Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 7999 komentarzy

NIE SPAĆ !!

carcajou - Blog koordynatora akcji LAS SMOLEŃSKI

XXI LAS SMOLEŃSKI - KIEDY DOWIEMY SIĘ PRAWDY?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przychodzą do mnie różne maile więc chcąc nie chcąc muszę się odnieść do tekstu "wesołej" emerytki.

Dwudziesty pierwszy Las Smoleński

avatar użytkownika elig

 a dwudziesty, który relacjonowałam /w lipcu 2011 nie brałam udziału w Lesie Smoleńskim, gdyż był on wykorzystywany dla promocji pewnej kanapowej partyjki, patrz /TUTAJ//. Oprócz upamiętnienia ofiar tragedii smoleńskiej, dzisiejsza uroczystość przypominała zdobycie Smoleńska przez Polaków w 1611 roku, oraz krótki okres /1610-1611/. w którym król polski Władysław IV był także carem Rosji.

LS nie promował żadnej "partyjki". Nazwę akcji lipcowej POLSKA W POTRZEBIE zgłosił członek leśnej opozycji i to leśna opozycja, by zagrać mi na nosie i "upartyjnić" LS, ją przegłosowała. Obecność Romualda Szeremietiewa nobilitowała LS.

 

Za to, że "pozwoliłem", by demokracji bezpośredniej stało się zadość, przyczepił się do mnie Łazarz, któremu odpowiedziałem co sądzę o jego wątpliwościach: 

  • Carcajou
    Rozumiem, że jako człowiek kulturalny skontaktowałeś się poprzez PW albo telefonicznie z Romualdem Szeremietiewem zapraszając go na niedzielę i uzgadniając, że możesz wykorzystać nazwę Ruchu Społecznego Polska w Potrzebie?

    Bo jeśli tego nie zrobiłeś to pewnie nic się wielkiego nie stało, ale wyszłoby baardzo nieelegancko. Skąd bowiem wiesz, że R.Sz w weekend dyżuruje w internecie i Cię czyta?

    Pozdrawiam
  • @Łażący Łazarz
    Nie widzę potrzeby z kimkolwiek uzgadniać co ma być hasłem LS - ludzie wybierają co ma być i nikomu nic do tego. Do Pana Szeremietiewa nie mam telefonu, ale się kontaktujemy skutecznie i zgodnie przez NE. Jeśli nie w lipcu, to w sierpniu Pan Romuald się pojawi, zaproszenie jest aktualne - rocznica Powstania Warszawskiego (a taka będzie szachowniczka) nie jest gorsza niż rocznica zwycięstwa pod Grunwaldem.

 

Za "upartyjnienie" hasłem Elig powinna zatem podziękować tym co z LS odeszli w maju 2011 r., po tym gdy "okazało się", za (S)ciosem, że NE to SOWA.

Władysław IV nie był w latach 1610-1613 (skąd te 1610-11?) królem Polski - był królewiczem (15 lat) i carem.

Szachowniczka LS, Autor: Carcinka

 

 

  Gdy dziś /10.06/ przyszłam krótko przed 17:30 na Krakowskie Przedmieście w Warszawie, zastałam tam dość dziwną sytuację. Tak jak w zeszłym miesiącu Pałac Prezydencki odgrodzony był od ulicy wystawą zdjęć z polskich wypraw arktycznych, antarktycznych i wysokogórskich. Przed planszami stały DWA krzyże, jeden mniejszy, a drugi więkzy. Przed tym mniejszym był wieniec od Klubu Parlamentarnego PiS i krzyż ze zniczy na chodniku. Zgromadziła się tam grupa ludzi odmawiających zdrowaśki pod wodzą księdza misjonarza. Kolo większego byli obrońcy krzyża oraz bloger Edward Snopek grający na gitarze elektrycznej i śpiewający patriotyczne piosenki. Oba te zgromadzenia wyraźnie przeszkadzały sobie nawzajem.

  Grupa spod większego krzyża wyszła z tej rywalizacji zwycięsko, gdyż o 17:30 dołączyło do niej kilkanaście osób z transparentem "Las Smoleński - blogerzy i komentatorzy," flagą narodową oraz białymi i czerwonymi balonikami - znakami pamięci.

Zupełnie niepotrzebne konfliktowanie. LS przychodzi Pod Pałac o 17.30 od 21 miesięcy. Modląca się część Obrońców Krzyża po paru minutach dołączyła do nas i wzięła udział w LS.

Pytała mnie jedna Pani po LS czemu są TU dwa Krzyże? Nie znałem odpowiedzi i przekierowałem ją do OK "Radio".

 

Do każdego balonika doczepiona była klepsydra - kartonik. Na jego awersie była biało-czerwona szachownica i nazwisko jednej z ofiar Smoleńska, a na rewersie portret króla Władysława IV, daty 1610 oraz 1613, a także napis "Władysław IV car Rosji". Baloników było około 100, tyle co w zeszłym miesiącu, ale kilkakrotnie mniej niż dawniej. Rozpoczął się Las Smoleński.

Baloników (Znaków Pamięci) było ponad 200 - tyle samo co w zeszłym miesiącu.

  Najpierw Carcajou przypomniał historię zdobycia Smoleńska i krótkiego panowania Władysława IV na Kremlu. Łamanym rosyjskim zachęcał też Rosjan do przyłączenia się do nas Potem zabrzmiała syrena smoleńska i blogerka Anarche poprowadziła apel poległych. Po każdym nazwisku wołaliśmy "Pamiętamy !!!" Po zakończeniu apelu zabrzmiała znowu syrena i nasze znaki pamięci wzbiły się majestatycznie w niebo, odlatując w kierunku Muranowa. Znowu głos zabrał Carcajou. Namawiał do wzięcia udziału w pochodzie Rosjan w Warszawie 12 czerwca i uczczenia w ten sposób zdobycia Smoleńska w nocy z 12 na 13 czerwca 1611 roku. Wdał się w rozważania jak dobrze by było gdyby Władysław IV przyjął prawosławie (tak!) i utworzył Rzeczpospolitą trojga narodów, granicząca z Chinami (!) /Rosja NIE graniczyła z Chinami w 1613 r./. Stwierdził też, że Polacy maja więcej wspólnego z Rosja niż z Zachodem (?). W końcu ktoś nie wytrzymał i mu przerwał.

Powiedziałem, co wykażą taśmy Carcinki, że Polacy mają (i wtedy też mieli) GENETYCZNIE więcej wspólego ze Wschodem niż z Zachodem:

Powiedziałem o Chinach przewidująco, jak się rozwijała Rosja w XVII w., doskonale wiedząc, że w 1613 r. Rosja nie graniczyła z Chinami. Cały mój wywód był nakierowany na współistnienie religii katolickiej z prawosławną i protestantyzmem (Szwecja - do tej korony miał prawo Zygmunt III Waza) oraz na to, że lepszy polski car prawosławny niż ruski. Może wtedy też nie byłoby w ogóle komuny?

Postawiłem tezę, że "Paryż wart był mszy" - Zygmunt III Waza powinien pozwolić synowi po rzadzącej prawie 750 lat dynastii Ruryków "zagwarantować prawosławność" Rosji (a jeszcze lepiej, by sprawę ugruntować, żeby ów się przechrzcił i wziął sobie za żonę rosjankę). Sam zaś wcześniej powinien nie wzbudzać obiekcji w Szwecji, że jest na pasku Jezuitów, bo tego się tam właśnie obawiano.

Mówiłem o Morzu Bałtyckim jako naszej wewnętrznej sadzawce i Rzeczypospolitej wielu państw i religii, której naczelnych hasłem powinno być NIC O NAS BEZ NAS ! Najbardziej przytomnym w tym wszystkim zdaje mi się że był hetman Żółkiewski.

Jeszcze raz:  nieuprawniona była "krucjata" na Wschód (co nie znaczy, że nie należało interweniować w Rosji) jak i błędne było pozostawienie Szwedów w obawach, że katolicyzm do Szwecji może wrócić jako religia państwowa.

Zygmunt III Waza, który już w sierpniu 1608 roku zdecydował się na wojnę z Rosją i z tego powodu starał się o poparcie  Stanisława Żółkiewskiego, miał zamiar zdobyć koronę carską, a następnie po połączeniu sił Rosji i Rzeczypospolitej odzyskać władzę nad swoim dziedzictwem - Szwecją. Drugim celem wojny miało być szerzenie religii katolickiej w obu zdobytych krajach (papież Paweł V  ogłosił nawet  odpust jubileusz na intencję królewskiego zwycięstwa). Żółkiewski sprzeciwiał się wojnie, gdyż uważał, że dopóki trwała wojna ze Szwecją nie można angażować państwa w kolejny konflikt.

pl.wikipedia.org/wiki/Obl%C4%99%C5%BCenie_Smole%C5%84ska_1609-1611

 

 

  Wtedy Edward Snopek wykonał Rotę oraz hymn polski ze zwrotkami, które najczęściej nie są śpiewane. Zaśpiewał też piosenkę "płynie Wisła płynie". Uroczystość zakończył puszczony z odtwarzacza wiersz Kazimierza Józefa Węgrzyna "Różowy polonez" o zdemoralizowanych postkomunistycznych elitach.

 

  W Lesie smoleńskim wzięło udział ok. 80 osób. Potem ta liczba się zmniejszyła, bo przed 18:00 zaczął padać deszcz. Warto jeszcze wspomnieć, ze naprzeciw Pałacu stal namiot Solidarnych 2010, a na bramie Kordegardy rozwieszone były wielkie transparenty stwierdzające /po polsku, angielsku i rosyjsku/, że prezydent Kaczyński został mordowany w Smoleńsku. Jeden z nich przypominał także o Annie Politkowskiej.

 

Mógłbym więcej .... prostować także to co w komentarzach ("Zawsze wyjdzie szydło z worka. Tak jak u "konserwatystów" miłość do Rosji...blogmedia24.pl/node/58350) itp. brednie (co drugie słowo w komentarzach to półprawda czyli kłamstwo), ale po co - LS się obroni. 

Może i nie mamy kasy, bo nie jesteśmy (nigdy nie byliśmy) niczyją tubą - także GP i PiS - ale damy sobie radę. Prawda zwycięży !

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY