Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 7999 komentarzy

NIE SPAĆ !!

carcajou - Blog koordynatora akcji LAS SMOLEŃSKI

Wybory Prezydenckie w RzBiK: II-ej tury nie będzie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Piszę ten post jako pełnomocnik ds. przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Dziś z soboty na niedzielę w Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów (RzBiK) zaczęły się się WYBORY PREZYDENCKIE.

BLOGERZY I KOMENTATORZY (BiK) - RzBiK to jedyna szansa byście (-my) mieli jakąkolwiek szansę być dla NE SA partnerem, że nie wspomnę o znaczeniu w Blogosferze. Nie będziecie głosować, nie będziecie aktywni, to się nie dziwcie  niczemu i nie miejcie nigdy więcej do nikogo o nic pretensji.

"... im większa frekwencja, ilość głosów „ZA”, tym lepiej dla własnego punktu widzenia i potrzeb. Im bardziej roztropni nasi przedstawiciele: Prezydent RzBiK, członkowie Rady Blogerów i Komentatorów, tym lepszy dialog i współdziałanie z władzami NE SA oraz wszelkimi innymi podmiotami."

Z "Oświadczenia" Rady Blogerów 1/2012 z 13.02.12 r.


Głosować można, zgodnie z ich wolą, na następujących członków Rady Blogerów i Komentatorów:

 

carcajou

GPS.65

SpiritoLibero

 

Konstytucja RzBiK (KRzBiK) mówi o wyborach na Prezydenta RzBiK (PRzBiK) w Art. 4:

2. Wybory na Prezydenta RzBiK są przeprowadzane w dwóch turach, o ile w pierwszej turze żaden z członków Rady Blogerów i Komentatorów nie uzyska powyżej 50% głosów.

3. Do drugiej tury przystępują dwaj członkowie Rady, którzy uzyskali najlepszy wynik w pierwszej turze. Prezydentem RzBiK zostaje zwycięzca głosowania.

 

I. CZYNNE PRAWO WYBORCZE - kto może głosować

Do udziału w głosowaniu (czynne prawo wyborcze), tzn. do oddania głosu na kandydatów na stanowisko PRzBiK uprawnione są osoby, które miały założone konto na NE przed północą 11.03.2012 r. (czas wydania zarządzenia o wyborach prezydenckich).

Każdemu głosującemu przysługuje tylko jeden głos.

Do „wielonickowców” -  osoby posiadające dwa lub więcej kont na NE proszone są o głosowanie tylko z jednego z nich. Po przeprowadzeniu głosowania zostanie przeprowadzona weryfikacja głosów stosownie do możliwości technicznych NE. Głosy podwójne będą anulowane.

 

II. KIEDY GŁOSUJEMY - w jakim terminie należy skorzystać z prawa głosu

Głosować będzie można pod specjalnie na wybory prezydenckie przygotowana notką od 18.03.2012 r., godz. 00:00 (niedziela) do północy 25.03.2012 r. (niedziela).

Głosować można przez cały czas trwania wyborów. Raz złożony głos można kasować i w jego miejsce składać nowy głos podobnie jak to było przy wyborach do Rady Blogerów i Komentatorów. W przypadku oddania głosu na dwie lub więcej osób głos taki nie będzie ważny. To samo się tyczy oddawania wielu głosów  -  zapomniałeś skasować swój poprzedni głos więc żaden twój głos nie będzie ważny.

Nie ma ciszy wyborczej.


III. RYGORYZM WYBORCZY - jak oddać ważny głos

 

Prawidłowo oddane głosy:

lub

lub

Proszę BiK, by trzymali się tych wzorów.

Ten post to lokal wyborczy.

 

Zapraszam wszystkich BLOGERÓW I KOMENTATORÓW uprawnionych do głosowania do wzięcia udziału w wyborach i oddania ważnego głosu na swojego kandydata.

Wierzę, że wspólnie potrafimy wybrać osobę, która najlepiej będzie reprezentowała nasze wspólne interesy - interesy RzBiK, interesy BiK.

 

Konstytucja RzBiK:

carcajou.nowyekran.net/post/52444,rzbik-rzeczypospolita-blogerow-i-komentatorow

 

GŁOSUJEMY TYLKO I WYŁĄCZNIE TU

Wszystko poza oddanymi głosami będę kasować - nawet gdyby ktoś mi tu wkleił wzór czy projekt na perpetuum mobile. Głosy oddane przed 7.00, 18.03. pod poprzednim moim postem, są ważne.

 

Tam,  pod poprzednim moim postem:

carcajou.nowyekran.net/post/56347,wybory-prezydenckie-w-rzbik-full-contact

pytamy i  rozmawiamy do woli.

 

Polecane: RzBiCzek na wesoło ;)

podkrakowska.nowyekran.net/post/56564,po-co-nam-ten-zbik

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY