Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 7999 komentarzy

NIE SPAĆ !!

carcajou - Blog koordynatora akcji LAS SMOLEŃSKI

RzBiK - czas na wybór Prezydenta

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Za klasykiem: "Czas ucieka - wieczność czeka".

Niniejszym zarządzam wybory na Prezydenta Rzeczypospolitej Blogerów i Komentatorów (PRzBiK).

Zarządzenie to wydaję działając w charakterze pełnomocnika ds. przeprowadzenia wyborów prezydenckich zgodnie z upoważnieniem udzielonym mi na posiedzeniu Rady Blogerów i Komentatorów w dniu 08.03.2012 r. na podstawie Art. 4, pkt 4 Konstytucji RzBiK (KRzBiK):

4. W przypadku rezygnacji lub odwołania ze stanowiska Prezydent RzBiK przeprowadzane są bez zbędnej zwłoki wybory prezydenckie (w przypadku równoczesnej rezygnacji z mandatu w Radzie - poprzedzone wyborami do Rady). Gdy stanowisko Prezydenta RzBiK nie jest obsadzone, władzę sprawuje najbardziej popularny w statystykach NE członek Rady Blogerów i Komentatorów, jednak wyłącznie w zakresie niezbędnych czynności.

przez najpopularniejszego w statystykach NE członka Rady Blogerów i Komentatorów (czyli blogerkę Polonię).


Upoważnienie do przeprowadzenia wyborów prezydenckich zostało mi udzielone podczas posiedzenia Rady Blogerów i Komentatorów w dniu 08.03.2012 r.

Dowód:

partenos.nowyekran.net/post/55516,zawiazanie-rady-blogerow-i-komentatorowDla porządku oświadczam, iż udzielone mi pełnomocnictwo do zarządzenia wyborów prezydenckich do chwili obecnej nie zostało odwołane ani nie wygasło.

Wszelkie kwestie dotyczące wyborów omawiane będą wyłącznie w niniejszej notce.


I. BIERNE PRAWO WYBORCZE - kto może ubiegać się o stanowisko PRzBiK

Do ubiegania się o stanowisko PRzBiK (bierne prawo wyborcze) zgodnie z KRzBiK uprawnieni są członkowie Rady Blogerów i Komentatorów (w kolejności alfabetycznej):

 

Andarian

carcajou

GPS.65

Polonia

Rebeliantka

R.Zaleski

SpiritoLibero

 

Ponieważ do momentu zarządzenia wyborów pełnomocnik ds. wyborów (czyli ja) nie otrzymał od żadnego z wyżej wymienionych członków Rady jednoznacznego oświadczenia o rezygnacji z udzielonego mu mandatu bierne prawo wyborcze przysługuje wszystkim siedmiu ww. osobom, a więc zarządzenie wyborów odbyło się zgodnie z Art. 4, pkt 1 KRzBiK:

1. Władzę w RzBiK sprawuje bezpośrednio Prezydent RzBiK, wybierany przez BLOGERÓW I KOMENTATORÓW spośród uprzednio wybranych siedmiu członków Rady Blogerów i Komentatorów- Prezydent RzBiK to jedyny w pełni Suwerenny Reprezentant BLOGERÓW I KOMENTATORÓW, związany jedynie Konstytucją RzBiK.


Do uczestnictwa w wyborach zostaną dopuszczeni tylko ci z wyżej wymienionych członków Rady, którzy pod niniejszą notką w niżej wskazanym terminie złożą oświadczenie o następującej treści:

 

Ja, (tu wpisujemy swój nick), członek Rady Blogerów i Komentatorów, oświadczam niniejszym, iż ubiegam się o stanowisko Prezydenta RzBiK.

 

Akceptowane będą tylko oświadczenia pozbawione jakichkolwiek zastrzeżeń, dodatkowych postanowień, zawierające wyłącznie frazę o powyższej treści (Ctrl C + Ctrl V + wpisanie nicka). Proste.

Termin złożenia powyższego oświadczenia przez danego kandydata - do północy 16.03.2012 r. (piątek).

Po upływie tego terminu ogłoszę w nowej notce listę kandydatów ubiegających się o stanowisko Prezydenta RzBiK ... i zaczniemy wybory prezydenckie.II. CZYNNE PRAWO WYBORCZE - kto może głosować

Do udziału w głosowaniu (czynne prawo wyborcze), tzn. do oddania głosu na kandydatów na stanowisko PRzBiK uprawnione są osoby, które miały założone konto na NE przed północą 11.03.2012 r. (czas wydania zarządzenia o wyborach prezydenckich).

Każdemu głosującemu przysługuje tylko jeden głos.

Do „wielonickowców” - osoby posiadające dwa lub więcej kont na NE proszone są o głosowanie tylko z jednego z nich. Po przeprowadzeniu głosowania zostanie przeprowadzona weryfikacja głosów stosownie do możliwości technicznych NE. Głosy podwójne będą anulowane.III. KIEDY GŁOSUJEMY - w jakim terminie należy skorzystać z prawa głosu

Głosować będzie można pod specjalnie na wybory prezydenckie przygotowana notką od 18.03.2012 r., godz. 00:00 (niedziela) do północy 25.03.2012 r. (niedziela).

Głosować można przez cały czas trwania wyborów. Raz złożony głos można kasować i w jego miejsce składać nowy głos - podobnie jak to było przy wyborach do Rady Blogerów i Komentatorów. W przypadku oddania głosu na dwie lub więcej osób głos taki nie będzie ważny. To samo się tyczy oddawania wielu głosów - zapomniałeś skasować swój poprzedni głos - więc żaden twój głos nie będzie ważny.

 

Będę tego przestrzegać           

W 100% RYGORYSTYCZNIE !! 

(czyli wymagam czytania ze zrozumieniem)

 

Nie ma ciszy wyborczej.

 


IV. RYGORYZM WYBORCZY - jak oddać ważny głos

 

Prawidłowo oddany głos (przykład):

Nagłówek: MÓJ GŁOS

W komentarzu: carcajou (nick\ nazwisko kandydata)

Żadnych dopisków - tylko i wyłącznie MÓJ GŁOS i nick\ nazwisko kandydata.

 

Nieprawidłowo oddany głos (przykład):

Nagłówek: @autor, hejka !

W komentarzu: fajna zabawa, wiesz co popieram cię. Siema !


Zapraszam wszystkich członków Rady do startowania w wyborach, a wszystkich BLOGERÓW I KOMENTATORÓW do wzięcia w nich udziału i oddania ważnego głosu na swojego kandydata.

Wierzę, że wspólnie potrafimy wybrać osobę, która najlepiej będzie reprezentowała nasze wspólne interesy - interesy RzBiK, interesy BiK.

KOMENTARZE

 • Mój głos
  Okrutnie się zawiodłem tym, że Rada nie ma jaj żeby przeprowadzić wybory w inny sposób niż praktykowany na świecie - czyli najgorszy z możliwych.

  W ramach protestu będę nawoływał do braci blogerskiej - aby oddali 2 głosy - jeden wg wymogów Carcajou - i ten będzie ważny - a drugi wg alternatywnego systemu głosowania - dla zabawy - i udowodnienia, że blogerzy nie idioci i wbrew obawom pełnomocnika potrafią oddać głos w inny sposób niż tylko stawiając "x" (jak jacyś analfabeci)

  Mój głos, w alternatywnym systemie głosowania:

  2 - Andarian
  3 - carcajou
  1 - GPS.65
  5 - Polonia
  6 - Rebeliantka
  7 - R.Zaleski
  4 - SpiritoLibero

  Co oznacza, że głosuję na GPS.65 (stawiając 1 koło jego ksywy)
  Gdyby on uzyskał najmniejsze poparcie z siedmiu kandydatów - to mój głos zostanie policzony Andarianowi (2).
  Gdyby Andarian również uzyskał najmniejsze poparcie z pozostałej szóstki kandydatów - to mój głos oddaję na Carcajou (3).
  Gdyby pozostali kandydaci mieli również większe poparcie niż Carcajou - to mój głos zostanie policzony SiritoLibero (4).
  itd. itd.

  Krótko mówiąc NIE POPIERAM R.Zaleski (7) - i nawet gdyby okazało się że jest jednym z już tylko dwóch kandydatów z największym poparciem - to ja i tak wybieram kogoś innego: Rebeliantke (6)


  Jak widzicie w każdym możliwym wariancie mój głos zawsze jest ważny i brany pod uwagę - a nie stracony jak w przypadku obecnej ordynacji.

  Pozdrawiam :)
 • @Freedom 00:35:34
  Na razie nie ma kandydatów i nie mamy 18.03. :))
 • @carcajou 00:41:08
  Jasne, dlatego nie oddaję jeszcze ważnego głosu - tylko zamieszczam instrukcję obsługi alternatywnego głosowania, żeby każdy się z nią zdążył zapoznać :)

  Mój poprzedni głos oczywiście można zapisać inaczej, tzn. w kolejności preferencyjnej (a nie alfabetycznej) - i będzie to dokładnie ten sam głos:

  1 - GPS.65
  2 - Andarian
  3 - carcajou
  4 - SpiritoLibero
  5 - Polonia
  6 - Rebeliantka
  7 - R.Zaleski

  Gorąco zachęcam wszystkich do oddania głosu (jako dodatkowy, osobny komentarz, oprócz głosu ważnego) w tym systemie kiedy już wystartuje głosowanie 18.03 !!!

  PS. A jakby tak się zdarzył mały bojkocik - czyli tylko tak oddane głosy przez wszystkich głosujących - to byłoby pięknie...
  Ale o tym sza - bo Carcajou słucha :)
 • @Freedom 01:21:53
  Zrobimy coś takiego, ale przy innej okazji - metodą Schultza.
 • @Freedom 01:21:53
  Zrób równolegle u siebie takie alternatywne głosownie - kto ci broni?
 • @carcajou 01:28:24
  > ale przy innej okazji

  Jakiej innej?!
  Metoda alternatywna jest idealna do wyboru przywódcy, przedstawiciela - i właśnie TERAZ takiego będziemy wybierać :)

  Zresztą świetnie - to tym bardziej, potraktujmy to teraz jako wprawkę, jazdę próbną i dla zabawy oddajmy głos również w ten alternatywny sposób - stawiając cyferki koło "nazwisk" kandydatów wg naszych preferencji :)
 • @carcajou 01:29:27
  > Zrób równolegle u siebie takie alternatywne głosownie

  Chętnie zrobię - a zlinkujemy wzajemnie te dwie nasze notki (z głosowaniem)?
  Chodzi o to, żeby osoby które zagłosują naprawdę, wzięły również udział w tej zabawie z głosowaniem alternatywnym.
 • @Freedom 01:33:55
  Nie teraz, teraz to zrób równolegle. Przed nami mnóstwo wyborów.
 • @Nathanel 01:45:53
  Nie da rady - to jest zapisane w KRzBiK.
 • @t-rex 02:20:39
  Wydaje się, że można zrobić tylko zamach konstytucyjny lub dokonać mega falandyzacji prawa - wszystko inne nie trzyma się kupy.
 • @Freedom 00:35:34
  twoja propozycja to przegięcie w drugą stronę, o czym już rozmawiliśmy,

  organ, który by działał w ten sposób podejmowałby przypadkowe, a nie przemyślane decyzje.

  Jego wadą jest to, że głos zdecydowanego jest tyle samo wart, co głos niezdecydowanego.

  Tradycyjna metoda wymusza konsultacje przedwyborcze, aby powstały kliki głosujące na swojego kandydata.

  W naturalny sposób prowadzi to do nierówności siły głosu zorientowanych nad niezorientowanymi właśnie dlatego, że głosy niezorientowanych się marnują.

  moim zdaniem, jeśli np 30% ma swojego kandydata, a pozostali są mu przeciwni równocześnie nie mając swojego - głosując na byle kogo byle nie tego, to powinien wygarać ten z 30% poparciem, a nie przypadkowy poparty przez 70% według twoich reguł.

  Inna sprawa, że carcajou okazał się mało elastyczny,

  można powiedzieć, że nas zawiódł

  bo skoro w konstytucji nie ma ordynacji wyborczej to jako pełnomocnik mógł ustalić wedle swego widzimisię

  czy zrobił to dlatego, że model tradycyjny zwiększa jego sznasę, oceńcie sami.
 • @t-rex 09:33:31
  "dąży do maksymalnie szybkiego wyłonienia Prezydenta."

  No, trochę pozwlekałem, by był dyskurs i nastąpił wzrost świadomości,
 • w przeciwieństwie do POśpiesznej prezydencji k.
  ta prezydencja rodzi się w bulu.
  mój głos to r.zaleski,
  ejmen
 • @romeq 10:33:39 Głos nieważny
  Jak tak zagłosujesz - w tej formie - głos twój nie będzie ważny.
 • @ Autor
  Osobiście uwżam że Polonia powinna cofnąć Ci pełnomocnictwo do przeprowadzenia wyborów.
  Wiesz o tym, że nie popieram ich przeprowadzenia w tej formie, podobnie jak większość Rady.

  Więc nie posługuj się moim nickiem do ich popularyzacji.
 • @carcajou 10:36:40
  ?
 • mój głos
  carcajou
 • @romeq 10:45:34
  Tak, to by był głos nieważny.
 • @Jan Bogatko 10:50:51
  To by był głos ważny, gdyby wybory już się rozpoczęły - a zaczynają się 18.03. - dopiero wtedy wolno głosować i nie pod tą notką.
 • @R.Zaleski 10:41:47 - nie ma żadnej Rady, by było jasne czyli o skrótach myślowych
  Już podmieniłem - siebie jestem pewien. Jak Polonia to zrobi, to skutki spadną na nią.

  Nie ma czegoś takiego jak większość Rady, bo nie ma posiedzeń Rady (zbiera się ona jedynie z PRzBiK - w miejscu i czasie przez niego oznaczonym - Art.8.1) Jest za to ew. "większość członków Rady".
 • @t-rex 11:16:31
  Tak, w dodatku "Polonia rules" :))) (ta zagraniczna też). Ależ tu gęsto od skojarzeń ....

  Ten budowniczy to mi się kojarzy z masonerią, nie z Bobem - budowniczym :)) I, nie uwierzysz, wcześniej wysłałem na PW niż przeczytałem twój koment.
 • @interesariusz 08:28:55
  > jeśli np 30% ma swojego kandydata, a pozostali są mu przeciwni (...)
  > to powinien wygarać ten z 30% poparciem, a nie (...) poparty
  > przez 70%

  O i wyszło szydło z worka.
  Właśnie taki mamy obecnie system: wygrywa przeważnie ktoś komu większość jest PRZECIWNA (30% za - 70% przeciw)

  Prezentujesz totalitarny pogląd - powinien wygrać ktoś z 30% poparciem - mimo, że znacząca większość 70% jest mu przeciwna - i woli kogoś innego jako swojego przywódcę/przedstawiciela.

  Pieknie to ujałeś - i to jest właśnie kwintesencja współczesnej demokracji (a tak naprawdę manipulacji) - NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z WOLĄ WIĘKSZOŚCI.

  Nie zgadzam się na taką manipulację - i chcę obalić ten chory, totalitarny system, w którym większośc społeczeństwa jest ZAWSZE robiona w balona.
 • Oświadczenie
  Ja, Carcajou, członek Rady Blogerów i Komentatorów, oświadczam niniejszym, iż ubiegam się o stanowisko Prezydenta RzBiK.
 • Rozmawiałem ze SpiritemLibero
  Będzie kandydować - dziś się wpisze.
 • @t-rex 11:58:46
  Nie prowokuj tymi katolo-demokratami, bo to kojarzy się z Tygodnikiem Powszechnym. Poza tym ja też jestem z urodzenia katolikiem i czuję się zwolennikiem demokracji bezpośredniej.
 • @GPS.65 11:59:03
  Nie ma w KRzBiK premiera. Nie ma co mnożyć stanowisk - rządzi cała siódemka, a PRzBiK nie knebluje nikogo, słucha i jest "najrówniejszy z równych" - jego słowo jest ostatnie, bo kogoś być musi. A że jest to słowo jednej osoby to nie będzie sprzeczności - chyba że PRzBiK ma zwielokrotnioną osobowość lub za dużo pije (ale wtedy można spróbować orzec jego niepoczytalność:))
 • @t-rex 12:04:53
  Za często masz kontakt za kulturą niemiecką - stąd to skrzywienie "kanclerskie".
 • @carcajou 12:29:45
  Najpierw Rada musiałaby określić ile to jest za dużo wypić:) Dla każdego może być inna miara, a pod uwagę należałoby też wziąć rodzaj trunku. Pewnie jedno posiedzenie Rady by nie starczyło na dojście w tej kwestii do porozumienia. I nie wiadomo, jaka byłaby reakcja nowo wybranego Prezydenta. Jego głos byłby wszak najważniejszy, chyba że już byłby po spożyciu i łatwo uległby sugestiom Rady. Pozdrawiam.
 • Stanowiska członków Rady są tutaj
  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/55576,rzbik-moja-wizja-cz-i
  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/55674,rzbik-cz-ii
  http://spodlasu.nowyekran.pl/post/55585,rzeczpospolita
  http://spodlasu.nowyekran.pl/post/55521,ksztalt-idei
  http://partenos.nowyekran.pl/post/55629,czy-konstytucja-rzbik-jest-do-przyjecia
  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/55345,dozywotnie-jedynowladztwo-na-ne-po-co-nam-to

  Dodam tytułem wyjaśnienia, że tzw. Konstytucja, formalnie uchwalona przez 3 blogerów (carcajou, SpiritoLibero i Mariovana), nie precyzuje jakie decyzje w imieniu blogosfery miałby podejmować prezydent.

  Stanowi natomiast, że prezydent podejmuje decyzje jednoosobowo i nie musi ich konsultować z nikim (w świetle Konstytucji Rada jest tylko organem doradczym) oraz jest wybierany na czas nieokreślony.

  Teoretycznie w razie niezadowolenia Rady lub blogerów z decyzji podejmowanych przez Prezydenta, Rada większością swojego składu lub 100 blogerów może wystąpić z wnioskiem o jego odwołanie. Czyli Prezydent jest nieomal dożywotni i całkowicie autonomiczny, bo tylko on ma prawo do zwołania posiedzeń Rady i raczej trudno wyobrazić sobie skrzykiwanie się 100 osób w sprawie wniesienia wniosku o odwołanie.

  Rada jest w tej sytuacji tylko kwiatkiem do kożucha.

  Carcajou i wspierający go propagandowo t-rex cały czas podnoszą, że system, który nazwałam obrazowo "systemem dożywotniego jedynowładztwa", ma zapobiegać paraliżowi decyzyjnemu.

  Tylko, że ja nie wiem o jakie decyzje chodzi, a carcajou i t-rex tego nie ujawniają.

  Blogosfera doskonale funkcjonuje bez kierownika podejmującego decyzje. Prowadzone są świetne blogi, a ludzie dobrowolnie skrzykują się do różnych akcji (broniono niesłusznie uwięzionych i bezpodstawnie skazywanych, występowano w obronie krzywdzonych przez komorników i windykatorów, podejmowano działania prawne w związku z machlojami podczas wyborów parlamentarnych, powstał akt założycielski Sądu Obywatelskiego, Katolicy występowali z własnymi akcjami np. o Intronizację Chrystusa na Króla Polski, były projekty nikandera, był Las Smoleński i akcje pokrewne, i wiele innych).

  Nie widzę uzasadnienia dla zmiany tego stanu rzeczy. Nie jest potrzebny szef zamieniający blogosferę w jakąś partię lub korporację.

  Rada (plus ewentualnie organ wykonawczy Rady) powinna zajmować się wyłącznie rozpoznawaniem oczekiwań i potrzeb blogerów oraz zajmować stanowisko wyłącznie z upoważnienia blogosfery. W szczególności nie może wypowiadać się bez upoważnienia w sprawach światopoglądowych i politycznych, jeśli nie dostanie takiego mandatu, a poglądy blogerów się różnią.

  Sens Rady jest taki, że powinna przede wszystkim pomagać w ochronie wolności i niezależności blogosfery.

  Każde inne podejście jest uzurpacją.

  Proponowane w Konstytucji rozwiązania strukturalne nie są demokratyczne i zaprzeczają idei Rzeczpospolitej blogerów i komentatorów.

  Z tego powodu, większość członków Rady była zdania, że najpierw Rzeczpospolita blogerów i komentatorów powinna dokonać zmian w Konstytucji, zachowując demokratyczny charakter Rzeczpospolitej, a potem - ewentualnie - powoływać jakiś organ wykonawczy.

  Większość członków Rady jest zdania, że nie powinno się bez zmiany Konstytucji powoływać Prezydenta, szczególnie z tak potężnymi i niedookreślonymi kompetencjami.

  Niestety Carcajou nie gra zespołowo i nie chce uwzględnić rad i zastrzeżeń większości członków Rady.

  Taki jest obecny stan rzeczy.
 • @Rebeliantka 12:32:21
  Popieram w 100% Od początku nie byłem zwolennikiem tworzenia rady lub podobnego organu, który miałby, no własnie, co? Nadzorować, wydawać dyspozycje, ustalać kierunki działań blogerów? Absurdalne. W końcu albo jest to Rzeczpospolita Blogerów i Komentatorów, albo jest to Rzplita Prezydenta.
  Myslę, że jakby co, to nie będzie problemu, by skrzyknąć 100 blogerów, by zrobić zmianę, mały pucz:) Pozdrawiam.
 • @GPS.65 12:46:40
  To klub Katolicki - nic więcej. Poczekaj, jak Opara trochę sypnie kasą, to zobaczysz co się będzie działo z NE - będzie "Meksyk" - Rebeliantce się to podobało, a ja to jeszcze ulepszyłem.
 • @Mirek 12:46:30
  Wspaniale ! Obalmy Tyrana !! (ale wcześniej go wybierzmy)
 • @t-rex 12:43:58
  Tak, masz rację, ale tak ważne organa jak Kanclerz czy Nadworny Poeta powinni być ujęci w KRzBiK, a nie w Postanowieniach.
 • @carcajou 12:56:19
  Nie wiem na co się dokładnie powołujesz. Co mi się miało podobać?
 • @Mirek 12:38:52
  Wiesz co, jesteśmy lata świetlne w stosunku do czasów z Salonu24 (niewola egipska) Dziś mamy czasy młodego Dawida (przed starciem z Goliatem).
 • @t-rex 09:33:31
  zawiódł związaną z nim nadzieję na rychłe wprowadzanie inowacji,

  a nie jakieś tam procedury, do których był zobowiązany
 • @Rebeliantka 12:40:06
  Carcajou jest wierny KRzBiK, ustępującej Radzie i jej wyborcom, zasadzie legalizmu. Reszta to zwykły czarny PR przedwyborczy.
 • @Rebeliantka 12:59:51
  Mój koncept demokratyzujący NE - ostateczne rozwiązanie problemu ekspozycji i cenzury (i innych też)
 • @R.Zaleski 10:41:47
  Proszę jednak wysławiać się dokładnie

  Pan nie popiera przeprowadzenia wyborów w organizacji do której Pan wstąpił z powodu niewłaściwych, Pana zdaniem, zasad organizacyjnych.

  Przed przystąpieniem do wyborów chce Pan przekształcić organizację, zmienić ją.

  Przeciwko formie wyborów to, jak na razie, protestuje freedom i ja.
 • @GPS.65 12:46:40
  >To, że ci publikujący w zakładce K.Katolicki przyklejają w swoich notkach różne teksty księży, teksty encyklik, czy cytaty z Biblii itd...
  >a wierni powinni to pilnie studiować, słuchać, uczyć się, poznawać, kształtować swoje sumienie itd...

  Proste?

  Proszę Pana,

  Ja się interesuję biologią, mój kolega też. Siedzimy sobie przy stoliku i przeglądamy różności biologiczne oraz patrzymy przez mikroskop czasami.

  Przy sąsiednim stoliku siedzą Jaś i Małgosia. Oni interesują się historią. Czytają Rozmaitości Historyczne i czasem bawią się żołnierzykami.

  Tuż obok, pod oknem, siedzą przy stoliku Grześ, Marek i Jola. Ciekawi ich ekonomia. Przeglądają Rozmaitości Gospodarcze. Czasem grają w "Monopol".

  I tak dalej. Ot i całe nasze przedszkole.

  Na tym tle Pańskie pomówienia i insynuacje są bezprzedmiotowe.
  Jedynym celem ich tutaj publikacji jest, jak się zdaje, deprecjonowanie osób o innych, niż Pańskie poglądach i zainteresowaniach, co z kolei w Pańskim mniemaniu przysporzyć ma Panu popularności a tym samym zwiększyć szansę na wygraną w wyborach prezydenckich. Jest to, moim zdaniem, zachowanie chamskie, po prostu. No i głupie.
 • @Freedom 11:36:20
  to ty nie manipuluj

  preferowana przeze mnie zasada NIE PROMUJE BEZWOLI WIĘKSZOŚCI,

  największym przekleństwem polskich wyborów na każdym szczeblu jest głosowanie negatywne, przeciwko komuś, a nie za kimś.

  do rozwiązania tej sprzeczności proponowałem zasadę mieszaną

  jak nie pamiętasz, to odszukaj, ostatecznie tylko my dwaj na ten temat dyskutujemy i powinieneś pamiętać moją propozycję.

  Ponieważ jesteś uparty, to dam Ci taki przykład.

  Jesteśmy 10 osobowym plutonem i musimy wybrać dowódcę. W plutonie jest 4 osobowa znająca się wcześniej grupka, a w niej rej wodzi naturalny przywódca. Pozostali trzej skoczą za nim w ogień. Ów jegomość jest gburowaty i nie przypadł pozostałej 6 do gustu. W głosowaniu będą głosować na każdego, byle nie na niego. Sami się wzajemnie nie znają i pojęcia nie mają, kogo wybrać. Nie wiadomo, czy po wyborze też nie uprzedzą się do tego innego wybranego dowódcy, a zatem też nie wiadomo, czy będą karni w warunkach bojowych.

  W normalnej procedurze głosy grupki będą skupione (co najmniej 30% - nie wolno głosować na siebie), pozostałe rozproszone, średnio po 10%. Wynik jest taki, że pluton będzie w najgorszym razie stanowił siłę 4 ludzi, reszta może zdezerterować.

  A według twego algorytmu wygra ktoś z tej szóstki 60%.

  No więc jesteś jednym z tej szóstki. Którą procedurę wyborczą wybierasz, biorąc pod uwagę zagrożenie życia.
 • @GPS.65 11:59:03
  nie może się zgodzić, Ty nie możesz przekazać władzy.
 • @Rebeliantka 12:40:06
  "Blogosfera doskonale funkcjonuje bez kierownika podejmującego decyzje. "

  nieprawda, jej prawa są ograniczane przez prawo państwowe i międzynarodowe, na którego przepisy mają wpływ różne osoby prawne, reprezentujące handlarzy prawami autorskimi, a autorzy nie mają prawdziwej reprezentacji.

  Oczywiście, nie zdefiniowano, po co jest nam żbik potrzebny, zanim się wypowiem po raz kolejny (kiedyś coś na ten temat komentowałem) poczekam na "listy motywacyjne" kandydatów, które moim zdaniem powinny właśnie to zawierać - co będzie robił, o co będzie walczył żbik. Ze względu na niepotrzebny na tym etapie spór o konstytucję zaproponowałem, aby owe listy zawiarały autorskie projekty konstytucji. Jedni będą głosować według upodobania do kandydata, inni ze względu na konstytucję, którą zaproponuje.
 • @t-rex 12:43:58
  przepraszam, ale bzdury wypisjesz.

  prezydent nie może przekazać swojej władzy nikomu, a jeśli powierza jakimś osobom jakieś zadania ze swojej kompetencji to i tak za ich wykonanie odpowiada.
 • @t-rex 13:33:06
  "Nie można bowiem z założenia zakładać, że Prezydent świadomie będzie unikał zwoływania posiedzeń Rady, by utrudnić zmianę Konstytucji. "

  Nie ma takiego prawa. Gdyby falandyzował, wystarczy że członkowie Rady zakrzykną swoich zwolenników, by ci złożyli wniosek - po to właśnie także były wybory bezpośrednie do Rady (dla tworzenia autorytetu wśród swoich wyborców). Większą tyranią dla BiK mogą być (i są w istocie) rządy Rady niż klasyczny Tyran - Kozioł Ofiarny.
 • @interesariusz 13:34:04
  Zawsze to PRzBiK by odpowiadał przed BiK - nie Kanclerz.
 • @GPS.65 12:46:40
  dzięki za to, że mi wytłumaczyłeś, że nie jestem katolikiem.
 • @carcajou 12:56:19
  no tak, to ja się chyba wycofam,

  mam dość tego, że są tacy, co posiadają wiedzę tajemną, i się z nią nie dzielą

  na prezydenta głsować będę jak się ujawnicie ze swoimi poglądami,

  to, że konstytucja do luftu, to mi nie przeszkadza,

  ale to, że skrywacie wasze przekonania, tak.
 • @carcajou 12:56:19
  ps. w zasadzie odbieram tą informację tak, my Was mamy gdzieś, zrobimy co chcemy, a wy możecie nas co najwyżej inspirować.
 • @t-rex 13:00:52
  no nie, waż Pan słowa, aby nie narażać się na śmieszność

  "W Rosji ten wybór w roku 1917 polegał albo na wstąpieniu do Białych, albo do pałających żądzą mordu i odwetu bolszewików."

  a więc biali nie pałali żądzą mordu i odwetu ?
 • @interesariusz 13:54:34 Nie jesteśmy tylko dla siebie wzajem członkami :))
  To wiedza prywatna i podzieliłem się z Rebeliantką prywatnie swoimi przemyśleniami.
 • @GPS.65 14:07:24
  Napisałem ci u Polonii jak to jest, gdy się czyta nie całość, a fragment. Zdecydowanie gubisz ducha KRzBiK - to jednak da się wyleczyć.
 • 3 tematy
  1. Popieram alternatywny sposób głosowania. Uprościłbym go tylko dając każdemu trzy głosy z wagami jeden dwa i trzy.
  2. Strach przed silnym prezydentem jest nieuzasadniony! Władza RzBiK nie może nikomu nic nazać ani zakazać ma natomiast charakter pozytywny tzn powołuje, inicjuje, pomaga, krauje itd itp. Władza rozmyta ma sens przy decyzjach ograniczających społeczność czyli nie w tym przypadku.
  3. CZY RzBiK MA ASPIRACJE ODBIĆ SIĘ ECHEM NA STRUKTURACH REALNEJ IIIRP CZY JEST TO TYLKO INICJATYWA KOLOROWANIA/ZAWŁASZCZANIA ŚWIATA BLOGERÓW? Wydaje się że zwolennicy silnego prezydenta chcą pierwszego a przeciwnicy drugiego.
 • @GPS.65 11:52:41
  > Polonia mogła mu zalecić zrobienie wyborów w/g innej ordynacji
  > (ale musi być dwuturowa)

  Nie musi. Druga tura jest TYLKO wtedy, kiedy w pierwszej turze nikt nie uzyska powyżej 50% głosów. Tak jest zapisane w konstytucji RzBiK.

  W alternatywnym systemie głosowania jest tylko jedna tura - która ZAWSZE wyłania zwycięzcę z poparciem powyżej 50%

  Jest to oczywiście wynik tego, że zupełnie inaczej oddajemy swoje głosy (nasz głos zawiera dużo więcej informacji o naszym poparciu), i algorytm zliczania głosów kończy się dopiero wtedy kiedy zostanie wyłoniony zwycięzca z ponad 50% poparciem.

  W konstytucji nie ma słowa o metodzie oddania głosu - bo jesteśmy takimi ignorantami, że nawet nie znamy innych systemów głosowań demokratycznych/większościowych.

  Tym samym to NIE konstytucja jest przeszkodą w przeprowadzeniu głosowania w sposób inny niż powszechnie obowiązująca, lipna ordynacja :)
 • @t-rex 13:33:06
  Odpowiem, chociaż Twoja pogarda dla blogerów, sprawia, że trudno Cię traktować poważnie.

  Blogosfera to nie motłoch.

  Rozwiązania Konstytucji są sprzeczne z ideą Rzeczpospolitej. Albo jedynowładztwo albo Rzeczpospolita. Inaczej mamy do czynienia z oszustwem.

  W dalszym ciągu nie wiem, jakie decyzje chce podejmować Prezydent. W tej chwili może wszystko, np. może powoływać się na mandat internautów wyrażając opinie i stanowiska wbrew ich poglądom i ich woli.

  Dotychczasowe zachowanie carcajou i innych blogerów nie ma w tej sprawie nic do rzeczy, gdyż żadna z tych osób nie dysponowała do tej pory kompetencjami do reprezentowania blogosfery bez wcześniejszych ustaleń z Rzeczpospolitą.
 • @carcajou 12:24:51
  > czuję się zwolennikiem demokracji bezpośredniej.

  To dlaczego wybory zostały zarządzone wg ordynacji, która gwarantuje, że nie poznamy prawdziwej woli większości ???
 • @Freedom 14:51:35
  Pisałem o tym wiele razy - nie teraz, nie przy wyborze PRzBiK. To jest dobre ew. do wyboru Rady czy ciał szerszych nastawionych na koncyliacyjność. Zgadzam się z pkt. widzenia interesariusza.
 • @Rebeliantka 14:49:30
  "Rozwiązania Konstytucji są sprzeczne z ideą Rzeczpospolitej. Albo jedynowładztwo albo Rzeczpospolita. Inaczej mamy do czynienia z oszustwem."

  To twoja opinia i w dodatku pomówienie.

  Co do reszty - zgoda, nie wiemy, bo nie było kampanii wyborczej. KRzBiK stworzyła RzBiK - wcześniej jej nie było, była tylko i aż blogosfera.
 • @Rebeliantka 12:40:06 POPIERAM
  Mamy coś robić NA SIŁĘ???
 • @GPS.65 11:59:03
  Jako kandydat na prezydenta oświadczam, że jeśli zostanę wybrany prezydentem, to zacznę od dwóch najważniejszych moim zdaniem spraw:

  1. Będę dążył do zmiany konstytucji na tą w/g mojego projektu: http://gps65.nowyekran.pl/post/55713,moja-propozycja-konstytucji-rzbik - ale ten projekt mogę jeszcze poprawiać gdy będą zgłaszane sensowne uwagi i propozycje zmian.

  2. Mianuję Carcajou premierem i dam mu wszelkie pełnomocnictwa do realizowania wszystkich pomysłów, które ma. Chyba, że się nie zgodzi...

  >>> pkt 1 + 2 = spółka ;) ?
 • @carcajou 15:05:39
  // To Twoja opinia ...//

  Niestety, twardy fakt. W artykule pierwszym ustanawia się Rzeczpospolitą Blogerów i Komentatorów.

  Idea Rzeczpospolitej wyklucza jedynowładztwo.
 • @carcajou 15:02:08
  > Zgadzam się z pkt. widzenia interesariusza.

  > czuję się zwolennikiem demokracji bezpośredniej.

  Te dwie deklaracje są ze sobą sprzeczne, Carcajou :)

  Interesariusz uważa, że jeśli ktoś ma poparcie np. 30% - a większość (70%) nie chce żeby ten ktoś ich reprezentował - to i tak powinien wygrać (sic!)

  Napisał to wprost - i bardzo celnie - bo taka rzeczywiście jest konsekwencja obecnej ordynacji wyborczej - TAK, taki ktoś może wygrać wg obecnej ordynacji.

  W oczywisty sposób nie ma to wiele wspólnego z wolą większości - czyli demokracją bezpośrednią.

  Nie wynika to z niczyjej złej woli - tylko z matematyki.
  Tej wady pozbawiona jest alternatywna metoda, którą zaproponowałem w formie zabawy.

  Dla jasności dodam, że w obecnej ordynacji gdyby ktoś uzyskał w pierwszej turze ponad 50% - to obie metody są TEORETYCZNIE identyczne...

  Ale - no właśnie - teoretycznie - bo w obecnej ordynacji ludzie nie głosują tak jak chcą - tylko KALKULUJĄ, żeby nie zmarnować głosu.

  W metodzie alternatywnej NIKT NIE MUSI KALKULOWAĆ - bo nie występuje coś takiego jak zmarnowany głos (!!!)

  I to jest niepodważalna MANIPULACJA wynikiem wyborczym w przypadku tradycyjnej ordynacji.
  I dzieje się to już na naszych oczach - już jest kalkulowanie kto ma największe szanse, kto może mu zagrozić, itd.

  Kto odda głos zgodnie ze swoim sumieniem - a nie zmanipulowany faktem, że może go zmarnować popierając swojego kandydata, a wiadomo, że walka się rozegra między takim a takim blogerem?

  W alternatywnej metodzie NIE MA ZMARNOWANYCH GŁOSÓW - i każdy może bez obaw wyrazić swoje rzeczywiste poparcie!
 • @Rebeliantka 12:40:06
  Carcajou i wspierający go propagandowo t-rex cały czas podnoszą, że system, który nazwałam obrazowo "systemem dożywotniego jedynowładztwa", ma zapobiegać paraliżowi decyzyjnemu.

  Tylko, że ja nie wiem o jakie decyzje chodzi, a carcajou i t-rex tego nie ujawniają.

  >>>>>> masz rację .. do tego dochodzi zauważalna u carcajou tendencja do interpretacji 'konstytucji' .. "w duch" ..który pewnie tylko On rozumie..
 • @t-rex 13:00:52
  "swojskie polsko-słowiańskie domorosłe warchoły,.."

  >>> a Ty jesteś niepolskim - niesłowiańskim warchołem ?
 • @Rebeliantka 15:26:28
  To nadal twoja opinia.

  PRzBiK też żadne jednowładztwo, ani też dożywotnie - przeczy temu KRzBiK. My tu robimy RzBiK, a nie ideę Rzeczpospolitej (wg. czyjegoś mniemania). RzBiK powstała i potrzebuje wg. KRzBiK PRzBiK.

  RzBiK to dobro, które trzeba chronić, a nie wyskrobywać, co rozumiała nawet matka z filmu "Dziecko Rossemary". Można wszystko spieprzyć - ale po co?

  Kolega mirakles ma rację:

  "3. CZY RzBiK MA ASPIRACJE ODBIĆ SIĘ ECHEM NA STRUKTURACH REALNEJ IIIRP CZY JEST TO TYLKO INICJATYWA KOLOROWANIA/ZAWŁASZCZANIA ŚWIATA BLOGERÓW? Wydaje się że zwolennicy silnego prezydenta chcą pierwszego a przeciwnicy drugiego."
 • @Freedom 15:27:16 Nie ma spzreczności, są za to logiki etapów
  Bo DB nie jest dobra na wszystko - nic takie nie jest. Tyle w skrócie. Wiesz co jest dobre? Dobre jest to co poza atrybutem racji ma wiele innych atrybutów.

  Pozdr.
 • @carcajou 15:39:46
  A co właściwie dla Ciebie znaczy słowo "Rzeczpospolita"?
 • @Rebeliantka 15:51:13
  To rzecz wspólna.
 • @t-rex 16:01:37
  "My żyjemy tutaj i tu musimy stworzyć sobie nową Ideę, skrojoną do naszych potrzeb, a nie bajdurzyć o dawnej Rzeczy Wspólnej, której od dawna nie ma. "

  Dokładnie !

  P.S. Czekać będzie krócej.
 • @t-rex 16:01:37
  Hm. Czy możesz mi powiedzieć czemu chcesz zniszczyć Rebeliantkę (na która głosowało paręnaście osób spośród parudziesięciu) jazdą personalną, zamiast odnieść się merytorycznie do postawionych przez Nią merytorycznych wątpliwości w stos. do Konstytucji? Czemu ma służyć to bicie piany i aktywistyczna agitka rodem z kukuruźników? Zacznij mówić o konkretach, czyli odnosić się do poszczególnych wątpliwości merytorycznie miast czarować proletariackim duchem czasu, rządzącym się regułą "prawda czasu, prawda ekranu" (nomen omen). Przestrzeń blogerska nie jest też i Twoją własnością t-rexie, ani carcajou, ani też - zdziwisz się - jakiejkolwiek szemranej rady. Nie jest też, przemyśl to, zasobem ludzkim, którym wolno pomiatać i czynić zeń własny folwark tylko dlatego, że ma się dostęp. Pamiętaj, że masz dostęp, ok? Aha, apelowałeś o minimum zaufania. Otóż wiedz, że na zaufanie trzeba sobie zapracować, nie da się go, zdroworozsądkowo, zadekretować. A więc najpierw postaw, jeśli chcesz coś zaproponować, jasne cele i kształt Konstytucji i słuchaj wypowiedzi - się spodoba to będzie, się nie spodoba, będzie inaczej, lecz metoda faktów dokonanych i demagogii okraszone epitetami w stosunku do Bogu ducha winnych ludzi są najgorszą drogą do osiągnięcia jakiegokolwiek celu.
 • @t-rex 16:18:58
  "Rebelia ma rację bytu tam, gdzie jest najeźdźca, a naród wierzga pod jego jarzmem."

  Czas zatem na Rebelię !
 • @t-rex 16:01:37
  Weź walerianę, bo ten słowotok połączony z niekompetencją i ciągiem insynuacji jest trudny do zniesienia.
 • @DelfInn 16:25:33
  T-rex niszczy przede wszystkim własną reputację.

  Mi po prostu prymitywnie stara się dokuczyć.

  Patrzę na to ze zdziwieniem, ale i całkowitym spokojem, choć ten słowotok jest oczywiście nużący.
 • @DelfInn 16:25:33
  Sam jesteś "szemrany" DelfInn-ie przez dwa "n". T-rex widzi to generalnie dobrze. Jego entuzjazm zaraża - świetny propagandysta idei. Ale T-rex, to też jakość - inna od Rebeliantki - ale jakość.

  Odpowiedz lepiej mraklesowi:

  "3. CZY RzBiK MA ASPIRACJE ODBIĆ SIĘ ECHEM NA STRUKTURACH REALNEJ IIIRP CZY JEST TO TYLKO INICJATYWA KOLOROWANIA/ZAWŁASZCZANIA ŚWIATA BLOGERÓW? Wydaje się że zwolennicy silnego prezydenta chcą pierwszego a przeciwnicy drugiego."
 • Dyskusja trwa - konia z rzędem temu, kto mi pokaże gdziekolwiek takie dyskusje - dyskusje żywych ludzi
  http://partenos.nowyekran.pl/post/55629,czy-konstytucja-rzbik-jest-do-przyjecia

  Nie jesteśmy PO, PiS, JKM ... Nawet nie jesteśmy NE, Łazarzami, Oparami czy Urbasiami .... Jesteśmy głosem tych co przyjdą. Kalki odchodzą. Czy uda nam się TU wypluć SENS?
 • @carcajou 16:39:44
  "Szemrany" odnosiło się do wątpliwości poruszonych przez inną z kolei blogerkę, czyli Inaminę - po sąsiedzku z Nią rozmawiasz właśnie o tym. Dodam, że podzielam i tamte wątpliwości.

  Odpowiadam marklesowi.
  Proszę określić cel (echo na strukturach | inicjatywa kolorowania) i formułę jego osiągnięcia (czystość legislacyjna), wówczas będzie wolno ocenić co jest czym. W przeciwnym razie mamy bicie piany, na zasadach: "kto kogo" oraz "każdy ma swoje zdanie" oraz "cel uświęca środki".

  PS O ile doczytałem Kacper stoi z Akademią i czeka. Nie wiem co stoi na przeszkodzie, aby uchwalić wniosek, by ruszyła, a wątpliwości prawne omawiać swoją drogą.
 • @DelfInn 17:01:44
  Bo taką decyzję może podjąć tylko PRzBiK.

  InaMinie, którą b. szanuję, odpisałem - myśląc jak ona cofamy się do czasów Wielkiego Wybuchu.

  Odpowiedzi udzielonej miraklesowi nie rozumiem, pewnie o też nie zrozumie.
 • Pytanie
  Kto jest reprezentantem komentatorow ?
 • @abartr 17:20:16
  Ww. blogerzy, bo komentatorzy nie zagłosowali na jedynego kandydata komentatorów. TU nie ma parytetów.
 • @carcajou 17:25:39
  A byly jakies ?
 • @abartr 17:40:39
  "była"!
  ;)))) hehe :

  http://t-rex.nowyekran.pl/post/55755,kto-na-prezydenta#comment_408029

  pozdrawiam
 • @GPS.65 12:46:40
  > ale wierni bez wykształcenia teologicznego nie powinni zajmować się
  > publicznym nauczaniem prawd wiary, póki nie dostaną na to
  > odpowiedniego pozwolenia od władz Kościelnych. Te ich próby
  > nauczania są uzurpacją i są działaniem antykatolickim.

  Pan publikując takie notki jak "Jezus jest liberałem"
  - nie uzyskał wcześniej wykształcenia teologicznego,
  - nie uzyskał "odpowiedniego pozwolenia" od władz kościelnych,
  - głosi różne herezje, co jest działaniem antykatolickim,
  - działa często jak prowokator,
  - jest "katolikiem" przekonanym, że dusza ludzka umiera razem z ciałem,
  - popiera lewackie tezy ewolucji i przeczy kreacji życia przez Stwórcę,
  więc proszę nie krytykować katolików, że publicznie wypowiadają się na temat swojej wiary bez "pozwolenia", proszę nie pisać bzdur, że publikujący w K.Katolicki są gorszymi katolikami od Pana, bo to jest faryzeizm i uzurpacja (złodziej krzyczy "łapać złodzieja").
 • @DelfInn 16:25:33
  Pan pisze żargonem i skrótami

  tym razem zapytam tylko "że masz dostęp" do czego ?
 • Chyba zmuszacie nas do bojkotu tego CYRKU, ucierpi na tym powaga nowej rady, a szkoda że tak się ZNOWU stanie
  A ostrzegaliśmy. Kwestia prezydenta w całości jest kontrowersyjna, nie jest dogadana nawet dostatecznie, nie ma kompromisu, konsensusu.
  Prezydent jest równie potrzebny jak podatek VAT od chleba i akcyza od węgla, paliw. Po co wybierać, ustalcie dekretem od razu tego KTO MA BYĆ, oszczędzimy sobie niepotrzebnej fatygi. Polonia została wykorzystana, nie powinna dawać żadnych pełnomocnictw, nie radziłem Jej, działa sobie samodzielnie. Aż mnie zmroziło kiedy zobaczyłem, usłyszałem owe pełnomocnictwo, ale to szczegół, przecież wszystko zależy i tak od carcajou, retingera Nowego Ekranu ;)

  "Dla porządku oświadczam, iż udzielone mi pełnomocnictwo do zarządzenia wyborów prezydenckich do chwili obecnej nie zostało odwołane ani nie wygasło."

  A gdyby Polonia TERAZ cofnęła pełnomocnictwo, to oczywiście tego nie uznasz, prawda? Bo rozważa to zszokowana tym cyrkiem.

  "Prawidłowo oddany głos:

  Nagłówek: MÓJ GŁOS

  W komentarzu: carcajou"

  I wszystko jasne ;) Oczywiście to żartobliwa manipulacja. Wszystko jedno kto będzie wodzem z waszej frakcji, to oznacza koniec rady prawdopodobnie. Nie potrzeba nam wodza, rada to rada, niech każdorazowo roboczo wyłania przewodniczącego z obecnych i rotacyjnie. To rada jest naszym ciałem przedstawicielskim, a nie jakiś prezydent, który wszystko zepsuje jako stojący PONAD radą, ponad wszystkimi, taki Najwyższy Architekt, masoński pomysł.
 • @Rebeliantka 15:26:28
  ach, to w Rzeczypospolitej króla nie było ?
 • @Marek Kajdas 18:47:53
  Niestety. Zaczynam podejrzewać, że dążenie do władzy "po trupach" - jest cechą carcajou.

  jak na mój gust - w zasadzie zniszczył już ideę Rzeczpospolitej BiK. Ośmieszył ją warcholstem.

  Szkoda, że dobra idea trafiła na tak podłej konduity realizatorów.
 • @Marek Kajdas 18:47:53
  Amen...... swiete slowa
 • @Polonia 19:07:41
  Wybory przyniosly odwrotny skutek

  idea padla jeszcze przed wyborami ,walka o stolki odkryla prawdziwe zamiary a niektorych zaslepilo zupelnie
 • @GPS.65 15:57:52
  Masz braki i w rozumieniu *RZECZPOSPOLITA*.

  Dałem Ci "nocną-radę":http://spodlasu.nowyekran.pl/post/55585,rzeczpospolita#comment_407535
  jak Osoba/Osobie w imę Dobra, jakie niesie I ten ZNAK :http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg
  ... każdemu i w/ m i bezgotówkowo, można pomagać i integrować się, dokonujac metanoi na sobie i pomaganej Osobie:
  Tak ,tylko mozemy naprawić Rzeczpospolitą u JeJ podstaw, zaczyając TYLKO TAK,... i pracą "u podstaw"Tei-Idei-Konceptu-Rzeczpospolita. Trzeba zmieniać siebie i bezpośrednie swe otoczenie. Jak zaczniemy wszyscy, to stanie się to mozliwe i "w/m ". Kto tego nie rozumie , kłamie przed sobą i jest przeciwko Dobru. Oznaczmy się, zadeklarujmy Naszą pomoc..... "a zstapi ten DUCH" ! Bez obaw !
  ________________________________
  Niemartw się ,czyli nadal, jesteś wyjątkowy - Pierwszy Raz - Zadziałał na nE ten znak POMOCY !!! Odnotuj to, za własny sukces w swym pamiętniku jaki piszesz .

  >>>>>>>>
  // republiką i monarchią ....*która była jednocześnie republiką i monarchią // Dalej nic nie-rozumiesz !!!! ONA-RZECZPOSPOLITA - była i jest czymś więcej !
  Była i jest *RZECZ POSPOLITA* !!!
  kIEPY nie ssą Tego Wielkiego Konceptu zrozumieć . Jak widzą na czele króla czy prezdeta ....."Oślepia icch...
  "Budują "rzeczpospolitą blogerów-blagierów "....w *Rzeczpospolitej* dla swioch gównianych potrzeb.
 • @All
  No i sami widzicie, Kochani - że demokracja to paskudna sprawa. Bo rządy większości (nawet GDYBY to była prawdziwa większość) to tak naprawdę TYRANIA większości.

  Na marginesie, pisałem o tym kiedyś:
  http://freedom.nowyekran.pl/post/43624,kocham-demokracje-rzekl-szatan-i-odszedl-na-zasluzona-emeryture

  Przy, przepraszam za słowo, "głupiej" zabawie ile już jest podziałów, nieporozumień, złych emocji i zmarnowanego wysiłku nas wszystkich - a co dopiero w prawdziwym życiu - w kwestii naszej ojczyzny.

  I tu dochodzimy do sedna tego, co chcę Wam powiedzieć: jesteśmy różni. Nie ma dwóch ludzi o dokładnie takich samych poglądach.
  W RzBiK bawi się sto parę osób - i nie ma mowy o porozumieniu - a co dopiero w 40 mln kraju?!

  Proszę pomyślcie o tym w spokoju - jedyne co mamy ze sobą wspólnego, jedyne co łączy wszystkich ludzi to jest WOLNA WOLA, przynależna każdemu z nas i będąca darem Bożym dla Człowieka (każdego!)

  To jest jedyne co ma każdy z nas, każdy człowiek, co łączy nas wszystkich bez wyjątku, co jest wspólne dla wszystkich ludzi.

  Zatem jedyne co do czego wszyscy możemy i musimy się zgodzić - i to bez głosowania - jest to, że każdy człowiek ma wolną wolę - i pierwszym powodem istnienia państwa jest OCHRONA wolnej woli każdego z nas.
  A to oznacza, że państwo po pierwsze musi gwarantować UCZCIWOŚĆ i DOBROWOLNOŚĆ relacji między ludźmi. Czyli stać na straży i w obronie aby nikt nikomu nie czynił wbrew jego woli.

  Dopiero potem możemy wspólnie dążyć do jakichkolwiek innych celów, jeśli chcemy pozostać ludźmi - a nie stadem bezwolnych ssaków.

  *******

  A wracając do RzBiK (który jest pożyteczną zabawą - a nie państwem) - to jest jedno proste wyjście - zbudować RzBiKa od podstaw zgodnie z wolą większości BiKów.
  Czyli na początek zacząć od głosowania:
  Czy RzBiK ma mieć Prezydenta czy 7-osobową Radę na czele?

  I tutaj system głosowanie jest bez znaczenia - jak w przypadku każdego wyboru pomiędzy tylko DWOMA opcjami (tak/nie)
  :)

  A potem kolejne pytania i decyzja większościowa - czyli tak gloryfikowana demokracja bezpośrednia. Tak można nawet stworzyć teoretycznie całą konstytucję.
 • @Polonia 19:07:41
  to nieprawda, nie gloryfikujemy konstytucji, dla mnie jest be,
  ale jej nie bojkotujemy, bo inaczej nasz związek nie ma sensu
 • @Freedom 19:49:56
  czyli proponujesz pucz ?
 • @Marek Kajdas 18:47:53
  "Prawidłowo oddany głos:

  Nagłówek: MÓJ GŁOS

  W komentarzu: carcajou

  I wszystko jasne ;) Oczywiście to żartobliwa manipulacja. "

  Przestańcie się kompromitować Kajdas: stało R.Zaleski lecz sobie nie życzył firmować

  http://carcajou.nowyekran.pl/post/55750,rzbik-czas-na-wybor-prezydenta#comment_407739

  Ten twój rotacyjny przewodniczący to dopiero wygląda jak jaki Belzebub. Drzesz paszczę jakby ktoś tę KRzBiK kamuflował - gdzie byłeś 2 tygodnie temu? W Wietnamie? "Wasza" Polonia "wykorzystana"? Puk- puk, czy są granice tego obłędu?
 • @carcajou 17:11:14
  Ale czym innym jest wniosek do rozpatrzenia, a czym innym podjęcie decyzji. Nie leć sobie w kulki, ok? Skoro wg. Ciebie w obecnej sytuacji nikt nie ma władzy podjąć żadnej decyzji poza tym, co Ty określisz za konstytutywne, to o czym my w ogóle mówimy?
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:05:43 - "podła konduita"
  To ty chyba nie widziałeś co to znaczy "po trupach". Gdyby mi nie zależało na dyskusji już dawno bym zrobił szybkie wybory prezydenckie, cicho siedział i byłoby pozamiatane. Tylko co by było pozamiatane?
 • @interesariusz 20:08:55
  Proponuję "powrót do normalności" - tak w ogóle ;)

  A co do RzBiK - to proponuję wykorzystanie tej zabawy do wirtualnej symulacji tworzenia państwa, albo chociaż jakiś zorganizowanych struktur - od podstaw.
  (możemy się wszyscy wiele przy tym nauczyć)

  Są 2 możliwości tworzenia państwa - oddolnie - czyli wspólnymi decyzjami danej społeczności (i to zaproponowałem).
  Albo odgórnie - czyli "siłą" - co w świecie wirtualnym jest o tyle przyjemne, że może oznaczać poprostu, że każdy kto chce niech zaproponuje swoje "państwo" - swoją wersję RzBiKa - a my sobie wybierzemy, w którym "państwie" chcemy "żyć" - czyli na którego RzBiKa wsiadamy :)
 • @Rebeliantka 14:49:30 --- może tak skończyć z tą szlachecką burdą
  W dziejach III RP nastąpiła najpierw falandyzacja prawa, a ostatnio jawny pucz pozbawiający prezydenta konstytucyjnych uprawnień na podstawie opinii wyrażonej przez prawników –konstytucjonalistów. Podobno Ci prawnicy lepiej odczytują konstytucję niż zwykły śmiertelnik, chociaż pierwszorzędnym celem konstytucji jest zagwarantowanie tymże zwykłym ludziom niezbywalnych praw, a więc to oni muszą konstytucję rozumieć.

  Ja rozumiem ją tak, że w sposób oczywisty pozbawiono śp LK właściwych stanowisku praw w sferze veta do polityki zagranicznej. Prawnik śp. LK rozumiał konstytucję inaczej, co skłania mnie do przekonania, że prawnicze wykształcenie szkodzi rozumowi.

  „””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””rebeliantka
  Blogosfera to nie motłoch.

  Rozwiązania Konstytucji są sprzeczne z ideą Rzeczpospolitej. Albo jedynowładztwo albo Rzeczpospolita. Inaczej mamy do czynienia z oszustwem.

  W dalszym ciągu nie wiem, jakie decyzje chce podejmować Prezydent. W tej chwili może wszystko, np. może powoływać się na mandat internautów wyrażając opinie i stanowiska wbrew ich poglądom i ich woli.

  Dotychczasowe zachowanie carcajou i innych blogerów nie ma w tej sprawie nic do rzeczy, gdyż żadna z tych osób nie dysponowała do tej pory kompetencjami do reprezentowania blogosfery bez wcześniejszych ustaleń z Rzeczpospolitą.
  „”””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””

  Nie jest prawdą, że prezydent może wyrażać stanowisko wbrew woli autorów zrzeszonych w żbik. Może co najwyżej wyrazić stanowisko nieuzgodnione wcześniej ze żbik, które później nie uzyska stosownego poparcia. Takie ryzyko ustanowienia pełnomocnika zawsze istnieje.

  Jakie decyzje ma podejmować prezydent? Ano co najmniej wszelkie związane z wyrażaniem opinii na zewnątrz, i wszelkie związane z organizacją działalności rady i żbika (nie czynię tu rozróżnienia pomiędzy zrzeszonymi autorami a rzeczpospolitą, dla mnie to jedno). Może to robić na podstawie swojego widzimisię, narażając się na utratę zaufania i poparcia, może w oparciu o opinie rady, może w oparciu o swoje rozeznanie opinii autorów, a może i musi w oparciu o WYRAŻONĄ wolę autorów (jeśli w danym temacie to nastąpiło).

  W związku z powyższym interesem autorów jest wypowiedzieć się w jak największej ilości spraw, aby skrępować dowolność opinii, jakie może wyrażać prezydent. Jeśli prezydent nie podejmie działań w celu zebrania takich opinii no to będzie rokosz, jeśli będzie czytał opinie bez zrozumienia, to będzie rokoszyk. Jeśli nie podejmie działań w celu uzgodnienia opinii, to jak poprzednio.

  Prezydent zapewnia bezzwłoczne zajęcie stanowiska. Zawsze może zdradzić i zrobić to niezgodnie z wolą autorów. Ale cały czas występuje przed trybunałem złożonym ze wszystkich autorów, i ponosi konsekwencje w postaci odwołania lub rokoszu. Rada jest potrzebna, aby szybko zebrać opinię próbki ludzi. Bardzo dobrze, że składa się ze skrajnych osobowości, bowiem tym samym reprezentuje większe spektrum autorów, i w drobnych sprawach prezydent może się posiłkować jej opinią bez potrzeby przeprowadzania referendum.

  ----------------
  Jeśli ktoś jest innego zadania, to proszę o logiczny wywód na podstawie konstytucji.
  Istotne art. To:
  Art. 1.

  RzBiK jest dobrem wspólnym wszystkich BLOGERÓW I KOMENTATORÓW.


  Art. 2.

  RzBiK rządzi się zasadami demokracji bezpośredniej (głosowania większościowe).


  Art. 3.

  1. Władza w RzBiK należy do BLOGERÓW I KOMENTATORÓW.

  2. BLOGERZY I KOMENTATORZY sprawują władzę przez swoich przedstawicieli: Prezydenta RzBiK, Radę Blogerów i Komentatorów lub bezpośrednio.

  3. Przedstawiciele RzBiK stoją na straży interesów BLOGERÓW I KOMENTATORÓW oraz działają zgodnie z polską racją stanu.


  Art. 4.

  1. Władzę w RzBiK sprawuje bezpośrednio Prezydent RzBiK, wybierany przez BLOGERÓW I KOMENTATORÓW spośród uprzednio wybranych siedmiu członków Rady Blogerów i Komentatorów – Prezydent RzBiK to jedyny w pełni Suwerenny Reprezentant BLOGERÓW I KOMENTATORÓW, związany jedynie Konstytucją RzBiK.

  Art. 5

  1. Rada Blogerów i Komentatorów wspiera Prezydenta RzBiK czynem i radą oraz sprawuje kontrolę nad jego działalnością.
  Art. 8.

  1. Prezydent RzBiK z Radą Blogerów i Komentatorów obradują wspólnie na posiedzeniach w siedzibie NE lub w innym wskazanym przez Prezydenta RzBiK miejscu oraz on-line na blogach Rady Blogerów i Komentatorów, Prezydenta RzBiK założonych na portalu NE, nie rzadziej niż raz w miesiącu.

  2. Prezydent RzBiK prowadzi Rejestr Wniosków, Postanowień i Komunikatów (RWPiK) Prezydenta RzBiK.

  3. Rada Blogerów i Komentatorów prowadzi Rejestr Wniosków, Stanowisk i Komunikatów (RWSiK) Rady Blogerów i Komentatorów.

  4. Rada Blogerów i Komentatorów prowadzi Rejestr Wniosków i Rezolucji (RWiR) BLOGERÓW I KOMENTATORÓW.

  ------------------------
  Oczywiście w tekście są „niezręczności” pojęciowe, bo nie wiadomo co to jest „pełni Suwerenny Reprezentant”. Wiadomo na podstawie art. 1 i 3.1 że nie suweren, w związku z tym można uznać że chodzi o niezależność od pozostałych organów, które mogą go co najwyżej kontrolować w sensie obserwacji, a nie przeszkadzania art. 5.1.
  Władza należy do autorów 3.1, a prezydent ją sprawuje 3.2, 4.1. W związku z tym sformułowanie „związany jedynie Konstytucją” z 4.1 można rozumieć tylko tak, że konstytucją i WYRAŻONĄ na jej podstawie wolą autorów, w przeciwnym wypadku zapisy nie mają sensu (brak precyzji zapisów trzeba nadrobić celowościowo-funkcjonalną wykładnią).

  Dla purystów jeszcze cytuję 4.1 „Władzę w RzBiK” sprawuje prezydent. Zwrócenie uwagi na to „w” prowadzi do wniosku, że chodzi jedynie o władzę wewnętrzną, czyli sprawy wewnątrzorganizacyjne, a nie o reprezentowanie na zewnątrz, co oczywiście nie ma większego sensu.
  PS. Tytułowanie mnie „blogerem” jest dla mnie obraźliwe, tak samo jak „dżentelmenem”, słowo to pochodzi z innej kultury i zawsze mam wrażenie, że zwracający się w ten sposób po prostu ze mnie szydzi, ponadto jestem zwolennikiem kontynuacji działalności Mikołaja Reja.
 • @abartr 19:23:27 - coś kogoś oślepiło
  Jakie stołki? Nie wiedziałem, ze umiesz mówić "amen". Gdzie się tego nauczyłeś?
 • @t-rex 17:53:46
  Owszem, można z apelami i incjatywami o ile nie ma szantażu, że cokolwiek jest sprzeczne z tym co się interpretuje jako konstytucyjne, jest nie do przyjęcia bo się tak mówi. Państwo nie nawiązli dialogu z wyrażonymi wątpliwościami w sposób poważny, a to szybciej rodzi wątpliwość co do wiarygodności proponowanych deklaracji, zamiast budować jakąś płaszczyznę zaufania,która byłaby rękojmią przyszłej współpracy. sorry za brak gramatyki :)
 • @Freedom 19:49:56
  "zbudować RzBiKa od podstaw zgodnie z wolą większości BiKów."

  Ależ proszę to zrobić - metodycznie i po kolei. Życzę powodzenia.
 • @interesariusz 18:39:31
  Prosze skonkretyzować wątpliwości i pytanie.
 • @Freedom 20:19:21
  "każdy kto chce niech zaproponuje swoje "państwo" - swoją wersję RzBiKa - a my sobie wybierzemy, w którym "państwie" chcemy "żyć" "

  to właśnie zaproponowałem, niech każdy z kandydatów przedstawi swoją wersję konstytucji, a my na tej podstawie wybierzemy prezydenta.

  pierwszym dziłaniem prezydenta ma być zaklepanie zaproponowanej w notce wyborczej konstytucji.

  Będzie to może pierwszy przypadek, gdy wybrana władza dotrzyma zobowiązań wyborczych.
 • Przyglądam się,
  tej całej Waszej dyskusji z coraz większym niesmakiem.
  Wygląda na to, że każdemu chodzi o to, aby "jego było na wierzchu" i kompletnie nie bierze pod uwagę argumentacji adwersarzy.
  No....
  Gratuluję.
 • @DelfInn 20:15:54 - rozpatrywać ... jasne, ale po co teraz - mamy wybory !
  Pytasz mnie, to ci mówię co uważam - kto ma powiedzieć przeze mnie skoro mnie pytasz - Mistrz Joda? Układ z Kacprem wymaga dyskusji i wydania Postanowienia - nie Zarządzenia. Teoretycznie mogłaby wydać takie Zarządzenie Polonia nie pytając nikogo o opinię lecz czemu by to miała robić - by przyspieszyć sprawę o 2 tygodnie i ew. potem napotkać się z pretensją, że zawarła układ, który raczej przynależy PRzBiK?
 • @Freedom 20:19:21
  "każdy kto chce niech zaproponuje swoje "państwo" - swoją wersję RzBiKa - a my sobie wybierzemy, w którym "państwie" chcemy "żyć" - czyli na którego RzBiKa wsiadamy :)"

  A ty dokonasz syntezy? Życzę powodzenia.
 • @DelfInn 20:25:13
  nie mogę skonkretyzować pytania, bowiem nie łapię znaczenia "dostęp" w użytym kontekście.

  Dlatego zapytałem, znając twoją niechęć do udzielania odpowiedzi, tylko o to, abyś określił pojęcie bliżej, albo przynajmniej uzupełnił termin

  "dostęp do ......... "


  "Nie jest też, przemyśl to, zasobem ludzkim, którym wolno pomiatać i czynić zeń własny folwark tylko dlatego, że ma się dostęp. Pamiętaj, że masz dostęp, ok? "
 • @interesariusz 20:20:58
  Dzięki, widzę że przynajmniej ty nie oszalałeś.
 • @grazss 20:26:29
  "Wygląda na to, że każdemu chodzi o to, aby "jego było na wierzchu" i kompletnie nie bierze pod uwagę argumentacji adwersarzy.
  "

  Dlatego właśnie określiłem swoje minimalne wymagania na kandydata do rady

  ------ umiejętność czytania ze zrozumieniem i dawanie temu świadectwa w odpowiedziach -------

  nie głosowałem na wszystkich obecnych w radzie, tylko na tych, którzy jak mi się wydawało spełniają to kryterium.
 • @DelfInn 20:23:32
  T-rex nie ma nic do "budowania zaufania". Jeśli już to ustępująca Rada Blogerów. Postanowiliśmy w trójkę - to był akt erekcyjny. co się potem działo było wszystko jawne. Krzyk się zaczął dopiero teraz, gdy Wielebna już wie, ze tak czy inaczej już przegrała.
 • @carcajou 17:11:14
  Aha.odpowieź marklesowi jeszcze, bo niejasna była... Zupełnie jak Ty byś jasno stukał albo t-rex i któremukolwiek z Was by się jasność należała, hehe... No mniejsza.

  Pytanie jest głupio postawione - zakłada strony sporu w różnej intencji, podczas gdy cel jest jeden i oczywisty. Problem w tym, że nie jest artykułowany. Tchórz obleciał, że tak ściubicie te asy przy orderach?
  Co stoi na przeszkodzie by Polonia wraz z carcajou (wpólnie i w porozmieniu :)) dekretowali wnoski pod głosowanie w fazie przejściowej między tym co jest a tym co ma byc? Czy zamiast generować kolejne wątki o tym samym, a każdy swoje, nie lepiej, szybciej, skuteczniej by było posuwać sprawy do przodu? Jakie priorytety określileś? Wybór prezydenta. Jakie olałeś? Kształt i sens Konstytucji.
 • @carcajou 20:41:01
  Dla mnie ma. Ma dostęp.
 • @interesariusz 20:38:39
  ....tiaaa tylko kazdy ma inny termometr do umiejętnośći czytania ze zrozumieniem i "wydawanie sie" nie ma tu nic do rzeczy
 • @abartr 20:50:12
  nie ma znaczenia, że każdy mierzy własnym termometrem, na dodatek można mierzyć nawet odpowiedzi udzielane innym, nawet lepiej to wychodzi, bo bezstronniej.

  Ważne jest, że mierzy ten, który na podstawie pomiaru podejmuje decyzje.
 • @carcajou 20:33:07
  Jeśli tylko zgadzamy się, że osoby są władne, nie widzę powody by nie czyniły swojej powinności. Tego w końcu od się oczekuje. Formalne pierdoły, aczkowliek kluczowe w zakresie prawa, są *już* wtórne, wobec faktów. A fakty są takie, że są wątpliwości co do kształtu Konstytucji oraz prawomocności samej jej genezy. Wybór jest więc prosty - działać w tym co i jakjest, ale działać, albo jojczyć dalej. Potrzebujesz do tego głosowania?
 • @DelfInn 20:47:49 Jakie Asy, jakie ordery?
  Bo to jest sprzeczne z KRzBiK.

  Naucz się czytać ze zrozumieniem i wyrażaj się jasno, bo ja cię je rozumiem - mirakles chyba też, bo milczy.

  Skrzyknijcie się do kupy i wybierzcie Polonię - czego się obawiacie, że Polonia was po wyborach zdradzi i wyprze wiary?
 • @DelfInn 20:48:50
  Ty też masz dostęp. Wszystko jest jawne.
 • @interesariusz 20:35:57
  Jak nie wiesz co to znaczy mieć dostęp, zablokuj sobie kartę.
 • @DelfInn 20:58:57
  Są wątpliwości co do tego co piszesz - i co ja mam z tym zrobić? Czy ja czegoś potrzebuję. Jak Polonia zacznie falandyzować, to wam cały ten kram zostawię, bo mnie po co akurat taki kram i taka bolszewia.

  P.S. za Spiryta, który zapewne widzi się już "na tronie" i namaszczony świętymi olejkami przez biskupa Wojtasa, nie ręczę - ten się może zezłościć i najechać NE wojskiem z polacy.eu.org.
 • @carcajou 21:22:47
  Ja sobie piszę, bo sobie piszę. Bo mam dostęp :-))) Ty zaś ulegasz mirażowi frustracji GPSa. I jakiemuś dziwacznemu przeświadczeniu, że Ty wyrażasz się jasno. Podczas gdy... Gdybyś dokładniej przyjrzał się onym "wy", które masz w głowie, wiedziałbyś, że nie istnieją żadne one ze zwględu na to, co się dzieje, ale raczej na to, co jest. Wydarzenia, to nie jest bajka ludzi, którzy myślą Duchem, bo oni, o pardon - one, wiedzą, że to On wieje kędy chce. I za Nim podążają. Zawsze. Nawet jeśli komuś wydaje się to złe. Miraklesowe pytanie Ci odpowiada, wiem. Będziesz myśleć o nim noc i dzień... W tym Twój problem - a bajka ta rozwiązanie Ci nie lub da :-) Sam ją ułożyłeś i sam postaci doprosiłeś.

  PS I po co ta personalna ucieczka znów? Ludzie tu przychodzą... Ludzie... Nie bałwany do wzięcia. Więc czasem mają pytania, bo chcą nie gubić własnego Sensu bez pojęcia.
 • @DelfInn 21:34:50
  Szukam w tym sensu i nie znajduję. Czemu?
 • @DelfInn 21:07:46
  a może raczej klepkę w mózgu ?

  dostęp jest do czegoś, Ty naprzykład nie masz dostępu do mojej baby, i dobrze.
 • @carcajou 21:37:49
  Może za szybko czytałeś?
 • @interesariusz 21:43:12
  I co to wnosi do rozmowy? Nic.
 • @DelfInn 21:51:46
  wnosi to, że Ty wiesz, że ja nie wiem, do czego dostęp masz na myśli, zwłaszcza, że pojęciem dostępu bez sprecyzownia tego do czego ten dostęp jest posługujesz się nie po raz pierwszy.

  Jesteś więc przeze mnie nie rozumiany, a więc Ty również nie wnosisz nic do dyskusji.
 • @interesariusz 21:56:28
  No to jak nie wiesz do czego masz dostęp, to co ci tu rzec?
  A jakby rzec jeszcze, że każdy ma, to już wcale się pogubisz...
  Niektórzy mają wątpliwości. Wiedzą, że mają dostęp, lecz nie wiedzą do czego. To, co im się oferuje, to efemeryczna struktura bez kształtu. Gdy pytać o kształt, strukturę, to ruganie i zbywanie. Gdy prosić o sens - milczenie. A sprawy leżą...
 • @wszyscy
  PRECZ Z TYRANIĄ!!!
 • @Andarian 22:34:36
  Precz z tyranią ! I precz nawet z preczem !!
 • @Andarian 22:34:36
  "PRECZ Z TYRANIĄ!!!"

  No i po radzie? Może nie, musi ujść ciśnienie z balona. Pośmiejmy się z tego, bo nic lepszego nie wymyślimy. Ustawka? Wygląda na pozamiatane, nie żebym palił się do zbijania gilotyny dla przyszłego "prezydenta" o najkrótszej kadencji w historii ludzkości, ale tego cyrku zaakceptować spokojnie już nie można. Nie trzeba żadnego prezydenta, a tzw zabawa w konstytucję, to... zabawa i nic nas nie wiąże na poważnie poza ROZSĄDKIEM. Nie przekraczajmy granicy śmieszności.

  Jest nowa (z poprzednikami w dużej mierze i dziwimy się iż politycy są przyspawani do stołków) rada blogerów w miarę reprezentatywna, z każdymi wyborami będzie tu zakładam coraz lepiej, można zmienić ordynację na nieco inną, żeby mieli szanse także ludzie nie będący "gwiazdorami". Mamy masę wartościowych ludzi, dlaczego nie wybrać np Romualda Szeremietiewa? Trzeba Go w przyszłości namówić żeby się zbratał z ludem. Jest blogerem czy nie? Jest i to od bardzo dawna.

  Żadnego prezydenta. To niedopracowana koncepcja na tym etapie i jakaś kpina wręcz. Carcajou PRZEGRAŁEŚ to starcie z Suwerenem, zaboli duma (wątpię), najwyższa pora odpuścić, nie gniewamy się, to zabawa, jesteśmy przyjaciółmi, trzeba to brać na lekko, ale nie przeginaj dalej. Wycofaj się z tego cyrku. Większość nie chce prezydenta, ani tej chorej "konstytucji" z przerostem formy nad sensem idei i treścią. Nie ośmieszaj nas i NE.

  Postuluję kierunek inny, stwórzmy obywatelskie państwo demokratyczne, zatem parlament obywatelski jest nam potrzebny w oparciu o NE w sensie narzędzi informatycznych i mediów, powstanie oczekiwana nasza scena polityczna z różnymi nurtami. Mamy partię katolicką na NE, są zawzięci liberałowie, znajdą się i inni, choćby zwolennicy poglądów NIKANDERA, czy Pana Opary. Niech rada przygotuje swoją transformację w taki parlament, zacznijmy od wiosny, tam będziemy w dużo szerszym gronie, będą specjalistyczne komisje, zespoły i... rady. Limit miejsc jasny - 460 plus 100 w senacie. Zatem większość z nas o ile będziemy chętni... trafi do takiego parlamentu na NE.

  Nie róbmy z NE jakiejś Rosji z prezydentem Putinem, czy PRL z Bierutem, czy III RP z panem w ciemnych okularach. Rada to zapracowani ludzie, przewodniczący będzie wybieramy rotacyjnie spośród aktywnych, obecnych na zebraniach, konferencjach, czy przy innej potrzebie. Pierwszym niech będzie POLONIA skoro najpopularniejsza i tyle. Kompetencje zlikwidowanego urzędu prezydenta mają przejść na CAŁĄ RADĘ i bezpośrednio na Suwerena.

  Andarian kiedy ruszamy na Bastylię? Carcajou ponoć wynajął batalion czarnych najemników za copkę grusek i kompanię niemieckich komuchofaszystów od Krytyki Politycznej po promocyjnej cenie z bronią z poprzedniej akcji. Musimy zebrać armię hardmoherów. Przykryjemy dyktatora beretami i czarnych pogonimy na drzewa.

  Może wrócimy do kwestii prezydenta kiedyś, ale to musiałby być wybór faktycznie alternatywnego prezydenta obywatelskiego Polski, a nie jakiejś rady blogerów na portalu o którym nic nie wie 99% Polaków.
 • @carcajou 21:06:02
  "Skrzyknijcie się do kupy i wybierzcie Polonię - czego się obawiacie, że Polonia was po wyborach zdradzi i wyprze wiary?"

  Już zdążyłeś Kobietę zniechęcić, a to brylant prawdziwy, ale da się to zapewne odkręcić, naprawić. NIE BAW SIĘ JEJ KOSZTEM. Zluzować, anulować cyrk, niech rada zacznie na serio pracować i przestań gadać o tej zakichanej "konstytucji", bo od niej całe to zło :) Litera prawa czy duch, sens, dobro, misja? Zresztą jakiego "prawa", o czym my mówimy. Prawo to kto? Trzech uzurpatorów z poprzedniej rady i Ty jako mózg elektronowy całości? To kabaret.

  Polonia raczej nie wystartuje i nie dziwie się. Rebeliantka chyba też nie. Będzie zdaje się bojkot, chcesz się przekonać jak rozległy? Już wybory do rady były de facto olane przez społeczność NE, ale jak już pisałem po kilku wyborach z rzędu nowa tradycja stanie się faktem, ludzie to zaakceptują, ale pożyteczną, działającą (oby tak było wreszcie!) RADĘ, a nie prezydenta-naczelnika - zbędnego chwasta w radzie. Wyrwać chwasta!
 • @Marek Kajdas 23:13:35
  Czy nie czujesz, że rozmawiamy o pryncypiach, a nie o tym co z kim i jak załatwić, a komu "dać stołek"? (co by było prostsze lecz chyba nie o to chodzi).
 • @Marek Kajdas 23:22:20 - sam jesteś "de facto", by nie powiedzieć "chwastem"
  Nie wypadliśmy kurze spod ogona - zostaliśmy wybrani i założyliśmy RzBiK (ojcowie założyciele). Bojkot, no i dobrze - nie chcą, to niech nie przeszkadzają, a BiK zagłosuje więcej - właśnie z powodu ew. bojkotu - i ci co go zrobią wyjdą na ciężkich durniów.
 • @Freedom 19:49:56
  "A wracając do RzBiK (który jest pożyteczną zabawą - a nie państwem) - to jest jedno proste wyjście - zbudować RzBiKa od podstaw zgodnie z wolą większości BiKów.
  Czyli na początek zacząć od głosowania:
  Czy RzBiK ma mieć Prezydenta czy 7-osobową Radę na czele?

  I tutaj system głosowanie jest bez znaczenia - jak w przypadku każdego wyboru pomiędzy tylko DWOMA opcjami (tak/nie)
  :)

  A potem kolejne pytania i decyzja większościowa - czyli tak gloryfikowana demokracja bezpośrednia. Tak można nawet stworzyć teoretycznie całą konstytucję."

  ==========
  Wreszcie mądry człowiek, rozsądny pomysł do przyjęcia. To mogę zaakceptować. Referendum i będę przeciw funkcji prezydenta, rada ma działać bez żadnej nadwładzy, poza tym jak najwięcej demokracji bezpośredniej, konsultacji z Suwerenem. Ma być nowa konstytucja ułożona przez Suwerena krok po kroku, albo wychodzę z tej zamordystycznej piaskowicy domorosłych dyktatorków. Są granice obłędu i nie ja je przekraczam w tym cyrku.

  Chcemy więc prezydenta wg przedstawianej koncepcji z tzw konstytucji czy nie? Sądzę że większość nie chce, sprawdźmy to zatem i już.
 • @carcajou 23:32:08
  Ale bojkot z której strony, skoro jest szantaż legislacyjny?
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:05:43
  "Jak na mój gust - w zasadzie zniszczył już ideę Rzeczpospolitej BiK. Ośmieszył ją warcholstem.
  Szkoda, że dobra idea trafiła na tak podłej konduity realizatorów."

  Pan też tak uważa? Nie nie, JESZCZE nie zniszczył, pójdzie to na pewno innym torem niż to sobie planowało paru zamordystów :)
  Spokojnie, jeszcze nic złego się nie stało, można to odkręcić. Prace nad reformami I i II RP, oraz kulisy powstawania III RP też są burzliwe, mroczne. Były brudne zagrania, pamflety, stronnictwa wypuszczały harcowników. Padały trupy, były wojny, zamachy. Masoni próbowali wciskać swoje i na ogół jakoś im to wychodziło. Masoni próbują zawsze tworzyć struktury władzy podlegające tylko Najwyższej Istocie (w ich przypadku to diabeł) i historii, tak jest z niezależnymi sądami, prokuraturą, tak jest z prezydentem blogerów - władcą marionetek - cyrkiem którym właśnie kończymy. Przyłożyłem do tego rękę, sądzę że mam poparcie ludzi niemałe.

  Całe to zamieszanie wręcz mnie CIESZY, bo oznacza że ludzie tęsknią do demokracji PRAWDZIWEJ, bezpośredniej i "ciemny lud" wszystkiego nie łyka, nie kupi bezrefleksyjnie. Carcajou nas przetestował w stres teście. Pan zaś ma do przemyślenia kwestie władzy w swojej wizji CP, czy twarda władza nielicznych (a to oznacza ryzyko nieakceptowalne) czy demokracja bezpośrednia, ale DOJRZAŁEGO Suwerena, a nie bandy owiec, głupców, lemingów. Mamy dość decydowania za nas. Daleko odeszliśmy od wiecowej demokracji plemiennej, rodowej, gdzie jednak miało to ręce i nogi, to działało. Taka władza miała autorytet.

  Proszę zwrócić uwagę na szacunek jakim Pana darzy Polonia mimo sporych różnic w światopoglądzie. Katolicy zatem w radzie będą konstruktywni pozostając sobą. Problemem są rewolucjoniści nieobliczalni w swoich pomysłach. Mamy Lenina na NE? Komisarza który chce nas wziąć za mordy?
 • @DelfInn 23:44:02
  Bojkot proponuje Kajdas - jego zapytaj.
 • @DelfInn 23:44:02
  Bojkot jest na razie w opcji, do niczego nie namawiam, stwierdzam fakty i piszę wyłącznie za siebie. Nie wezmę udziału w tych wyborach, wysuwanie naszego kandydata mija się z sensem, bo wtedy zaakceptowalibyśmy ten cyrk. Oczywiście ludzie są wolni w radzie, mogą samodzielnie wystartować, ale po co? Żeby przegrać z zamordystami i niczym Mikołajczyk w 1947 uwiarygodnić co gorsza to draństwo? Wtedy rację mieli ci co stalinowcom zbrojnie wybijali komunizm i kolaborację z sowietami z głowy, czyli Żołnierze Wyklęci.

  Na miejscu katolików i ludzi uczciwych o dobrej intencji w radzie... nie brałbym udziału w wyborach. Zaczynam się przychylać do apelu o cofnięcie pełnomocnictw carcajou. Krok do tyłu i pomyśleć spokojnie co dalej. Bez urazy do nikogo, nie róbmy gnoju na NE. Kochajmy się dalej ;)

  Co nagle to po diable.
 • @carcajou 11:00:27
  Rada jest faktycznie. Została demokratycznie wybrana.

  Polonia dała pełnomocnictwo, może je odwołać. Znajomość prawa by Ci się przydała, na poziomie podstawowym.
 • @Marek Kajdas 00:14:14
  Ślicznie to uplotłeś - Carcajou staliniątko. I "ciemny lud" ma to niby kupić? Dziękuję, nie mam pytań "Żołnierzu - Kajdasie -Wyklęty"/

  Już byli na NE, ci co nie chcieli "uwiarygadniać" WSI-owego portaliku (a niektórzy z nich Rady Blogerów). Mają więc za to despotię na S24 i "czerwoną zarazę" w dużej liczbie na SG. Szafa gra - wcale im to nie przeszkadza, bo nie widz ich na Blogmedia24 czy niepoprawni.pl. Nie będę ci pisać czemu tak to jest i tak się wszystko dzieje - sam zgadnij.
 • @interesariusz 13:10:05
  To też.
 • @carcajou 00:21:21
  E, spoko...:) Tamte są ichnie, a te co chcemy - nasze. No tylko jest taki myk, że jak ty nie napiszesz, Kajdas nie napisze, inny sie nie zlituje, to ludzie nie wiedza o co biega. Ja nie napisze bo nie wiem o biega :) Byloby milo gdyby zamiast tegotamtegowania mowic wprost i po imieniu. O! To by byl RzBik w pelnej krasie! Może tak zacznijmy, co?
 • @GPS.65 15:57:52
  Ale nie było tak że sejm był "doradcą" króla, była równowaga. Istniała możliwość zawiązywania konfederacji. Były ograniczenia prawne a tu nic. Jak u nas w XIV wieku.
 • @R.Zaleski 00:18:25
  Rada jest Radą, bo jest RzBiK i KRzBiK. Wtedy i tylko wtedy. Może odwołać, najprawdopodobniej wywoła rebelię, a na pewno wszystko co będzie potem, to będzie jej dzieło.
 • @Rebeliantka 16:37:14
  Fakt, normalne to to nie jest.
 • @DelfInn 00:30:07
  Wysłuchaj "wywiadu" - SENS trzeba dopiero znaleźć. To co robimy to, jak napisał t-rex, barak zanim postawimy Pałac. Tymczasem wszyscy mokniemy. Ale tak czy inaczej grunt to zbliżona optyka bieli i czerni. Na razie nie ma nawet wspólnego mianownika. Pa.
 • @Marek Kajdas 18:47:53
  "nie ma kompromisu, konsensusu" - kto jest temu winien?
 • @interesariusz 18:58:45
  Był taki, jakigo sobie sejm czyli w tłumaczniu na RzBiKa demokratycznie wybrana Rada wybrała.
 • @carcajou 00:40:45
  No bracie, jak w tym wieku sensu nie widzisz, lub nie umiesz znaleźć, lub nie potrafisz wykazać... No i jak mi mówisz do tego "Pa", co ci mogę rzec? Chyba utulić jeno :)

  Dla zachęty zaśpiewać zaś, nic niezwyczajnego... ot, eee zupa z ości... hehe

  http://www.youtube.com/watch?v=6FEZeOyDFwk&feature=related
 • @Marek Kajdas 23:13:35
  "tego cyrku zaakceptować spokojnie już nie można"

  "To niedopracowana koncepcja na tym etapie i jakaś kpina wręcz. Carcajou PRZEGRAŁEŚ to starcie z Suwerenem"

  nie, nie z suwerenem, z wybranymi

  niestety, Polacy od stuleci nie potrafili wybierać przywódców,

  niektórym się wydaje, że popularny autor, albo dobry autor, nadaje się do rady albo na wyższe stanowisko,

  tylko przez czysty przypadek

  do rady i innych władz nadają się tak naprawdę ludzie, których nigdy jako takich nie rozpoznamy.
 • @Marek Kajdas 23:22:20
  "Już zdążyłeś Kobietę zniechęcić"

  jeśli tak, to nie nadaje się na prezydenta, szkoda, bo chciałem na nią głosować.

  "niech rada zacznie na serio pracować" no właśnie efekty tej pracy możemy podziwiać.

  Panie Marku, powołaj sobie kotka, lub tygryska, zrób wybory i załóż konkurencyjną organizację.

  W tych naszych wyborach uwidoczniają się nasze zgubne cechy narodowe, dzięki którym nie możemy mieć własnego państwa.

  Pamiętajmy, że zarówno II RP, jak i PRL zostały nam dane.
 • @Marek Kajdas 23:33:09
  Panie Marku,

  jak rozumiem uważasz się za mistrza manipulacji i dlatego uważasz, że tak zmanipulujesz społeczność, iż zagłosuje zgodnie z twoją wolą.

  Ja uważam, że jak dotąd, to udowodniliśmy, że demokratycznie to można zrobić tylko samosąd, a ustalić coś sensownego to nie.

  Zwróć uwagę, że społeczeństwo protestuje przeciwko najrozsądniejszym propozycjom Tuska, czyli wiekowi emerytalnemu, wszystkie prawdziwe zbrodnie i zagrożenia ma gdzieś.

  Przeczytaj jak to chcą znowu postawić JK i ZZ przed trybunałem stanu.

  Mam wrażenie, że chcesz dorównać do tych polityków.
 • @Marek Kajdas 23:48:02
  "niż to sobie planowało paru zamordystów "

  nikt nie staje się czarnuchem przez to, że ktoś tak go nazwie.
 • @Marek Kajdas 00:14:14
  Uff, no to cofnij,

  to ja mam swój apel,

  carcajou, zagłosujmy we dwójkę, ja na Ciebie nie głosuję, oddam głos nieważny, Ty zagłosujesz na siebie, zostaniesz prezydentem, i działamy
 • @GPS.65 01:06:43
  no właśnie, zwłaszcza że padła propozycja, aby każdy kandydat napisał swoją konstytucję i wten sposób będziemy głosować na konstytucję.

  I jak napisałem, może się zadrzyć, że będzie to pierwsze w historii dotrzymanie obietnic wyborczych, jeśli wybrany prezydent podda swoją wersję pod głosowanie.

  A jak nie podda, to zrobimy to my i uchwalimy.
 • za klazyk(e)m: "Uś-śiuś
  k,knureg zapragnooł, c.carem siem mniannować"
  Ot, co - i ...świajt stanoł na górnej jego dupie a burraki kafior hohlom pałazują i przy stóle popierdujom jag głópie ............
 • @GPS.65 00:32:49 - Masz luki w edukacji !
  Nie wiesz kto jest katolikiem? Katolikiem jest ten, kto pisze w zakładce K,Katolicki i ma jednocześnie błogosławieństwo Wielebnej Matki.
 • @R.Zaleski 00:35:08
  Tu Rada jest doradcą (mini-sejmem). Tu też są możliwe bunty i rokosze - jak widać - suną jeden za drugim.
 • @interesariusz 01:54:28
  "W tych naszych wyborach uwidoczniają się nasze zgubne cechy narodowe, dzięki którym nie możemy mieć własnego państwa.

  Pamiętajmy, że zarówno II RP, jak i PRL zostały nam dane"

  Tak, ale kto to rozumie? Warto było.
 • @interesariusz 02:08:36
  Wszystko w rękach Polonii - czy chce falandyzować prawo - czy nie. Jak zrobi falandora, to doczekać się może rebelii i na nią spłynie całe odium decyzji. Wiesz co, chciałabym zobaczyć 2 rzeczy jednocześnie, ale to niemożliwe:

  1. zwycięską Polonię (czy kogokolwiek bądź)
  2. zwycięskiego carcajou - i zobaczyć, jak rzucają "żelazo" pod nogi krzycząc HAŃBA ! ZDRRRRADA !
 • @BGnatowski 07:07:25
  To RzBiK - Rzeczpospolita Blogerów i Komentatorów (obecnie chyba w fazie agonalnej). Konstytucja RzBiK u mnie w notce trochę wstecz.
 • @carcajou 07:29:06
  Zasady działania Rady Programowej Nowego Ekranu:

  1. RP NE składa się z 10 Blogerów i Redaktora Naczelnego NE (lub jego pełnomocnika).

  4. RP NE ma funkcje doradcze, komunikacyjne i rozjemcze.

  5. RP NE reprezentuje stanowisko (interesy) społeczności blogerów/komentatorów z prawem do zadawania pytań Redakcji i wypracowywania modeli współpracy pomiędzy Redakcją a Blogerami/Komentatorami.

  8. Każdy członek RP NE działa dla dobra serwisu Nowy Ekran ,oraz w celu konsolidowania naszej społeczności blogerskiej i czytelniczej.


  Dla przypomnienia prawa dotyczące poprzedniej Rady, której 3 członków wyszło daleko poza swoje kompetencje, rada była organem jedynie "doradczym".
 • @carcajou 07:38:07
  Poprzednia rada nawet w 10 osobowej całości miała prawo jedynie doradzać, więc tę "konstytucję" mogę potraktować jedynie jako dobrą radę.
 • @R.Zaleski 08:05:29
  Poczytaj u Polonii - tam masz wyłożone. To był akt erekcyjny ustanawiający RzBiK (poprzez KRzBiK). Napisaliśmy to pod KRzBiK - mandat mamy taki, jaki był możliwy w warunkach rozproszonego "żywiołu polskiego". Dziś masz państwo i konstytucje - wtedy miałeś bardak. Uszanuj to, uszanuj ojców założycieli, którzy byli najtwardszymi z twardych i nie sprzeniewierzyli się Misji.

  Lecę.
 • Wszyscy
  Stanowisko większości Rady Blogerów i Komentatorów w sprawie wyborów itp

  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/55876,apel-radnych-do-carcajou-czyli-nic-o-nas-bez-nas
 • @R.Zaleski 08:23:32 To żadne Stanowisko, to opinia prywatna 4 osób w sparwach RzBiK
  Nie ma żadnego stanowiska większości Rady - to jest tylko opinia 4 jej członków ! Rada się zbiera tylko zgodnie z wolą PRzBiK i pełnomocnika (przy zawiązywaniu się Rady) Art. 8.1 KRzBiK.
 • @carcajou 10:28:47
  Nie chciałby przeszkadzać, ale jako jeden z wyborców uważam, że system przedstawicielski budowany wśród osób bez twarzy, jest próbą zbudowania społeczeństwa z nieograniczoną nieodpowiedzialnością.

  Gęstość poczucia misji czy posłannictwa, wśród liderów naszej debaty nie ma znaczenia dla szanse rozwoju takiej społeczności.
  Nigdy nie dojrzeje do współpracy.

  Proponuję kandydatom na Prezydenta Rzbik ujawnić swoje personalia.
 • @Andrzej Madej 11:30:59
  O tym przymusie mogą zadecydować tylko BiK. Składanie wniosku zgodnie z KRzBiK.
 • @carcajou 11:41:23
  Ja wcale nie piszę o przymusie ujawniania swoich personaliów.
  Piszę o tym co dla mnie stanowi minimum sensu w systemie przedstawicielskim.
 • @Andrzej Madej 11:50:38
  Powiedziałeś to i dobrze.
 • @GPS.65 12:19:07
  Dzięki za informację. Dla mnie jest bardzo ważna.
 • @Andrzej Madej 11:30:59
  jeśli żbik miałby podjąć działalność w świecie zewnętrznym, to jawność danych osobowych jest konieczna, bo takie są wymogi świata zewnętrznego.

  Wszyscy, którzy w naszym imieniu komunikują się w świecie rzeczywistym, muszą ujawnić swoje presonalia.
 • Polonia Pozdrawiam Cię
  Pamietaj tez, że są ośiłki, które po-coś Cię w to-to wprowadziły i nie wypuszczają i czymś trzymają-wiążą (?) Osiłki mysśały, że są zawsze kilka kroków dalej. A-tu masz, jakby sam Bóg podarował Nam Poprzez Przodków ("Łebskich") ten Koncept Wielki *RECZPOSPOLTA* zwany.

  Sama widzisz, że "topią się osiłki"w JEJ wielkiej , niedościgłej faszyfkom "UTOPIJI".

  Paradygmat-System-Prawda- tuż , tuż , już GO widać już ............wielu to już rozumi
  Z Panem Bogiem Serdęńko Ma ....
  ...z Bogiem
 • @interesariusz 16:35:26
  Myśl Pan, że w świecie instytucji nie opartych o rzeczywistość, powstaną jakiekolwiek więzi. Zobowiązania. Obyczaje, reguły ?

  Rozumiem, że jawność to duże obciążenie, że każdy woli szybować niż chodzić po ziemi. Ale ...
 • @Andrzej Madej 19:39:15
  myślę że więzi, obyczaje, i reguły tak,
  zobowiązania są niestety kosztowne i działają tylko w świecie rzeczywistym, w którym są różne kanały interakcji i można zmieniać reguły.
 • @t-rex 07:06:45
  widzę, że odbierasz mi zasługi,

  jedyny konstruktywny pomysł w tej całej burdzie należy do mnie,

  aby każdy przedstawił swoją wersję konstytucji i abyśmy głosowali na kandydata i na konstytucję, i wizję żbika.

  jeśli kandydat nie przedstawi swojego projektu konstytucji to propagandowo odpada.

  nie pamiętam, jaki i gdzie był oryginał, ale przypomnę jeden z moich pierwotnych komentarzy.

  @Rebeliantka 13:30:24

  oczywiście, konstytucja nie jest doskonała i nie jest dostosowana do natury międzyludzkiej komunikacji w tym medium

  sam proponowałem szerego poprawek,

  no ale daleko mi do zdania: --- naprzód zmiana konstytucji, a potem wybór prezydenta,

  nikt wam nie zabrania włączenia do notki wyborczej własnego projektu konstytucji wraz z uzasadnieniem,

  to by było nawet pożyteczne, głosując na prezydenta głosowałoby się na jego wizję żbika i konstytucji.

  Czy Konstytucja RzBiK jest do przyjęcia?
  interesariusz11.03.2012 13:43:39


  Chwała GPS że tak szybko reaguje na sensowne propozycje
 • @t-rex 07:06:45
  Zrobię wszystko co będę musiał, by uratować RzBiK.
 • @t-rex 16:08:14
  //Jest dwoje komuchokatolików (Rebeliantka i R.Zaleski, lub demo-katolików, jak kto woli), którzy nie przestrzegają prawa i chcą wypiąć się na Konstytucję, powołując się na hipotetyczną wolę motłochu (kilku tysięcy blogerów i komentatorów nE, którzy nawet nie wzięli udziału w głosowaniu, mimo że sami zostali wybrani z woli tej setki zaangażowanych blogerów i komentatorów, a nie tego jedynie szukającego taniej rozrywki wielotysięcznego motłochu)//

  Powiedziałabym, że nieźle Ci odbiło.

  Machnęłabym ręką na to, że nazywasz mnie i Zalewskiego komuchami, /komuch - dalej piszesz - że to synonim demokraty (sic!)/, ale w mojej obecności nie nazywaj internautów motłochem.

  Dla mnie są to wolni obywatele internetu.
 • @carcajou 08:50:19
  Wprowadź stan wojenny! ;)
 • @interesariusz 08:10:26
  Otóż to.
  Zobowiązania są kosztowne, wolność też.

  No chyba, że ktoś umie swobodnie lewitować.
  Już to kiedyś widziałem :)
 • @Rebeliantka 09:00:11
  Odbiło to mało! Mo-menta-aami "tera-x" ma nawet tak:
  "Zbudujemy, owszem, ale co najwyżej tutaj, dla nas samych ....
  Reszta społeczeństwa jest do odstrzału."
  "A i to jest niepewne, patrząc na wzmożoną aktywność destruktywistów spod znaku Circ."
  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/55876,apel-radnych-do-carcajou-czyli-nic-o-nas-bez-nas#comment_409563
  _______________________________________
  Przecież gołyem okiem widać, że sprawa tylko, przyjeciu onych zasad gry. Tylko tego, chcą ci spod znaku "CarCofki". Potem już poleci jakby "samo i z górki".Chcą tylko narazie "jakby-paluszeka". Gotowi nawet "paluszek" pocałować.
  Stara znana sztuczka - miemodna, oklepana. Już nawet młode wróble na to-to nie daja się nabirać.

  Pozdrówka myślącym "DESTRUKTOROM"
 • @BGnatowski 11:25:10
  Nie ma na twoje pytanie mądrej odpowiedzi chyba że chodzi ci o potwierdzenie, że jest to Żbik (ryżawy :))
 • @tfur-ja 10:11:06
  Czy jest tu psychiatra? Byle dyplomowany !
 • @carcajou 10:41:05
  //Czy jest tu psychiatra? Byle dyplomowany !// No widzisz "carcaju", nawt psychiatry dyplomowanego, sam znależć nie-umisz. Odpowiem Ci poradzę, jak blizni/blizniemu:
  Szukaj (dokładnie) na odziałach w działających gabinetach-praktykach i klinikach !!!

  Masz tę poradę "odmnię" za fryko i w imię tegż DOBRA (to już druga taka na nE!)*:
  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg

  Już rozumisz? Czy jeszcze niemożesz?
  _____________________________________
  *Pierwsza jest tutaj: http://spodlasu.nowyekran.pl/post/55849,15-lat-rzbika#comment_409536
  A widzisz, carc-cik ...........Znak działa! !!!
 • @tfur-ja 11:26:22
  Mam naszego "leśnego" psychiatrę pod ręką - 24h. Robi mi anty stres 10 -ego każdego miesiąca. W przypadkach nagłych dzwonię.

  .... a ty do kogo dzwonisz ??
 • @carcajou 11:40:49
  Aaaa widzisz, odwajemniasz się Dobrem - Znak Działa ! Propaguj, rozsiewaj Dobro , bezgotówkowo i w/m Swym.

  To piękna idea jak *Najjaśniejsza i Najświętsza Nasza *RZECZPOSPOLITA*
  Już, Ci coś jednak, ....cośik zaiskrzyło ?!
  ______________________________
  Pyta: // .... a ty do kogo dzwonisz ??//
  Odpowieda-m: Niemam takich potrzeb. Bo widzisz Drogi "CarCofku" znam ja to doskonale:

  Bo to jezt tak: Najpierw, daje sie wolność, Tworzy w niej Projekt. Oswaja-tresuje jak psy Pawłowa . Wykształca codzienną "niezbędną-potrzebę". A potem - a-po-tem - przychodzi jakiś Wielki-Strażnik zwany nieraz "Tomásem de Torquemada III-cm" i wszystko leci już swoim animowanem biegiem"(czyli "nie niesssależnie" - jak "w.n.pYli").
  Stary znany oklepany "kawał z brodom"dla "g"!

  Czy "kawał-brodaty" trza leczyć ???????????
  Pomysl se.
 • "oficyjerze" wyjdz se z poziomu "warzywka"
  "Cofka" tu.... znaczy, Wielka-Cofka od poziomu KONCEPTU, jakim jest i była Polakom *RZCZPOSPOLITA*
  Carcinka to wspaniała Kobieta a CIRC to, ze-swiom IQ do n-tej !, nie-dorastasz nawet do ciepła śladów, jakie pozostawia na chodniczku po Sobie.
  ______________________
  No-ale rozumie sie, że MaszMasz - zainteresowania pokarmowe "wegetariańsko-Żałosne". Natura !
  Musisz ściągnąć se, jednak "kawale-ryjm.
 • @t-rex 12:57:15
  Chyba Rycerze Yeti (co się bunkruje)
 • Wybór
  Ja, SpiritoLibero, członek Rady Blogerów i Komentatorów, oświadczam niniejszym, iż ubiegam się o stanowisko Prezydenta RzBiK.

  Kto mnie poprze to dzięki.

  Kto mnie nie chce to niech ładnie opowie dlaczego.

  Pozdrawiam serdecznie wszystkich :)
 • @t-rex 08:49:40
  Jeśli jest tak, jak powiadasz, że blogosfera nE jest ZA WAMI, to taki kandydat powinien o trzy długości wyprzedzić kandydatów zatomizowanych, a więc Carcajou i GPS.

  Tylko:
  1. Wybierzcie spośród siebie jednego kandydata (kontrkandydata do Carcajou i GPS i ew. SL)
  2. Zaapelujcie do Blogerów i Komentatorów o poparcie tego jednego kandydata.
  3. W wyborach prezydenckich i tak wygra kandydat Blogerów i Komentatorów (wola większości).

  Ciekawy jestem:
  1. czy potraficie wyłonić jednego wspólnego kandydata (Ty, Polonia, Andarian i Rebeliantka) przeciwko trzem kandydatom mniejszości Rady (SL, Carcajou, GPS)
  2. czy Wasz kandydat wygra, a tym samym czy wola większości członków Rady (jak rozumiem, Polonia jest z Wami?) będzie pokrywać się z wolą większości Blogerów i Komentatorów.

  Jeśli tego nie potraficie, to znaczy, że jesteście ciency jak Posilver.

  Bo przecież w DB nie chodzi o wolę większości organu przedstawicieskiego, ale o wolę większości ogółu, czyli BiK.

  Jeśli Wasz kandydat wygra w wyborach prezydenckich (a przecież za Wami stoi większość, jak twierdzisz), każdy inny kandydat (Carcajou, SL, GPS) się mu podporządkuje, bo to legaliści. Ja jako szeregowy bloger także, bo tylko samobójca chciałby stawać się okoniem przeciwko faktycznej i wyrażonej w wyborach woli większości.
  Nie cierpię t-reksa. To taki obrzydliwy (prehistoryczny) gad.
  Ale czasami jak puści ogień z paszczy to trza się zastanowić. Może te gady nie są takie (gupie).

  No. Szanować! I Posłuchać ( :)
 • @SpiritoLibero 20:50:34
  A powiedz mi, Spirito Libero, co ten Prezydent ma robić?

  Bo do tej pory dowiedziałam się tylko, że rządzić. I nadal nie wiem, czym, po co, kiedy, dlaczego, itp., etc.

  A ja nie mam zwyczaju kupować kota w worku. O pardon, żbika w worku. ;)
 • @SpiritoLibero 20:50:34
  > No. Szanować! I Posłuchać ( :)

  Już to gdzieś słyszałem...
  A! Już pamietam, no tak...

  You will be assimilated. Resistance is futile...

  http://bp3.blogger.com/_vU-UESSvATM/SD7TsPXXBxI/AAAAAAAAAOc/qqvRGLIzYfA/s400/Resistance+is+Futile.GIF
 • @Rebeliantka 21:29:16
  Nie bójcie się wyborów - gładkousty Andarian wam je wygra, bo mamy na NE prawdziwy Leminggród, a poza tym, kobiety zwłaszcza, lubią takich lotników. My w trójkę startujemy, a jeśli wy wystawicie jednego kandydata, to możecie wygrać już w pierwszej turze i będzie po bólu. Pierwszy napiszę gratulacje i zaoferuję pomoc PRzBiK nawet jeśli ów po uchwaleniu przez BiK nowej KRzBiK miałby być ostatnim PRzBiK.
 • @GPS.65 21:58:57
  Imo to jest bez sensu :)))
 • @GPS.65 22:01:23
  SL, zostałeś uniewagps65niony :)))
 • @carcajou 22:06:51
  Zrób to na opak, będzie wprost.
 • @GPS.65 21:58:57
  Pytam od samego poczatku
  Jakie zadanie i co marobic ten kot (zbik) .....woda w ustach

  MAM DLA WAS ROZWIAZANIE
  NIECH KAZDY Z RADY ZOSTANIE PREZYDENTEM SWOJEJ GRUPY JAKA ZDOLA PRZYCIAGNAC POD SWOJE SKRZYDKA
  PO KROTKIM CZASIE WYLOWI SIE NAJBARDZIEJ OBROTNY I ZAPOBIEGLIWY PREZYDET RESZTA SAMA PADNIE
  SELEKCJA NATURALNA

  t-rex.... kolego przestan ublizac kobietom OK.... to tylko grzeczna prosba jak nie masz argumentow do mouth shoot up
  swoim namolnym gadaniem tylko robisz carcajou niedzwiedza
  przysluge
 • @abartr 05:52:28 Nie ma ograniczeń - robi co chce
  PRzBiK robi to co przegłosują BiK i co nie kłóci się z jego sumieniem i wiedzą. Gdy konflikt ma miejsce odchodzi lub jest obalany.
 • @
  http://partenos.nowyekran.pl/post/56066,nie-ustapie#comment_411393
 • @tfur-ja 13:57:59
  Ja, SpiritoLibero, członek Rady Blogerów i Komentatorów, oświadczam niniejszym, iż ubiegam się o stanowisko Prezydenta RzBiK.
 • @GPS.65 22:01:23
  Qrcze, byłoby jednego mniej :)))))))))))))))))))))

  "Akceptowane będą tylko oświadczenia pozbawione jakichkolwiek zastrzeżeń, dodatkowych postanowień, zawierające wyłącznie frazę o powyższej treści (Ctrl C + Ctrl V + wpisanie nicka). Proste."
 • @t-rex 09:47:09 - Zapisy odstraszające
  Było minęło, tamto było by przyuczyć do dyscypliny - tu będzie już rygoryzm 100%. W końcu wybory są "nie dla idiotów", a w REALU gdy ktoś postawi nie krzyżyk lecz "kółeczko" czy inny znak głos nie jest ważny.

  Teoretycznie ważny byłby głos:

  [ Nagłówek: MÓJ GŁOS

  W komentarzu: carcajou (nick\ nazwisko kandydata)

  A tak w ogóle co jest grane i kiedy pies zje smoka? ]


  "A tak w ogóle co jest grane i kiedy pies zje smoka?"

  Można to ew, potraktować jako dopisek na karcie do głosowania i uznać głos. O co mi chodzi? By w "lokalu wyborczym" nie było pyszczenia czy stawiania mnie w sytuacji, że ktoś oddał głos, a jednocześnie np. wkleił fotkę 10 mega co rozwala ładowanie się posta. I co mam wtedy niby zrobić, hę?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY