nie moglam dluzej ukryc, co nas laczy,
  niech wiedza jak sobie jestesmy bliscy.

  Pamietam przeciez jakby wczoraj,
  jak Baska wpadla ci w ramiona,
  cala na zdyszana, na pysku spieniona,
  i jakim namietnym calusem klikniec niewielu,
  zatrzymales slowa, tego nie czyni wielu!

  Wtedy to wlasnie zawiesilam na tobie me oko,
  myslac jakiez silne szczeki slow niewielu,
  podarowal jej zupelna cisze, calkowite spoko.

  Ujrzalam twe dzielne i wielkie czyny,
  pomyslalam brak slow nie z jego winy,
  wielka to zadkosc u ludzi, mysle o rany!
  On jest czlekiem czynow, jego bronia bany!
 • mój głos
  Spirito Libero
  Naczelny
  Krzysztof Wojtas
  T. Rex
  Carcajou

  pozdrawiam
 • MÓJ GŁOS
  1. Rebeliantka
  2.Wojtek Cy
  3. Polonia
  4. Dr Humor
  5. Space
  6. Spirito Libero
  7. Carcajou
 • mój głos
  GPS65
  t-rex
  space
  Rebeliantka
  pozdrawiam
 • MÓJ GŁOS
  Polonia
  carcajou
  SpiritoLibero
  WojtekCy
  GPS.65
  Jan Bogatko
  Andarian
 • @GPS.65 21:58:26
  pod tym pańskim podsumowaniem są ponownie oddane głosy Pana oraz FREEDOMa, choć w wykazie widać,że juz Panowie głosowaliście.
 • Mój głos
  Dla mnie "Renesans" skończył się z ujawnieniem TW Bolek.
  Czas na "Oświecenie", a więc inżyniera dusz z mocną nogą do przytupnięcia.
  1,2 Akwedukt
  2,1 Nathanel, a ponieważ obaj jakoś nie widzą potrzeby uczestniczenia"

  Spirito Libero
  carcajou
  Rebeliantka
  Polonia
 • @bar-bara 17:55:23
  No jestem pod wrażeniem... Jak każdy klient wobec niekompetencji :-))) No offence!
 • @DelfInn 20:22:43
  Tys specem blizniego mil-osci,
  dlatego twe czyny panku mosci,
  banami dodajesz splendoru nicosci,
  ukrywasz wpisy, jak pies kosci.

  Tym wzbudzasz pytanie wsrod komentujacych,
  czy on powinien byc wsrod na NE piszacych?
  A moze on robi wrew swej woli, niechcacy?
  moze niewinny, tylko w bladzie tkwiacy?

  Moze dla niego, kazdy komentujacy
  jest potecjalnym trollem - trollujacym?
  Byc moze, wkrotce powstanie o tym tytule blog:
  Ludzie wytlumaczcie DelfInnowi, kto to Troll!
 • @carcajou & wszyscy
  Przepraszam, za moj dialog z DelfInnem.
  Nie dotyczy tematu notki, ale mam nadzieje, ze nie przeszkadza, mam nadzieje, ze wywola usmiech?
 • @bar-bara 20:45:07
  a pisz se, byles nie trolllowala. to proste.

  btw, wpisów nie ukrywam.

  JA APELUJĘ O PRZYWÓCENIE *** PRAWDZIWEJ *** bar-bary!

  A właściwie.. Basiu... Daj no się tu zyciem na taśmę, co? ... Będę głosować!
 • @interesariusz 10:41:24 - ODPOWIERZIAŁEM NA APEL
  http://nikander.nowyekran.pl/post/53963,rzbik-dlaczego-kandyduje

  jak na razie nikt nie podniósł rękawicy. Rzuciłem ta dwa "nagie miecze" dla dodania odwagi - nie pomogło.

  Pozdrawiam
 • @GPS.65 20:58:08
  Tak urządzone wybory to w tych siermiężnych warunkach poniekąd konieczność :))) Twoje wyniki cząstkowe zapobiegają wykopaniu mnie za Rady :)) Gdyby było że jest ze mną źle wyborcy (część) by mogli znowu dokonać zmiany :))) Dodaj jeszcze konserwatyzm wyborców - mało kto robi zmiany duże zmiany w swoim głosie i masz prawie klasyczne głosowanie :))

  Za wszystko inne zapłacisz MasterCard. Wszyscy muszą być cwani - dlatego uwypukliłem ten mechanizm - przecież mogłem milczeć.
 • @GPS.65 20:36:39
  To proponowałem na prawybory.net (dla wybrańców przy ustalaniu miejsc na listach), ale nie było jak wypróbować no i zewsząd totalne niezrozumienie:

  http://teoria-decyzji.falszywi.eu/metoda_schulzego.php
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_Schulzego

  Potrzeba zrobić aplikację - poszukać skryptu i voila. Naprawdę to by było coś. Liderami listy byliby ci, którzy są z jednej strony poważani, a z drugiej strony nie mają wielu wrogów ergo można na nich kolektywnie zgodnie pracować - są do przełknięcia dla każdego z z danej grupy. Owszem, są możliwe zmowy - ale gdy głosowanie jest tajne, to wiesz jak to może być :))))
 • @bar-bara 20:54:33
  Luzik, jeśli tylko wiesz na kogo masz głosować :))
 • @carcajou 21:58:53
  Mysle, ze wiem.
 • @bar-bara
  Zachowajmy powagę - trwają wybory. Finał.
 • moje głosy
  MÓJ GŁOS
  Krzysztof J. Wojtas
  Naczelny
  SpiritoLibero
  Rebeliantka
  carcajou
  t-rex
 • @bar-bara 23:56:29
  Nie jestem specjalnie religijny, ale proszę bez promowania apostazji u mnie na blogu - wybacz.
 • @Czarny Borys 23:52:21
  Jeszcze cała niedziela :))))))))))))))))))))))) Możesz głosować parę razy :))))
 • @GPS.65 00:41:16
  Prawda, że to fajny eksperyment z głosowaniem? :)

  Ja osobiście jeszcze bym to urozmaicił, np.

  wariant 1)
  Każdy głosujący ma 7 głosów - i może je oddać na 7 różnych osób - albo rozdzielić je inaczej, np. wszystkie 7 głosów na jednego kandydata, na którym najbardziej mu zależy.

  wariant 2)
  Każdy może zagłosować tylko na jedną osobę.

  wariant 3)
  Każdy głosuje na maksymalnie 7 osób. - tak jak teraz - z tym, że głosy mają wagi, tzn. pierwsza osoba na liście dostaje 7 głosów, druga 6, trzecia 5, czwarta 3, itd.


  Właściwie to bardzo żałuję, że RzBiK powiela te najprostsze - czyli najgłupsze i najgorsze systemy demokratycznych głosowań (jedna osoba - jeden głos) - choć sama możliwość zmiany swojego głosu w trakcie głosowanie jest niby ciekawą innowacją - ale najgorszą z możliwych :/

  Dlatego apeluję, żeby już przy wyborze prezydenta - zrobić eksperyment z alternatywnym systemem głosowania, dużo lepszym - co mogę udowodnić - który nie wymaga drugiej tury, bo wygrywa ten kandydat, która ma rzeczywiście NAJWIĘKSZE poparcie.

  To co, zapoczątkujemy nową jakość w polskiej demokracji??
  Damy przykład tym gałganom z PKW??
  ;)
 • @Freedom 01:02:57
  Eksperyment - nie wiem czy jest zgodny z KRzBiK, a tą mogą zmienić tylko BiK. Teoretycznie "najbardziej popularny członek" mógłby to rozsądzić - za co jednak mógłby być pociągnięty do odpowiedzialności przez samych BiK czy Trybunał, którego, póki co, nie ma :)))

  Zrób notkę na ten temat choć mi się ten pomysł mało podoba, bo PRzBiK to powinna być indywidualność wybrana zerojedynkowo, a nie osoba wybrana taką metodą jak proponujesz czy jak przedstawioną wyżej w linku metodą Schultza. On musi mieć bardzo silny mandat (wynikający z przejrzystego opowiedzenia się - brak obecnie możliwości generowania live zliczeń cząstkowych), bo tego wymaga jego rola wg. KRzBiK.
 • @GPS.65 20:58:08
  to nie tak,

  większość swojego głosu nie zmienia,

  a ilu jest tych, co są skłonni zmanipulować swój głos w celu osiągnięcia efektu, nie wiem

  ja notomiast zmienię swoje kryteria

  do kryterium głosowania - kandydat musi psiadać umiejętność czytania ze zrozumieniem

  dodaję warunek, no i ogłosić notatkę programową, jak nikander, czyli pozostałym, poza carcajou, którego programem jest rada, możesz po jednym odjąć, jak nie podejmą takiej aktywności

  przy okazji, pisałem

  http://carcajou.nowyekran.pl/post/53033,rzbik-wybieramy-rade-ostatnia-prosta#comment_384573
 • GŁOSY NIEWAŻNE - PÓKI CO:
  Na:

  Akwedukta
  Izę
  Poruszyciela
  Asadowa
  Jaxa
  Mariovana
  Roberta Grunholza
 • Mój głos
  Multimir
  R.Zaleski
  Polonia
  Jan Bogatko
  Rebeliantka
  carcajou
  SpiritoLibero
 • MÓJ GŁOS
  Krzysztof J. Wojtas
  Naczelny
  SpiritoLibero
 • @carcajou 07:54:39
  > Eksperyment - nie wiem czy jest zgodny z KRzBiK

  W konstytucji nie ma słowa o samej metodzie głosowania - a demokratycznych systemów głosowania jest wiele - to że znamy tylko jeden - i to najgorszy - to tylko świadczy o naszej głupocie tudzież ignorancji.

  Ej no, miejmy jaja, żeby wyznaczać nowe standardy!


  > powinna być indywidualność wybrana zerojedynkowo (...)
  > On musi mieć bardzo silny mandat

  No to się wyklucza, bardzo silny mandat gwarantują właśnie alternatywne systemy.
  Mandat udzielony w sposób jaki wszyscy znamy - 2 tury gdzie do drugiej tury wchodzi 2 kandydatów - to NAJSŁABSZY mandat z możliwych.

  Udowodnić?
  1) Zrób wybory metodą którą zaproponuję i dokładnie opiszę - a następnie po wybraniu Prezydenta - zrób głosowanie "czy jesteś zadowolony z wyniku?"
  2) Następnie anuluj takie wybory - i zrób wybory "normalną" metodą, po swojemu czyli zerojedynkową - po wybraniu prezydenta ponownie zrób głosowanie "czy jesteś zadowolony z wyniku?"

  Przekonamy się, które wybory dają rzeczywiście większy mandat - czyli więcej osób akceptuje wybranego prezydenta.
 • @carcajou c.d.
  PS. system "zerojedynkowy" - jak to nazywasz - sprawdza się tylko w jednym przypadku - kiedy do wyboru są DWIE możliwości: tak/nie.

  A na Prezydenta będzie startować SIEDEM osób !!!

  Ale jeśli się zgodzisz - to mogę napisać notkę opisującą te dwa systemy do głosowania - a Ty to opublikujesz z zapytaniem - jaką metodą BiK chcą wybrać swojego prezydenta - będą 2 możliwości do wyboru - więc głosowanie zerojedynkowe nadaje się żeby tak określić metodę głosowania :)
 • Mój głos:
  GPS.65
 • @Freedom 10:20:37
  Moja rola pełnomocnika się kończy - pałeczkę, wg. KRzBiK, najprawdopodobniej przejmie Polonia. Na 90% będzie druga tura.
 • @Freedom 10:15:54
  Nie jest silniejszym mandatem, gdy z 7 kandydatów zwycięzca otrzymuje np. mniej niż 20%.
 • @carcajou 10:33:48
  ??????? !!!!!!!!!
  O czym Ty mówisz, Carcajou?

  Jaki zwycięzca poniżej 20% ?? Przecież to jest właśnie możliwe tylko w systemie zerojedynkowym !!!!!!!!!!!!!

  Masz siedmiu kandydatów, załóżmy, że głosy rozkładają się w pierwszej turze: 18%, 18%, 14%, 13%, 13%, 12%, 12%.

  W tym durnym systemie wygra więc jeden z kandydatów, który ma poparcie 18% - bo tylko oni wejdą do drugiej tury !!!

  Mimo, że 64% "wyborców" może być im całkowicie PRZECIWNA - i woleli by np. gdyby wygrał którykolwiek spoza tej dwójki !!!!!!!!!

  I system zerojedynkowy NA TO NIE POZWOLI - w powyższym przypadku - bo jest do kitu !!!!!!!
  :)
 • @Freedom 10:46:30
  Nie czytałeś Konstytucji - jest próg 50% w pierwszej turze. Jeśli kandydat nie osiągnie 50%, to jest druga tura - i tu ktoś musi osiągnąć więcej niż 50%.
 • DLACZEGO NA NACZELNEGO?
  Dlatego: http://naczelny.nowyekran.pl/post/54080,rzbik-dlaczego-na-naczelnego
 • @interesariusz 11:39:22
  Ja napisze swój "prezydencki" tekst :))
 • MÓJ GŁOS
  R. Zaleski
 • @Grażyna Niegowska 11:41:41
  Nie bój się ubeka, olej go - głosuj.
 • MÓJ GŁOS
  t-rex
  R.Zaleski
  Spirito Libero
  WojtekCy
  Naczelny
  Andarian
  Rebeliantka
 • Mój głos
  nikander
 • Mój głos
  Spirito Libero
  Krzysztof J. Wojtas
  Naczelny
  Rebeliantka
 • MÓJ GŁOS
  Polonia
  Carcajou
  R.Zaleski
  Jan Bogatko
  Rebeliantka
  Andarian
  GPS.65
 • @interesariusz 12:15:26
  Andarian napisał, Polonia też (nie wprost). T-rex zawalczył u space na blogu - to więcej niż notka. Rebeliantka - klasa sama w sobie.
 • @carcajou 12:24:12
  być może, ale dlaczego ja mam tego wszystkiego szukać ?

  wchodzę na konto i w ostatnich notkach nie widzę,

  ponadto, to chyba było kiedyś, a nie teraz.
 • @interesariusz 12:34:12
  ps. napisałem, że z żalem, zaglądnę jeszcze wieczorem,
  a tak swoją drogą, czemu lista kandydatów na początku nie jest listą odsyłaczy do ich kont, łatwiej by było.
 • Mój głos
  Rebeliantka
  Polonia
  Carcajou
  Naczelny
 • Mój głos - uaktualnienie
  Polonia
  Rebeliantka
  SpiritoLibero
  Space
  R.Zaleski
  Naczelny
 • @all
  cos malo komentartów w tych propozycjach. ze nie prowadza bloga to juz sa gorsi jakby?... panie,panowie... stac was na gest chyba czy nie?
  Widze ze nie....
 • @carcajou 11:07:05
  > jest druga tura - i tu ktoś musi osiągnąć więcej niż 50%.

  No właśnie - MUSI - mniejsze zło się wówczas wybiera - mimo, że większe poparcie POZYTYWNE może mieć ktoś inny, kto został wyrolowany TYLKO przez zastosowaną metodę głosowania ("zerojedynkowego") - która jest najgorsza z możliwych.

  System głosowania który proponuję (a nie jest to mój wymysł, tylko jeden z alternatywnych systemów demokratycznych) jest dużo doskonalszy - bo wygrywa kandydat z rzeczywiście największym POPARCIEM (pozytywnym) - a nie mniejsze zło !!!
  Mówimy oczywiście o wyborze prezydenta.

  Mam wrażenie, że mnie kompletnie nie rozumiesz Carcajou.
  Czy możemy zrobić eksperyment doświadczalny w formie zabawy przy wyborze prezydenta w takim razie?
  Ja się zajmę merytorycznym przygotowaniem instrukcji obsługi oraz wklepię głosy do arkusza - a ludzie zagłosują "normalnie" czyli tą najgłupszą metodą - a dla zabawy będą mogli oddać głos w tym alternatywnym systemie.
  Jest to do zrobienia?
 • mój głos
  R. Zaleski
  Andarian
  Jan Bogatko
  carcajou
  Polonia
  space
  Rebeliantka
 • @interesariusz 12:15:26
  Informuję, że swój program przedstawiłem jako jeden z pierwszych, w artykule pod tytułem Rola blogerów w Polsce i na świecie. Jest dostępny pod adresem http://spodlasu.nowyekran.pl/post/53294,rola-blogerow-w-polsce-i-na-swiecie dalsze rozpisywanie się nie ma większego sensu, ponieważ uważam, że jedynym celem obecnej rady powinno być poszerzanie legitymizacji wyborczej dla tego organu.
  P.S. Mam nadzieję, że autor nie obrazi się za wytłumaczenia w tym miejscu, weekendy to dla mnie czas dla rodziny.
 • Wszyscy :)
  Moich pięć typów!

  O ile zgadzają się,
  że TAJNYCH POSIEDZEŃ NIE BĘDĄ PROWADZIĆ :)))

  carcajou - za staż, wytrwałość i miłość do anarchii ;

  GPS.65 - bo ma ciągle szansę więc daję mu
  "dziką kartę";

  rebeliantka - za zainteresowania prawne i brak w wyborach
  "parytetów";

  SpiritoLibero - by się załapał i nie wypadł z grupy;

  t-rex - za poparcie osób, które sobie cenię;  Na koniec argument osobisty wobec wszystkich
  wymienionych :)
  UWAŻAM,
  że głosowaliby na mnie gdybym wystartował!

  P.S. nie zależnie od "końcowego licznika"
  tych i innych osób...
  Wszystkim życzę czytelników!

  Andrzej Budzyk - "Niesforne Dziecię Gutenberga". (jakk i budzyk)
 • @Łażący Łazarz 11:38:37
  Wystarczy, że głosy policzycie ;-P
  Pozdrawiam!
 • @Bozon 13:56:01
  Tu już taki jeden jest. Możesz mu kibicować.
 • @carcajou 11:07:05
  > Nie czytałeś Konstytucji - jest próg 50% w pierwszej turze. Jeśli
  > kandydat nie osiągnie 50%, to jest druga tura

  Właśnie przeczytałem - i nie ma żadnego problemu:

  2. Wybory na Prezydenta RzBiK są przeprowadzane w dwóch turach, o ile w pierwszej turze żaden z członków Rady Blogerów i Komentatorów nie uzyska powyżej 50% głosów.

  Proponowany alternatywny system daje rozstrzygnięcie w pierwszej turze - zawsze - i zawsze zwycięzca ma wynik powyżej 50%.
  (znowu - to wynika z matematyki - na tym m.in. polega "lepsiejszość" tego alternatywnego systemu)

  :)
  Także ponawiam apel: MIEJMY JAJA żeby dawać pozytywny przykład i wyznaczać lepsze standardy !!!!!!!!

  Kto chce coś RZECZYWIŚCIE zmienić w tym kraju?
 • @Bozon 14:24:53
  Wlazles bez rozeznania? No doprawdy, szykana... ;-)
 • @DelfInn 14:06:41
  Może więcej niż jeden...
 • @Bozon 13:56:01
  Won z lokalu wyborczego - za chamstwo i awanturowanie się.
 • @Grażyna Niegowska 13:41:07
  Iza, Lancelot, Zaczarowana dorożka, ŁŁ, Nathanel, Mariovan - nie startują póki co - głos na nich jest głosem nieważnym.
 • @interesariusz 12:36:36
  Łatwiej jest nie wychodzić z domu i kliknąć myszką - a jednak ludzie wychodzą i bywa że jadą do punktu wyborczego. Tam pytają swoich kumów, co to za ptaszki.
 • @Freedom 13:46:56
  Tak ja napisałeś - nie rozumiem. Wydaje mi się że głosy mogą się spokojnie z grubsza równoważyć nie przekraczając 20%.
 • @space 15:24:00
  Jax, Asadow, Poruszyciel - głosy na nich, póki co - są głosami nieważnymi.
 • MÓJ GŁOS
  R.Zaleski
  Polonia
  carcajou
  Rebeliantka
  GPS.65
  Jan Bogatko
  Naczelny
 • @carcajou 15:49:38
  W takim razie napiszę notkę w tej sprawie - i poproszę Cię o pomoc w rozpowszechnieniu jej wśród osób zaangażowanych w wybory - tam wyjaśnię szczegóły. Chodzi o inny system głosowania - czyli wyrażania woli. Pozdrawiam
 • @carcajou 15:47:41
  a gdzie murzynów biją ?

  mógłbyś się czasem zgodzić.
 • @Andarian 13:52:18
  no jest tekst,
  swoją drogą, skoro miałeś czas tu odpowiedzieć, to może trzeba było go opublikować ponownie, rozruszałoby to wybory
 • - MÓJ GŁOS - konstruktywista, zmiana głosu z 26.02.2012 12:15:26 i 20.02.2012 17:26:23
  - MÓJ GŁOS - konstruktywista

  1. nikander
  2. Andarian
  3. carcajou

  poprzednio głosowałem też na, ale te głosy ze szczerym żalem wycofuję ze względu na to, iż kandydaci nie przejawiają aktywności wyborczej, nie napisali notek "kadyduję aby ... ", czy też innych "listów motywacyjnych", nie ma więc pewności, że będą aktywni w radzie
  - t-rex
  - Polonia

  - Rebeliantka
 • @Budzyk 13:54:58
  Czemu prawie cała Redakcja - administracja nie głosują? Nie mają tego w umowie czy nie znają swoich praw?
 • @interesariusz 16:10:03
  To się nazywa AKTYWNY WYBORCA ... i z zasadami !
 • @carcajou 16:10:27
  Jak na mój gust, jeśli redakcja nie głosuje, to świadczy to o niej lepiej, niż myślałem. Dla mnie jest to oznaka pewnej klasy, czy dla Ciebie nie ?

  Z drugiej strony, wszystko co mówimy o społecznej "martwicy" znajduje potwierdzenie.
 • @Paweł Pietkun 16:44:01
  Głosy na Nathaniela, Goczyńskiego, Trybunał, Beatrycze póki co nie są ważne - brak woli ww. do kandydowania.
 • Mój głos
  Rebeliantka
  Polonia
  Space
  R. Zaleski
  Andarian
  Jan Bogatko
 • @GPS.65 17:01:26
  Trzeba liczyć lecz nie są ważne - póki co. Gdyby się upierać to glosy oddane wcześniej przed zgłoszenie kandydata nie powinny być uznane jako ważne, ale kto by w tym grzebał :))
 • @GPS.65 17:01:26
  Jak możesz to daj mi zestawienie osób, które błędnie zagłosowały - na osoby nie kandydujące (licz też tych co oddali głos na Robert Grunholza). Dam im info na PW.
 • Sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie.
  Jeden kandydujący bloger usunął mi dwa komentarze. Teraz drugi niejaki drhumor też dwa. Za co? Zarzucił mi używanie wulgaryzmów (chodziło o słowo dupek, użyte bezosobowo, w przykładzie, cytuję z pamięci: uważa Pan, że jak ma więcej komentarzy to tamten jest dupek a Pan gieroj) więc zacytowałem mu jego posty, w których padały "wyrazy". No cóż, Amicus Plato sed magis amica veritas i tak dalej ble ble, jak się umieszcza motto, to trzeba z niego jeszcze korzystać. Reasumując jak tak ma wyglądać wasza demokracja, to ja ją pier**lę. O ku*wa znowu użyłem wulgaryzmów.
 • @Ciri 16:47:03
  To wyniki finalne - nie wstępne. Wstępne (prawybory) były tydzień temu :))

  http://www.youtube.com/watch?v=l8CDERzun4k
 • moj głos
  t-rex
  carcajou
 • @carcajou 17:08:00
  Z wielką przykrością, z poczucia obowiązku, biorę na siebie rolę donosiciel i donoszę, prosząc, aby wszyscy głosujący zapoznali się z ponizszym postem.
  http://space.nowyekran.pl/post/54107,komentarz-t-rexa-czy-naprawde-chcecie-aby-was-reprezentowal

  T-rex! Byłeś moim "białym koniem", nie raz solidaryzowałam się z Twoimi wypowiedziami. Powyższa dyskwalifikuję Cię, jako osobę majacą reprezentować MNIE i idee, które są mi bliskie.
  Doceniam Twoją odwagę, aby dać się poznać w pełni, o ile nie był to wynik chwilowego przegrzania umysłu (czas goracy wszak, wyborczy).
  Nie będę na Tobie wieszac psów. Doceniam Twój potencjał intelektualny, zdolność do działania, wolę walki. Każdy ma prawo błądzić. TRWANIE w błędzie jest juz jednak wyborem. Skoro wybierasz rodzinę, a nie PRAWDĘ, to mam deklarację, ze zdradzisz przy pierwszym konflikcie interesów.
  Ja być może też zdradzę - jednak będzie to dla mnie dowodem mojej słabości i osobistym dramatem, a nie realizacje programu jak u Ciebie.
  Rezygnuję z wyboru Ciebie, z nadzieją, że nie porzucam Cię na zawsze.

  Moje typy:

  1. carcajou
  2. GPS.65
  3. Andrian
  4. Space
  5. Multimir
  6. Rebeliantka
  7. R. Zalewski
 • @carcajou 17:44:18
  Budujące. Pomimo notki jawnie uderzającej klimat NE ilość głosów na mnie nie spadła. http://nikander.nowyekran.pl/post/54068,dzien-rzbik-dlaczego-kandyduje Myślałem, że będzie gorzej. Tolerancyjni - biję Wam brawo.
 • @carcajou @ ALL
  Opublikowałem już wyjaśnienie alternatywnego systemu głosowania demokratycznego - który uważam, że powinniśmy użyć do wybrania prezydenta:
  http://freedom.nowyekran.pl/post/54116,rzbik-wyborcza-farsa-czyli-dlaczego-nie-kandyduje

  Mogę tylko powtórzyć apel:
  MIEJMY JAJA żeby dawać pozytywny przykład i wyznaczać lepsze standardy !!! :)

  Kto chce coś RZECZYWIŚCIE zmienić w tym kraju?


  PS. Carcajou - prosiłbym Cie o rozpropagowanie opisu tej alternatywnej metody głosowania - ZWŁASZCZA wśród członków nowo wybranej Rady
  - być może Rada w przypływie odwagi zdecyduje się wybrać swojego prezydenta - wg uczciwszych i lepszych standardów, niż mamy współcześnie na tym całym, skorumpowanym świecie - i jej pierwszą decyzją będzie właśnie skorzystanie z proponowanego alternatywnego sposobu głosowania większościowego. Do czego zachęcam!
  :) Pozdrawiam!
 • @GPS.65 17:01:26 - dla potrzeb zliczania
  Dobra, wszystkich poinformowałem na PW.

  Co do Pani Niegowskiej to i tak oddała dużo głosów nieważnych więc liczba tych co są ważne nie przekracza 7. Nie mam kłopotów ze zrozumieniem jej intencji - nawet jeśli nie dokona korekty zaliczę jej prawidłowo oddane głosy.

  Co do opablo, jak się nie zgłosi, skasuję głos pierwszy - nomen omen głosował na te same osoby w głosie drugim.
 • Miałam szczere chęci
  zagłosować ,
  żeby nie było że jestem jednostka a-społeczna niestety przykro mi ,
  moich kandydatów brak .
  Znaczy tradycyjnie nie będę miała reprezentacji w wierchuszce .
  Zaczynam się już do tego przyzwyczajać :)))
 • @Freedom 17:53:23
  jak masz coś do powiedzenia, to trzeba było to wkleić też tu.
 • @GPS.65 17:17:31
  głos blogera Freedom liczony jest dwa razy. proszę sprawdzić i poprawić.
 • @GPS.65 17:51:26
  Nie powiedzą tak, bo wszystko jest w "bebechach" NE i jest chyba nieusuwalne - w każdym razie mi nie jest ta opcja dostępna.

  Wystarczy złożyć pismo do Redakcji, by wyjaśnić czy doszło do oszustwa wyborczego względnie osądzić pełnomocnika czy też nawet zawnioskować (zgodnie z KRzBiK) o uznanie wyborów za nieważne.

  Wybory i ich wynik będą ważne - nawet jeśli gdzieniegdzie "poleciały drzazgi" chyba że jak wyżej. Często też bywa, że ten kto zawinił nie ponosi żadnej kary.
 • @inka1 18:04:26
  No cóż, wybiera się z tego co jest :(( Nic na siłę.
 • @GPS.65 17:59:23
  Głos jest ważny do momentu zakończenia wyborów - ale potem nie będzie zliczany. Zliczamy tylko głosy ważne.

  Co do Niegowskiej, to biorę to w razie czego nas siebie - gdyby zagłosowała na 8 kandydatów startujących w wyborach, to głos byłby nieważny. Spójrz na to tak: nie ma kandydatów - nie ma na nich głosów ważnych. Gdy idziesz do lokalu - tam na kartkach nie ma kandydatów nie startujących. Za siermiężne warunki oraz możliwą dezinformację wyborcy wynikającą z siermiężnością wyborów odpowiada chyba jednak pełnomocnik RzBiK, a nie wyborca.
 • @interesariusz 18:06:42
  > jak masz coś do powiedzenia, to trzeba było to wkleić też tu.

  Wedle życzenia:

  Większość ludzie nie ma pojęcia, że metoda jaką wybieramy np. Prezydenta RP– jest zwykłą manipulacją wyborczą i opiera się na najgorszej możliwej metodzie głosowania i wyboru.
  Nikt nam tego nigdy nie powiedział, że istnieją inne demokratyczne systemy głosowań – dużo doskonalsze i dużo rzetelniejsze – od tego, który funkcjonuje na całym „cywilizowanym” świecie i który tak dobrze znamy.

  Wybory do Rady RzBiK – a zwłaszcza wybór Prezydenta Rady – są doskonałą okazją do zapoczątkowania pozytywnych zmian w naszym kraju – poprzez wyznaczanie lepszych standardów przy wyborze swoich przedstawicieli.

  Moglibyśmy być przykładem dla całego kraju – tylko trzeba mieć jaja, żeby zaproponować coś innego niż wszyscy znają i do czego są przyzwyczajeni.
  Dlatego apeluję do Blogerów i Komentatorów:
  MIEJMY JAJA żeby dawać pozytywny przykład i wyznaczać lepsze standardy!

  Do rzeczy – załóżmy, że mamy 7-miu kandydatów.
  Znany nam system głosowania wygląda tak, że jeśli np. Donalda T. i Jarosława K popiera odpowiednio po 18% głosujących, ale oprócz nich 64% społeczeństwa wolałoby kogoś z pozostałych powiedzmy pięciu kandydatów – ale ich głosy rozłożą się tak, że tych pozostałych pięciu kandydatów każdy otrzyma od np. 9% do16% głosów – to co się stanie?
  To wygra albo Donald T. albo Jarosław K. - bo to oni wejdą do tzw. drugiej tury – i wybór będzie ograniczony do dżumy i cholery – i wiadomo, w takiej sytuacji MUSIMY zagłosować na mniejsze zło – a NIE NA TEGO KOGO NAPRAWDĘ byśmy chcieli.

  I tak wygląda mechanizm manipulacji jaki uprawia cały świat – 64% społeczeństwa może być przeciwna zarówno Donaldowi T. jak i Jarosławowi K. - a i tak muszą sobie wybrać któregoś z nich w drugiej turze. Socjaldemokracja w całej okazałości – tylko co to ma wspólnego z wolą większości?

  Powtarzam – zakładamy, że 64% społeczeństwa gotowe jest poprzeć któregoś z pozostałych 5ciu kandydatów – byle odsunąć Donalda i Jarosława od władzy – i co?
  I NIE MOGĄ TEGO ZROBIĆ w obecnym systemie !!!
  Tak właśnie przegrywa prawica – zawsze! Tak właśnie manipuluje się naszymi głosami wykorzystując tą metodę głosowania.

  Alternatywny system demokratycznego głosowania i wyboru przedstawiciela, który Wam proponuję (to nie mój autorski pomysł, to jeden z wielu znanych systemów alternatywnych) nie pozwala na taką manipulację.

  Jeśli poparcie jest takie samo (18% Donald T., 18% Jarosław K., a 64% woli dowolnego kandydata z pozostałej piątki, byle odsunąć od władzy Donalda i Jarosława) – to alternatywny system, który proponuję UWZGLĘDNI wolę 64% społeczeństwa, i WYGRA ten kogo wskaże RZECZYWISTA WIĘKSZOŚĆ wyborców– w przeciwieństwie do „mniejszego zła” na które jesteśmy skazani w pierwszym przypadku.

  Jest to możliwe dzięki temu, że inaczej wyrażamy swoje poparcie (trochę inaczej oddajemy nasz głos) i jest ono dokładniej odwzorowane w wynikach.

  Jeżeli mamy 7-miu kandydatów to oddajemy głos w ten sposób, że (wyrażamy swoją wolę tak):
  Przykład:
  Głosuję na kandydata numer 6.
  Jeśli nie wygra kandydat nr 6 – to udzielam poparcia kandydatowi nr 7.
  Jeśli nie wygra kandydat nr 7 – to udzielam poparcia któremuś z kandydatów 3, 4, 5 – byle nie wygrał (nie popieram) ani kandydat 1 ani 2 (nasz Donald i Jarosław na przykład)

  Tak wyglądałoby 64% kart do głosowania, że Donald T i Jarosław K byli by bez poparcia.
  18% kart wyglądałoby tak, że na „szczycie listy” (głos pierwszego wyboru) byłby Donald T.
  18% kart wyglądałoby tak, że na „szczycie listy” byłby Jarosław K.

  I jaki byłby wynik wówczas? – a przypominam, że preferencje wyborcze się NIE ZMIANIŁY – tylko system liczenia głosów jest inny.

  Otóż zwycięzcą zostałby jeden z pięciu pozostałych kandydatów, ten który pasowałby największej liczbie głosujących spośród tych 64% społeczeństwa chcących odsunąć Donalda i Jarosława od władzy.

  Nie ma manipulacji, nie ma konieczności wybierania mniejszego zła – za to wygrywa kandydat akceptowany przez rzeczywistą WIĘKSZOŚĆ.

  I tak się powinno wybierać prezydenta – gdyby rzeczywiście brać pod uwagę wolę większości – a nie uprawiać zwykłą matematyczną manipulację w celu zachowania status quo WBREW woli narodu !!!

  Kartę do głosowania wypełnia się wtedy odrobinę inaczej niż stawiając krzyżyk – ale instrukcję obsługi tego alternatywnego systemu wyjaśnimy sobie jak już zdecydujemy się na jego wypróbowanie – do czego z całych sił ZACHĘCAM przy okazji wyborów prezydenta RzBiK.

  (można to przeprowadzić w formie zabawy, na próbę – obok właściwego głosowania – jeśli potrzebujecie się sami przekonać, że warto)

  CO WY NA TO – Blogerzy i Komentatorzy?
  :)
 • @GPS.65 18:23:21
  jak już tyle wysiłku wkładasz,

  jaka jest liczba głosujących ?
 • MÓJ GŁOS
  1. Andarian
  2. carcajou
  3. GPS.65
  4. Krzysztof J. Wojtas
  5. Nikander
  6. R.Zaleski
 • @GPS.65 18:32:52 - Ameryka nie do końca, prosze czytać uważnie
  Pozwalam się dopisywać OSOBIŚCIE kandydatom, a nie głosować na nie zgłoszonych kandydatów.

  @carcajou 12:00:30
  Skoro mam olać ubeka, to głosuję na:
  Izę
  Zaczarowaną dorożkę
  Carcajou
  Mariovana
  Multimira
  Naczelnego
  Łażącego Łazarza
  Nathanela
  Lancelota
  Mam nadzieję, że ubek się nie wpisze na listę.

  Iza, Mariovan, Zaczarowana Dorożka, Nathaniel, Lancelot - nie wyrazili OSOBIŚCIE zgody na kandydowanie:

  "Proszę o wprowadzenie możliwości wpisania w czasie głosowania nazwiska którego nie będzie na liście. W taki sposób, demokratyczny, w USA ludzie wygrali wybory i zostali Kongresmanami"  Zatem jest tak, że trwają wybory, a równolegle do nich mogą się zgłaszać nowi kandydaci. Wystarczy że wkleją u mnie pod postem:

  TAK, CHCĘ BYĆ KANDYDATEM DO RADY BLOGERÓW I KOMENTATORÓW

  (ctrl C+ ctrl V) Proste."
 • @Freedom 18:30:02
  zgadzam się, że wybory na prezydenta możemy zrobić "inteligentniej",

  ale nie popieram zaproponowanego sposobu

  nie bardzo go rozumiem, dlaczego ma być lepszy

  negatywny system głosowania przerabialiśmy za komuny, i np. w spółdzielniach dalej obowiązuje,

  dlaczego, jeśli 18% popiera jk, nie miałby on wygrać dlatego, że 64% jest przeciw, ale jednocześnie ma gdzieś, który z pozostałych kandydatów wygra ?
 • @Freedom 18:30:02 - nie da rady tym razem
  Napisałem i dałem ci link wyżej - ordynacja schultza - do rozwiązania podobnego. Jestem jak najbardziej za, ale nie teraz, gdy jest niski stopień wiedzy o kandydatach i trudność ustalenia hierarchii. Poza tym nie mamy do zliczania tego aplikacji. Jest jeszcze kwestia Konstytucji. Za dużo tego na najbliższe wybory PRzBiK.

  Jest jeszcze kwestia obyczaju - system dogrywki jest znany wszystkim, to co proponujesz - nie. Jestem przeciw ryzyku, że wybory będą klapą, bo mało kto zrozumie o co chodzi.
 • @carcajou 18:52:26
  no z tym to nie można się zgodzić,

  procedury głosowania w konstytucji nie ma,

  należy też zadbać o to, aby kandydaci byli znani
  wystarczy zobowiązać, aby pod twoją notką dali prawdziwie wyborcze komentarze

  nie róbmy takiej parodii, jak nasze władze - wybory do sejmu są na ślepo, bo w lokalu wyborczym nie możesz się zapoznać z kandydatami

  a wystarczyłoby, np. odpowiedz na zadane (wszystkim kandydatom takie same) 5 pytań wyborczych mieszcząc odpowiedzi w 1000 literach.
  i wszystkie te odpowiedzi dostępne głosującym.
 • @GPS.65 18:59:31
  he he. od lat go nie używłem, jest tam funkcja zliczania słów czy też wypełnionych komórek ?
 • @GPS.65 18:48:48
  Otóż wcale tak nie uważam - "częściowo nieważny" głos może być ważny, o ile są jakiekolwiek wątpliwości co do intencji głosującego (Niegowska popiera szczerze kandydatów: Carcajou, Multimira, Naczelnego. Pozostałe osoby przez Niegowską zgłoszone - nie są kandydatami !!!! bo nie wyrazili swej woli bycia kandydatem osobiście. To wina pełnomocnika (odpowiedzialnego za warunki wyborów) że mogła Niegowska w sposób nieprawidłowy zagłosować (kłania się brak ankiety, która by błąd uniemożliwiła). Pełnomocnik postanowił zatem pomóc Niegowskiej, by jej wola była respektowana.

  Głos nieważny to głos gdzie te wątpliwości są - dałem ci przykład z oddaniem głosu na 8 kandydatów.
 • @GPS.65 18:59:31
  Masz linki u mnie w komentarzu - zerknij.
 • @carcajou 18:52:26
  > nie da rady
  > gdy jest niski stopień wiedzy o kandydatach
  > Poza tym nie mamy do zliczania tego aplikacji

  ...wymówki ... wymówki.. wymówki ;)
  O losie... "Nikanderze z frakcji konstruktywistów przybywaj" !!!
  ..chciałoby się krzyknąć :)

  Przy takiej zabawie na kilkadziesiąt osób to żaden problem - ręcznie i publicznie mogę to policzyć.

  Jak jest niski stopień wiedzy - to TYM BARDZIEJ mamy do czynienia z manipulacją (nie intencjonalną, zagnieżdżoną w obecnej metodzie) - bo wiadomo, że to drugiej tury wejdą najbardziej rozpoznawalne nazwiska - bo ludzie będą się bali ZMARNOWAĆ głosu na mniej znaną osobę.

  W systemie który proponuję NIE MA ZMARNOWANYCH GŁOSÓW !!!
  Bo nie ma takiej możliwości - dlatego nie trzeba się tego bać.

  I nie trzeba żadnej hierarchii ustalać - system jest tak elastyczny, że jak masz dwóch ulubionych kandydatów - to głosujesz na nich, jak masz 4 do wyboru - to określasz czterech wg hierarchi lub nie - jak wolisz.
  :)

  > system dogrywki jest znany wszystkim, to co proponujesz - nie

  No to już w ogóle kuriozum! Robią nas jak chcą w biały dzień (w prawdziwych wyborach) - a Ty mówisz - nie warto tego zmieniać bo jesteśmy przyzwyczajeni ??!!

  Ludzie kochani - czy jest tu ktoś z ikrą kto chce zmieniać kraj na lepsze ???
  (bez urazy :)
 • @interesariusz 19:01:31 - może innym razem
  Nie czytałeś Konstytucji, m. in. Art. 4 Kto ma te pytania ułożyć i zatwierdzić bez podejrzeń o manipulację i stronniczość? Duch Święty?
 • @interesariusz 18:41:58
  > dlaczego, jeśli 18% popiera jk, nie miałby on wygrać dlatego,
  > że 64% jest przeciw

  JAK TO DLACZEGO???
  Bo 64% woli kogoś innego - a 64 to więcej niż 18 !!!
 • @Freedom 19:06:16
  tak, zróbmy normalniej,
  ale nie tak, jak proponujesz,

  ci, co są zdecydowani, mają jeden głos,
  ci, którzy mają gdzieś, kto wygra, mają wiele głosów

  pamiętajmy, na czym polega sens tego wyboru
 • @carcajou 18:52:26
  Łażącego Łazarza....cheers !!!
 • Mój głos oddaję na:
  Polonia
  Rebeliantka
  carcajou
  Andarian
  space
  t-rex
  drhumor
 • @Freedom 19:11:22
  a dlaczego tych 64 ma prawo głosowania na 5 kandydatów ("prawo" - wynika z przyjętej taktyki), a tych 18 na jednego (nie dlatego, że nie chcą tych 5 pozostałych, ale dlatego, że nie uważają za stosowne branie pod uwagę kogoś innego, gdy już zdecydowali się zawierzyć wybranemu)

  jaka jest różnica, pomiędzy twoją ordynacją,
  a np. taką, że po każdej turze wykreśla się ostatniego ?
 • @Freedom 19:06:16 - kolejność rzeczy
  Widzę, że nie chcesz się liczyć z Konstytucją i uprawnieniami (ograniczonymi) "najpopularniejszego w statystykach członka".

  Gdy wyłonione zostaną władze proponuję, zgodnie z Konstytucją, dokonać zmian w niej, a następnie, jeśli tak postanowi większość BiK, odwołać Prezydenta RzBiK i Radę, ustanawiając uprzednio pełnomocnika ds. wyborów i wg. nowych zapisów w Konstytucji zrobić wybory.

  Oczywiście Polonia, bo to ona chyba będzie "najpopularniejszym w statystykach członkiem" może spróbować falandyzować Konstytucję, ale to już temat do niej nie do mnie. Falandyzacja nie przysporzy znaczenia KRzBiK, może się też skończyć buntem.
 • @Kacper Gizbo 19:17:50
  Głosujemy jednym głosem - skasuj 2 "stare" i wklej 1 nowy - kompletny.
 • @interesariusz 19:17:24
  > jaka jest różnica, pomiędzy twoją ordynacją,
  > a np. taką, że po każdej turze wykreśla się ostatniego ?

  No nareszcie! :)
  Praktycznie żadna - na tym ten system mniej więcej polega - tylko nie ma potrzeby robić "kilku tur" - bo oddajesz od razu swój głos, "na wypadek gdyby Twój kandydat dostał najmniej głosów i został wykreślony" - i to w każdym możliwym wariancie - a robisz to w "pierwszej turze" - za jednym wypełnieniem karty.
 • @
  Oczywiscie carcajou
 • @Freedom 19:23:36
  praktycznie duża,
  taka jak pomiędzy stopniowym dochodzeniem do rozumu, a planowaniem wszystkiego z góry,

  ponadto, ja nie uważam ordynacji wykreślania ostatniego za całkiem dobrą, ma swoje wady, a mianowicie

  zdecydowani na JK, 18%, przegrywają swoje przekonanie
  zdecydowani na DT, 18%, przegrywają swoje przekonanie
  niezdecydowani, którym obojętne, kto ich będzie reprezetował, może być nawet koń, byle nie jk czy dt, wygrywają, osadzają na władzy tego konia, czy też osła

  jest to głosowanie negatywne, w którym głosuje się przeciw komuś, a nie za kimś, i konsekwencją takiego głosowania są mniejsze wymagania wobec kandydata.
 • @Freedom & carcajou.
  System proponowany przez kolegę Freedoma jest najbardziej reprezentatywny dla wyborów prezydenta, bo póki co bazujemy na subiektywnych sympatiach. Jak chcesz, carcajou, by twój pomysł pociągnął ktoś popierany przez realną większość, to poważnie potraktuj propozycję. Tu idzie o przekonanie sceptycznych indywidualistów (a tacy są blogerzy) do podpisania się pod Rzbikiem.
  Jeśli chodzi zaś o techniczne przeprowadzenie takich wyborów - możesz pociągnąć Freedoma po ambicji i zlecić mu obsługę.
  pozdrawiam
  PS
  Nie martw się też, że niewielu zatrybi system. Zatrybią. A jeśli nie będą w stanie zatrybić, to widocznie są za głupi do uczestniczenia w samoorganizacji blogosfery.
 • dawno nie pisałam
  ale jeśli mogę to zagłosuję

  1. R.Zaleski
  2. t-rex
  3. Naczelny
  4. Jan Bogatko
  5. drhumor
  6. Rebeliantka
  7. Nikander
 • @ratus 19:40:11
  Ja jestem pełnomocnikiem, a nie Suwerenem.
 • MÓJ GŁOS (zaktualizowany)
  t-rex
  WojtekCy.
  Polonia
  Rebeliantka
  carcajou
  nikander
  R.Zaleski
 • @GPS.65 20:06:31
  Tu też będę się bardziej kierował rozumem i duchem, nawet jeśli nie dojdzie do skasowania głosów. Napisał bowiem: "Jeszcze:
  GPS.65"
 • @carcajou 19:49:49
  > Ja jestem pełnomocnikiem, a nie Suwerenem.

  Świetnie - wyskoczyłem z tym pomysłem już dziś - żeby okrzepł - ale zakładam, że zdecyduje o tym właśnie nowo wybrana Rada RzBiK.

  Ciebie proszę, żebyś przekazał rzetelnie tą propozycję wszystkim członkom Rady, po to żeby rada mogła podjąć decyzję, czy chce zacząć swoją kadencję odważnie i mądrze - czy bezpłciowo ;)

  Konstytucji w to nie mieszaj - bo ona nie określa metody oddawania głosu w pierwszej turze - i moja propozycja jest jak najbardziej zgodna z konstytucją (pomijam fakt, że konstytucja spisana przez klika osób nie jest wiążąca dla nikogo poza autorami - i używanie słowa "konstytucja" jest trochę zabawne na tym etapie)
  Pozdrawiam ;)

  PS. i przypominam, że w razie braku zdecydowania do odważnych zmian - możemy zrobić to alternatywne głosowanie w ramach czystej zabawy - ja z chęcią przeliczę tak oddane głosy - bardzo jestem ciekaw działania tego systemu w praktyce - bo jak wiemy wszędzie na świecie obowiązuje system umożliwiający prawie dowolną manipulacje wynikiem.
 • @RzBiK - moje głosy
  t-rex
  R.Zaleski
  Rebeliantka
  carcajou
  SpiritoLiberoe
  GPS.65
 • @interesariusz 19:33:17
  > osadzają na władzy tego konia, czy też osła

  Kolego - to nie jest system przeciwko Jarkowi - to tylko przykładowe nazwisko użyte w celach edukacyjnych :) Podstaw tam sobie kandydat A i kandydat B - a może zrozumiesz, że ten system jest najlepszy DLA CIEBIE - jako głosującego!!!

  Załóżmy, że popierasz tylko Jarka - to fajnie, ale załóżmy, że Jarek NIE WYGRA - jest dopiero 3ci w rankingu - i do drugiej tury wchodzi Donald z Korwinem. Rozumiesz że zostałeś wycyckany przez obecną metodę?

  W proponowanym rozwiązaniu - Twój głos nie będzie zmarnowany, bo ono umożliwia Ci wskazanie innego kandydata JEŚLI TWÓJ przykładowy "JAREK" MA ZA MAŁO GŁOSÓW żeby wygrać - rozumiesz to?

  Ten system niczego Cię nie pozbawia - on Ci daje możliwość zabrania głosu WTEDY KIEDY Twój kandydat i tak by przegrał!

  A może Ty w takim wypadku (że Jarek tak czy siak odpadnie) wolałbyś Marka Jurka niż Donalda i Korwina (to wszystko przykładowe nazwiska)

  Obecna ordynacja Ci nie pozwala się wypowiedzieć.
  A proponowane rozwiązanie tak - rozumiesz to?
  Ono jest dobre dla nas - wyborców!!!
 • mój głos
  krzysztof J. Wojtas
  Andarian
  Nikander
  carcajou
  SpiritoLibero
 • @Freedom 20:15:38
  KRzBiK jest realna tak jak RzBiK, którą powołała do życia. Członkowie RB mieli mandat i go wykorzystali - frekwencja wyborcza ten mandat i ww. realność potwierdza.

  Za dużo zamieszania, moja rola się już kończy. Właściwą osobą do rozmów jest (a raczej będzie chyba) dla ciebie Polonia.
 • @carcajou 19:49:49
  "Ja jestem pełnomocnikiem, a nie Suwerenem."
  Legitymizacji lepiej nie rozkminiajmy. Miałeś dobry pomysł, zająłeś się organizacją i masz pozytywny odzew. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zrobił zrobił to dobrze do końca.
  pozdrawiam
 • @Freedom 20:25:40
  tak, ja to rozumiem,

  zrównujesz ludzi, którzy chcą swojemu kandydatowi powierzyć swój los

  z tymi, którzy mają uprzedzenia i uważają byle kto, byle nie X,

  a ja uważam,
  że głos oddawany na alternatywnego kandydata nie powinien tyle samo ważyć, co głos na tego jedynego,

  kompromisowe, niedoskonałe propozycje (podaj lepsze), mogłyby być takie


  1. każdy wyborca ma 10 punktów, którymi obdarza kandydatów, musi głosować co najmniej na dwóch

  2. Oddaję głos na A, jeśli A nie przechodzi, oddaję 1/2 głosu na B, jeśli nie B, to 1/4 głosu na C
 • well...
  carcajou
  nikander
  rebeliantka
  GPS65
  Jan Bogatko

  done.
 • Mój Głos
  Rebeliantka
  Carcajou
  Multimir
 • @GPS.65 20:21:50
  Horror wyborczy! Miejsca 4,5,6,7,8,9 - walka po całości :) 10,11,12 - nie bez szans ! Fajnie, że liczysz live.
 • mój głos
  Naczelny
  Jan Bogatko
 • @ratus 20:33:54
  Prawdę mówiąc wolałbym by poszło jak jest. Potem z 3 miechy spokoju dopóki nie dostaniemy aplikacji do głosowań od NE (w międzyczasie porządki, dogrywanie się, podstawowa linia) a potem ew. nowe wybory wg. nowych zasad (jakich?)
 • @GPS.65 20:48:16
  No comments.
 • @GPS.65 20:48:16
  Szykuje się nam dogrywka :)
 • @carcajou 20:50:09
  Ty jesteś kierownikiem tej karuzeli.
  pozdrawiam
 • @ratus 20:55:07
  Ale tylko do momentu wyznaczenia terminu i sposobu zawiązania się Rady.
 • @interesariusz 20:34:17
  Podejrzałem coś takiego u znajomego w telewizorze. Kolesie dostają milion złotych polskich i obstawiają zapadnię. Jak nie sa pewni, to obstawiają więcej niż jedną zapadnię (tak na wszelki). Nasi przodkowie mówili "panu Bogu świeczkę..."
  pozdrawiam
 • @interesariusz 20:34:17
  > tak, ja to rozumiem,
  > zrównujesz ludzi, którzy chcą swojemu kandydatowi powierzyć
  > swój los (...)

  :) ok, czyli jednak nie rozumiesz na czym polega to alternatywne głosowanie. Widać to zbyt trudne zagadnienie. Trudno. Pozdrawiam
 • Głosuję :
  Andarian
  carcajou
  Krzysztof J.Wojtas
  Rebeliantka
  R.Zaleski
  t-rex
  WojtekCy.
 • MÓJ GŁOS
  Andarian
  GPS.65
  nikander
  Krzysztof J. Wojtas
  Multimir
  WojtekCy.
 • @Freedom 20:25:40
  Kapitalna wymiana z interesariuszem w sprawie Jarka i Donalda - PO i PiS. Śmieję się i czytam przez łzy :)))))))))))))
 • Moj glos
  t-rex
  R.Zaleski
  Krzystof J Wojtas
  WojtekCy
  Jan Bogatko
  carcajou
  Rebeliantka
 • zagłosuję jednak
  1. Rebeliantka
  2. Nikander
  3. t-rex
  4. GPS.65
  5. space
  6. R.Zaleski
  7. Andarian
 • Mój głos
  - Polonia
 • @Łażący Łazarz 21:40:03
  Prawdziwa walka o Prezydenta RzBiK dopiero przed nami (a potem jeszcze real :)) Mam nadzieję, że NE włączy się w medialną obsługę i m.in. przeprowadzi wywiady z kandydatami - on line czy w studio.
 • mój głos
  GPS.65
 • @GPS.65 20:13:06
  Tak ...bardzo prosze

  Glos dla carcajou
 • MOJE NOWE GŁOSY (Bo Asadow, Jak, Poruszyciel się nie zgłosili):
  Andarian
  Jan Bogatko
  Naczelny
  Polonia
  Rebeliantka
  R.Zaleski
  SpiritoLibero

  Ja nie mam szans, więc na siebie nie głosuję ;)
 • @GPS.65 21:59:58
  Ciekawe czy przed północą - wskutek zaproponowanej formuły - zaczną się "cuda" nad urną :)
 • mój głos
  1.Rebeliantka
  2.Polonia
  3.GPS.65
  4.R.Zaleski
  5.SpiritoLibero
 • @GPS.65 20:13:06
  tak
 • @
  carcajou
  R.Zaleski
 • mój Głos
  1. Rebeliantka
  2. Polonia
  3. R.Zaleski
  4. GPS.65
  5. Andarian
  6. Krzysztof J. Wojtas
  7. nikander
  ====
  sosenkowski
 • Mój głos
  R.Zaleski
  Krzysztof J. Wojtas
  GPS.65 WojtekCy
  Carcajou
  Polonia
  SpiritoLibero
 • @carcinka 22:15:20
  Cuda nad urną?
  Będzie trudne - GPS.65 pilnuje ....
  :)
 • @grazss 22:32:21
  :) GPS.65 podaje wyniki w bardzo profesjonalnej formie - ale samo podawanie wyników uważam za błąd - bo to oznacza spekulację - trochę jak na giełdzie - zaczynamy kalkulować i spekulować - a to nie ma wiele wspólnego z uczciwością - nie tyle głosowania - co wyników!
 • @Freedom 22:36:05
  A nie lepiej pójść na spacer, wziąć zimny prysznic, poczytać książkę, posłuchać muzyki albo nawet wypić "szklankę wody zamiast"?

  Pozdrawiam Polaków!
 • Ja też zagłosuję:
  Andarian
  carcajou
  GPS.65
  Polonia
  SpiritoLibero
  R.Zaleski
 • Rzuciłam kostką i wyszło mi tak;)
  carcajou
  Polonia
  SpiritoLibero
  t-rex
  R.Zaleski
  WojtekCy.
  space
 • @Ghost Dog 17:15:42
  Kłamiesz, bo użyłeś ten wyraz tak jakbym to ja powiedział o Multimirze!
  A jeśli chodzi o to rzekome "ble ble" to:
  1/ zwróć uwagę na meritum sprawy np. moje listy wrogów narodu", a nie na czepianie się byłe odwrócić uwagę!
  2/ Wyrazy użyte przeze mnie są z przysłów, natomiast przez Ciebie nawet tutaj są popisem braku kultury !
  3/ Brakiem Twojej elementarnej kultury jest nawet napisanie "wasza" małą literą !
  4/ Twój wpis tam i tu wskazuje, że robisz to służbowo lub za srebrniki!
 • @Łażący Łazarz 22:53:25
  Czy to prawda, że nie macie żadnego narzędzia, żeby wyeliminować komentatorów, którzy zakładają specjalnie konta tylko po to, by oddać głos? Albo żeby wyeliminować ludzi, którzy mają wielokrotne konta (ten sam adres IP)? Jak ktoś używa THOR-a to chyba nic nie zrobicie ale dla kogoś, kto tego nie robi, czy możecie to sprawdzić?

  Poza tym Czy można chociaż sprawdzić, z której daty są pierwsze wpisy i ile wpisów ma dany komentator? Może niektórzy to tylko "ludzie słupy"?
 • @Łażący Łazarz 22:53:25
  :-D

  To przez tę moją nadludzką skromność. ;-/
 • @space 23:02:44
  Jest o tym w notce.
 • MOJ GLOS
  WOJTAS
  SPIRITO LIBERO
  NACZELNY
  carcajou
 • DO TYCH, CO GŁOSUJĄ NA T-REXA
  T-rex tak mnie OBURZYŁ swoim komentarzem, że mu zrobiłem czarny PR:

  http://space.nowyekran.pl/post/54107,komentarz-t-rexa-czy-naprawde-chcecie-aby-was-reprezentowal

  Jeśli myślicie tak, jak on, albo jesteście tej samej nacji, to pozostanie mi z bólem zaakceptować Wasze głosy.

  Jestem jednak pewien, że osoba taka nie powinna reprezentować Polaków.

  (PS. Ratus - tak właśnie myślałem! Bo mówiłeś, żeby się nie wtrącać w kwestie wojny w Iranie. Miałeś w tym swój cel, widocznie.)
 • porawka
  nie sądziłem że będzie aż tak ostro :-)
  więc muszę zrobić korektę
  carcajou
  SpiritoLibero
  Krzysztof J. Wojtas
  Naczelny
  Rebeliantka
 • @Nathanel 23:09:26
  Why last ? :))
 • @space 23:09:20
  " Bo mówiłeś, żeby się nie wtrącać w kwestie wojny w Iranie. Miałeś w tym swój cel, widocznie.)"

  A Ty masz cel, by się wtrącać?
  :-)))
  pozdrawiam
 • @ratus 23:18:57
  //A Ty masz cel, by się wtrącać?//

  Mam! Cierpienie każdego człowieka jest cierpieniem "mojego" Boga:
  „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, mnieście uczynili.” (Mt. 25, 40). „

  Wojna z Iranem przysporzy cierpień milionom ludzi. Może nawet doprowadzić do wojny światowej. Nie chcę tego. Na tym polega "mój interes".

  Nie chcę też "wielkiego Syjonu" i "Izraela od Nilu do Eufratu". Nie jestem głupcem. Nawet gdybym był Żydem, nie chciałbym tego.
 • poprawka
  oddany wczesniej głos(pozostaje)

  1.Rebeliantka
  2.Polonia
  3.GPS.65
  4.R.Zaleski
  5.SpiritoLibero

  dodany teraz

  6.Andarian
  7. t-rex
 • @23:25
  74 - 64 - 50 - 46 - 46 - 45 - 45 - 44
  39 - 33 - 28 - 25 - 17 - 15 - 9 - 4 - 2 - 1
 • Mój głos
  1/ drhumor
  2/ Krzysztof J. Wojtas
  3/ Łażący Łazarz
  4/ Naczelny
  5/ Polonia
  6/ Rebeliantka
 • Moim Zdaniem
  jeśli już ktoś ma ochotę na kogoś postawić - to najlepiej jak postawi na Tolka Banana.
  A teraz male co nie co, co mi na sercu biega
  Na początek, co mi się podoba na NE - otóż latwość i szybkość w wylapaniu tego co mnie interesuje i za to wielki plus. Jest tu wielu blogerów, których posty chętniej czytam, chętniej niż to co można znaleźć w niejednej gazecie - a zwlaszcza w tej wytrawnej - trafiają się też interesujące filmiki i inne materialy i za to bardzo dziękuję.
  A teraz to co mi się nie-podoba
  Otóż spostrzeglem, że na NE, dominuje przesadnie polityka, polityka, polityka i to też jest w pierwszej kolejności promowane (wraz z promocją kilku twórców, choćby i nie prezentowali w poście nic interesującego) - reszta materialów, to jakby margines - jakby celowe wypychanie poza Ekran - takie odnoszę wrażenie. Moim zdaniem nie jest to przykladem zdrowia.
  Brak jest opcji dodawania, na przyklad plików w formacie MP3, czy filmików bezpośrednio z pulpitu - co otwiera okno na świat - na twórczość nie tylko slowa pisanego. Czy NE musi koniecznie czerpać często nieświeży już towar z YouTube itp?
  Przecież posiadanie czegoś wlasnego, oryginalnego, w pierwszej kolejności pojawiającego się wlaśnie tu, na NE, a nie gdzie indziej - to zachęta - to jak deser - niestety, tego tu często brak.
  Czy nie spostrzegliście Państwo, że przeważnie zaglądają tu starzy znajomi, te same twarze - a gdzie są nowe? ni ma? czyżby odlatywaly ptice do cieplych krajów?
  Zaczynam spostrzegać, że na NE jest jak w konserwie - ryby zaczynają się dusić.
  Mila przyszla Rado - postarajcie się zrobić większy krok do przodu - nie bójcie się - lwy was nie pożrą - jeszcze są w klatkach.
  Mam też kilka pretensji do osób, które aż dymią od ambicji - typuję, że szybko zapomną o swoich braciach, jak tylko zasiądą na tronie, tak ciężko będzie ich odkleić.
  Nie braknie też lizusów, pędzących do miodziku.
  Miodzik zaś w kilku miejscach zaczyna pokrywać się pleśnią.
  Boję się o zdrowie muszek.
  Odnośnie muszek - kochane muszki nie przesadzajcie z tym miodzikiem, bo możecie tak przytyć, że nie da się już odfrunąć - odwiedzajcie czasem i inne spiżarnie - więcej diety.
  Co mialem na sercu przedstawilem
  Moje glosy
  Polonia
  Hrabia Ups-Gafa
  yuhma
  carcajou
  Akwedukt
  zweinstein
  40i4
 • Mój głos.
  Andarian.
  GPS.65


  Pozdrawiam.
 • @Edward Snopek 23:33:22
  Hrabia Ups-Gafa
  yuhma
  Akwedukt
  zweinstein
  40i4

  Osoby te nie kandydują - głos na nie będzie głosem straconym.
 • MÓJ GŁOS
  t-rex
  Jan Bogatko
  Rebeliantka
  carcajou
  nikander
 • @Cubee 23:32:57
  To twój głos czy Krzysiaka czyli drhumora? On już zagłosował.
 • @space 23:27:05
  No to jeśli chcesz się skutecznie wtrącić i zrealizować "swój interes" musisz zostać prezydentem USA lub prezydentem Iranu.
  Ja też nie mogę znieść spokojnie cierpień nie tylko ludzi, ale także wszelkiego żywego stworzenia. Ale jestem już za stary, by sie podniecać niesprawiedliwością tego świata.

  "Nie chcę też "wielkiego Syjonu" i "Izraela od Nilu do Eufratu"
  A gdyby był to warunek, że Żydzi wynieśliby się z Polski? :-))
  pozdrawiam
 • @Łażący Łazarz 23:42:01
  mp3 z wlasnego pulpitu, dyc rzekl
 • Mój Głos
  ~~~

  Polonia
  Andarian
  GPS.65
  t-rex
  R.Zaleski
  Krzysztof J. Wojtas
  nikander
 • @Łażący Łazarz 23:42:01
  Chce konkretnego serwera pod unikalne treści - chyba serwer NE ma za mało miejsca na to. Chce TV pełną gębą, a nie półgębkiem, ale to kosztuje.
 • @carcajou 23:40:39
  Nim zaskoczyłem, że po prostu mogę wchodząc na komentarz do bloga zagłosować, napisałem do administracji z prośbą o wytłumaczenie mnie jak mam zagłosować lub zrobić to za mnie!
  Tak, że przepraszam za spowodowanie mini zamieszania - oczywiście Krzysiak to ja drhumor.
  Pozdrawiam.
 • @carcajou 23:51:00
  touche!
 • @ratus 23:43:36
  Chodzi o budzenie świadomości społecznej w kwestii manipulacji rządzących ii zwiększania niechęci do przemocy w ogóle.

  Bez tych manipulacji i bez zgody społeczeństwa amerykańskiego, USA nie wysłałaby żołnierzy na żadną z dotychczasowych wojen.

  Nie chodzi mi o to, żeby Żydzi się wynosili z Polski. Chcę przede wszystkim, żeby się nawrócili do JHWH, co byłoby jednoznaczne z akceptacją Chrystusa, jako Jego Syna. A jeśli to by się nie udało, to żeby Polacy byli bardziej świadomi, kto tu rządzi i jak się przed tym bronić. Jak wziąć sprawy w prawdziwie polskie ręce!

  Również pozdrawiam...
 • Głosuję
  Andrian
  GPS-65
  Carcajou
  Multimir
  R.Zaleski
  Rebeliantka

  Nick nowy, ale jestem stałym bywalcem NE ;)
 • @drhumor 23:52:23
  Usuwam w takim razie głos cubee.
 • Mój głos
  Jak przeciwnik demokracji w ogóle a fasadowej w szczególności czynię to z obrzydzeniem:

  Polonia
  Andarian
  GPS.65
  R.Zaleski
  Jan Bogatko
  Rebeliantka
  Carcajou
 • @carcajou
  Zaliczyłeś mi mam nadzieję mój głos na blogerkę "Polonia"?
 • @raven59 23:56:55 ...HEHE
  A co jest TUTAJ za fasadą? :)
 • @raven59 23:56:55
  hłe, hłe...
 • moj glosik
  Andarian
  space

  ps"
  zanotowano wzrost populacji rzbik-ow w "POLSKICH LASACH"
 • @Łażący Łazarz - PRZEOCZYŁEŚ MOJE PYTANIA:
  Czy to prawda, że nie macie żadnego narzędzia, żeby wyeliminować komentatorów, którzy zakładają specjalnie konta tylko po to, by oddać głos? Albo żeby wyeliminować ludzi, którzy mają wielokrotne konta (ten sam adres IP)? Jak ktoś używa THOR-a to chyba nic nie zrobicie ale dla kogoś, kto tego nie robi, czy możecie to sprawdzić?

  Poza tym Czy można chociaż sprawdzić, z której daty są pierwsze wpisy i ile wpisów ma dany komentator? Może niektórzy to tylko "ludzie słupy"?
 • Koniec głosowania
  Dane skopiowane do notatnika zaraz wyślę Renacie.
 • @space 00:02:03
  lomatko...
 • @drhumor 22:59:25
  Po pierwsze to nie przeszliśmy na ty. Odpowiem Panu tutaj, bo doczekałem się pierwszego bana, no i HWDP, ups kolejny wulgaryzm. Ustalmy, że jestem cham jeśli pozwoli to Panu wyleczyć kompleksy. Byłem już agentem ABW, Mossadu i Ajatollahów, paranoików na świecie Сколько угодно. Może jeszcze jestem agentem KGB, bo po po rosyjsku mówię. Dodam jeszcze, że ludzi takich jak Pan poznałem w Rosji, jedyne co mieli, to medale z wojny ojczyźnianej. Całe marynarki, tylko poza tym nie mieli nic do zaoferowania. Na martyrologii daleko Pan nie zajedzie. до свидания.
 • @DelfInn 00:04:11
  No cio ? :) Że paranoik? Służby nie śpią!
 • @ckhopi 23:59:35
  Zdążyłeś w ostatniej chwili :)))
 • @space 23:54:30
  A co to jest "świadomość społeczna"? To efekt mniej lub bardziej udanej manipulacji. W USA poza tym nie ma demokracji, lecz rządy arystokracji. Rządzi Rada Stosunków Międzynarodowych, której członkowie wywodzą sie z ivy league (takiej hodowli arystokracji). Gdybym do niej należał - robiłbym to samo. Gdyby w Polsce była taka rada i należałbym do niej - kierowałbym sie tymi samymi zasadami, co Rada w USA. Sorry; jak ktoś poważnie traktuje swoje narodowe obowiązki, to nie ma rozterek dotyczacych jakiś obcych papuasów.

  Co do Żydów: ja chciałbym, żeby się wynieśli z Polski na dobre. Cywilizacja łacińska i żydowska są sobie nieprzyjazne, więc rozwód Polaków i Żydów powinien sie odbyć jak najszybciej. Żydzi maja swój kawałek pustyni i przyrodzone prawo wzajemnego wyżynania się z Arabami.
  pozdrawiam
 • @raven59 23:56:55
  Sam jesteś fasadowy !
 • @carcajou 00:08:34
  (...) ostatni beda pierwszymi - jakos tak to chyba bylo ;;;;;))))
 • @Marek Kajdas 23:58:46
  Ja nic nie zliczam.
 • @space 00:07:53
  no dobrze mowisz, nie dajmy sie zwariowac... iza o tym pisze duzo, ale sam widzisz... jest teren jest sikanie... a gdzie bycie? ni ma, panie kochany, ni ma... tchorze.
 • nieoficjalne wyniki z innego źródła
  78 carc
  68 rebe
  54 polo
  50 anda
  49 GPS
  49 r.zal
  47 krzy
  ---
  46 spir
  42 t-rex
  35 nika
 • @ckhopi 00:11:45
  Ale pierwsi ostatnimi i tak w kółko :)
 • @mirakles 00:17:11
  no i tera rebe na prezy i wsio jas! :)))
 • @GPS.65 00:27:18
  andy-aandy oddał głos przed upływem północy. m in. na P.Wojtasa co dawałoby dogrywkę o siódme miejsce.
 • @GPS.65 00:27:18
  119 Cubee 26.02.2012 23:32:57 - usunięty
 • @GPS.65 00:27:18
  ~~~

  Całkowicie jest pominięty mój głos!

  http://carcajou.nowyekran.pl/post/53033,rzbik-koniec-wyborczego-horroru-uff#comment_391609

  :-(
 • @GPS.65 00:27:18
  jak to 125? czegos nie rozumiem znowu... przeciez miliony...
 • @DelfInn 00:44:47
  Nie rób scen.
  Pizzaro z 168 ludkami podbił państwo Inków.
  pozdrawiam
 • @DelfInn 00:44:47
  widzisz jak niewiele trzeba aby zobaczyly CIE miliony ... ;)
 • @GPS.65 00:44:33
  1. ok, zaliczamy
  2 -4. bierzemy drugie głosowania za ważne
  5. to trzeba uwzględnić - nie kwestionować woli
  6. ten przykład to głos ważny - takie cuda trzeba wyłapać, to rozsądzę

  Wystarczyłaby ankieta obiecana przez Łazarza dawno, dawno temu. Poza tym my debiutujemy i nie mamy prawników - a oni mają wszystko przetrawione 10 razy i prawników na pęczki. Jesteś zbyt srogi, damy radę.

  Ktoś będzie miał pretensje to jak napisałem wyżej - wnioski o uznanie nieważności wyborów lub wykopanie mnie z Rady (za szalbierstwa wyborcze).
 • @carcajou 00:59:01
  To teraz wybór prezesa pozostał.....
  :)))
 • @ratus 00:50:47
  Carcajou Cię ozłoci! No, ozłotkuje... :)
 • @ckhopi 00:53:56
  nie widze. masz na mysli to ze ktos mnie mogl zobaczyc bo jestem kandydatem w wyborach? przeciez ci ludzie nie wybieraja... po prostu skazuja sie na unik przed wzieciem odpowiedzialnosci za siebie. to tchorze, panie kochany. gdyby byli dzielni dawno by ich tutaj nie bylo. a tak - sa. i stad misja. pan sobie to przemysli...;-)
 • @GPS.65 01:20:02
  sluchaj no, bracie... nie przeszkadzaj. zaloz se bloga alboco. tu sie gada. no.
 • @GPS.65 01:29:05
  lorany! trza zmienic formółe! na RzB.
 • @GPS.65 01:38:24
  >Proszę o wskazywanie błędów!

  125 błędów.
  Pan coś z tym zrób!
 • @Ghost Dog 01:44:28
  Proszę nie siać defetyzmu - do widzenia.
 • @Ghost Dog 01:44:28
  no tak, no tak, ale zaraz przyjdzie jaki madry i zacznie dla odmiany szantazowac termopilami... albo i nawet samym chrystusem. czemu? bo mozna. czemu nie? bo można. i tak dookola wojtek
 • @carcajou 01:50:47
  ej no! a demokracja??? dyc po wyborach juz...
 • @carcajou 01:50:47
  Ej! GhostDogciu! daj te staty na PW, nie zginą! Albo gdzie indziej, spox :)

  No wiesz, carcajou! Nie spodziewałem się tego po Tobie. No naprawdę... no chyba że opadły Cię jakieniejakie reflekse powyborcze... co nawet jest/są zrozumiałe/mi... ech, mlodosc...

  Mój Boże, jakie wszystko jest dzisiaj dziwne. A wczoraj jeszcze żyło się zupełnie normalnie. Czy aby nocą nie zmieniono mnie w kogoś innego? Bo, prawdę mówiąc, czuję się jakoś inaczej. Ale jeśli nie jestem sobą, to w takim razie kim jestem?
 • @GPS.65 01:58:00
  dlatego przerypano
 • @DelfInn 01:17:50
  Ale zobaczysz i raczej to mam na mysli
  http://www.youtube.com/watch?v=gI6sARmxEuc
 • @GPS.65 01:58:00 Duże brawa za te przybliżane wyniki live
  :)) Właśnie ! Jak są wątpliwe przypadki to mi je daj. Rozumiem że zliczałeś wg. tego co napisałem:

  http://carcajou.nowyekran.pl/post/53033,rzbik-koniec-wyborczego-horroru-uff#comment_391707
 • @DelfInn 02:04:06
  Zgadza się - władza odbija mi do głowy.
 • @ckhopi 02:06:24
  Aha... Ehm...

  Bracia przyszli do abba Antoniego i poprosili go: „Powiedz nam słowo, jak się mamy zbawić”. Starzec im odpowiedział: „Słyszeliście słowa Pisma? One wam pomogą”. Oni na to: „Ale i od ciebie chcemy usłyszeć, ojcze”. Rzekł im starzec: „Mówi Ewangelista: Jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu jeszcze drugi” .
  Odpowiedzieli: „Tego robić nie potrafimy”. Starzec na to: „Jeśli nie potraficie nadstawić drugiego policzka, to przynajmniej znieście uderzenie w jeden”. Odrzekli: „I tego także nie potrafimy”. Starzec na to: „Jeśli nawet i tego nie potraficie, to nie oddawajcie otrzymanego policzka”. A oni na to: „Nawet i tego nie potrafimy”. Starzec zwrócił się do swego ucznia: „Ugotuj im trochę kaszki, bo są chorzy”. A im powiedział: „Jeśli ani tego nie umiecie, ani tamtego nie chcecie, to co mam zrobić z wami? Potrzeba modlitwy”.
 • @carcajou 02:25:21
  siur :)))
 • @GPS.65 02:23:04 ... czasem trzeba trochę postraszyć, by potem było weselej - nie inaczej
  No cóż, nie chciałem by przez względy formalne ucierpiał duch, wola wyborcy ... zwłaszcza że warunki do przeprowadzenia wyborów nie były zbyt komfortowe. Wolę mieć przez to kłopoty niż umyć ręce zgadzając się tylko na glosy nie budzące żadnych wątpliwości. To trochę inaczej niż w PKW :))
 • @carcajou
  To gratulacje !
  Jakoś, zdążyłeś przed PIERWSZYM Marca ....;)) )
  Wybory -jak wyboryry, ale ten termin gonił !!!!!
  Świat się zmieni no-nie ?
  Oj, zmiii e-ieeniiii Się

  ...........
  Ciekawe, że nikt nie zauważył CzYTELNIKÓW ?????
  (nimam na myśli kkuometratorów - szarych)
  Niema ich ? CZYTELNIKÓW ????

  "CZAISZ" TO:

  http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg  Miłego Dnia Wsi-em !
 • @tfur-ja 02:46:20
  rada se to powiesi... i co? i... no...
 • @tfur-ja 02:46:20
  To jest Świat - Nowy?

  Bez Prezydenta to jest upośledzone - może przed Wielkanocą wyrobimy. Myślisz że tempo było pod Tygodnik? Nie było.
 • @carcajou 02:55:48
  // Myślisz że tempo było pod Tygodnik? Nie było.//
  Niewierzę że, niewiesz o czym mówię, przecież inteligentny z Ciebie Człowiek.

  Dobranoc
 • @GPS.65 01:32:41
  I tak zrobił Pan wyniki jak dla ordynacji bezpośredniej większościowej wielomandatowej.

  Ale najbardziej ciekawi mnie idea otwartości. Mi nie przeszkadza publiczna wiedza o tym kogo chciałem upełnomocnić. Wprost przeciwnie. Osoba upełnomocnioną przeze mnie, będę uważał za swojego doradcę w sprawach Rzeczypospolitej blogerskiej. Tylko powinniście przyjąć zasadę jawności pracy Rady ...

  I mam nadzieję, że kluczowe kwestie Rada/Prezydent, przedstawiać będą do bezpośrednich decyzji blogerów.

  I proponuję by też jawnych.
  Na przeciw Panom, na przeciw Trolom.
 • @carcajou 23:40:39
  Qźwa ! Nie lubię dwunickowców. Po co ludziom dwa nicki albo więcej na tym samym portalu ?
  Osobiście tracę zaufanie do takich osób, nie wiem jak pozostali.
  Tylko Budzyk-Jakk jest wiarygodny. Chyba przez te... jamniki. ;);)

  Pozdrawiam.
 • @contessa 08:08:20
  Nie ufam właścicielom jamników - zwłaszcza szorstkowłosych :))
 • @ Do doboty! RADO...
  Już po zabawie ... pardon, po wyborach, a teraz RzBiK-u ZARZĄDZAJ! coby notki nie zapiwniczano, trolli gonić i co z tantiemamy za reklamę na naszych blogach, za rubrykę "zwniń !" i wszelkie utrudnienia w nazwiązywaniu, w logowaniu się z NE.
  Dla socjologów NE zapewne jest zjawiskiem do przebadania. Dla mnie NEkran jest podobny do kolejki przed sklepem, gdzie ścierają się wszystkie opcje polityczne.
  wsi - musi teraz się: napracować, na sprawdzać, na podsłuchać, nadymć, naprawić, na inwigilować, najątrzyć, napisać, na przepraszać, na ukorzyć.
  A my, do roboty! do piór, do klawiaturki.
  GRATULACJE moje serdczne DROGA RADO - składam.
  PS: i nie w oparach zaślepienia władzą pracować, a slużyć: blogerom, komentatorom, czytelnikom.
 • @DelfInn 01:10:40
  "Carcajou Cię ozłoci! No, ozłotkuje... :)"

  No wiesz, dziobie się...
  Tak sobie kombinuję: Karkażu zostanie prezydentem rady, potem posłem, na koniec marszałkiem Sejmu, a ja się wtedy przypomnę i pozwoli mi prowadzić bufet. :-))
  pozdrawiam
 • @GPS.65 01:32:41
  1. Obcięta Polonia z głosu Torina.
  2. Uwzględnienie jednego z dwóch głosów dago.
 • @mirakles 11:18:01
  2. Tak przykazałem.
  1. Masz rację
 • @GPS.65 00:44:33
  "sami sobie urządzamy głosowanie w/g równie mętnych, nieścisłych zasad."

  o przepraszam, były wstarczające jak na potrzeby zabawy, niezależnie co sobie o wyborach myślisz Ty, dla mnie to zabawa, bo nie oddaję żadnych swoich uprawnień radzie, ba, ona będzie miała tylko takie kompetencje, jakie sobie zagrabi, czyli dokładnie takie same możliwości, jak pojedynczy autor.

  Inna sprawa, że znalazła się grupka oferm, która albo nie potrafi czytać ze zrozumieniem, albo nie chciało się jej w ogóle czytać zasad głosowania.

  Ten ostatni problem, to jest ewidenta wina carcajou, który sformułował tak notkę, że szybciele nie wyłowili z niej istotnej treści. Możliwe też, że bardziej łopatologiczny opis by się przydał. Taka instrukcja klik po kliku.

  Pozostaje problem tych, co głosowali nie przestrzegając sugerowanych zasad. Biorąc pod uwagę że carcajou raczej sugerował, niż polecał, np.
  "
  Warto sobie wszystkich ww. skopiować do komentarza - głosu i tam dokonać wyboru."

  nie można mieć pretesji do pomyłek w brzemieniu pseudonimów. Moim zdaniem nie można też mieć pretensji do treści nagłówka ani wielokrotnego głosowania, które carcajou spie...ył. Sam miałem wątpliwości, czy usuwać poprzednie głosy, chociaż tak było napisane. Ale przecież w wyniku traciło się przebieg głosowania no i powiązanie do komentarzy. Ja wybrnąłem z tego dylematu tak, że w nagłówku wpisywałem czas usuwanego komentarza, oraz w treści umieściłem informację o zmianach, jakie dokonałem w swoim głosie. Gdyby zamiast usuwania było napisane, że tylko ostani komentarz będący głosem się liczy, nie byłoby tego dylematu.

  Wszystko zinterpretować w duchu funkcjonalnej wykładni przepisów - treści interpretuje komisja wyborcza - i jej odbiór intencji jest ostateczny - ostatecznie mogłeś gamoniu dokładnie przeczytać zasady.
 • Pax, Pax, Pax ! Panowie
  Naprawdę są większe problemy .... uwierzcie. Ale to już będzie dla Rady i dla Prezydenta. Mam nadzieję że wyniki GPS pokryją się z wynikami Reanaty, a przynajmniej mirakles z GPS się zgodzą. Mirakles i GPS - podejmiecie dialog?
 • @Mea kulpa za błąd 125
  Tak, Carcajou, DelfInn ma rację jest błąd i to z mojej winy, oczywiście wynikający z niedoczytania regulaminu.
  Przepraszam.
  A że DelfInn zna doskonale różnorodnść duszy kobiecej, więc jako znawca, wyłapał blyskawicznie kobiece gierki. A wynika to z tego, że wie o mnie wiele.
  PROSZĘ SKREŚLIĆ GŁOSY: Tatarki.

  PS. Jeśli patrzymy na nicki podczas czytania - do dużo jest komentatorow i blogerów, ale gdy ich się zliczy: niewiele nas.
  Lubimy się dwoich, troić /byle nie tollować/.
 • @carcajou 12:02:41
  Po znalezieniu kilku błędów u mnie i dwóch różnic które podałem mamy zbieżność.
  Co do przyjętych zasad:
  1. Głosy podwójne uznałem za nieważne poza jednym przypadkiem gdzie mowa jest o kontynuacji/uzupełnieniu głosu poprzedzającego.
  2. Głosy, także na niekandydujących, uznawałem za ważne w części dotyczącej prawdziwych kandydatów.
 • @mirakles 12:31:31
  Czyli nie macie zbieżności, bo GPS uwzględnił moje uwagi co do głosów podwójnych, a ty piszesz "Głosy podwójne uznałem za nieważne". O której kontynuacji piszesz?

  DODATKOWO:

  Skreślamy oba głosy - zarówno Tatarki, jak i Sowy13
 • @carcajou 12:50:00 - horroru cd
  wsi się mści???
  Carcajou, a czemu głos sowy13 kasujesz?
  Czy mam rozumieć to kara za wpis z godz. 9:35:20?
 • @carcajou 12:50:00
  Podwójne głosy: daga.
  Kontynuacja: nie pamiętam, możliwe że został scalony.
  Zbieżność: z ostatnią podaną wersją - GPS.65 27.02.2012 01:32:41.
  Nie wiem co jest nie tak z głosami: Sowa13 i Tatarka.
  Po ich skreśleniu wychodzi u mnie tak:
  75 carcajou
  65 Rebeliantka
  51 Polonia
  49 R.Zaleski
  48 GPS.65
  48 Andarian
  43 Krzysztof J. Wojtas
  43 SpiritoLibero
  38 t-rex
  33 nikander
  27 Naczelny
  26 Jan Bogatko
  16 WojtekCy.
  16 space
  9 Multimir
  5 drhumor
  2 kazik
  1 MKD
 • @GPS.65 13:10:57
  Bo to ta sama osoba.
 • @mirakles 13:21:34
  Z ostatnim głosem dago:
  75 carcajou
  66 Rebeliantka
  51 Polonia
  49 R.Zaleski
  48 GPS.65
  48 Andarian
  44 Krzysztof J. Wojtas
  44 SpiritoLibero
  38 t-rex
  33 nikander
  28 Naczelny
  26 Jan Bogatko
  16 WojtekCy.
  16 space
  9 Multimir
  5 drhumor
  2 kazik
  1 MKD
 • @mirakles 13:28:00 & GPS
  Głosów podwójnych było więcej: patrz wyżej u GPS. Nie ma czegoś takiego jak "możliwe". Panowie - proszę ustalcie między sobą, jaka jest jedyna wersja prawdy (przy uwzględnieniu moich uwagi).
 • @GPS.65 13:46:26
  Wszystko jest ważne, nie robimy sobie jaj, a póki co żadna dogrywka: pierw weryfikacja, potem zapytanie publiczne czy komuś się coś nie pomyliło, itp., ogłoszenie wyników, potem wyznaczenie terminu spotkania i samo spotkanie. Po spotkaniu Rada chyba powinna wydać swoje Stanowisko w sprawie wyborów, a najbardziej popularny w statystykach NE członek Rady Blogerów i Komentatorów wydać Postanowienie o rozpoczęciu dogrywki lub wyborów prezydenckich (jeśli nie ma potrzeby dogrywki). Tak czy inaczej to on jest decydentem "co dalej".

  Po wyborze Prezydenta zapadnie decyzja co dalej z ew. błędami podczas wyborów, itp. Być może po 3 miesiącach .... (ale to już temat na inną opowieść :))
 • @GPS.65 14:07:14
  1. tak chyba trzeba zrobić w następnym glosowaniu - pierw dyskusja na Radzie

  2. raczej tak

  3. zdecydowanie nie - trzeba to inaczej rozwiązać
 • @GPS.65 13:46:26
  Masz tak:
  26 dago 26.02.2012 18:47:31
  4 Krzysztof J. Wojtas, Naczelny, Andarian, SpiritoLibero
  A jest tak:
  Mój głos
  Spirito Libero
  Krzysztof J. Wojtas
  Naczelny
  Rebeliantka
  nadużycie link skomentuj
  dago 26.02.2012 18:47:31
  Czyli Rebeliantka = 66.
  Oraz Andarian = 48.
  I mamy zgodność.
  Nathanel nie był zdaje się nadydatem.
 • @GPS.65 14:10:48
  Dograjcie się z miraklesem. Opublikuj tu wyniki, a on nich powie - "potwierdzam". Potem poczekam na Renatę, a jeszcze potem opublikuję.
 • @mirakles 13:28:00
  Zrobiłem także jeden błąd nie uwzględniając głosu stanley'a na WojtekCy.
  Więc jeszcze WojtekCy = 17.
  Moja aktualna wersja wyników:
  75 carcajou
  66 Rebeliantka
  51 Polonia
  49 R.Zaleski
  48 GPS.65
  48 Andarian
  44 Krzysztof J. Wojtas
  44 SpiritoLibero
  38 t-rex
  33 nikander
  28 Naczelny
  26 Jan Bogatko
  17 WojtekCy.
  16 space
  9 Multimir
  5 drhumor
  2 kazik
  1 MKD
 • @GPS.65 14:07:14
  "3. Prawo głosu powinien mieć nick, a nie osoba. Jak ktoś ma kilka blogów, to trudno, będzie miał kilka głosów."

  otóż właśnie to kiedyś w potyczce z carcajou postulowałem.
 • @GPS.65 14:07:14
  //3. Prawo głosu powinien mieć nick, a nie osoba. Jak ktoś ma kilka blogów, to trudno, będzie miał kilka głosów.//

  To jest rozwiązanie absurdalne.

  Jednak doskonałe dla służb specjalnych, które mogą wytypować 5-ciu ludzi, z których każdy założy dziesięć kont komentatorskich i mamy murowanych zwycięzców. Tylko, że nie naszych, a podstawionych albo takich, którzy już tu blogują za pieniądze w określonym celu.

  A są tu tacy, są!
 • @space 15:31:42
  dziękuję za uznanie,

  tylko że jeśli służby założą 50 kont, to będą produkowały większość informacji, a więc władza słusznie będzie im się należała.

  w mojej wypowiedzi było odniesienie sią do kont aktywnych. I tak docelowo powinno być, siła głosu proporcjonalna do aktywności. Nie byłoby różnicy, czy ktoś ma jedno konto, czy też rozdrobnił się na dwa, siła jego głosu byłaby wciąż ta sama.

  Dlaczego popularyzatorska siła głosu ma się różnić od wyborczej ?
 • @interesariusz 16:09:46
  //jeśli służby założą 50 kont, to będą produkowały większość informacji, a więc władza słusznie będzie im się należała.//

  Proszę jeszcze raz się zastanowić nad tym, co Pan powiedział. Otwartą ocenę tego pozostawię innym...

  //I tak docelowo powinno być, siła głosu proporcjonalna do aktywności.//

  Nie ma skutecznej miary dobrej aktywności. Można produkować setki bezwartościowych komentarzy, albo zrobić kilka świetnych notek, ale nie można tego obiektywnie ocenić.

  Kto determinuje jakość artykułów i komentarzy? Bloggerski lud.

  Kogo doceni bloggerski lud? Tego, kogo wyróźni ilością oddanych głosów. Dlatego na jedną osobę powinien przypadać jeden głos. Zawsze wydawało mi się to oczywiste, a Pan próbuje promować zasady które są wprost - powtarzam - absurdalne.

  Administracja powinna postarać się przynajmniej o wyeliminowanie głosów oddawanych z tych samym adresów IP, bo to jest możliwe. Może też dałoby się wyeliminować przypadki użycia programu "thor", ale tego nie jestem pewien.
 • @Ghost Dog 16:12:49
  Co napisałeś, czy mogę prosić, byś napisał to u mnie? O co chodziło?
 • @GPS.65 16:38:24
  ani jakpoliczyc "glos" gdy jednokonto obsluguje wieleosob
 • @GPS.65 16:38:24
  Można sprawdzać adresy IP. Nie powinno się liczyć podwójnie głosów z tego samego adresu IP.
 • @space 16:59:46
  Na jakiej podstawie nie powinno się? przecież za jednym IP przeważnie jest kilka komputerów, nie mówiąc o jeszcze większej liczbie użytkowników tych komputerów np. w gospodarstwach domowych.

  Nie jest tak, że każdy internauta ma swoje osobiste urządzenie dostępowe z unikalnym IP.

  Równie dobrze można powiedzieć, że nie powinno się liczyć identycznych głosów (np. wskazujących dokładnie te same 7 osób)
 • @space 16:19:56
  no i co z tego, że nie ma dobrej miary aktywności, obiektywnej miary, zgadzasz się, że jest miara subiektywna, chciaż niesłusznie sprowadzasz ją tylko do ocen autorów, a przecież są jeszcze czytelnicy, i to znacznie liczniejsi.

  Oczywiście problemem jest zdefinowanie jakieś miary tej subiektywnej oceny, ale trudności nie mogą oznaczać, że się rezygnuje z ideii.

  Problem wynika z tego, że popularność jest nie tylko zasługą autora, ale i wynikiem promocji redakcji. Chyba że rozszerzymy głosowania na całą sieć, a nie tylko nE.

  Jeśli ktoś prowadzi dwa konta, to jego popularność jest sumą popularności, jaką zdobył na każdym z nich.

  Niestety, jest zmuszony kandydować jako dwie osoby i tu w sposób oczywisty przegrywa.

  Ale dlaczego nie miałby głosować z każdego konta, tego doprawdy nie rozumiem. Głosowanie odbywa się przecież w sztucznym świecie sieci, a nie w rzeczywistości, w której liczy się ciało. W sieci liczy się duch, i jeśli ktoś potrafi mieć dwie osobowości, to ma więszą siłę oddziaływania i nic nie stoi na przeszkodzie, aby miał większą siłę głosu. Jeśli chcecie aby głosowały fizyczne osoby, a nie sieciowe byty, to zróbcie sobie wybory na jakimś zjeździe.

  A co, jeśli za pomnożeniem sieciowych bytów idzie też odmienność osobowości posunięta do tego stopnia, że z każdego konta pada inny głos, na kogoś innego?

  No i rację ma GPS, nie sposób zweryfikować, czy jedna osoba nie ma wielu sieciowych bytów, wielu kont na nE. Można co najwyżej utrudniać życie nieudacznikom, którzy specjalnie się z tym, że mają wiele pseudonimów, nie kryją. A więc agentów i tak w ten sposób nie wyeliminujemy, ponadto zauważę, że gdyby głosowania były dla służb istotne, to i tak są w stanie delegować odpowiednią liczbę osobników nawet na fizyczny zjazd.

  Tak więc rozpoznawanie adresów IP sprowadzi się w praktyce tylko do tego, że uniemożliwi się głosowanie ludziom należących do zamieszkująch razem rodzin. A to jest dość popularna sytuacja, gdy na forach polemizują z sobą np. ojciec z córką. Takie czasy, ideologiczne dyskusje rodzinne prowadzi się quasi-publicznie - w sieci.

  PS. DelfInn Jeśli wielu ludzi obsługuje jedno konto, to na głosowaniach traci. Traci też społeczność, bo taki byt ma schizofreniczną osobowość.
 • @interesariusz 17:21:41 - PISZCIE CO CHCECIE, a inni niech myślą
  To, co proponujecie to już nawet nie demokracja tylko władzokracja.

  //W sieci liczy się duch, i jeśli ktoś potrafi mieć dwie osobowości, to ma więszą siłę oddziaływania i nic nie stoi na przeszkodzie, aby miał większą siłę głosu. //

  Załamuje mnie Pan. Czyli co - jak będzie następne głosowanie, to przeważy ten, kto założy więcej komentatorskich kont. Czyli kto ma więcej ochoty na te bzdury. Czyli ten, któremu płącą.

  //uniemożliwi się głosowanie ludziom należących do zamieszkująch razem rodzin//

  O! polityka prorodzinna na NE! Faktycznie, ważne, bo to już całe rodziny siedzą na NE i blogują. Jak komuś zależy na oddaniu głosu, poszuka innego komputera u kolegi, który nie głosuje, aby był inny adres IP. Proste.

  Szkoda gadać...
 • @interesariusz 17:21:41
  ? rodzina np. jest bytem schizofrenicznym? no gdyby nie net, nigdy bym nie pomyslal, a tak juz wiem...
 • @space 17:54:11
  cos ty! jak ma konto na ne, to jego kolega juz ma ze trzy :))
 • @zzz
  głosuję na Andariana

  poza tym wybory są ustawione ;)
 • @DelfInn 17:59:05
  oczywiście, jeśli wielu korzysta z jednego konta, to nie jest w stanie prezentować spójnej osobowości.
 • @space 17:54:11
  oczywiście, rodzina ma się wałęsać po różnych miejscach, a agentów mających wprawę w marszrutyzacji połączeń i tak nikt nie wyłapie.

  A załóż sobie człowieku i sto kont, i jeśli potraficz na nich wszystkich aktywnie działać, mniej sobie te sto głosów. Mnie to nie przeszkadza.
 • @interesariusz 17:41:35
  ktoś czasem używa dwóch pseudonimów, bo jak zarejestrowałeś się na ekran, to nie mogłeś założyć bloga. A jak chciałeś założyć bloga, to zarejestrowałeś się 2 raz. Cała historia z 2 kontami hihihihihihi .. Prócz tego każdy człowiek chyba ma swego Mr Hyde i Dr Jeckyl ;) hihihihihihi.. minimum dwa pseudo :).. choć niekoniecznie 2 blogi :)... Teoria spiskowa jest niepotrzebna... wystarczą kłopoty z zakładaniem bloga ;) Prócz tego posiadanie dwu kont sieje zament w gestapo. A to chyba rzecz warta zachodu.
 • @ uwaga, wyparowała mi notka ŁŁ
  a z konta moje komentarze do niej,
 • @interesariusz 18:32:18
  notka ta to chyba był "Trzeci obieg", czy ktoś ją widzi ?
 • @Leon. 18:29:07
  moje IP 46.450.201 i jest jeszcze ponad 150 stron z tym IP. I cooo????
  patrz. statsie.
  No cóż rozpolemizowaliście się Panowie?
  Z durnoty Tatarki, która nie umiala założyć bloga i która nie doczytała regulaminu - wyszła heca na 18 fajerek.
  Polemizowanie, komentowanie - to nasza obsesja czy potrzeba?
 • @carcajou 14:38:32
  Zamieściłem notkę "Dogrywki nie będzie" - z wyjaśnieniem mojego stanowiska.
 • @GPS.65 18:13:05
  Kwestia techniczna. Są dwa rodzaje adresów IP. Statyczne i dynamiczne. Dynamiczny adres IP jest standardem w internecie mobilnym. Jeszcze niedawno dostawcom internetu "po kablu" za stały adres IP trzeba było dopłacać. Jeśli mamy internet mobilny np. "modem komórkowy" wystarczy się rozłączyć i połączyć ponownie i już mamy inny adres IP. Nie trzeba nawet z domu wychodzić. O innych rozwiązaniach nie wspomnę, bo mnie znowu prezes zbanuje za zdradę tajemnicy państwowej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:58:01
  Wyniki nie są oficjalne. A resztę ci może powiem, jak się spotkamy. Oczywiście uszanuję twoją wolę jeśli się wycofasz. Nic na siłę.
 • @Ghost Dog 20:07:12
  Spokojnie, to jest merytoryczne. Jak pisałem wyżej, trzeba się nad tym pochylić.
 • @GPS.65 13:46:26
  GPS, czy możesz dać mi jeszcze raz ostateczne waszym zdaniem wyniki wyborów - wraz z wyszczególnieniem kto na kogo głosował? Chcę opublikować wyniki do przed ich zatwierdzeniem (pozbieram ew. protesty).
 • @carcajou 00:59:01
  napisałam wyraźnie, że pierwszy głos pozostaje plus oddane głosy dodane niżej - ja nie widze tu problemu

  "poprawka
  oddany wczesniej głos(pozostaje)

  1.Rebeliantka
  2.Polonia
  3.GPS.65
  4.R.Zaleski
  5.SpiritoLibero

  dodany teraz

  6.Andarian
  7. t-rex

  taba 26.02.2012 23:29:59"
 • @taba 21:23:32
  Nie wiem jak to panowie zliczyli - może napiszą. Ja nie zliczam, ja rozstrzygam.
 • @taba 21:23:32
  wszystko ok. głosy chyba policzone
 • @carcajou 21:28:12
  Zajrzałam tu po kilku dniach choróbska, które uniemożliwiło mi na bieżąco pilotować wyborów. Trudno mi dziś przebrnąć przez elaboraty komentatorów. Kiedy wyniki? Gdzie?
 • @AnnaZofia 21:38:03
  Następna notka. Kiedy? Gdy panowie od liczenia się dogadają.
 • @carcajou 21:50:49
  > Gdy panowie od liczenia się dogadają.

  Nie ma się co dogadywać - jak są różnice, to trzeba szukać błędu. Ja nie mam czego szukać w obliczeniach innych, bo nikt inny oprócz mnie nie opublikował pełnych danych, które posłużyły do wyliczeń - więc niech inni szukają błędów w moich danych.
 • @GPS.65 21:51:44
  Potwierdzam..
 • @GPS.65 22:00:24
  Inni szukali znaleźli i doszliśmy do zgody..
 • @mirakles 22:04:05
  No ale jeszcze ktoś trzeci liczy...
 • @GPS.65 22:00:24
  Skasuj Sowę i Tatarkę - biorę to, jak i inne rzeczy na siebie. To są jednak inne sprawy. Daj wynik jeszcze raz.
 • oki
  TAK, CHCĘ BYĆ KANDYDATEM DO RADY BLOGERÓW I KOMENTATORÓW
  ponieważ czytam, a rzadko skrobię i potwornie was wszystkich lubię , choć niektórzy mnie osobiście wkurzaja , ale nie pisze im komentarzy i już
 • @Szymon Śniący 20:57:40
  Jest już po wyborach :))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY