Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 7999 komentarzy

NIE SPAĆ !!

carcajou - Blog koordynatora akcji LAS SMOLEŃSKI

WYBORY PREZYDENCKIE w RzBiK (full contact)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

GŁOSUJEMY POD NASTĘPNYM POSTEM !!!!!!!! ODDANE TU GŁOSY DO GODZ. 7.00, 18.03., SĄ WAŻNE

Tylko i wyłącznie tam głosujemy:

carcajou.nowyekran.net/post/56391,bik-i-wybieraja-bik-rzbik-a-prezydenta-rzbik


BLOGERZY I KOMENTATORZY (BiK) - RzBiK to jedyna szansa byście (-my) mieli jakąkolwiek szansę być dla NE SA partnerem, że nie wspomnę o znaczeniu w Blogosferze. Nie będziecie głosować, nie będziecie aktywni, to się nie dziwcie  niczemu i nie miejcie nigdy więcej do nikogo o nic pretensji.

"... im większa frekwencja, ilość głosów „ZA”, tym lepiej dla własnego punktu widzenia i potrzeb. Im bardziej roztropni nasi przedstawiciele: Prezydent RzBiK, członkowie Rady Blogerów i Komentatorów, tym lepszy dialog i współdziałanie z władzami NE SA oraz wszelkimi innymi podmiotami."

Z "Oświadczenia" Rady Blogerów 1/2012 z 13.02.12 r.


Głosować można, zgodnie z ich wolą, na następujących członków Rady Blogerów i Komentatorów:

 

carcajou

GPS.65

SpiritoLibero

 

Konstytucja RzBiK (KRzBiK) mówi o wyborach na Prezydenta RzBiK (PRzBiK) w Art. 4:

2. Wybory na Prezydenta RzBiK są przeprowadzane w dwóch turach, o ile w pierwszej turze żaden z członków Rady Blogerów i Komentatorów nie uzyska powyżej 50% głosów.

3. Do drugiej tury przystępują dwaj członkowie Rady, którzy uzyskali najlepszy wynik w pierwszej turze. Prezydentem RzBiK zostaje zwycięzca głosowania.

 

I. CZYNNE PRAWO WYBORCZE - kto może głosować

Do udziału w głosowaniu (czynne prawo wyborcze), tzn. do oddania głosu na kandydatów na stanowisko PRzBiK uprawnione są osoby, które miały założone konto na NE przed północą 11.03.2012 r. (czas wydania zarządzenia o wyborach prezydenckich).

Każdemu głosującemu przysługuje tylko jeden głos.

Do „wielonickowców” -  osoby posiadające dwa lub więcej kont na NE proszone są o głosowanie tylko z jednego z nich. Po przeprowadzeniu głosowania zostanie przeprowadzona weryfikacja głosów stosownie do możliwości technicznych NE. Głosy podwójne będą anulowane.

 

II. KIEDY GŁOSUJEMY - w jakim terminie należy skorzystać z prawa głosu

Głosować będzie można pod specjalnie na wybory prezydenckie przygotowana notką od 18.03.2012 r., godz. 00:00 (niedziela) do północy 25.03.2012 r. (niedziela).

Głosować można przez cały czas trwania wyborów. Raz złożony głos można kasować i w jego miejsce składać nowy głos podobnie jak to było przy wyborach do Rady Blogerów i Komentatorów. W przypadku oddania głosu na dwie lub więcej osób głos taki nie będzie ważny. To samo się tyczy oddawania wielu głosów  -  zapomniałeś skasować swój poprzedni głos więc żaden twój głos nie będzie ważny.

Nie ma ciszy wyborczej.


III. RYGORYZM WYBORCZY - jak oddać ważny głos

 

Prawidłowo oddane głosy:

lub

lub

Proszę BiK, by trzymali się tych wzorów.

 

Zapraszam wszystkich BLOGERÓW I KOMENTATORÓW uprawnionych do głosowania do wzięcia udziału w wyborach i oddania ważnego głosu na swojego kandydata.

Wierzę, że wspólnie potrafimy wybrać osobę, która najlepiej będzie reprezentowała nasze wspólne interesy - interesy RzBiK, interesy BiK.

 

Konstytucja RzBiK:

carcajou.nowyekran.net/post/52444,rzbik-rzeczypospolita-blogerow-i-komentatorow

KOMENTARZE

 • czy to żart?
  Cytat z Ciebie Carcajou, z poprzedniej notki:
  -----
  Andarian
  carcajou
  GPS.65
  Polonia
  Rebeliantka
  R.Zaleski
  SpiritoLibero

  Ponieważ do momentu zarządzenia wyborów pełnomocnik ds. wyborów (czyli ja) nie otrzymał od żadnego z wyżej wymienionych członków Rady jednoznacznego oświadczenia o rezygnacji z udzielonego mu mandatu bierne prawo wyborcze przysługuje wszystkim siedmiu ww. osobom
  ------

  Gdzie nagle zniknęło czterech członków Rady, na których mam prawo zagłosować?!
 • To nie konkurencja
  http://nikander.nowyekran.pl/post/56335,konstruktywni-wybieramy-gabinet-cieni
 • @Freedom 17:52:51
  "Do uczestnictwa w wyborach zostaną dopuszczeni tylko ci z wyżej wymienionych członków Rady, którzy pod niniejszą notką w niżej wskazanym terminie złożą oświadczenie o następującej treści:

  Ja, (tu wpisujemy swój nick), członek Rady Blogerów i Komentatorów, oświadczam niniejszym, iż ubiegam się o stanowisko Prezydenta RzBiK."

  http://carcajou.nowyekran.pl/post/55750,rzbik-czas-na-wybor-prezydenta
 • @carcajou 17:59:46
  ...a myślałem, że trzymasz się własnej konstytucji.
  Ale widzę, że ona była dobra żeby powołać pełnomocnika - a teraz pełnomocnik może robić co chce i już konstytucję można schować do szuflady ;)
 • @Freedom 18:07:43
  To był cytat z Zarządzenia pełnomocnika ds. Wyborów prezydenckich. Pełnomocnika wyznaczyła "Najpopularniejsza" (Polonia)

  Art. 4, pkt 4 Konstytucji RzBiK (KRzBiK):

  4. W przypadku rezygnacji lub odwołania ze stanowiska Prezydent RzBiK przeprowadzane są bez zbędnej zwłoki wybory prezydenckie (w przypadku równoczesnej rezygnacji z mandatu w Radzie - poprzedzone wyborami do Rady). Gdy stanowisko Prezydenta RzBiK nie jest obsadzone, władzę sprawuje najbardziej popularny w statystykach NE członek Rady Blogerów i Komentatorów, jednak wyłącznie w zakresie niezbędnych czynności.
 • @carcajou 18:12:45
  Carcajou,
  ja wiem z czego to był cytat.
  I twierdzę, że łamiesz swoją własną konstytucję - bo wg niej prezydent wybierany jest spośród 7 członków rady - i nie masz prawa tego zmienić żadnym swoim rozporządzeniem ani w żaden inny sposób.

  Ciekaw jestem co na to T-rex - bo do dzisiaj był się gotów dać pokroić za to, żeby konstytucja była przestrzegana...
 • @Freedom 18:07:43
  "a myślałem, że trzymasz się własnej konstytucji."

  Nie ma "mojej Konstytucji" - jest jedna jedyna Konstytucja RzBiK ustanowiona jak napisano:

  carcajou.nowyekran.pl/post/52444,rzbik-rzeczypospolita-blogerow-i-komentatorow
 • @Freedom 18:18:04
  Zarządzenia są ważne - podobnie jak akty woli członków Rady. Nikt nikogo nie zmusza do kandydowania. Gdyby były nieważne to po co cokolwiek zarządzać? Interpretacji Konstytucji dokona, jeśli będą protesty wyborcze, PRzBiK, Art. 10
 • @Freedom 18:18:04
  Po wyborach Rada może odnieść się do tego jak zinterpretował PRzBiK w formie Stanowiska i ew. złożyć wniosek przeciw PRzBiK, ale wybory będą ważne interpretacją PRzBiK, za którą może ów stracić stanowisko. Ale o tym zadecydują już BiK.
 • All
  Przypomnam:

  Apel radnych do Carcajou, czyli nic o nas, bez nas

  Większość członków Rady Blogerów i Komentatorów nowej kadencji, nie zgadza się z zapisami „konstytucji” pozostawionej nam przez 3 członków poprzedniej Rady Programowej Nowego Ekranu. Powzięliśmy aktywne działania, by ją udoskonalić i zmienić.


  W związku z tym, proponujemy przeprowadzenie wyborów prezydenckich za 3 miesiące, o ile będzie je przewidywać konstytucja, utworzona przez wszystkich RzBiKowców. Prace nad nią będzie koordynowała Rada, przy współudziale ekspertów, blogerów i komentatorów. Będziemy się starali dojść do konsensusu, dotyczącego wszelkich paragrafów konstytucji. Punktami wyjścia będą konstytucje członków starej Rady i GPS 95, ewentualnie inne. Prace zakończą się, gdy przynajmniej 5 członków obecnej Rady, większość konstytucyjna, złoży podpisy pod konstytucją.


  Jednocześnie Rada będzie normalnie funkcjonowała na podstawie regulaminu obrad przez nią opracowanego.
  Trzymiesięczny okres pracy Rady określi w praktyce, czy funkcja prezydenta jest potrzebna i kto jest najbardziej odpowiednią osobą do pełnienia tej funkcji.


  Apelujemy do Carcaju by uszanował poglądy większości demokratycznie wybranych radnych i uznał je za obowiązujące, włączył się do prac nad nową konstytucją, na partnerskich zasadach.
  Rebeliantka

  Polonia

  Andarian

  R.Zaleski

  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/55876,apel-radnych-do-carcajou-czyli-nic-o-nas-bez-nas


  Z komentarza Spirito Libero pod notką wynika, że popiera apel.
 • @R.Zaleski 18:56:44
  Spiryt nie popiera tego Apelu, możesz go spytać, powie ci że źle go zrozumiałeś. Wczoraj z nim rozmawiałem, GPS65 także. Co do Apelu radnych się już wypowiadałem - nie ma żadnych "radnych" są członkowie Rady i żadne Apele nie wstrzymują wyboru PRzBiK. Trzymamy się Konstytucji, a zwłaszcza jej ducha, a ten domaga się wyboru PRzBiK bez zbędej zwłoki. Bez PRzBiK cała RzBiK jest bardzo głęboko upośledzona i niezdolna do działania, a nawet istnienia.
 • Tu jest Polska
  więc już jakieś niedomówienia, apele, niejasności. Czy to problem wybrać na te 3 miesiące prezydenta, a potem przeprowadzić przyspieszone wybory?

  Nie ma co sabotować RzBiKa na samym początku! Trochę dobrej woli.

  ps: mógłby ktoś kto ma czas, wiedzę i ochotę, zająć się RzBiKiem na Wiki, to dziś podstawowe źródło informacji młodych ludzi.
 • @Kapelusz 19:11:02
  I tak chyba zrobimy. Co do Wiki, to chyba nawet NE miał problemy.
 • CCjou
  A zadlaczemu tylko trzech kandydatów? Gdzie reszta? Pzdr
 • @R.Zaleski 18:56:44
  "czy funkcja prezydenta jest potrzebna i kto jest najbardziej odpowiednią osobą do pełnienia tej funkcji"
  Ups..

  To się raczej rzecznik nazywa, a nie prezydent..
 • Carcajou,teraz to dales po zaworach :)))
  Masz wygrana na bank :) choc moze niepotrzebnie zostawiles tego GPS.65 i

  SpiritoLibero
  Z drugiej strony rozumie demokracja tego wymaga :))))
  Podoba mi sie Twoja sila przebicia :)) zaskoczyles wszystkich ,niektorym mowe odebralo :)

  Co zrobiles z L/L cicir i pozostalymi ?
 • @Lancelot 19:22:04
  Kolego bez zbednych pytan ...nie czytales

  "Ten post to lokal wyborczy - awanturnicy będą wypraszani." :)))

  Wichrzycielom i awanturnikom mowimy dosyc .
 • @Lancelot 19:22:04
  Nie złożyli oświadczenia o chęci ubiegania się o stanowisko.
 • @abartr 19:30:03
  Nic im nie zrobiłem - nie mogę na blogu nikogo banować póki nie robi awantury :))
 • @carcajou 19:42:11
  Ale Cie urzadzili :))
  DelfInn juz Cie lubie :)))
  Ja bym wycofal kandydature na twoim miejscu :)) @carcajou
 • abartr
  LUDZIE! PODOBNIE JAK W WYPADKU KANDYDOWANIA DO RADY WYMAGANE JEST POTWIERDZENIE CHĘCI STARTU PRZEZ ZAINTERESOWANEGO STOSOWNĄ DEKLARACJĄ.
  Carcaj nie może wpisać na listę kogoś kto się nie zadeklarował, że CHCE kandydować.

  P.S
  Inną sprawą jest ile miesięcy temu to wykombinował;p
  Chińska pułapka na palec. Wiedział, że po wyborze do rady, znajdą się natychmiast ultrareformatorzy, którzy zabiorą się za reformy przez oflagowanie.
  Teraz może być głupio startować na coś przeciwko istnieniu czego się protestuje;p
  Carcaj jesteś bezwzględny! Naczytałeś się chińczyka i mamy efekty.:p
  To jest offside?
 • @Freedom 17:53:14
  jeszcze nie ma głosowania, dopiero do północy,

  aczkolwiek, zróbmy inaczej niż w normalnych wyborach,


  jeden koment głos,
  drugi uzasadnienie,
  nie ma ciczy wyborczej.
 • @Torin 19:48:10
  po polsku proszę
 • @Torin 19:48:10
  > LUDZIE! PODOBNIE JAK W WYPADKU KANDYDOWANIA DO RADY
  > WYMAGANE JEST POTWIERDZENIE CHĘCI STARTU

  Nie prawda - i wrzaski tu nie pomogą.

  Zgodnie z konstytucją - na której świętość klną się tu Carcajou i T-rex - prezydentem ma być wybrany jeden SPOŚRÓD siedmiu członków Rady.

  Każdy kto został wybrany i przyjął mandat członka Rady (i nie zrezygnował z niego, bo taki zapis jest w konstytucji) - automatycznie stał się kandydatem na prezydenta wg konstytucji RzBiK.

  Carcajou łamie konstytucję, którą sam napisał i na którą do tej pory się powoływał - dopóki było mu to na rękę.

  Teraz jest mu na rękę olać konstytucję - więc to zrobił, wymyślając sobie jakieś oświadczenia de facto odbierające bierne prawo wyborcze ukonstytuowanym kandydatom na prezydenta RzBiK.

  (a co w sytuacji kiedy któryś z członków Rady by nie przeczytał notki poprzedzającej w której Carcajou WYMYŚLIŁ sobie, że bez oświadczenia nie będzie się kandydować?)

  Andarian napisał nawet pojekt konstytucji - a teraz nie można na niego głosować? To są jaja jakieś

  W takiej sytuacji mój głos ma Andarian - jest członkiem rady a tym samym ma pełne prawo być wybranym na prezydenta.

  Pełnomocnik ma tylko te wybory zorganizować i przeprowadzić - a nie nimi manipulować!!!
  I jeszcze będzie się za chwilę powoływał na demokrację bezpośrednią - zaiste tak działa jak PKW w październiku "na tych Wam wolno będzie głosować - a na tych nie"
 • @Torin 19:48:10
  To nie jest i nie był żaden wpust - to próba zerwania z logiką niemożności i paraliżu. To próba wzbudzenia woli walki. I tak, np. na blogu u Romka można się dowiedzieć o tym co jest "naszą tradycją"

  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/55876,apel-radnych-do-carcajou-czyli-nic-o-nas-bez-nas#comment_413945

  Ja mówię temu NIE

  Są też tam inne "perełki":
  "Że ważniejsza jest ta współpraca, wypracowanie jej metod, niż ostateczny efekt."

  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/55876,apel-radnych-do-carcajou-czyli-nic-o-nas-bez-nas#comment_411381

  Mój stosunek też jest tu jednoznaczny.
 • @Wiktor Smol 20:12:08
  Awanturników wypraszamy.
 • @carcajou 20:16:33
  Czyli co Carcajou? Będzie z Ciebie dobry dyktator czy nie? Bo jak nie to nie głosuję!
 • @carcajou 20:19:55
  I tak trzymac slusznie czynisz carcajou :))))
  Powiem wiecej kto chce glosowac na innych aniezeli na carcajou rowniez wypraszamy :))) a co
 • @Freedom 20:11:27
  Napisałem ci wyżej co o tym sądzę - rozsądzi tę sprawę PRzBiK. Anadrian może sobie wymyślić maszynę Trula i nie ma to nic wspólnego z wyborami. Ależ ja je organizuję ! Oczywiście że będę się powoływać na DB - dla mnie to punkt dojścia.

  KRzBiK to Konstytucja wolnościowa - choćby nawet dlatego, że żaden bałwan nie będzie PRzBiK dłużej niż BiK mogą go ścierpieć - brak kadencyjności. Takich "smaczków" jest wiele, trzeba tylko ruszyć głową lub poczytać komentarze moje z tygodnia.
 • @Anderson 20:20:00
  Czemu ja? Czemu dyktator? Jeśli będę BiK RzBikiem, to będę moją funkcję, co do istoty zobowiązań, traktował śmiertelnie poważnie.
 • @carcajou 20:31:05
  Bo ja bym chętnie zagłosował na jakiegoś dyktatora, takiego z jajami, a tu jak na lekarstwo, dyktatorów brak!/nie rozumiem tego/ Nie chcesz być dyktatorem? Szkoda :/
  A może GPS albo SpiritoLibero?
 • @Freedom 20:11:27
  Wiedziałem! :)))
  Jest słuszne darcie ryja i niesłuszne. Kolegów postrofuj:p
  Dla zabawy napisałem dużymi, nie pamiętam kiedy ostatnio to zrobiłem.. może nigdy?:))

  Mniejsza..:)

  Popełniłem trud zajrzenia w te kwity i istotnie nie ma odniesień do ordynacji. Jest ordynacja? Bo w tej kwestii nie uregulowanej konstytucja odsyła do tegoż paragrafu z kwestią nieuregulowaną:)

  Freedom, PKWw październiku nie zgodziła się na głosowanie tych którzy sie nie zgłosili, ze chcą kandydować?
  A TO ŚWINIA!!
  :))

  P.S
  Znowu młócka. Weź napisz priva do Andarianina, zeby sie nie wygłupiał i kandydował i po kłopocie tyranii, nie?
 • @Anderson 20:36:06
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/12342-oswiadczenie-jaroslawa-marka-rymkiewicza-pamietajcie-ze-jestescie-wolnymi-polakami-gazeta-wyborcza-nie-bedzie-nami-rzadzic
 • @DelfInn 20:44:12
  No ale, że co?
  /tylko mi nie linkuj Pana Kleksa :), może innym razem, dobrze?/
 • Uprzejmnie prosze
  osoby trzecie by nie szantazowaly mnie na priva celem glosowania na osoby inne aniezeli carcajou .
 • @carcajou 20:31:05
  nie jestem cyborgiem, abym mógł czytać PRzBiK zamiast prezydent żbik,

  jak nie przestaniesz, to przyjadę do wawy i Ci wytatułuję na.......
 • @Anderson 20:36:06
  A może mały Triumwirat :)))
 • @carcajou 20:19:55
  aaa, to nie te wybory.
  A w tych o co idzie panie prezydencie?

  Jaja malowane na Wielkanoc - dobre sobie :))
 • @DelfInn 21:03:25
  Fajne! Lubię Pietrzaka! :)
 • Autor
  Trupem zalatuje.

  "BiK-i wybierają BiK RzBiK-a: Prezydenata RzBiK"


  Nie wiem co to 'prezy' wiem kto to denat'a
 • @carcajou 21:07:20
  Nie wiem czy to jest konieczne :)
 • @GPS.65 21:23:11 - Na razie nie ma takiej potrzeby przez jakieś 3 miesiące minimum
  Funkcja premiera (ze względu na jej wagę) powinna się (jeśli już czego nie widzę póki co) znaleźć w KRzBiK - tym samym o niej (nie o obsadzie) powinni zadecydować BiK.
 • @carcajou 21:31:07
  jakiej potrzeby nie ma ?
 • @DelfInn 21:37:33
  Od dawna mowie ze cosmita :))
 • @DelfInn 19:34:37
  Delfinnie, gratulacje! Ty też jesteś mistrzem riposty:)))
  Czyżbyś miał wspólnych przodków z atamanem Sirko?
 • @Polonia 21:41:01
  Nie, ale przyznam, że mnie cały ten proces już nieco wyczerpał. Może sobie wykrakałem :))
 • @interesariusz 21:42:17
  Urzędu Premiera - to zdecydowanie wyższy poziom samoorganizacji.
 • @R.Zaleski 18:56:44
  apel, apelem, ale życie gna
 • @carcajou 19:09:34
  carcajou, karaczuciu, i ble ble

  "nie ma żadnych "radnych" są członkowie Rady "

  uważaj, co wypisujesz, papier ścierpi, klawiatura też, ale oczy nie !!!!
 • @Kapelusz 19:11:02 "Wiki, to dziś podstawowe źródło informacji młodych ludzi."
  a ja myślałem, że tylko prezydenta
 • @carcajou 19:09:34
  Są wątpliwości, więc zapewne sam osobiście napisze i je rozwieje.

  Ja mówię o tym, co mam na piśmie w notce i co dostałem w poczcie, a nie słyszałem przez telefon.
 • @Torin 19:22:49
  "Trzymiesięczny okres pracy Rady określi w praktyce, czy funkcja prezydenta jest potrzebna i kto jest najbardziej odpowiednią osobą do pełnienia tej funkcji."

  Jak cytować, to w całości.

  To się nazywa praktyka.
 • @R.Zaleski 21:54:57
  Romku, kto zadecyduje twoim zdaniem o tym?
 • @carcajou 20:16:33
  Prosiłem kilkakrotnie o odpowiedź w formie notki na twoim blogu. Nie doczekałem się jej.
 • @carcajou 21:46:38
  rezygnujesz ?
 • @R.Zaleski 22:01:27
  To była odpowiedź. Inne twoje komentarze skomentowałem.
 • @abartr 22:11:44
  No co ty !
 • @interesariusz 21:48:34
  Życie sobie biegnie swoim torem, ale ktoś gna na oślep, to fakt.
 • @carcajou 22:17:13
  Kiedy mozna glosowac ?
  Ja z innej strefy czasowej i nie chce zostac z palcem w nocniku :))
 • @carcajou 22:17:13
  Nie martw sie jak wygra kto inny to mu zrobimy NOCNA ZMIANE :))))
 • @abartr 22:28:24
  Ale czy Admirał po naszej czy nie po naszej stronie? :)
 • @abartr 22:25:23
  Masz cały tydzień na podjęcie decyzji - zdążysz dwa razy pójść do Kościoła na mszę, by cię olśniło co do kandydata.
 • Wybory są przedwczesne
  Od tygodnia podnoszę, że tzw. Konstytucja RzBiK to dokument kuriozalny, sprzeczny z wartościami obowiązującymi w blogosferze (wolność, niezależność), zasadami zarządzania i zasadami logiki. Nadto uzurpatorski.

  Andarian w notkach na swoim blogu pięknie wywiódł, że "Konstytucja" jest też sprzeczna z ideą Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów. Nie można Rzeczpospolitej urządzać (wyposażać w przepisy) wbrew jej istocie. To nadużycie semantyczne i uzurpatorstwo.

  R.Zaleski na swoim blogu wszechstronnie unaocznił, jak antymokratyczna i niebezpieczna politycznie jest "Konstytucja".

  Czworo członków Rady (Andarian, Polonia, R.Zaleski, Rebeliantka) zaapelowało do Carcajou o wstrzymanie wyborów do czasu opracowania nowej Konstytucji w uzgodnieniu z blogosferą.

  Carcajou, ustalony wcześniej pełnomocnikiem ds wyborów przez Polonię (blogerkę-członkinię Rady najbardziej popularną w statystykach NE), odmówił.

  Polonia do tej pory nie zdecydowała się odebrać mu pełnomocnictwa.

  Powstało status guo wysoce niezadawalające.

  Podtrzymuję stanowisko, że wybory są przedwczesne.
 • @Rebeliantka 22:39:04
  Wybory są spóźnione ... i to o rok. A poza tym całkowicie się nie zgadzam z oceną KRzBiK, poglądem na "wartości obowiązujące", "zasady zarządzania i zasady logiki" oraz tzw. "uzurpatorskość". Andarian niczego nie "wywiódł", a Romek niczego nie "unaocznił".

  Carcajou postępował zgodnie z duchem KRzBiK, a nie zgodnie ze swoimi sympatiami do osób, które zna i szanuje (poza Andarianem, który jest nowy). Czy wy wszyscy staracie się zrozumieć co Carcajou chce wam przekazać? Status - nie status - liczy się duch i litera KRzBiK, to respektowanie KRzBiK stanowi o powadze RzBiK.
 • @carcajou 23:10:08
  "Carcajou postępował zgodnie z duchem KRzBiK, a nie zgodnie ze swoimi sympatiami do osób, które zna i szanuje (poza Andarianem, który jest nowy). Czy wy wszyscy staracie się zrozumieć co Carcajou chce wam przekazać?"
  Ty kogoś cytujesz, czy zacząłeś mówić o sobie w trzeciej osobie?
 • @carcajou 23:10:08
  Ten RzBiK, tak jak go zaprojektowałeś razem z t-rexem, liczy się na pewno dla Ciebie.

  To Wasz projekt, dla realizacji Waszych wizji, które nie są znane reszcie blogerów, a zamierzacie je urzeczywistniać w sposób autokratyczny.

  Chcecie wykorzystaś do tego Rzeczpospolitą Blogerów i Komentatorów, która istnieje niezależnie od Was, mocą swoich własnych "zasług", siłą swojej pracy i kreatywności. Chcecie to zrobić bez uzgodnienia z nią, co jest oczywistym uzurpatorstwem.

  Tak się nie postępuje! Nie uszczęśliwiaj innych na siłę. Może znajdziesz chętnych, którym to się spodoba (interesariiusz, etc.), może zmanipulujesz innych, ale nie mieszaj do tego tych, którzy chcą innej Rzeczpospolitej.
 • hahaha
  Jak to w Polsce, rozpadnie się zanim na dobre powstała.

  Powtarzam, trochę dobrej woli, zaufania i zrozumienia! RzBiK jest szansą, niezależnie od konstytucji, czy od osoby prezydenta. Co by się nie działo, RzBiK tworzymy MY, blogerzy i komentatorzy, i to od nas zależy jak będzie wyglądać! Nie ma się co obrażać, wystarczy trochę dobrej woli z OBU stron i wszystko będzie git.
 • @carcajou
  W tej sytuacji apeluję do wszystkich o opcję zerową, o reset. Wygaszamy mandat rady (ale nie upieram się przy tym NA RAZIE na tym etapie, rada może sobie być, była demokratycznie wybrana, zapewne w kolejnych wyborach znowu wybraliśmy głównie właśnie tych ludzi o ile by kandydowali, bo rośnie zniechęcenie zwłaszcza wśród kobiet), wygaszamy BZDURĘ zwaną "konstytucją" i anulujemy CYRK zwany "wyborami prezydenckimi".

  Zaczynamy od nowa aż do skutku, bo tego trendu zaakceptować nie można. To coś w rodzaju "zamachu majowego" i "konstytucji kwietniowej", którą zresztą sanacja miała w dupie, obóz prezydencki wcale nie był aż taki mocny w praktyce, bo było to szyte dla Piłsudskiego, a ten zrobił dywersje - zmarł.

  O co właściwie chodzi? Ano właśnie, o co carcajou i Szanowni Wszyscy?

  Jeżeli o ciało przedstawicielskie na NE, o zorganizowanie się społeczności, to rada jest w sam raz. Ustalmy jak ma działać, kompetencje, nowy regulamin, Suweren zaklepie gotowy projekt poprzez referendum. Jeżeli o większy projekt sięgający daleko poza sprawy NE, to trzeba i dłuższej dyskusji żeby się dogadać. Poza tym to już będzie KOLEJNY projekt RÓWNOLEGŁY do "małej rady".

  Po tym cyrku jaki urządziliście nie uznam już tej "konstytucji", ani błazna który zostanie prezyd... coś tam. Dziwię się pozostałym kandydatom, widać kwestie Honoru nie bardzo... Radę uznaję póki co, zbierajcie się, działajcie, ale w porozumieniu ze społecznością-Suwerenem. Nie spiskujcie na boku w tajemnicy, bo żywot rady będzie krótki jak poprzedniej.

  Moje pomysły? Np parlament społeczności NE. Zatem rada "szersza o 453 osoby :):):) plus SENAT (z osób które wyłonimy INACZEJ niż typowymi wyborami) plus (z tych samych osób z parlamentu) sejmiki wojewódzkie skąd pochodzimy, czy z którymi się identyfikujemy. Rada będzie wtedy prezydium parlamentu itp Może nawet zostaniesz marszałkiem naszego sejmu, bo masz do tego "parcie", a to może nie jest zaleta, ale jest niezbędne. Zapomnij jednak o prezydenturze. Pasuje?

  I nie gadajmy o całej sieci, blogosferze, Polsce, bo na razie to projekty WEWNĘTRZNE na NE. Trzeba tu mieć konto, aktywność, to dla społeczności.

  I cóż jeszcze. Eskaluj dalej ten konflikt-cyrk, a się doigrasz-doigracie i nie będzie tego łatwo odkręcić wtedy. Ludzie się wkurzą, obrażą, zniechęcą w ogóle do NE. Reakcje będą różne, może trwałe konsekwencje. Widzę po sobie jak reaguję, cholernie mnie wkurzasz ostatnio ze swoimi zwolennikami :)
 • @Kapelusz 23:38:28
  Mylisz się. RzBiK jest tworzony prawie wyłącznie przez Prezydenta. Tak został zaprojektowany. Reszta nie ma w nim prawie nic do gadania. Nazwa Rzeczpospolita Blogerów I Komentatorów wprowadziła wielu głosujących w błąd.
 • @Ghost Dog 23:26:11
  Zgadnij.
 • @Rebeliantka 22:39:04
  "Polonia do tej pory nie zdecydowała się odebrać mu pełnomocnictwa."

  Bo Jej do tego zbyt usilnie jeszcze nie namawialiśmy sami się zastanawiając nad sytuacją. Może pora zakończyć ten cyrk właśnie w ten sposób i przerwać "wybory" na czas nieokreślony? Oczywiście byłaby to Jej suwerenna decyzja, ale naturalne jest szukanie oparcia, nie działa w próżni, reprezentuje choćby swoich wyborców, sojuszników. W pierwszej chwili też nie wiedziałem co robić, co radzić, co o tym myśleć.

  Najpierw powstaje NE i powstaje NIE TAK jak powinien taki projekt, ale powstaje, cóż, nic mi do tego, nie moja kasa itd. Ano nie biznesowo to się miało narodzić, ale zebraniem oddolnym kilkuset patriotów i finansowaniem własnym ze ściepy. Zatem stowarzyszenie, klub, czy nawet formalna spółdzielnia, raczej nie spółka. Słowem jeszcze przed nami taki w pełni już obywatelski projekt blogosfery-portalu-społeczności zorganizowanej mającej określone cele nawet i polityczne jeżeli tak zechce. Może właśnie projekt KATOLICKI, bo na taki jest jeszcze nisza, potrzeba.

  Teraz zaś organizuje się ciało przedstawicielskie blogerów w zaiste haniebny sposób. Nie zaakceptuję tego NIGDY.

  Polonio... cóż zamierzasz...
 • @Rebeliantka 23:30:08
  Jeszcze raz - nie ma żadnej Rzeczypospolitej Blogerów i Komentatorów poza tą, która rządzi się KRzBiK. T-rex dostał KRzBiK do zaopiniowania tak jak ty i parę osób - tylko on do tego podszedł poważnie. Jego udział przy tworzeniu jej oceniam na 5% (zapisy dotyczące stanów przejściowych, ja tego nie uznawałem za konieczne).

  Reszta to nieuprawnione supozycje, przekonanie o złej woli lub pomówienie (o manipulację). Chcesz innej RzBiK to ją zmieniaj.
 • @Kapelusz 23:38:28
  Dokładnie. Czy ja naprawdę mówię po chińsku?
 • @Marek Kajdas 23:39:25
  Co chcecie Kajdas wygasić? Czyimi rękoma? Właśnie te "Pasuje?" najbardziej mi nie pasuje, bo gdyby miało pasować to już wcześniej bym "się dogadał", nie?

  A może właśnie o to chodzi, by cię wkurzyć - wszak śp. Tygodnik NE miał być dla .... zirytowanych :))
 • @ Autor
  W twoim tekście jest napisane:

  "Z "Oświadczenia" Rady Blogerów 1/2012 z 13.02.12 r."

  Nie było czegoś takiego jak "Rada Blogerów" była "Rada Programowa Nowego Ekranu"

  Która miała następujące uprawnienia:
  4. RP NE ma funkcje doradcze, komunikacyjne i rozjemcze.

  5. RP NE reprezentuje stanowisko (interesy) społeczności blogerów/komentatorów z prawem do zadawania pytań Redakcji i wypracowywania modeli współpracy pomiędzy Redakcją a Blogerami/Komentatorami.

  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/8288,wybory-do-rady-programowej-blogerow
 • @carcajou 23:52:03
  Supozycje pojawiają się kiedy nie ma informacji.

  Z jakich powodów nie zaopiniowałam Twojego projektu, już wyjaśniałam. Było zbyt mało czasu. To Ty decydowałeś o czasie, a nie ja.

  Nie możesz nazywać Rzeczpospolitą projektu, który nic wspólnego z funkcjonowaniem wg zasad Rzeczpospolitej nie ma. Jest jej zaprzeczeniem. To jest zmienianie znaczenia słów, propagandowe kłamstwo.

  Zmiany RzBik są w tej chwili utrudniane, czy prawie wręcz uniemożliwiane przez Ciebie.
 • JUŻ MOŻNA ODDAWAĆ GŁOSY - ZAPRASZAM
  Naprzód BiK !!
 • @Rebeliantka 00:02:25 - Drogą do zmiany RzBiK jest KRzBiK i wola BiK
  Jak się wkurzycie, to zmienicie - co to jest dla was 100 BiK. Decydowali Ojcowie Założyciele. Zaprzeczenie to się zdaje tobie, to samo tyczy rzekomego kłamstwa.
 • @carcajou 23:10:08
  > liczy się duch i litera KRzBiK, to respektowanie KRzBiK stanowi
  > o powadze RzBiK.

  Carcajou, pogrążasz się tylko i tracisz w oczach:

  > Art. 4.
  > 1. Władzę w RzBiK sprawuje bezpośrednio Prezydent RzBiK, wybierany
  > przez BLOGERÓW I KOMENTATORÓW spośród uprzednio wybranych
  > siedmiu członków Rady Blogerów i Komentatorów

  Ciągle mówisz o konstytucji - TO JĄ RESPEKTUJ.

  Napisze Ci to wielkimi literami:
  Prezydent WzBiK, wybierany PRZEZ BLOGERÓW i komentatorów spośród uprzednio wybranych SIEDMIU CZŁONKÓW Rady Blogerów i Komentatorów.

  Wg konstytucji, którą sam napisałeś NIE MASZ PRAWA decydować o tym kto startuje a kto nie w wyborach - to Blogerzy i Komentatorzy WYBIERAJĄ Prezydenta spośród SIEDMIU członków Rady.

  Sorry Stary - ale nie masz NIC do gadania w tej sprawie. Konstytucja mówi wszystko :)
 • MÓJ GŁOS
  GPS.65
 • @Rebeliantka 23:30:08
  nikt nikogo nie uszczęśliwia,
  chcemy mieć większą siłę głosu,
  to musimy się skrzyknąć,

  w ogóle mi się to nie podoba,
  moim zdaniem 1 rada była nie mniej uzurpatorska
  konstytucja jest do kitu, ale dyskusja nad nią jeszcze bardziej,

  uczestniczę w tym, bo na bezrybiu....
 • @R.Zaleski 00:01:41
  "Rada Programowa Nowego Ekranu" to to samo co "Rada Blogerów". Ten drugi termin był stosowny zamiennie i się przyjął jako główny.
 • @Marek Kajdas 23:39:25
  chyba masz jakieś kompleksy
 • @Freedom 00:09:13
  Jest wybierany spośród, ale wytłumaczyłem ci sposób mojego myślenia - nic wbrew woli i zgodnie z zarządzeniem, które wisiało tydzień. Trzeba chcieć, by móc - czy to jasne? Nikt nikomu niczego nie zabierał - 4 członków Rady zwyczajnie nie chciało kandydować i tyle. 7 członków Rady oznacza, że tylu jest uprawnionych, a nie ilu skorzysta z uprawnienia, które nie jest wieczne, a jego terminowość wyznacza zdrowy rozsądek.
 • MÓJ GŁOS
  GPS.65
 • @carcajou 00:17:35 - Paranoja jest goła
  Albo zarządzenia są ważne albo nie - jeśli nie są ważne, to i wybór do Rady był nieważny.
 • @interesariusz 00:10:10
  głosowałem na GPSa, mimo, że nie głosowałem na niego jako na radnego,

  facet różni się ode mnie w poglądach na wszystko,
  na wszystko !!!!
  nawet nie jeździ na deskach, tylko na jakiejś trojce, żeby chociaż na drzwiach !

  ale w dyskusji okazał się rzetelnym człowiekiem, reagującym z rozsądkiem i na okoliczności, i na argumenty

  pierwszy podchwycił mój pomysł, aby zażegnać pucz poprzez indywidualne opracowanie konstytucji przez każdego radnego, i co więcej, w tym swoim projekcie uwzględnił wnioski płynące z dyskusji.


  Na początku myślałem o carcajou jako o prezydencie, ale stracił moje poparcie ujawniając obstrukcję wobec propozycji drobnego usprawnienia nE jeszcze w czasie wyborów do rady (głosowałem na niego w wyborach do rady). Dla mnie jednym z zadań żbika jest doprowadzenia do tego, aby powstała jakaś technicznie sprawna witryna do wymiany poglądów, a nie do propagandy, taka jak nE obecnie, a więc ta obstrukcja miała dość istotne znaczenia, dość się naplułem kiedyś na salonie, a potem na nE w jego początkach. Jeśli miałoby być tak dalej, to dzięki, odpadam.


  Moją kandydatką pozostała więc Polonia (też głosowałem na nią w wyborach do rady), ale swoją popierającą pucz konstytucyjną notką, w której przytoczyła konstytucję współautorstwa carcajou i Andariana, z pominięciem konstytucji GPSa, skompromitowała się. W dalszym ciągu ją szanuję, ale prezydentem nie może być ktoś, kto tak jak ona ulega manipulacji.
 • @Rebeliantka 23:44:34
  Na razie to RzBiK jest tworzony przez mało kogo - jest za to "kontestowany" ... przez członków Rady (sic!), którzy zostali "zwiedzeni" niczym jaka pensjonarka. Śmiech na sali.
 • @carcajou 00:53:11
  „Z czego się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie!” /Mikołaja Gogol „Rewizor” /

  Członkowie Rady nie zostali zwiedzeni. Zorientowali się w błędach "Konstytucji" i wyrazili stanowisko.
 • @Rebeliantka 01:02:56
  Jak to się mówi? Rychło w czas??
 • @carcajou 00:22:58
  ....TO JAK NIE WYBIERAMY ? sam juz nie wiem

  To co panie Janku grac???
 • @DelfInn 00:54:10
  :))))
 • @carcajou
  http://partenos.nowyekran.pl/post/56273,czy-uwazasz-ze-konstytucja-rzbik-powinna-zostac-zmieniona

  Wy swoje towarzyszu, a my swoje :) Jaki mandat będzie miał "denat" wybrany w takich okolicznościach? Do kabaretu zmierzacie towarzysze i towarzysze zamordyści-liberałowie. Tygodnik ma być dla zirytowanych, a bolek prezydęnd tu wymyślony dla kogo? Skąd źródło tego pomysłu? Z Kremla? :)

  Jaką przewidujecie frekwencję wśród blogerów z czołówki? Z dziesięciu zagłosuje chociaż łącznie z kandydatami? Kończ waść i wstydu... oszczędź. Bijesz nas tym pomysłem jak cepem. Nie kupujemy tego, zatem tym gorzej dla demokracji i siłą? Ociec prać? Nie uznajesz kompromisu, a przecież chcemy się dogadać, Ty nie chcesz. Inni nie są aż tak radykalni w tej materii jak ja.

  Pomysł parlamentu blogerów jest świetny, zrealizujmy to, sejmokrację blogerską zamiast dyktatury systemu prezydenckiego. Nie chcesz być marszałkiem, to nie, skończysz jako woźny z miotłą ;)
 • @Asadow 01:55:59
  And online, flyboys.
 • MÓJ GŁOS
  GPS.65
 • @carcajou
  Cholera tego sie nie spodziewalem z prezydenta poleciales na ciecia ? w tak krotkim czasie ?
  Zniszczyli Cie w przedbiegach :))
  Moj glos na Ciebie bedzie glosem straconym w takim razie a tak liczylem na sukces
  Teraz widzisz kto towarzysz a kto wrog :)
 • @DelfInn 02:15:05
  excellent job :)))
 • @Marek Kajdas 01:46:13
  Nie z Tel Avivu, dziwne że tak bystry obserwator się nie zorientował jeszcze. Kajdas, czy wy macie zwielokrotnioną osobowość, że mówicie MY, bo przecież na monarchę nie wyglądacie (by was nie urazić).

  Wolę być woźnym w swoim klubie niż marszałkiem z takiego handlu.
 • @abartr 03:34:41
  Klasyka westernu - choć na razie to tylko przedbiegi. Może powinienem opróżnić lokal, bo to wygląda jak jeden wielki demotywator?
 • @Marek Kajdas 01:46:13
  Zwycięzca tych wyborów będzie miał taki mandat, na jaki jest teraz stać środowisko autorów nE.

  Jeśli zagosują tylko te 3 osoby, które zagłosowały do tej pory, to znaczy, że wśród autorów na chwilę obecną nie ma więcej takich, którzy chcieliby dać komuś upoważnienie do organizowania ich środowiska. Reszta na razie tylko swoje rzepki skrobie, rozbujały indywidualizm nie pozwala im się zrzeszać.

  Należy mieć nadzieję, że z czasem zachęceni naszymi pozytywnymi działaniami, będą wstępować do żbika, a z czasem i głosować.

  Bo, Panie Marku, Pan jest w żbiku, skoro wyraził Pan cień zainteresowania żbikiem, tyle, że jako indywidualista odmawia Pan głosowania, być może na siebie by Pan głosował. Może tu jest sedno obstrukcji.
 • autor
  Mam wrażenie ,że Rzbik straciła tzw. "mandat społeczny."
  Zaczęło się od kontestowania wyników wyborów do rady. Jak inaczej nazwać tworzenie w tym czasie dwóch odrębnych rad ( "katolików" i "konstruktywistów") Komus nie pasował skład rady...

  no i kłótnie w.s konstytucji. osobiście uważam ,że konstytucja autorstwa Andariana jest lepsza, ale powstała sytuacja patowa, i każdy ruch jest niemożliwy w tym sensie ,że prowadzi do porażki.
  Rozumiem argumenty obydwu frakcji "rady".
  frekwencja wyborcza? 30% z tej do rady.
 • Kto moze głosowac?
  Niedawno gdzieś zauważyłem że do głosowania będzie wymagana ilość notek/komentarzy. W tym wątku nie ma nic o tym wspomniane, czy jest to wymagane czy nie?
 • @Joda 09:34:16
  nie jest to wymagane. tamto, to była tylko propozycja. ardynacja wyborcza zawarta jest w tym poście .
 • @prawi co wiec 09:13:18
  Zdecydowanie się mylisz co do paraliżu. Zaś co do zaktywizowania się "konstruktywistów" i "katolików" są to sprawy raczej różne, tym niemniej nie ma przypadków - są tylko znaki.
 • @Joda 09:34:16
  Jest dokładnie tak, jak jest napisane i nic więcej.
 • @carcajou 11:22:55
  Różne od tego czym ma być RzBiK . zobaczymy ilu tych konstruktywno-katolików weźmie udział w tych wyborach na prezia. myślę ,że może co dziesiąty.
 • @car
  CARcajou
  ogłaszamy wyniki wyborów Car został wybrany jednogłośnie ,pozostałym kandydatom radzimy natychmiast samym się zbanować i zaprzestać udziału w tej zabawie, w przeciwnym razie Car cajou nie ogłosi pierwszego dekretu.
  WARA OD CARA!!!
 • @prawi co wiec 11:30:23
  Zobaczymy. Rzeczpospolita jest jedna dla wszystkich.
 • @Joda 11:31:58
  Wejdź tam i tam zagłosuj:
  http://carcajou.nowyekran.pl/post/56391,bik-i-wybieraja-bik-rzbik-a-prezydenta-rzbik
 • @oszołom 11:30:41
  Car? To nic nowego i najwyraźniej bardzo perspektywiczne skoro nie podoba się oszołomom.
 • Pod tym postem są 3 oddane głosy ważne i wszystkie na GPS.65
  - kapelusz
  - interesariusz
  - Ultima Thule
 • @ SPRAWDZAM:
  http://space.nowyekran.pl/post/56174,szanowna-rado-pomozmy-chodzic-prazynce#comment_414981
  http://asadow.nowyekran.pl/post/56242,koto-i-kato-podobnym-radnym#comment_414940
  http://asadow.nowyekran.pl/post/56242,koto-i-kato-podobnym-radnym#comment_414940
 • @
  Mam wrażenie jakby to nie było demokratyczne, wolnościowe środowisko blogerów, a jakieś afrykańskie państewko i takowe "wybory" nowego-starego kacyka. Nie kupimy tego przedstawienia, prezydent nie będzie uznany i co dalej? Dekrety i zomo? Rutkowskiego armię wynajmie król do twardych rządów, inwigilacji, unieszkodliwienia opozycji?

  Mamy koniec rady zdaje się i chyba o to komuś chodzi. Wtedy zarządzi nowe wybory i już bez wrednych katoli, innych buntowników mających bezczelność posiadania własnego zdania sprzecznego z wiodącą linią. Docelowo wszystko zadziała jak należy, w trzecie radzie będą sami cacy, będą radzić, działać ku kwale totalnej NEojczyzny.

  Ten cyrk jednak nie może być samowolą carcajou, zatem NE za tym dyskretnie stoi? Na to wygląda skoro milczy taktycznie, kiedy szykują się potężne konflikty, a może nawet odejścia ważnych blogerów, blogerek.

  Tyle narobisz carcajou, kupa kału, ekskrementów i gówna z tego wychodzi. Po co to wszystko, po co te odchody-podchody? Żeby postawić na swoim? Czyli na czym? Na tej chorej, niedemokratycznej idei i beznadziejnej tzw konstytucji z nagłego desantu. Zasadniczo chodzi głównie o wycofanie tzw prezydenta i to już wystarczy żeby zgasić główne ognisko sporu. Od tego zacznijcie zanim się da spór zgasić. Kiedy ktoś odchodzi z NE, to nie po to żeby fochy strzelać dla pokazu jakieś chwilowe.
 • @t-rex 20:31:41
  Randka z Polakiem to marzenie każdej dziewczyny – aż 96% polskich panów deklaruje, że płaci za piwo na pierwszej randce – to najwięcej w całej Europie. Wynika z badania przeprowadzonego przez SABMiller, właściciela Kompanii Piwowarskiej.

  Polscy mężczyźni należą do najbardziej szarmanckich w Europie – wynika z najnowszego raportu na temat europejskiej kultury picia piwa, sporządzonego przez SABMiller – właściciela Kompanii Piwowarskiej i jednego z największych producentów piwa na świecie.

  -------------------------------
  SABMiller - (South African Breweries - Miller) - druga największa firma na świecie, zajmująca się produkcją i sprzedażą piwa. Firma została utworzona w 2002 roku poprzez połączenie South African Breweries z Miller Brewing. Spółka jest notowana na LSE, wchodzi w skład FTSE 100. Największym udziałowcem jest Altria Group, która w 2009 r. posiadała 28,6% akcji, czwartym co do wielkości akcjonariuszem jest polski przedsiębiorca Jan Kulczyk (3,8 % akcji). W 2005 roku w skład spółki wszedł Browar Bavaria, a w 2007 r. SABMiller przejął holenderski browar Grolsch, kupując go za 816 mln euro .W Polsce do spółki należą browary Kompanii Piwowarskiej. Spółka wykupiła browary w 60 krajach na całym świecie, a sześć marek z jej portfolio należy do 50 najcenniejszych na świecie. W Europie SABMiller posiada łącznie 23 browary w 10 państwach: Polsce(trzy: Tychy, Poznań, Białystok), Czechach, Węgrzech, Włoszech, Rumunii, Rosji, Słowacji, Hiszpanii (Wyspy Kanaryjskie), Ukrainie i Holandii.
  -----------------------------

  Wychodzi na to, że użyłeś narzędzi dostarczonych przez monopolistę globalnego NWO. W dodatku drogą kupna, nie sądzę aby było zdobyczne.

  Aby sprawa naprawdę była czysta należałoby coś upędzić, do tego wygaszania i to najlepiej na polskim cukrze, ewentualnie ziemniakach.

  Z cukrem może być problem, ale ziemniaków nam kilka jeszcze zostało. Może nawet na trzy rebelie starczy, przy reglamentacji właściwej, ale odmiana prawie na bank będzie i tak holenderska. Na razie jeszcze nie GMO. Ciekawe - nie zdziwiłbym się gdyby na ziemniakach GMO, nie szło nic upędzić. W końcu to mleko się też nie zsiada, tylko robi się gorzka breja..


  ------------------------------------
  Polscy mężczyźni są równie szarmanccy w biznesie, także zapraszamy!
 • @Marek Kajdas 20:22:53 - Ff -Fiksacje fekalne?
  "Cyrk" jest tylko jedna :))
 • @carcajou 17:59:46
  "Do uczestnictwa w wyborach zostaną dopuszczeni tylko ci z wyżej wymienionych członków Rady, którzy pod niniejszą notką w niżej wskazanym terminie złożą oświadczenie o następującej treści:

  Ja, (tu wpisujemy swój nick), członek Rady Blogerów i Komentatorów, oświadczam niniejszym, iż ubiegam się o stanowisko Prezydenta RzBiK."

  http://carcajou.nowyekran.pl/post/55750,rzbik-czas-na-wybor-prezydenta

  >>> Ten pomysł z "dopuszczeniem" do wyborów i składaniem "oświadczeń" przez Członków Rady WYCZYTAŁEŚ w 'konstytucji' ?? :))
  Gdzie konkretnie?
  Freedom ma rację co do tego, ze dowolnie interpretujesz.
 • @Freedom 20:11:27
  Zgodnie z konstytucją - na której świętość klną się tu Carcajou i T-rex - prezydentem ma być wybrany jeden SPOŚRÓD siedmiu członków Rady.

  >>> racja
 • @a1a 14:26:31
  Już się na ten temat wypowiadałem wyżej i to podtrzymuje, a rozsądzi PRzBiK. Ta sama procedura wyborcza była w przypadku głosowania na członków Rady. Chyba nie chcesz powiedzieć, że członkowie Rady są nielegalni to czy wręcz, że biorą udział w przestępstwie?
 • @carcajou 15:05:31
  Jak tylko zostaniesz zaprzysiezony natychmiast trzeba stworzyc SKARBIEC BIK
  Mysle ze wszyscy powinni przeznaczyc 3 % odpisu z podatku
  Moje gratulacje
 • @carcajou 15:05:31
  Panie kandydacie/pełnomocniku, Pan się tu wdajesz w bieżące spory i zawiłości niedoskonałej ordynacji. Poniekąd słusznie i rozumiem - z przykrego obowiązku, ale chciałbym się zapoznać z Pana programem wyborczym i co że tak powiem, Pan zamierza po - nie ulega to mej wątpliwości - udanej elekcji.
  Jak zamierza Pan zażegnać bardzo poważny kryzys konstytucyjny i jednocześnie jakie zadania Pan sobie wyznaczył do realizacji, podczas pełnienia urzędu.
  Stać na straży, to dość oczywiste. Przypuszczam, że potwierdziłoby to nawet nasze słoneczko peru, którego nie ma w kraju, bo pewnie wizytuje Andy, ale na liście kandydatów się znalazł wspierając jednocześnie drugą nogę opozycyjną swymi zapewnieniami o poparciu. Zaiste obrony chłop, tak wszystko misternie poustawiać, żeby można sobie pozwolić na wakacje w trakcie kampanii.
  Drugi pana kontrkandydat nie wdaje się w utarczki, lekko tylko zaznaczając swoje stanowisko, ale głównie dystansując się. Stworzył w międzyczasie własny projekt zmian konstytucji i pogram wyborczy, który opowiada jak je wprowadzi. Potem rozwiąże cały interes łącznie z radą i założy nowy interes w oparciu o własna konstytucję. Co dalej nie pisze. Być może z powodu za dużej ilości zmiennych w równaniach.
 • x
  Cześć :)
  A może by zrobić wywiad z kandydatami GPS i S.L. Mielibyście wszyscy równe szanse. Ten sam czas "antenowy"...?
  Pozdrawiam
 • @Anderson 07:18:22
  Carcinka ma polecieć do Peru? O losie!
  W sumie niech jedzie, może też dostanie czapkę jak premier. Tak, to mogłoby być interesujące. Szczególnie gdyby na kryzys konstytucyjny dać limit dwóch minut w wywiadzie.
  Mnie zresztą w sprawie kryzysu konst interesuje tylko stanowisko Carcaja. Tylko on może być na tyle szalony i pewny żelaznego elektoratu, aby sądzić, "że moja ma rację" i wygubić bierki w forsownym marszu po sukces. Z naciskiem na forsownym.
 • @abartr 03:51:34
  0,3% wystarczy :)
 • @Torin 04:26:12
  Moim programem jest wola BiK, gdy wola BiK będzie się rozjeżdżać z moją:

  a. rezygnuję,
  b. obalą mnie
  c. będą mnie musieli ścierpieć aż uda im się zebrać na mnie siły

  To bardzo prosty program.
 • @Anderson 07:18:22 - Tylko prawda jest ciekawa
  Mówiłem o tym kandydatom, że studio NE stoi otworem. Wybacz, ale nie jestem ich PR-owcem i sam sobie w kolano nie będę strzelać :) Z taką oferta powinien wystąpić bez proszenia się sam NE - ale ten się trzęsie, bo się wystraszyli kontestującej 4-ki nie startującej w wyborach oraz oburzonych (poszły skargi) korzystaniem przeze mnie z wykonywania mojego prawa do kasowania na blogu. Prawda że to śmieszne i przykre jednocześnie?
 • @Torin 07:42:04
  Wcale nie forsownym - zrobimy to wszystko powoli i na zimno.Carcinka jak będzie grzeczna, to być może będzie filmować misie koala - jak nie to niedźwiadki białe ... pod kołem podbiegunowym :))
 • @carcajou 08:17:34
  Wybaczam, wybaczam! :)
  Wiesz, jeszcze trochę czasu jest, każdy może sobie nagrać swoją kampanię choćby niedużą kamerką i się zaprezentować. Chciałbym wiedzieć na kogo głosuję, czy mój kandydat ma wystarczająco dyktatorski profil i czy ma to wszystko co dyktator mieć powinien.
 • @t-rex 12:01:44
  A nie mówcie baco czego, czego potem moglibyście żałować! Hej!
 • @Anderson 11:07:21
  Anderson, choć no tu, bo GPS znowu udaje Greka. Greckie akcje nie stoją ostatnio najlepiej. Wytłumacz GPSowi, co poeta miał na myśli.;p
 • @GPS.65 12:12:28
  No widzi Pan jest pewien problem natury, ująłbym to, technicznej. Otóż Polonia zadała dość kategoryczne pytanie: Nowoekranowicze, Blogerzy, czy Wy naprawdę chcecie nad sobą prezydenta?
  No i ja osobiście wolałbym wiedzieć- widzieć, kto będzie nade mną. A Pan mi od razu chce wmówić, że to nie ma znaczenia. Chciałbym wiedzieć czy ten mój prezydent wymachuje rękami albo drapie się za uchem a Pan już, nie jest Pan jeszcze Prezydentem, Pan mi takiego prawa odmawia, Pan chce za mnie decydować. Jeśli ja się mam zgodzić na cokolwiek to ja wolę się zgodzić nawet na diabla wcielonego a nie na kota w worku, Szanowny Panie.
  Pan coś ukrywa.
  I wie Pan co?! Jak Pan ma zamiar byś Prezydentem i nie zamierza występować w telewizji?! To się Panu nie kłóci?! A może Pan sepleni? i chce nas Pan wszystkich ośmieszyć? Sepleniącemu dyktatorowi mówię stanowcze NIE!
  Pozdrawiam.
 • @GPS.65 12:41:11
  No i się dowiedziałeś! Bo co prawda telewizja kłamie, ale jak to nie jest ustawione, to trzeba mieć jaja, żeby przeciwko takiemu ŁŁ wyjść przed kamerę i sens wypluwać, ewentualnie doświadczenie/przygotowanie zawodowe.:)
  Albo mysia woda. Jak w Ranczu:))

  P.S
  Zresztą między nami uważam, ze taką np debatę to byś w cuglach wygrał. Masz odpowiedzi na wszystkie pytania świata po szufladach w głowie, a prezencję masz niczego sobie, tzn tak wnoszę, no i ta narracja ofensywna robi wrażenie na wielu.
 • @t-rex 14:58:03
  Oczywiście! Bynajmniej go nie wykluczałem, tylko gdzieś się zaszył!:)
 • @Anderson 11:07:21
  Tak, każdy ma YT i komórkę oraz net ... a jak nie, to idzie do NE :))

  http://img707.imageshack.us/img707/8722/4066dcec349e7e1712a640c.jpg

  "czy mój kandydat ma wystarczająco dyktatorski profil " Na razie tyle.
 • @t-rex 12:01:44
  Nie prowokuj :))
 • @GPS.65 12:41:11
  "A w telewizji występować nie zamierzam, bo każda telewizja zawsze kłamie."

  Racja. Mnie kamera strasznie pogrubia !
 • @t-rex 14:58:03
  Dzwoniłem, powinien się dziś pojawić. Głupio by było bez drugiej tury.
 • @carcajou 16:55:25
  Już o tym rozmawialiśmy. Pochwaliłem, zacny profil :)
 • @t-rex 12:01:44
  Jądrem nE jest dziś RzBiK. Nie tam żadne zakładki kk (to tylko brama wjazdowa dla niezorientowanych pielgrzymów), nie ci, co tylko piszą, ale nic nie robią. Nie żadna PwP ani demonstracje listopadowo-grudniowe.

  Tutaj - w RzBiKu - koncentruje się esencja.
  To jest "jądro jądra" - tak bym to ujął."

  >>> normalnie ..poeta z Ciebie ;)
 • kpina, carcajou uznał te głosy jako ważne
  Głosy formalnie nieważne
  Te głosy:

  chabor 20.03.2012 21:45:08
  Faber 20.03.2012 07:07:16
  Frezja 25.03.2012 18:49:25
  Jacek Rossakiewicz 24.03.2012 12:13:42
  nikander 18.03.2012 14:48:59
  policjant łapówkarz 19.03.2012 22:10:21
  prowincjuszka 25.03.2012 19:17:49
  RAJan 21.03.2012 20:15:42
  Ryszard Opara 24.03.2012 12:24:12
  SpiritoLibero 25.03.2012 16:35:48

  Są formalnie niepoprawne, a więc ich ważność może być podważana. Jeszcze można to poprawić kasując te głosy i głosując jeszcze raz w sposób w pełni poprawny i zgodny z wyraźną instrukcją głosowania.
  nadużycie link skomentuj


  GPS.1965 25.03.2012 19:48:14

  ________________

  mój komentarz


  Przecież większość tych głosów jest na Carcajou, na co Ty liczysz chłopie?Stanąłeś do nierównej walki, niestety. Carcajou sam wyda werdykt we własnej sprawie i sam ogłosi się carem na wieki.

  Kpina do kwadratu!!!

  Mietek Wasiak 25.03.2012 22:56:56
 • Koteusz ma rację,
  nie ma w regulaminie obowiązku złożenia oświadczenia woli i powinno się wybierać ze wszystkich członków rady. No ale wtedy wgrałaby Polonia albo Rebeliantka.

  Żądza władzy jest silniejsza niż rozum.
 • Koteusz ma rację,
  Mój Głos
  SpiritoLibero

  Nie jestem przekonany czy mój (a także innych) głos jest ważny wobec:
  Art. 4.
  1. Władzę w RzBiK sprawuje bezpośrednio Prezydent RzBiK, wybierany przez blogerów i komentatorów spośród uprzednio wybranych SIEDMIU CZŁONKÓW Rady Blogerów i Komentatorów.

  Nie ma tu mowy o konieczności wyrażenia zgody, a takie zdanie rozwiązałoby sprawę. Czyli brak precyzji i umiejętności przewidywania. Koto ponosi odpowiedzialność za taki podważający prawomocność wyborów błąd w Konstytucji?

  pozdr
  nadużycie link skomentuj
  Koteusz 25.03.2012 21:34:08

  _________________

  mój komentarz

  Koteusz ma rację,
  nie ma w regulaminie obowiązku złożenia oświadczenia woli i powinno się wybierać ze wszystkich członków rady. No ale wtedy wgrałaby Polonia albo Rebeliantka.

  Żądza władzy jest silniejsza niż rozum.
 • @Mietek Wasiak 23:35:00
  Nie ma regulaminu - jest KRzBiK. Nie ma tam zapisane, dzięki Bogu, że jesteś jej interpretatorem.
 • Aloha !
  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY