Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 7999 komentarzy

NIE SPAĆ !!

carcajou - Blog koordynatora akcji LAS SMOLEŃSKI

LAS SMOLEŃSKI - TOBIE HAŃBA, A IM CHWAŁA !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

LAS SMOLEŃSKI wyprowadził się z NOWEGO EKRANU lecz nie wyprowadził się z Nowego Światu. 10.12.12 odbędzie się XXVII odsłona LS.

 

Ostatnie przygotowania do wygłoszenia informacji o Annie Walentynowicz i Teresie Walewskiej - Przyjałkowskiej.

 

Po drodze leśni wpadli na wywiad do SuperStacji :))

 

Idą "dziwaki z balonikami" przez miasto

 

Namiestniku ! Las przyszedł !!

 

LAS SMOLEŃSKI ... jest zwycięski !

 

 

Tak było 2 lata temu na LESIE SMOLEŃSKIM w grudniu...

 

a tak było rok temu.

 

Informacje leśne:

1. W związku z wyrzuceniem na bruk NE byłem zmuszony poszukać nowego kąta dla LS. Znalazłem go w Fundacji Republkańskiej, dzięki przychylności jej Prezesa Marcina Chludzińskiego, któremu publicznie dziękuję.

2. Fundacja Republikańska jest świeżo po przenosinach ze starej siedziby na Kopernika 30 (byliśmy tam w kwietniu 2011). Obecnie Republikanie mieszczą się w lokalu będącym niegdyś siedzibą UPR-u, na  Nowym Świecie 41 (byliśmy tam od stycznia do marca 2011). Lokal jest odnowiony. Mamy tam zarezerwowane 10-tego każdego miesiąca od 14.30 do 17.30. Musimy po sobie zostawić porządek. Informujcie tych co nie czytają regularnie blogów, gdzie się spotykamy.

3. Nie będzie przed Świętami (i nie wiadomo czy w ogóle) leśnej płyty E. Snopka.

4. Carcinka zrezygnowała z robienia filmików dla LS - będzie nagrywać (dokumentować) lecz nie będzie montować. Mówi, że nikt już tego nie ogląda. Myśli nad zrobieniem filmu o LS - na razie luźno.

5. W Fundacji nie mamy swoich kubków, itp. (herbaty, kawy). Nie wiem jak wy, ale jak chyba wezmę tym razem ze sobą kawę w termosie i kubek.

6. Stan konta: minus 2370 zł.  Mamy helu na dwa dmuchania (koszt butli to 560 zł) i świecących baloników do III Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Co po niej - zobaczymy.

7. Jeden z naszych risografów padł i się nadaje jedynie na części do pierwszego riso. Nie mamy kasy na tusz (40 zł) do drugiego oraz na papier (tona najtańszego to 2500 zł bez dowozu). Staram się, by riso trafiło do FR (może się zgodzą), bo na razie wyszystko zawala mi moje biuro.

8. Kto z leśnych czy sympatyków LS  chce (ci co wpłacali na konto) może dostać e-maila z końcówką lassmolenski. Wystarczy poprosić. Tym samym informuję, że mój nowy mail to carcajou@lassmolenski.pl

9. Pragnę podziękować raz jeszcze Prezesowi Ryszardowi Oparze za udostępnianie lokalu dla LS od czerwca 2011 do listopada 2012. Bez tej pomocy LS prawdopodobnie już dawno by był historią. Dziękuję też: Frankowi, Łazarzowi, Stanleyowi za dźwiganie tych diabelnie ciężkich i nieporęcznych risografów - ja do dziś czuję po tym ból w kręgosłupie. Dziękuję Słonemu za zorganizowanie transportu (nie obeszło się bez ofiar :))

 

Nad wszystkim czuwa (potrójnie odznaczony) gospodarz domu ... :)

 

Fundacja TRUCKER, Warszawa, kod 01-402, ul. Erazma Ciołka 8/39

BANK ING:

97 1050 1025 1000 0090 7045 6703 lub

SWIFT (BIC) - INGBPLPW,  PL 97 1050 1025 1000 0090 7045 6703

Dopisek: LAS SMOLEŃSKI

 

Można też wspomóc przez PayPal:

John May na PayPal - kliknij.

 

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękuję w imieniu własnym i LASU SMOLEŃSKIEGO. Jesteśmy zdani tylko na siebie.

 

Szachowniczka ostatniego LS (listopad) poświęconego Annie Walentynowicz i Teresie Walewskiej - Przyjałkowskiej. Najbliższy LS będzie poświęcony Prezydentowi Kaczorowskiemu - materiał opracuje Renata.

 

 

KOMENTARZE

 • LAS SMOLEŃSKI
  Bardzo się cieszę z wiadomości, że LAS SMOLEŃSKI zostaje dalej na Nowym Świecie dzięki Fundacji Republikańskiej, która nie boi się udostępnić na dwie godziny swojego lokalu. Natomiast bardzo zmartwiła mnie wiadomość, że Carcinka nie chce już montować filmików z każdej miesięcznicy. Wiem, że ma bardzo dużo innej pracy, ale nie jest to prawda, że nikt ich nie ogląda. Zawsze czekamy na jej filmy, każdy jest inny, robi to przecież znakomicie. Pomijając to, każdy film to kronika, to dokument LS. Jest przecież strona LS na której umieszczane są wszystkie filmy. Zawsze ją polecam wszystkim ludziom, aby tam zaglądali i zapoznawali się z intencją LS. Jeśli nie będzie filmów, to nie potrzebna będzie strona LS, ani hasła każdego miesiąca, a LS będzie obumarły! Coraz mniej ludzi będzie o nim wiedzieć, a my będziemy tylko wypuszczać znaki pamięci z Obrońcami Krzyża. Nie wiadomo kiedy uda jej się zrobić pełnometrażowy film. Te nagrania, które będzie robić co miesiąc, mogą się gdzieś zawieruszyć, jeszcze bardziej nie będzie jej się chciało potem w nich grzebać. Teraz zmieniamy nieco formę LS, wszystko, co się dzieje podczas każdej akcji, jest ważne i trzeba to dokumentować i pokazywać ludziom. LS musi się rozwijać, a nie obumierać z własnej winy.
  Proszę Cię Carcinko, nie porzucaj montowania filmików, nie muszą być wysokich lotów, ale są bardzo potrzebne i zapewniam Cię, że oglądane! Często zaglądam na różne wcześniejsze filmiki i cieszę się, że są i wspaniale dokumentują akcję LS. Nie wyobrażam sobie, że znikną i nie będziemy mogli ich oglądać!
  Pozdrawiam leśnych!
 • @ewinia 11:17:56
  Podpisuję sie pod Twoim apelem do Carcinki :

  "Proszę Cię Carcinko, nie porzucaj montowania filmików, nie muszą być wysokich lotów, ale są bardzo potrzebne i zapewniam Cię, że oglądane! Często zaglądam na różne wcześniejsze filmiki i cieszę się, że są i wspaniale dokumentują akcję LS. Nie wyobrażam sobie, że znikną i nie będziemy mogli ich oglądać"
  Są doskonałym uzupełnieniem dla "Smoleńsk - dla zrozumienia obcokrajowców"
  Ważna wiadomość dla LASU SMOLEŃSKIEGO - trwamy dalej na Nowym Świecie, wyobrażam sobie ile musiał przejść "ścieżek" nasz dzielny Carcajou by to załatwić ! Wielkie dzięki !
  Mimo trudności róbmy swoje.
  Pozdrowienia dla wszystkich leśnych i gościnnego Nowego Ekranu bez którego nie byłoby LS.
 • Na pierwszym zdjęciu Zieliński, tak?
  .
 • @circ 05:39:49
  to przecież radosc z nawroconego grzesznika, czy jakos tak...
 • @circ 05:39:49
  Zgadza się. Mówi że być może da nam zarobić na produkcji badzików. To perspektywiczny leśny.
 • @Nathanel 16:33:05
  LS to bardzo dobra szkoła.
 • @carcajou 11:35:20
  Cieszę się, że dalej działacie. Mieszkam daleko i nie jest mi dane obejrzeć na żywo, przypuszczam, że takich osób jest dużo więc prosze w dalszym ciagu sprawozdawać. Niech to będzie niekoniecznie perfekcyjnie zmontowane, ale byle było. Postaram sie znowu zasilic konto i przekazuje dalej.
  Dziekuję i pozdrawiam wszystkich pracujących, nie można tej wspanialej akcji upamiętniajacej tragedie zaniechać.
 • @carcajou 11:35:20 10/10!!!Dzięki!!! +5!!!!
  Red. Stanisław Michalkiewicz dla pomniksmolensk.pl - o Smoleńsku i działaniach służb, czy grozi nam stan wojenny? Nasz wywiad Red. Stanisława Michalkiewicza poprosiłem o rozmowę na temat okoliczności w jakich dowiedział się o katastrofie w Smoleńsku, pierwszych odczuciach oraz obecnej tezie na temat przyczyn tej katastrofy. Drugi wątek, jaki zdecydowałem się poruszyć, to działania związane z marszem niepodległości i aresztowaniu Brunona K. w ramach tzw. walki z faszyzmem. http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=2811
  02.12.2012r. http://www.youtube.com/watch?v=p_sYRYfYmKA&feature=player_embedded

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY