Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 7999 komentarzy

NIE SPAĆ !!

carcajou - Blog koordynatora akcji LAS SMOLEŃSKI

Wybory Prezydenckie w RzBiK: II-ej tury nie będzie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Piszę ten post jako pełnomocnik ds. przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Dziś z soboty na niedzielę w Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów (RzBiK) zaczęły się się WYBORY PREZYDENCKIE.

BLOGERZY I KOMENTATORZY (BiK) - RzBiK to jedyna szansa byście (-my) mieli jakąkolwiek szansę być dla NE SA partnerem, że nie wspomnę o znaczeniu w Blogosferze. Nie będziecie głosować, nie będziecie aktywni, to się nie dziwcie  niczemu i nie miejcie nigdy więcej do nikogo o nic pretensji.

"... im większa frekwencja, ilość głosów „ZA”, tym lepiej dla własnego punktu widzenia i potrzeb. Im bardziej roztropni nasi przedstawiciele: Prezydent RzBiK, członkowie Rady Blogerów i Komentatorów, tym lepszy dialog i współdziałanie z władzami NE SA oraz wszelkimi innymi podmiotami."

Z "Oświadczenia" Rady Blogerów 1/2012 z 13.02.12 r.


Głosować można, zgodnie z ich wolą, na następujących członków Rady Blogerów i Komentatorów:

 

carcajou

GPS.65

SpiritoLibero

 

Konstytucja RzBiK (KRzBiK) mówi o wyborach na Prezydenta RzBiK (PRzBiK) w Art. 4:

2. Wybory na Prezydenta RzBiK są przeprowadzane w dwóch turach, o ile w pierwszej turze żaden z członków Rady Blogerów i Komentatorów nie uzyska powyżej 50% głosów.

3. Do drugiej tury przystępują dwaj członkowie Rady, którzy uzyskali najlepszy wynik w pierwszej turze. Prezydentem RzBiK zostaje zwycięzca głosowania.

 

I. CZYNNE PRAWO WYBORCZE - kto może głosować

Do udziału w głosowaniu (czynne prawo wyborcze), tzn. do oddania głosu na kandydatów na stanowisko PRzBiK uprawnione są osoby, które miały założone konto na NE przed północą 11.03.2012 r. (czas wydania zarządzenia o wyborach prezydenckich).

Każdemu głosującemu przysługuje tylko jeden głos.

Do „wielonickowców” -  osoby posiadające dwa lub więcej kont na NE proszone są o głosowanie tylko z jednego z nich. Po przeprowadzeniu głosowania zostanie przeprowadzona weryfikacja głosów stosownie do możliwości technicznych NE. Głosy podwójne będą anulowane.

 

II. KIEDY GŁOSUJEMY - w jakim terminie należy skorzystać z prawa głosu

Głosować będzie można pod specjalnie na wybory prezydenckie przygotowana notką od 18.03.2012 r., godz. 00:00 (niedziela) do północy 25.03.2012 r. (niedziela).

Głosować można przez cały czas trwania wyborów. Raz złożony głos można kasować i w jego miejsce składać nowy głos podobnie jak to było przy wyborach do Rady Blogerów i Komentatorów. W przypadku oddania głosu na dwie lub więcej osób głos taki nie będzie ważny. To samo się tyczy oddawania wielu głosów  -  zapomniałeś skasować swój poprzedni głos więc żaden twój głos nie będzie ważny.

Nie ma ciszy wyborczej.


III. RYGORYZM WYBORCZY - jak oddać ważny głos

 

Prawidłowo oddane głosy:

lub

lub

Proszę BiK, by trzymali się tych wzorów.

Ten post to lokal wyborczy.

 

Zapraszam wszystkich BLOGERÓW I KOMENTATORÓW uprawnionych do głosowania do wzięcia udziału w wyborach i oddania ważnego głosu na swojego kandydata.

Wierzę, że wspólnie potrafimy wybrać osobę, która najlepiej będzie reprezentowała nasze wspólne interesy - interesy RzBiK, interesy BiK.

 

Konstytucja RzBiK:

carcajou.nowyekran.net/post/52444,rzbik-rzeczypospolita-blogerow-i-komentatorow

 

GŁOSUJEMY TYLKO I WYŁĄCZNIE TU

Wszystko poza oddanymi głosami będę kasować - nawet gdyby ktoś mi tu wkleił wzór czy projekt na perpetuum mobile. Głosy oddane przed 7.00, 18.03. pod poprzednim moim postem, są ważne.

 

Tam,  pod poprzednim moim postem:

carcajou.nowyekran.net/post/56347,wybory-prezydenckie-w-rzbik-full-contact

pytamy i  rozmawiamy do woli.

 

Polecane: RzBiCzek na wesoło ;)

podkrakowska.nowyekran.net/post/56564,po-co-nam-ten-zbik

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY