Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 7999 komentarzy

NIE SPAĆ !!

carcajou - Blog koordynatora akcji LAS SMOLEŃSKI

KOMU PRZESZKADZA LAS SMOLEŃSKI, KOMU PRZESZKADZA NOWY EKRAN??

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolejne kłamstwa "wesołej emerytki" na temat LASU SMOLEŃSKIEGO

"Dziś minęła druga rocznica Lasu Smoleńskiego. W związku z tym zacznę od przypomnienia fragmentów mojej relacji z przed dwóch lat, z pierwszego Lasu Smoleńskiego, zatytułowanej "10.10.10 - Las Smoleński i baloniki - relacja" /TUTAJ/:

  "Grupa blogerów Salonu24, w której byli m.in. Anna Mieszczanek, Carcajou, Intuicja, Niegdysiejszy Blondyn, Ponury Wtorek, Ufka, Yuhma oraz wielu innych, zorganizowała dzisiaj /10.10.2010/ akcję mającą na celu upamiętnienie tego, że od tragedii smoleńskiej minęło dokładnie pół roku i uczczenie pamięci ofiar tej katastrofy. Akcja ta składała się z dwóch elementów. Pierwszym był Las Smoleński, stanowiący nawiązanie do Lasu Birnam z dramatu Szekspira "Makbet". Polegało to na przyniesieniu drzewek w doniczkach i ustawieniu ich przed Pałacem Prezydenckim. Drugim zaś było wypuszczenie w niebo białych i czerwonych baloników z przyczepionymi do nich czarnymi klepsydrami z nazwiskami ofiar tragedii. (...) Tuż przed barierkami był krzyż ze zniczy, duży obraz ukrzyżowanego Jezusa, drewniany krzyż, zdjęcie Prezydenta Kaczyńskiego z małżonką oraz wieniec złożony tam rano przez Jarosława Kaczyńskiego i posłów PiS. Było też mnóstwo kwiatów. Na barierkach wisiały duże transparenty o treściach patriotycznych i antyrządowych podpisane przez zatroskanego Polaka W. Bonkowskiego, oraz transparent popierający żądania Rodzin Katyńskich sygnowany przez Polaków z okręgu paryskiego. (...) W sumie znalazło się ich tam około 50-ciu iglaków, fikus, jakieś pnącza i kwiatki. Nie był to więc las, lecz raczej zagajnik. Ponadto bloger Yuhma rozdawał ulotki z tekstem Szekspira mówiacym o lesie Birnam.

  Znacznie lepiej poszło z balonikami. Carcajou załatwił baloniki i hel. Przy schodkach prowadzących z ulicy Karowej na skwerek powstał punkt napełniania baloników helem i przywiązywania klepsydr. Gotowe rozdawano ludziom na Krakowskim Przedmieściu, informując ich, że należy wypuścić je o 18:00 . Przed tą godziną pojawił się przed Pałacem pan z aparaturą nagłaśniającą i zaintonował litanię do Matki Boskiej. Kilkaset osób modliło się, trzymając baloniki. Wyglądało to wspaniale. Gdy dzwony kościoła Wizytek zaczęły bić na Anioł Pański, litanię przerwano, powiedziano, że obowiązuje czas kościelny. Gdy dzwony umilkły, baloniki wypuszczono i wielka białoczerwona chmura wzleciała w niebo. Było to imponujące. ".

  Tak było dwa lata temu. A co działo się dziś?

  Gdy przyszłam przed Pałac Prezydencki tuż przed 17:30 koło krzyża ze zniczy ułożonego na chodniku znajdowało się 14 osób. Nie było dużego drewnianego krzyża, tylko jedna z Obrończyń Krzyża miała mały brzozowy krzyżyk ze słowami Jana Pawła II: "Brońcie krzyża od Giewontu do Bałtyku". Jak zwykle przy zniczach stał wieniec od Klubu Parlamentarnego PiS. Nie było żadnych transparentów i tylko dwie osoby miały bialoczerwone flagi. Z boku było stoisko Telewizji Trwam.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Osób było przynajmniej 20.

 

  Po drugiej stronie ulicy przy ustawianym właśnie namiocie Solidarnych 2010 kręciło się ok. 12 ludzi.. Krótko po 17:30 przyszło 11 osób, niosąc baloniki i transparent "Las Smoleński - blogerzy i komentatorzy. Czerwonych i białych baloników - "znaków pamięci" było znacznie mniej niż jeszcze parę miesięcy temu, ale i tak nie bardzo było komu je rozdawać, bo przed Pałacem zgromadzilo się tylko ok. 40 osób. Do wiekszości baloników przyczepione były klepsydry. Po jednej stronie była szachownica z nazwiskiem ofiary Smoleńska, a po drugiej zdjęcia Anny Walentynowicz i Teresy Walewskiej-Przyjatkowskiej /ofiar Smoleńska, których ciała zamieniono w Moskwie/.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Może i przyszło 11 osób z LS, nie liczyłem. 2 inne były wcześniej ze sprzętem. Znaków Pamięci było wiecej niż zazwyczaj. Było ich 400. Ostatnie miesiące to 200-300 sztuk. Elig liczy. Przedstawia cyfry lecz nie oddaje klimatu uroczystości - to tak, jakby opisywała udany seks w następujący sposób: rozebrał się, zdjęła ubranie, a następnie odbyli stosunki w różnych pozycjach .... a to że było zimno i hulał wiatr, i że ludzie jednak mimo tego zimna przyszli, jak co miesiąc, to już nie jest istotne. Ważny jest przekaz - LAS umiera, o czym pisze elig w końcówce z "relacji", bo Carcajou go morduje.

 

  Następnie głos zabrał Carcajou i oznajmił, że nagłośnienie właśnie się zepsuło, wobec czego nie będzie informacji n.t. Anny Walentynowicz i Teresy Walewskiej -Przyjatkowskiej.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podczas Apelu Pamięci (tak był on zawsze nazywany) nie zaś Apelu Poległych zaczął kropić deszcz. Zaczynałem nawet odczuwać ulgę, że sprzęt nie działa (pewnie trzeba kupić nowe akumulatory - nie wiadomo za co), bo gdybyśmy zaczęli, jak planowaliśmy, od opowiedzenia zebranym pod Pałacem ludziom o Annie Walentynowicz i Teresie Walewskiej - Przyjałkowskiej mógłby być problem z Apelem Pamięci. Ludzie nie mieli parasolów i mogliby nie chcieć moknąć - szli wszak po LS na mszę, a potem na Marsz.

 

Potem wspomniał o rocznicy i historii Lasu Smoleńskiego przedstawiając ją następująco: "Jedna blogerka wymyśliła baloniki, a inna szachowniczki, ale prawdziwym twórcą Lasu Smoleńskiego był Tomasz Parol /Łażący Łazarz/ - redaktor Naczelny portalu Nowy Ekran.". Było to po prostu kłamstwo, bo pomysłodawczynią baloników była Anna Mieszczanek, a Lasu Smoleńskiego jako nawiązania do Lasu Birnam w "Makbecie" - bloger Yuhma. Carcajou opowiadał potem, iż Tomasz Parol miał pomysł, by każdy przyniósł kamień , w celu zbudowania z nich pomnika, lecz zrezygnował z tego, obawiając się prowokacji.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tomasz Paraol nie jest ideałem lecz jest ojcem chrzestnym LASU SMOLEŃSKIEGO czy się to komuś podoba czy nie. Faktu tego nie jest w stanie przesłonić oceniane negatywnie przez tzw. "prawicę" związanie się Tomasza Parola z Ryszardem Oparą.

Kolejność o czym już kiedyś pisałem była taka:

1. Proszę Łażącego Łazarza, by coś wykombinował na okoliczność spotkania w Harendzie (23.09.10). Spotkanie, na które przybyło 50 blogerów z całej Polski miało być poświęcone stworzeniu nowego portalu blogerskiego. Obawiałem się, że idea ta może się spotkać z niezrozumieniem, że niby chcemy zbudować bardziej kolorowy i bardziej przyjazny S24 (sami możecie ocenić czy NE to brat bliźniak S24 pod względem cenzury, treści i zachowań Redakcji - moim zdaniem to póki co dwa inne światy) i powinien być przygotowany "gwoźdź programu", by blogerzy zechcieli pobyć dłużej (dla wielu z nich to był pierwszy w życiu blogerski REAL).

Okazało się, że miałem rację i dopiero "gwóźdź programu" nas skonsolidował. Spotkanie trwało 5 godzin ... a ten "gwóżdź" to pomysł Łazarza, by zbudować Pomnik Smoleński. To Łazarz dał pierwszy sygnał, by blogerzy coś z faktem zabrania Krzyża z Krakowskiego Przedmieścia zrobili. Na spotkaniu pojawił się Ryszard Opara, przprowadzony przez zaproszonego przeze mnie Jerzego Bilewicza (którego znałem, jak i Łazarza, tylko z bloga) i któremu najwyraźniej spodobała się atmosfera spotkania i determincja uczestników, by przestać tylko klepać w kalwiaturę i przejść do REALA.

2. Potem odbyła się debata na S24 u Łazarza, jak rzecz wykonać. Każdy dawał jakiś pomysł. Jeden przestrzegał przed prowokacją (nie używajmy kamieni - pomnik miał bowiem powstać z kamieni przyniesionych przez blogerów i być utwardzony szybkoschnącą zaprawą - bo może ktoś może ucierpieć od uderzenia kamieniem), inny zapodał baloniki (faktycznie, pomysł rzuciła Anna Mieszczanek). Jeszcze inny dorzucił klepsydry (by nie było, że same baloniki i że robimy odpust), itd. Nie pamiętam dokładanie kto co wymyślił (konto usunęła Redakcja S24 i nie ma jak się odwołać do komentarzy) i by tych osób nie pominąć postanowiłem nie próbować wymieniać ich po kolei. Nie było w tym żadnej złośliwości, co sugeruje elig, wobec Anny Mieszczanek, której postawę po paru miesiącach razem z Intuicją i innymi blogerami oceniliśmy jako dążącą do skłócenia środowiska blogerskiego. Ja zaś byłem tym facetem - przed czym broniłem się nogami i rękoma i w końcu się przełamałem, gdy zobaczyłem, że szykuje się kompromitacja (szydziły z nas lewusy na S24) i że godzić ona może w pomysł na nowy portal - od załatwienia helu i baloników, organizacji. Spróbujcie załatwić hel i baloniki w niedzielę.

3. Las Birnamski - Las Smoleński Yuhma, który wspiera LS (ostatnio reżyserował smoleńskiego Makbeta2012) czy Smok Gonyrycz? Odpowiedż jest w programie Makbeta2012, który był redagowany przy współudziale Yhumy:

 

carcajou.nowyekran.net/post/68386,makbet-2012-smolenski

 

Yhuma jest po prostu do bólu uczciwy. Owszem napisał i to już 10.10.10 "Birnamski LAS" (obecnie hymn LS) lecz najwyraźniej to nie on pierwszy wpadł na pomysł, bo tylko on mógł wiedzieć robiąc Makbeta2012, że był w ogóle ktoś taki jak Smok  - i temu dał wyraz w progamie przedstawienia.

Smok pisał 08.10.10:

entia.non.sunt.multiplicanda.salon24.pl/236809,10-10-10-las-birnamu-na-krakowskim

 

  Potem był Apel Poległych, poprowadzony właśnie przez Tomasza Parola. Syren smoleńskich nie było, gdyż nagłośnienie nie działało. Carcajou zawołał więc tylko "Na przekór mgle - w górę znaki pamięci !!!' i baloniki wzleciały w niebo. Poleciały nad Pałac Prezydencki. Następnie Edward Snopek odśpiewał patriotyczną pieśń do słów Aleksandra Szumańskiego oraz "Marsz, marsz Polonio". Zaczęła się potem dość luźna rozmowa w której Carcajou "przypomniał sobie" o Annie Mieszczanek, choć utrzymywał, że Las Smoleński wymyślił Smok Gorynycz, a nie Yuhma.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Apel Pamięci. Carcajou SAM nie zawołał - wołało wielu, bo przychodzą regularnie. Znaki Pamięci - nie baloniki (!!) Anny Mieszczanek, bo czymże byłyby one bez klepsydr, poleciały w niebo. "Przypomiał sobie" - nie musiał przypominać sobie, po prostu nie chciał wymienić tylko jednej czy dwóch osób, które włożyły swój wkład intelektualny w LS. To chyba uczciwe.

 

Zapowiedział następnie wydanie w ciągu półtora miesiąca płyty zawierającej 25 patriotycznych piosenek w wykonaniu Edwarda Snopka. Ma ona kosztować 10 zł. Handlowano też znaczkami do przypinanie za "co łaska" /a w praktyce po 5 zł/. Na zakończenie uroczystości Edward Snopek odczytał wiersz "Polska nie zginie". Była 18:15.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ludzi przybywało, doszło jakieś 20 osób. Koszt produkcji płyty (nie licząc ew. bytności E. Snopka w studio nagraniowym), o którą się dopominają przychodzący na LS ludzie to 4 zł. Minimlany nakład przy tej cenie - 500 sztuk. Będzie się długo sprzedawać. LS weźmie tylko połowę zysku - mimo stanowczych oporów ze strony E. Snopka.

Znaczki. Wyszło po podliczeniu poniżej złotówki za znaczek. Koszt, nie licząc przygotowania grafik, druku i robocizny, jednego znaczka - 51 gr. Elig też dostała ode mnie znaczek - nie przypominam sobie, by coś zapłaciła, ale pewnie to była typowa próba korupcji niezależnej blogerki. "Handlowano" już PO LS i wyraźnie mówiłem, że pójdzie kasa na baloniki i hel oraz wydanie płyty.

Kasy mało wpłwa (jesteśmy na dzień dzisiejszy minus 2572 zł) i by nie płacić w większości ze swoich portfeli wymyśliliśmy znaczki. To się chyba nazywa zaradność i to zaradność w dobrym celu, nie ma w tym prywaty. W świecie cywilizowanym zaradność jest szanowana. To się chyba też nawet jakoś nazywa. Społeczeństwo obywatelskie?

 

  Cóż mogę jeszcze dodać? Dziś Carcajou popełnił ten sam błąd, co w lipcu 2011 /patrz /TUTAJ//, wykorzystując uroczystość ku czci ofiar Smoleńska do nachalnego reklamowania Tomasza Parola i jego Nowego Ekranu. Poprzednio zachwalał on Szeremietiewa i kanapową partyjkę "Polska w potrzebie". Jak napisał Gadajacy Grzyb /TUTAJ/:

"Carcajou sam uśmiercił Las Smoleński w momencie, gdy przed wyborami w 2011 próbował podpiąć Las pod inicjatywę wyborczą NE. Wokół NE już wcześniej narastał smród, a ta zagrywka Carcajou była gwoździem do trumny. "Wujkowie z wojskówki"? Widzę, że czytałaś ;) pozdr. GG "

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Zadam Elig pytanie czy wie z jakiego komitetu wyborczego startował R. Szeremietiew. Nie, nie był to KWW OLW NE. Szeremietiew wypowiedział się na LS WRZEŚNOWYM - wygłosił Apel Pamięci oraz przemówienie:

 

Konia z rzędem kto znajdzie tu agitację wyborczą - chyba że za agitację uznamy każde publiczne pojawienie się polityka. Co w takim razie działo się pod namiotem Solidarnych2010: permamentna agitacja polityczna czy też może dyskutowano o Polsce? Jak za rok R. Szeremietiew pocałuje sygnet Kaczyńskiego, to czy jego występ na LS będzie JUŻ OK?

2. Czy Tomaszowi Parolowi, w świetle tego co napisałem wyżej, który dodatkowo wspiera LS od samego początku, nie należy sie jak psu buda uznanie za danie pierwszego impulsu? Nie ma prawa przeczytać Apelu Pamięci, bo pracuje "u  SOW-y"? I konsekwentnie: Carcinka, "sowia reporteka", zwyzywana od ABW na ob-ciachu, dla którego promocji przecież tak wiele zrobiła, może też nie ma "prawa" filmować?? Obrończy Krzyża, których trudno podejrzewać o naiwność, mają inne zdanie - widzą co robimy i są wdzięczni. Nam - BLOGEROM I KOMENTATOROM, wielu z nich czyta NE, a niektórzy nawet do NE przychodzą.

Dalej jest tzw. "nachalne reklamowanie Nowego Ekranu". Rozdawacze "prawicowej" prasy co robili pod namiotem - czyż nie reklamowali swoich pism i swoich portali?

Pytam: Czy nie było tak, że w przeszłości wielokrotnie wspominałem inne portale blogerskie? Czy miałem powiedzieć "Tomasz Parol" i nie dopowiedzieć, że jest Red. Naczem NE i portal ten robi świetną robotę dla Polski. Czy miałem nie powiedzieć, że dzięki uprzejmości NE LS ma gdzie się zbierać blisko Pałacu? Czy elig wie, że dzwoniłem po interwencji policji w Fundacji Republikańskiej (po tym już mieliśmy tam "halt" bynajmniej nie z winy Przemka Wiplera), że wcześniej po całym Nowym Świecie, Krakowskim Przedmieściu i okolicach nikt nam, łącznie z parafią św. Anny nie chciał pomóc (było to przed artykułami Sciosa, jakby co, w których nie padła nazwa LS). Tylko NE wyciągnął rękę.

Nic konkretnego na Oparę nie macie (rzekomo zwerbowanego do KBW w wieku 15 lat !), bo byście już go żywcem zjedli. W IPN "jest" tylko to:

lustratorpolski.salon24.pl/411994,ryszard-opara-i-obszerna-rekomendacja-wicekonsula

Ja zaś oceniam po czynach. Dajcie kwity, do których można się odnieść, a jak nie to przynajmniej nie podsrywajcie.

Czy elig wie ile kosztuje transport ciężarówką baloników? Skąd brać na to kasę? Czy wie, kto by miał baloniki dmuchać w miejscu oddalonym od Centum miasta? Pytania tej natury można by mnożyć. LS istnieje do tej pory, bo jest NE. I właśnie dzięki NE możemy wspierać Obrońców Krzyża i dodawać otuchy tym, którzy przychodzą na LS.

Dziś jedna Pani, to nie żart, chciała się koniecznie do mnie przytulić, bo wiele o mnie dobrego i LS slyszała od córki (gdy mnie objęła poczułem się dziwnie, bo niby kim ja jestem). Jeszcze inna pani wyjęła, niczym relikwię, zdjęcie z dedykacją na rewersie od Anny Walentynowicz i poprosiła mnie o publiczne przeczytanie przesłania Anny Solidarność. Matkę Tomasza Merty, która zawsze przychodziła i podarowała nam "białego kruka" autorstwa jej syna, zdążono zapewne "uświadomić", gdy zobaczono jej zdjęcie z LS ... Tak to działa.

Tak, uśmierciłem LS - dla tych co chcą widzieć w NE pomiot diabli i dla tych co mówią Polska, a myślą tylko i wyłącznie PiS.

 

  Ano właśnie. Carcajou z wielkim samozaparciem ciągnie ten Las Smoleński już przez dwa lata, po czym sam niszczy swoje dzieło."

blogmedia24.pl/node/60375

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Proszę pokazać mi wyrosłą z blogosfery inicjatywę, która działa na taką skalę jak LS, a po drodze nagrała płytę (następna w planie), współtworzyła spektakl teatralny (wkrótce prezentacja w galerii sztuki) ... wiele innych działań nie w sposób ich wymienić tyle ich było (to wszystko ciężka praca i wyrzeczenia) .... o której pisze się w pracy doktorskiej ... i która trwa 2 lata (bez żadnego sformalizowania). Nie ma. Co więc "niszczę"? Może po prostu głupotę.

 

PS Mądrala Gadający Grzyb, jw. i jeszcze mądrzejsza Maryla z Blogmedia24:

"a ŁŁ wszystko to zniszczył, chcąc tworzyć protezę prawicy pod patronatem SOWA na trumnach smoleńskich. Dokładnie jak kluzikowcy czy Ołdakowski z innymi "dziećmi Lecha".
Nikt się na tym nie utuczył, bo Polacy prawdy żądają, a fałszu maja pod dostatkiem."

Maryla (tamże)

 

To podłe. Plujesz LS Maryla w twarz. Robisz to będąc bardziej blogersko wyrobioną niż Antoni Macierewicz, któremu zapewne zasuflowano usłużnie baśnie o "Partii Smoleńskiej" (bo sam takiej głupoty chyba nie mógł wymysleć).

 

Pytam zatem: KOMU PRZESZKADZA LAS SMOLEŃSKI, KOMU PRZESZKADZA NOWY EKRAN??

 

Yuhma, prawdziwy poeta, trafnie przewidział, i to już pierwszego dnia, los LS:

 

Birnamski LAS

Carcajou z uznaniem
Carcince z podziękowaniem

Jeszcze nieśmiało pierwsze pędy wschodzą,
własną odwagą jakby zalęknione,
i pierwsze pąki dopiero się rodzą...
I nagle!... nie wiesz, skąd drzewa zielone.

Jeszcze u ramion nie rosną nam skrzydła,
na lot ku słońcu któżby się odważył?
Przez świat pełzniemy jak żółw w swoich krzywdach...
I nagle!... wokół zbuntowane twarze.

Idziemy wolno, stąpając z mozołem,
mijając zdradę i błaznów legiony,
samotni, cisi, z pochylonym czołem...
I nagle!... widzisz! Idą nas miliony.

 

Nie przeczuwał jednak chyba, że "błaznów legiony" należy szukać nie tylko w Leminggrodzie. Zwłaszcza tych najbardziej zajadłych.

 

To ostatni tekst poświęcony elig - "wesołej emerytce", infekującej po chyba wszystkich "naszych" portalach (polecam "Centrum Integracji "Drugiego Obiegu" www.cido.pl/), w którym jeszcze raz wyjaśniam i się tłumaczę z LS.

 

Na koniec powiem jej tyle: Patrz, widzisz wielki SOW-i spisek. Poprzez LS tłumaczy się NE - poprzez NE tłumaczy się LS. WSZYSTKO się układa w logiczną całość zaplanowaną na zimno w gabinetach SOW-y !! Czyż konsekwentnie nie wypadałoby skonstatować, że ojcami całego tego diabelstwa mogli być tylko:  agent Tomek (vel Leząca Łajza) i pożyteczny idiota, jeśli w ogóle nie agent (?), Carcajou.

 

Wrześniowy LS:

 

Fundacja TRUCKER, Warszawa, kod 01-402, ul. Erazma Ciołka 8/39

BANK ING:

97 1050 1025 1000 0090 7045 6703 lub

SWIFT (BIC) - INGBPLPW,  PL 97 1050 1025 1000 0090 7045 6703

Dopisek: LAS SMOLEŃSKI

 

Można też wspomóc przez PayPal:

John May na PayPal - kliknij.

 

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękuję w imieniu własnym i LASU SMOLEŃSKIEGO. Jesteśmy zdani tylko na siebie.

 

Zainteresowanych znaczkami LS zapraszam do NE, Nowy Świat 54/56, w godz. 10-17, gdzie pracuje nasza leśna Carcinka. Mamy 16 wzorów znaczków, każdy coś sobie wybierze. Przykładowe wzory:

  

KOMENTARZE

 • Maryla ma jeden cel- robić PISowi propagandę, utożsamiać PIS z Polską
  i Kościołem, uzywać tych nazw łącznie, bez względu na prawdę obiektywną.
  Wielu fanów PISu tak robi, przez co PIS traci sympatyków wśród prawdziwych elit duchowych tego narodu, czyli warstwy opiniotwórczej, która jest wbrew pozorom najważniejsza, bo stwarza trendy umysłowe w demokracji.

  Czasem mam wrażenie, że niektórzy celowo PISowi szkodzą z powodu jakichś tam jeszcze wydumanych interesów własnych, albo głupoty.
 • Pani z brzozowym Krzyżem i napisem "BROŃCE KRZYŻA OD GIEWONTU DO BAŁTYKU" to byla Krystyna Ratyńska.
  Właśnie - konieczne jest, abyśmy nie ograniczali się do stylu od-człowieczonych anonimów. Polak/Polka posiada godność, wyrażającą się imieniem i nazwiskiem. Pani Krystyna, która znam i podziwiam wiele razy była przedstawiana z imienia i nazwiska, nie wstydzi się tego ani nie boi. Pani Ratyńska współpracuje z Januszem Zielińskim, emerytowanym aspirantem policji polskiej (wcześniej w milicji) i ze mną oraz ze wszystkimi Obrońcami Krzyża.
  Pomysł widowiskowego celebrowania puszczania biało-czerwonych baloników jest bardzo ładny, estetycznie - pierwsza klasa! Nazwa "Las Smoleński" jest dobra - bo wskazuje na konieczność przypominania o Zamachu i szukania/wskazywania/osądzenia/potępienia Winnych. To jest dobre dla Polski. Sprawiedliwość i skrupulatność w rozliczaniu urzędników państwowych to podstawa dobrych dla Narodu rządów. Dobre rządy podpierane są przez pomyslowych, nieustepliwych, inteligentnych obywateli. I taką osobą jest nasz Jan Carcajou.
  Jednej rzeczy ja się nie mogę od Jasia doprosić - żeby występował pod swoim PRAWDZIWYM imieniem i nazwiskiem. Tutaj mnie kolega nie rozumie, niestety. Wkurza mnie to, że wszyscy esbecy/ubecy Stolicy i Państw Ościennych dzięki swoim możliwosciom technicznym wiedzą kim jest Carcajou, a my porządni,uczciwi i prawdziwi Polacy - nie dostąpiliśmy takiej łaski. Sorry za tę łyżkę dziegciu. :)
 • @Eugeniusz Sendecki 05:50:50
  Zieliński jest czynnym agentem, a ty o tym wiesz.
  Jesteś krętaczem Eugeniuszu i błaznujesz.
 • Swoją drogą dla PISu każdy go nie popiera jest agentem.
  I w ogóle agenci najczęściej krzycza o agenturalności innych.
 • @Marek.Lipski 10:08:00
  Witam. Zajdź mi jak możesz darmowy skrypt na system obsługujący wirtualaną walutę i powiązany z nim sklep internetowy. Chcę to zrobić w porozumieniu z NE, w RzBiK.

  Pozdrawiam
 • @rerak 07:02:20
  Dla członka PiS Seawolfa NE to agentura - nawet złożył samokrytykę u Sciosa, za to że pisał w NE.
 • @circ 10:01:32 - owszem, to na moich filmach Zieliński nie zaprzecza, że jest pułkownikiem...
  Droga Izo. Jeśli już piszesz o agenturalności Zielińskiego - to okaż szacunek od kogo wiesz o faktach. Ja jestem połowicznie przekonany, że Zieliński agentem jest. Owszem - przyznawał się początkowo, że jest (był?) pułkownikiem. Nie wiadomo - czy pułkownikiem milicji, czy Służby Bezpieczeństwa PRL. To trzeba zbadać. No, chyba - że masz twarde dowody, bo ja takimi nie dysponuję?
  Znam go również od innej strony - mianowicie, że współpracował z Księdzem Palecznym, że okazał mi pomoc jak mnie Kaczyński z pracy w izbie wytrzeźwień wyrzucił, że bronił mnie przed sądem lekarskim jak miałem proces, że towarzyszył nam (Zakrzewskiemu, Kurzeji, Ciesielskiemu i mnie) od samego początku w sprzeciwie wobec Traktatu Lizbońskiego. Są na to dowody. I nie jest to błazenada co robimy, tylko uczciwa działalność. Najbardziej Zieliński pomógł przy Krzyżu przy pałacu prezydenckim. Był inicjatorem obrony Krzyża - i takie są fakty. Mam to nagrane.
 • @circ 09:59:36
  Prosimy o dowody. Bez nich pan Zieliński i jego towarzyszka nie będą ignorowani przez LS. LS to nie sekta - nie mamy specjalnych tajemnic: przyjmujemy pomoc i wsparcie od każdego, co do którego nie ma dowodów, że jest "kretem".
 • tyle szumu?
  w sprawie 20 osób? Dajcie ludzie spokój.
 • @Łażący Łazarz 11:19:55
  "Wynikł z odmowy przez władze postawienia przed Pałacem Prezydenckim pomnika ofiar Smoleńska."

  OK. Choć dla mnie to prawie to samo. Krzyż był substytutem pomnika.

  Damy radę.
 • @Łażący Łazarz 11:23:47
  Według mnie ilość zaangażowanych osób w inicjatywę jest ważna. To samo dotyczy partii... Chodzi mi o skalę i energię poświęconą dla faktu dotyczącego tak skromnego zaangażowania ludzi.
 • Róbmy swoje
  Cieszę się, że byłem, że udało mnie się wygospodarować w tym dniu trochę czasu. Choć było bardzo zimno i siąpił deszcz targany przez kąśliwy, wiejący od strony Pałacu wiatr, kolejny LS zapisze się w historii jako niepowtarzalny. I nie ważne jest, że wysiadła aparatura nagłaśniająca - przez to zgromadzeni musieli się skupić bliżej wokół niezmordowanego Carcajou, który dwoił się i troił by pomimo przeciwności losu w sposób godny poprowadzić jubileuszowy Las Smoleński.
  Najważniejsze jest to, że pamiętamy i pamiętać będziemy - na przekór mgle, tej smoleńskiej i tej warszawskiej, reszta jest milczeniem, róbmy swoje.
  Niestety, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał zniszczyć inicjatywę i skłócić ludzi podobnie myślących i działających. Tak było, jest i będzie. Nie dajmy się. Ja również na KWORUM mam problemy z różnego rodzaju wtykami i jątrzącymi trolami, ale jak do tej pory radzę sobie i mam nadzieję, że tak będzie i w przyszłości.

  Pozdrawiam cały Las Smoleński i NE z Tomkiem i Carcinką na czele.
  Cieszę się, że jestem z Wami, choć nie zawsze obecny.
  Zbyszek
 • @KWORUM 11:36:53
  Zapomniałeś przynajmniej o Pawle Pietkunie i Gosi Pietkun :))

  Pozdr.

  Zapraszamy za miesiąc do dmuchania Znaków Pamięci.
 • Trollownia na "niepoprawni"."pl"
  "Dni Gazety Wypiorczej sa policzone, ale nie wolno oddac durni co
  wilk na kacapy, 11 października, 2012 - 07:08

  to do tej pory ja czytali z zapartym tchem,i placili za te gowno.NE to nastepczyni zreszta powiazana z GW dosc scislymi nicmi, ten sam styl i ta sama przezszlosc zalozycieli i sponsorow.Oni sie z czegos musza utrzymywac przeciez, ale to jest tajemnica skad cieknie szmal.
  Zagrywka ze zmarnowaniem elektoratu, aby czasem PObolszewikom wlos z glowy nie spadl bylo zagrywka ponizej pasa.
  Karkarzu to kiepski aktorek nibyniepodleglosciowy , ale za to dobry manipulator opiniami i wpisami wszytkie komentarze co nie POprawne w jego blogu wycina w pien.A Oparze, ktory sie nie kryje ze chce przejac wladze po PO, oczywiscie PISu nie bierze pod uwage ze moze wygrac, a o smolenskim zamachu wypowiada sie jako o katastrofie i smierdzi na odleglos WSIom Karkarzu wchodzi w dupe bez mydla.
  A zacieklopsc z jaka zwalczaja Sakiewicza i swietna Gazete Polsdka Codziennie jest u nic chorobliwa poprostu jest to walka z niekontrolowanym zrodlem niezaleznej informacji."

  http://niepoprawni.pl/blog/6206/druga-rocznica-lasu-smolenskiego

  Opara o Smoleńsku:

  http://www.youtube.com/watch?v=HChJwVpIAL8
 • @Prezydent RzBiK 11:39:36
  Nie, nie zapomniałem, akurat w tym przypadku chodziło mi o uczestników LS w dniu wczorajszym. Ale oczywiście, poprawiam się i pozdrawiam gorąco Pawła i panią Gosię i wszystkich Blogerów oraz Komentatorów NE

  Ps. Dziękuję za zaproszenie, chociaż mnie nie trzeba zapraszać, jak tylko jest to możliwe jestem wszędzie tam, gdzie dzieje się historia, Niepodległej Najjaśniejszej.

  Zbyszek
 • O Lesie Smoleńskim opowiedział mi Jan Strzeżek, który jest Waszym fanem.
  :)
  Bardzo mnie zachęcał, abyśmy całą grupą przyjaciół o poglądach narodowo-demokratycznych wzięli w przedsięwzięciu udział.
 • Moim zdaniem pytanie winno brzmieć:
  komu służy Nowy Ekran? Tak! to jest najwazniejsze pytanie z wszystkich pytań tu zadanych! Ale...niestety odpowiedzi nie spodziewam się..
 • @Łażący Łazarz 11:51:55
  Oni sobie myślą, że my się ich boimy i że będziemy chodzić na ich pasku za 3 grosze. Niedoczekanie. Coraz bardziej mam ochotę, by powalić w te puste łby, a nie tylko czytać jak d.... obrabiają, Jak przedobrzę to trudno - zero wyrzutów sumienia - wszak oni nie widzą co to dowody, fakty i znają umiaru (o słowie "przepraszam" nie wspomnę).

  Łazarzu do DZIEŁA !
 • @antysowiet 12:14:48
  "Moim zdaniem pytanie winno brzmieć: komu służy Nowy Ekran? Tak! to jest najwazniejsze pytanie z wszystkich pytań tu zadanych! Ale...niestety odpowiedzi nie spodziewam się.."
  +
  NowyEkran służy Eugeniuszowi Sendeckiemu do prezentowania i propagowania jego oryginalnego, czysto polskiego poglądu na świat, na WASp-ów, na duchowych spadkobierców i kontynuatorów dzieła Jana Amosa Komenskiego.
  Wiecie Wy, anonimowy oficerze frontu ideologicznego (AOFI) o pseudonimie "antysowiet" co to za diabły te WASP-y i Komensky?
 • @antysowiet 12:14:48
  Akcje NE sprzedaje ?\-dawała OK - KO. Obiło mi się o uszy, że NE jest już właścicielem wszystkich (poza sprzedanymi) wyemitowanych akcji. Nie wiem czy to prawda. Na czele OK- KO jest Barbara Grabowska - bardzo miła i rzeczowa kobieta. Sprawdź też KRS.

  Ryszard Opara jest Prezesem Rady Nadzorczej NE i chyba nawet nie pobiera za to wynagrodzenia - każde pieniądze, które ujawni Opara w Polsce biorą komornicy bowiem na Oparze ciąży bankowy tytuł egzekucyjny.

  Roszczenia PKO SA wobec Opary to 80 mln zł, Opara rości od PKO 300 mln zł. I tu jest chyba odpowiedź czyja jest kasa i dlaczego Opara nie może formalnie z niej korzystać. Jak ją wprowadza do obiegu czy też, jak mówi, to nie jego kasa lecz jakiegoś konsorcjum (niestety nie wiem kim są ci ludzie - jeśli w ogóle są, a nawet gdybym się dowiedział to byś tego tu nie przeczytał).

  Komu służy NE? Na politykę redakcyjną Opara nie ma większego wpływu moim zdaniem (i taki był deal na debiucie Opara - Łazarz). Coś się nie podoba to trzeba mieć pretensje do Red. Nacza, który jednak nie decyduje o ekonomicznej stronie przedsięwzięcia i tym samy nie może rozwijać portalu w pożądanym przez siebie kierunku i z odpowiednią siłą.

  Komu, póki co, służy NE moim zdaniem? Dzięki swemu wolnościowemu charakterowi i działaniom Redakcji - brak praktycznie cenzury - oczywiście POLSCE.
 • @Łażący Łazarz 11:48:48
  po namyśle przyznaję ci rację, ale nie widzę tam dyskusji światopoglądowej i konstruktywnej, a raczej takie przepychanki.
 • @carcajou 12:33:51
  Dziekuję za wyjaśnienie. Mam jednak watpliwości co do dwóch ostatnich słów Twojej wypowiedzi..ale to tylko mało istotny szczegół, czyż nie?
 • @carcajou 12:33:51
  róbcie swoje- dacie radę!
 • @antysowiet 14:09:38
  Jeśli masz wątpliwości to musisz je uzasadnić - NA FAKTACH nie na swoich wrażeniach.

  Wolność może wieść tylko ku dobremu - wolność to nie anarchia i zgoda na lżenie i bluzgi czy bezkarne etykietowanie agenturalnością - casus Costerina vs Nathaniel (o to dba Redakcja i admini). W Polsce mamy rozpaczliwy deficyt wolności - zwłaszcza myśli. Faktu tego nie zmienia, że możemy przełączać z kanału na kanał (ten sam bełkot) czy czytać te same "prawicowe" "newsy" i "prawicowe" "autorytety" na portalach zrzeszonych w Centrum Integracji "Drugiego Obiegu".

  NE w porównaniu z ww. to krynica wolności: nowe i często młode twarze. NE to pierwszy liczący się reprezentant nowego, lepszego TRZECIEGO OBIEGU, którego, daj Boże, naturalną konsekwencją będzie kiedyś odpalenie TRZECIEJ SIŁY - narodowej, obywatelskiej, prawdziwie demokratycznej. Dlatego ma być zduszony w zarodku lub sam się zdusi własną polityką.
 • @Muni 13:47:14
  Do dyskusji światopoglądowej potrzebni są rzeczowi rozmówcy - nie pałkarze. Gdy wyjmują bejsbole nie chwyta się za różaniec czy nie wyjmuje się poradnika "Jak sobie radzić z agresją" - wyjmuje się kałacha.
 • @Łażący Łazarz 15:51:17
  Kilka lat temu leciałem samolotem z Zurichu do Abidjanu (Afryka Zachodnia). Kiedy samolot podchodził do ladowania bedąc jeszcze wysoko, miasto to z okna samolotu wydawało mi się całkiem OK...Ale jak wyladowałem, zobaczyłem bród , smród i ubóstwo czyli miasto zbudowane z kartonów , beczek i innych smieci..
 • @prof.HKM 14:27:12
  Luzik ...Kluzik :))
 • @Prezydent RzBiK 16:14:09
  niech będzie z - Luzik ;)
  ale bez - Kluzik;(

  pozdrówko
 • @Prezydent RzBiK 16:11:25
  Słuchajcie Prezydencie..za stary jestem na tego typu kity! Pozwolisz że skorzystam z tej "krynicy wolności" i na wszelki wypadek taktycznie pomilczę..Wiesz..jestem w takim wieku ze nie muszę sie śpieszyć..Kiedyś dawno temu sie pospieszyłem i dałem się uwieść innej "krynicy wolności" zwanej dziś Gównem Wyborczym..
 • @antysowiet 16:24:37
  Fakty - nie wrażenia. Dziękuję, nie słyszę. Nikt od ciebie nie oczekuje wyznania wiary - oczekuje natomiast - ja - patrzenia na rzeczy jakie wydają efekty, a te są jednoznacznie pozytywne. Nigdzie nie ma tak, jak na NE.
 • Znajdują, dzieki elig, uzasadnienie dla własnej bierności w sprawie LS. Po sciosobączku poszli z LS
  Ufka - wierna wyznawczyni PiS, bo przecież nie niezależna blogerka, wcześniej sympatyk LS

  @elig
  Dzięki. Jesteś niezawodna! Zastanawiałam się wczoraj wieczorem jak im będę patrzeć w oczy - bo trochę mi głupio. Nie było nikogo, ani śladu baloników. Ale widzę, że niepotrzebnie się martwiłam - podjęłam dobrą decyzję. Nigdy nie postawiłam nogi na Nowym Świecei, jak widać słusznie
  UFKA 100531293 | 11.10.2012 16:01

  http://emerytka.salon24.pl/454269,druga-rocznica-lasu-smolenskiego

  To już czwarty zainfekowany portal. W ten sposób można wszystko zarżnąć - działa.
 • @Prezydent RzBiK 16:35:27
  Fakty prezydencie mówicie? Jak napiszę fakty, to mnie zbanujecie! A ja niemnożka chce tutaj pogulat..
 • @Eugeniusz Sendecki 10:28:16
  Kaczynski robil w izbie wytrzezwien?
 • @antysowiet 16:52:50
  Kogo zbanowałem?
 • @Torin 17:11:51
  Eugeniusz mi mówił, że była to decyzja podyktowana dealem z LPR i była jak najbardziej wydana osobiście przez Kaczyńskiego.
 • @Prezydent RzBiK 17:17:55
  napisałem "zbanujecie" a nie zbanujesz!! Ten NowoEkranowy pluralizm i wolność słowa to tu istnieje dla Sendeckiego, vortexa, Kajdasa i jeszcze kilku pistoletów którzy swoje bolszewickie pochodzenie ani nie potrafia ani nawet nie chcą ukrywać! Ustawa o nierozprzestrzenianaiu tresci nazistowskich i bolszewickich istnieje, a tu na NE bolszewia kwitnie w pełnej krasie wraz z elementami uwielbienia dla bolszewickiego zbrodniarza Putina!
 • "LAS SMOLEŃSKI" BYŁ, JEST I BĘDZIE!!!!!SZCZĘŚĆ BOŻE!!!!
  Przykro czytać tylko niektóre komentarze pod tak piękną inicjatywą,
  która warta jest wielu poświeceń i kontynuacji.

  A mnie się marzy prawdziwy LAS!!!! LAS PAMIĘCI!!!! 96 dębów
  posadzony w kształcie samolotu. Na każdym dębie tabliczka (Nazwisko i imię). Wierzę, ze przyjdą takie czasy, znajdzie się miejsce w Warszawie i znajdą się chętni do realizacji (mam cichą nadzieję, że będą to blogerzy!!!!!)
 • @Frezja 05:53:35
  Świetna inicjatywa, ale moim zdaniem trzeba poczekać aż szlag trafi Putina i jego KGBowską komande która jest protektorem WSIowych renegatów trzymajacych władzę nad Wisłą..Słup Tusk się kończy, chłopaki Kiszczaka, Dukaczewskiego, Bula-Komoruskiego wespół z chazarobolszewikami Michnika szukają usilnie następce matoła..Tak wiec drogi "Frezja" twój pomysł zapewne zostanie zrealizowany i to nie długo, to znaczy z chwilą gdy wpływy ruskiego trepostwa na Polskę zostaną zniszczone..Krótko mówiąc, odzyskamy Polskę z chwilą POkonania bolszewii i to w każdym wymiarze. Po prostu musimy powtórzyć 15 sierpień 1920!
 • @antysowiet 02:00:31
  Na NE wylatuje się wyłącznie za chamstwo i pomówienia przy braku dowodów (a i to nie zawsze). Czy dana treść podpada pod propagowanie nazizmu czy bolszewizmu to rzecz ocenna - oceny dokonują admini. Pisanie zaś o czyims "bolszewickim pochodzeniu" może być (gdy nie masz na to twardych dowodów) uznane za obrazę i jak najbardziej kwalifikuje cię do zbanowania. Jeśli dowody masz to je zamieszczasz - w ten sposób przestrzegasz przed osobą.
 • @Frezja 05:53:35 :)))))))))))))))))))))
  Las smoleński powstanie w starym parku na Ursynowie?

  http://m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,106541,12387718,_Las_smolenski__powstanie_w_starym_parku_na_Ursynowie_.html

  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/2029020,34889,10046154.html

  "Do nowych ustaleń doszło na kolacji, którą ks. prałat Józef Maj zorganizował w parafii św. Katarzyny w związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w niedzielę wieczorem. Wśród gości znalazł się burmistrz Ursynowa Piotr Guział. To on rzucił hasło: "Urządźmy Gaj Pamięci po ofiarach Smoleńska na terenie dawnego Gucin-Gaju". "

  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,10046154,Park_pamieci_ofiar_Smolenska_z_kawiarnia_i_teznia_.html


  Proszę, proszę jak to się zaczyna ładnie układać: ks. prałat Maj (być może kapelan NE, LS zdążył mu już dać w podarunku naszą płytkę i ulotki) do spółki z burmistrzem Ursynowa (a tu mieliśmy mieć spotkanie, ale burmistrz był akurat zajęty) zwolennikiem JOW:

  http://www.nasz-ursynow.pl/index.php?strona=piotr-guzial

  "Piotr Guział, burmistrz Ursynowa, od 1997 r. związany z lewicą (członek SdRP, SLD, SDPL, założyciel młodzieżówki SLD – Federacji Młodych Socjaldemokratów), w latach 1998-2010 czterokrotnie wybierany radnym Ursynowa, pomysłodawca i współzałożyciel Inicjatywy Mieszkańców Nasz Ursynów, żonaty (w 1998 roku zawarł pierwszy w Polsce ślub konkordatowy ), tata dwóch córek: Julki i Helenki, absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Gospodarka Publiczna, studiował ekonomię na Uniwersytecie w Kolonii, publikował teksty o tematyce politycznej i samorządowej w Rzeczpospolitej, Tygodniku Passa, Tygodniku Południe"

  http://paradarownosci.eu/?page_id=717


  "Burmistrz z warszawskiego Ursynowa, który odkrył w Smoleńsku wstrząsającą prawdę o kradzieży szczątków z tupolewa, do końca życia nie zapomni tego, co tam zobaczył. W zwykłej szopie odkrył rozkradzione przez Rosjan z miejsca katastrofy fragmenty poszycia samolotu i strzępy ubrań ofiar. - Wytarzane w błocie i glinie. Ze śladami krwi. Czułem się, jakbym miał dotykać ciał - opowiada Faktowi Piotr Guział (37 l.)"

  http://www.fakt.pl/Szokujaca-relacja-polskiego-burmistrza-ze-Smolenska-Na-strzepach-ubran-widzialem-,artykuly,148582,1.html


  LAS SMOLEŃSKI i Prezydent RzBiK są oczywiście jak najbardziej za powstaniem LASU SMOLEŃSKIEGO w Gucin - Gaju, gdzie była dawnej loża masońska, a obecnie grasują nietoperze (niczym u hr. Draculi)
 • @Prezydent RzBiK 09:43:42
  Rzecz ocenna? Hitler też mawiał" kto jest Żydem a kto nie, ja decyduję". I to według niego była równiez rzecz ocenna tow. RzBiKu. A co do bolszewizmu, to oświeć mnie i podaj definicje bolszewika abym kogoś nie obraził! Czy według ciebie były SBek, WSIoweic, polityczny trep LWP, były sekretarz POP to bolszewik czy też nie?
 • @antysowiet 11:57:53
  Za "tow." wylatujesz stąd tow. trollu onetowy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY